Tajomný Ben Thomas (Will Smith) je muž, ktorého ničia obrovské výčitky svedomia kvôli traumatizujúcim spomienkam na „7 sekúnd, ktoré otriaslo jeho svetom“. beznádejne túži po možnosti nejako odčiniť to, čo nie je v ľudských silách napraviť, a tak sa rozhodne dať siedmim ľuďom, ktorí zúfalo potrebuje pomoc, naozaj jedinečný a veľkorysý dar, ktorý navždy zmení ich životy! Vzdá sa svojho domu i väčšiny materiálnych vecí, aby našiel tých správnych adresátov pre svoj dar – dar, ktorý dá jeho životu opäť zmysel a tomu ich novú nádej. Medzi tými, ktorých si vybral, sú napríklad i slepý pianista Ezra (Woody Harrelson) a krásna, no vážne chorá Emily (Rosario Dawson), ktorej sa nečakane podarí zbúrať všetky ochranné bariéry, ktoré okolo seba Bena vystaval a prebudiť v jeho srdci lásku, v ktorú už ani nedúfal. No toto šťastie je rovnako v nebezpečenstve ako nebezpečné - závisí totiž od toho, či Ben svoj dlho a starostlivo pripravovaný plán uskutoční... Alebo sa ho vzdá. (TV Markíza)

Phorbo

Bez pochopení. Film mi neříkal naprosto nic a nijak mě nenadchl svým průběhem. Časem jsem teprve začal chápat vocogo, ale i tak ... Mohlo to byt podle me lepší... 6/10 ()

gumolit

Tak na mňa to bolo až príliš silná káva dosť dojímavé a smutné.Na začiatku filmu som vlastne síce ani netušil o čo ide,ale postupne mi to dochádzalo.Film na zamyslenie aj keď miestami až trochu nudnejší lenže stále čakáte čo vlastne bude a o čo sa vlastne jedná ak sa príde s pravdou von v závere filmu je to vskutku šlachetné dojemné.Ale i napriek tomu niečo mi tam chýbalo možno až príliš nudnejší scenárik.Keby tam nebol Will Smith,ktorý sa konečne stal hercom film by mi pripadal úplne obyčajný.Napriek tomu vo mne nechal pekné pocity. ()

Granade

První půl hodinku jsem vůbec nechápal, zbytek filmu to zas bylo jen citově vyděračné drama...Tohle tady píšou skoro všichni a já s tím souhlasím, možná kdyby v hlavní roli nebyl právě Smith by se jednalo o průměrné dílo na které bych rychle zapomněl a tvářil bych se k němu chladně.. Dávám ****, protože nakonec jsem měl z filmu dobrý pocit a je mi víc než jasné, že v další roli Willa bude zachraňovat svět a na konci se obětuje..Už by to možná chtělo změnu, rád bych ho viděl jako záporáka.. ()

dezert

Věc, která za chvíli vyšumí z šišky a ani nevím že jsem ji viděl. Will Smith a všichni ostatní hrajou skvěle, ale je to prostě jednoduchá věc, která mě má dojmout. To samý mělo Štěstí na dosah, ale to bylo aspoň podle skutečnýho příběhu, a navíc to byla jiná klasa. Tohle už je podle stejné formulky, jenže o dost slabší. ()

1945

Bohužel jsem úplně nepochopil začátek filmu - asi si jej pustím ještě někdy znovu. Film je pěkně promyšlený a působivý, možná by pro mě bylo přijatelnější, kdyby děj nebyl natolik složitě zamotaný ()

sona123

Poslední dobou se mi vyplácí přistupovat k filmům zcela neobeznámená s tím, o co půjde. Tady jsem dokonce nevěděla, o jaký žánr se jedná (akční, romantický, komedie?), jen, že tam hraje můj oblíbený Will Smith. V první třetině jsem začala být už pěkně naštvaná, na film, i na sebe, protože pořád ne a ne pochopit, o co tam jde, kdo je Ben, proč dělá to, co dělá....žádný záchytný bod, žádná pomůcka, autoři nás podivně filmem provázejí, jako když vejdete do domu, procházíte, tu a tam vám otevřou dveře, ale jen co do nich vejdete, už vás tahají do jiných...až mi to docvaklo a pak už bylo fajn a s napětím jsem sledovala, jak to dopadne (resp. jak konkrétně to všechno vymyslí. S medůzou to vyšlo :-). A konec, to bylo slzavé údolí, to mě fakt dostalo. Nádhera. Stačilo se tomu poddat a otevřít se emocím...Jo a ještě jeden dovětek: už jenom pro odhaleného Smithe s jeho bicepsy stálo za to vydržet! ()

dehlie

nesúhlasím s tým, že tento film je priehľadný. obdivujem tých, ktorí píšu, že po polhodine boli kocky hodené. mne sa páčil najmä výkon willa smitha a obľúbenej rosario dawson. finále bolo trochu nerealistické avšak veľmi dojemné. pekný film. ()

LBsmoke

mě to zaujalo.. ano je na tom filmu předem jasné, že bude mít za cíl dojmout diváka.. a/ale celý příběh k tomu směřuje.. !navíc! bylo mi to jasná dojemnost dřív než sem si ho pustil..čekal sem jen jak moc špatně podaná může být, ovšem netlačí podle mě nějak nesnesitelně na pilu.. sice má ke dvoum hodinám (já mám rád i 2,5h když vidím, že to má smysl) a tady těch slabších 15min před koncem sem rád zvládl.. je dějově poloprůsvitný, ale né natolik, aby to zkazilo atmosféru filmu../akorát si nejsem jistý jestli člověk dokáže být tak upřímný k sobě natolik, aby takovým důrazem na sebe kladl tolik viny kvůli něčemu tak běžnému !nebyl sem na konci dojatý tudíž si myslím že hodnotím s čistou hlavou! dobře točené scény, zajímavý děj, skvělý fresh princ a především mě film nutil dlouhý čas přemýšlet.. ()

