Tintinove dobrodružstvá

• Česko Tintinova dobrodružství (viac)

Neukojiteľnou zvedavosťou hnaný reportér Tintin a jeho nadovšetko lojálny pes Snowy jedného dňa objavia model lode Jednorožec, ktorý ukrýva výnimočné tajomstvo! Tintin sa tak nečakane zapletie do veľkej, celé stáročia starej hádanky – a zároveň sa ocitne v zornom poli diabolského zlosyna Ivana Ivanoviča Sacharína, ktorý je skalopevne presvedčený, že Tintin ukradol nepredstaviteľne vzácny poklad, ktorý legendy spájajú s podlým Červeným Rackhamom! Našťastie s pomocou verného Sowyho, trochu hrubého a večne zle naladeného kapitána Haddocka a dvoch nie práve najbystrejších detektívov Horváta a Horvátha, sa Tintinovi podarí precestovať polovicu sveta, vďaka závideniahodnej bystrosti a rýchlosti byť vždy o krok pred svojimi protivníkmi a nájsť miesto, kde leží vrak skutočného Jednorožca! A práve niekde v tejto pirátskej lodi má byť podľa legendy ukrytý kľúč k nepredstaviteľnému bohatstvu... Ale aj prastará kliatba! Tvárou v tvár čoraz väčším a desivejším nebezpečenstvám, ktorým počas svojho neuveriteľného dobrodružstva musia čeliť, si Tintin a jeho priatelia uvedomia, neexistuje nič, čo nemožno dosiahnuť – ak sa odvážite riskovať úplne všetko! (TV Markíza)

Rami

Nevím, Možná jsem jediný, jehož názor je takový, že: animace je tu od toho, aby umožnila patřičnou stylizaci skutečnosti nebo zcela smyšleného příběhu. Snažit se dosáhnout reality pomocí animace je, dle mého, v době existence hraného filmu slepá ulička. To rovnou můžeme použít formu hraného filmu. :-( Další problém vidím ve výběru cílové skupiny diváků - má to být pro všechny? No nevím no, jsem z toho trochu rozpačitý. ()

Rokle

Cca 20 minut jsem se rozmýšlel, zda sním či bdím, neboť okouzlující animovaná filmová složka mě naprosto vzala. Hltal jsem každé (perfektně nadabované) slovo, prohlížel si gesta a grimasy každého do detailu promakaného jedince, který se byť jen na okamžik mihnul. Jedním slovem boží! Jenže... pak se onen příběh rozvine a bohužel se Spielberg rozhodl, že akce musí být velkolepá a jaksi pozapomněl, že někdy méně je více. Scény s letadlem, akce v Maroku, je to příliš přeplácané. Trochu mi na nervy lezla i ta neustálá kapitánova slabost pro chlast. Nejsem rozhodně abstinent, ale aby se v každé scéně natahoval pro kořalku nutnou k tomu na něco si vzpomenout, to se mi zdálo až moc. Asi netřeba připomínat, že tady se vyplatí připlatit si těch pár desítek korun za 3D. ()

SkyCaptain

Takový zážitek, jako když jsem na začátku devadesátých let louskal Tintinova dobrodružství v magazínu Květy to nebyl, ale i tak je Tintin velmi nadprůměrné dobrodružství s několika skutečně dechberoucímu scénami. Byl jsem v IMAXu a tak především souboj na moři a honička v arabském městě mi skutečně vyrazili dech. Tenhle film funguje! ()

HoleToFeed

aaand action.. mám rád, keď sa celovečerné spracovania aspoň vyrovnajú predlohám (komiks, seriál, . . .) Taktiež ma potešilo Spielbergovo znovuzrodenie (po štvrtom Indym to skutočne potreboval) V SK mutácii vítam, že sa nepokúšali preložiť meno verného psa Snowyho a odpúšťa sa teda aj Dupont et Dupond ako Horvát a Horváth, veď aj Amíci majú Thomsona a Thompsona. ()

kostej_

Animace skvělá, ale humoru tohoto komiksu (obsahuje-li ho i předloha) moc nerozumím. Má to být nelogické a upoceně rádobyvtipné schválně? Mám se smát tomu, jak za každý posun v ději a v akci může nepravděpodobná náhoda? Mám se smát tomu, že Tintin tu byl dřív než Chuck Norris? Mám se vůbec smát? ()

bulbasaur

chcel som dat 5 hviezd, ale predsa dam 4.... v kine neuveritelna 3upa....akcia...humor a prešpikované nahánačky. kraaaaasa. pribeh trochu prvoplanovy, ale komiks nepoznam , tazko sudit. fakt kvalita, technicky dokonale. ()