Cement73

Dej na štýl Tarantino, koniec na zaciatku a iba pomalé odkrývanie toho čo je neodvratné. To bol velmi dobry napad, lebo inak by film vela stratil a dal by sa rychlo previdiet, co sa stane. Koniec dost prehnane uplakaný, ale vsetko k tomu smerovalo, takze beriem. Preplietanie minulosti so sucasnostou je trochu chaotické ale treba sa na film sustredit a pojde to. Will Smith aj ked mi na zaciatku do role nesedel, na konci podaval slusný vykon. ()

TheKiw

Inu, co už, že ze mně někdo chce vyždíímat pár slz, mně to nevadí. Klidně ať. Problémem Seven Pounds je ale velmi neobratná snaha o stupňování gradace směrem k finálnému vysvětlení a zauzlení. Chyba je jak na straně scénáře (V půlce filmu vyzradit, co bylo na počátku příběhu?), tak režie (Úspěšně zabít touhu se dozvědět, co je na počátku příběhu ... nebo celkově touhu se dozvědět cokoli). Muccino zkrátka nezabočil nejlepším směrem. Pursuit of Happyness byla mnohem povedenější podívaná, která nepotřebovala "složité" vyprávěcí postupy a vystačila si s maličkem. ()

Zombi

Depresivní romantické drama. Zpočátku netušíte o co jde a chcete zjistit víc, Smith hraje výborně, Rosario je pěkná ženská a romantická linka je příjemná. Jenže po nějaké době vám dojde, kam to celé směřuje, a ke konci zjistíte, že je to zbytečně rozvleklé a dlouhé, navíc ta přemrštěná stopáž je jen kvůli slzopudným scénám a hraní na city diváka. Lepší 3 hvězdy. ()

Mikino00

Natahovaná "smutná" romantická pohádka, kde všichni musí na konci brečet dojetím. Film cíleně směřuje na divákovy city, emoce a pokud je dáte pryč, zbude ubohoučká kostra příběhu, natažená na dvě hodiny. ()

Nethar

Velice dobře zpracovaný film o odčinění svých hříchů maximálním možným způsobem. Will Smith i takovouhle roli dobře zvládá, ač by to možná člověk nečekal. Působí to přesně tak, jak by mělo, hluboký film, který můžu vřele doporučit, se vším všudy. ()

Ricky_CZ

Byť se cítím docela slušně emočně pohnutý, nemůžu dát vyšší hodnocení. Je bohužel značně cítit ta snaha diváka zasáhnout, což by samo o sobě nebylo zlé, kdyby byl scénář bohatší... Willovi a vlastně celému obsazení však 5* náleží - Byla radost je sledovat a prožívat ty emoce s nimi. Jeden z těch filmů, které možná pustím svým, ještě neexistujícím, dětem, abych v nich vzbudil lidskost... ()

bobstock

Hollywoodská odvodňovací klasika. Co vše bude hlavní postava muset obětovat je předvídatelné, ale jakým způsobem vás tvůrci vyždímají do poslední kapky je mnohem více chválihodné .. a když v tom má prsty Rosario, člověk měkne jak zapomenutý nanuk v mohavské poušti. 80% ()

Yardie

Tak celkem zklamání. Nějak extra mě to nebavilo od začátku. Přes to, že je to, jak zde někteří píší, útok na divákovy city, tak jsem nějak ty emoce postrádal. Ale drželo mě u toho to, že jsem nevěděl, oč jde. Jakmile to bylo už jasné, film ztratil i to poslední zajímavé. Strašně se to táhlo, nebylo to ničím zajímavé. A mohu souhlasit s tím, že je to jednoznačná snaha vyloudit slzy a je to ten zmiňovaný útok na city. Leč nepovedený, dle mého. Takže jsem to nějak přečkal až do konce, když už jsem se začal dívat, i když mi bylo jasné, jak to dopadne. Posledních asi 5-10 minut je parádních, chytilo to takové tempo a emoce. Ale jinak pusto prázdno. Za zmínku stojí ovšem výkony Willa Smitha a Woodyho Harrelsona - u toho jsem čekal, že tam bude více tedy. Ale i ta jeho chvilka stála za to. Takže summa summarum - slabší, hodnocení dle mého neodpovídá kvalitě. Howgh! ()

Phillo

One-man-show utopená v prázdnote, ktorej hlavne v strede filmu chýba aký taký zmysel, hĺbka a nadväznosť. 7 Pounds je príliš komorný, no pri tom sa hrá na široko aplikovateľnú americkú drámu, je príliš plytký no plače sa v ňom až až. Čo to zachraňuje a aké také emócie vytvára len záverečná 10 minútovka odzrkadľujúca Smithove kvality a zaujímavý nápad s medúzou (Smith sa pred OldBoyom zacvičuje v morských príšerách? :)). Dosť veľké sklamanie po predchadzajúcom filme herecko-režisérskej dvojice. 55% ()

Kid a Nemo Smithovi

Kid a Nemo Smithovi

15.01.2009

Klan Smithových dnes opět vládne titulkům filmového zpravodajství. Především je tu remake Karate Kida, ve kterém si hlavní roli zahraje Willův syn Jaden. Stejně důležitou je však postava jeho mentora… (viac)