FilmWave

Technicky nádherné (postavy jsou schválně komiksové, ale zbytek je neskutečně realistický a detailní), ale je to hlavně pro děti, dospělého diváka to tak tak udrží od dřímání. Taková dětská "Šifra mistra Leonarda" říznutá "Indiana Jonesem". Zbytečně moc akce. ()

Heroine

Žel, díky té supermoderní animaci, postrádá film i jakoukoli životnost herců, ale i jakoukoli grotesknost skutečně kreslených postaviček. Takže se musíme dívat na škaredé animované figurky, s hnusnými nosy a nepřirozenými pohyby, a nemá to ani jednu výhodu. Film je docela zábavný, místy legrační, ale je to spíš pro děti než pro mládež. Tintina původního neznám, takže srovnávat nebudu. Ale je to taková průměrná podívaná, a animace je spíš nepříjemná. Film by klidně mohl být hraný, na Jamie Bella v takové roli bych se dívala radši, než na jeho škaredýho animovanýho bráchu. Podle otevřeného konce je evidentní, že budou další pokračování. Ale pokud budou vypadat takhle, možná se ani nepodívám :-( ()

Pr4d3d

Podobně nadšen jsem z kina dlouho neodcházel. Spielberg se nezapře a spolu s úžasnou animací, krásnou hudbou a fantastickou kamerou vypráví příběh, který sice je pohádkový, ale líbit se bude nejen dětem. Dojmy jsou tedy jednoznačně pozitivní a film se velice líbil rodičům i mladšímu bratrovi, což svědčí o jeho kvalitách. ()

owwidius

Detsky Indiana Jones. A i ked sa tam skoro stale nieco deje, vacsinu casu som sa nudil. Vtipne sceny tam boli asi 2 a aj to som sa iba trochu pousmial (karikatura tintina a scena s vemenami - spomina si vobec este niekto?:) Napr tie 2 postavicky vysetrovatelov boli totalne trapni.. Na 3 hviezdicky to zachranuje neskutocna animacia, podla mna zatial najlepsia co sa tyka animakov. Miestami by som nevedel povedat, ci to je stale animak alebo realne zabery (hlavne motion-capturing, zabery vody a nocne zabery na mesto). 3D sa mi pacilo asi v 3 scenach kde som si to naplno uvedomil a aj uzil, ale to je vsetko, inak myslim ze tam ani nemuselo byt... Ku koncu som sa zlakol, ze este pojdu hladat aj podmorsky poklad, ale nastastie zacali titulky :D 6/10 ()

Brousitch

"Když jsem pročítal originály Hergého knížek, nemohl jsem se nepozastavit nad kompozicí a barevnou paletou každého okénka. Jako by se snažil smrsknout 24 snímků do jednoho. V tom spočívala jeho genialita, nebyl to komiks, ale film." - Steven Spielberg ()

Wargoo

Od prvej sekundy až po záverečnú "klapku" som sa kochal neuveriteľnou animáciou, kde som niekedy pochyboval o tom, či sa ozaj dívam na vytvorenú scénu... Tintina by som prirovnal k Indianovi Jonesovi, mladík, túžiaci a bažiaci po dobrodružstve, za ktorým sa vydáva hlava nehlava, rozličné kúty sveta, napätie, skvelé akčné pasáže (naháňačka v Maroku dokonalá) to všetko pod taktovkou Spielberga / Jacksona. Tintin mi ako postava doposiaľ nič nehovoril, teraz ho radím k jednému krásnemu animáku, ktorý mi spríjemnil jedno popoludnie. A jeden Andy Serkis, ktorý zasa raz dokázal, že je majstrom vžitia sa do digitálnej postavy. Klobúk dolu. 4**** a 76,276% ()

Axident

Popravdě řečeno, pro mě spíše zklamání. Ne že bych se chvílemi nebavil, kapitán násoska byl zábavný, ale měl jsem stejný problém jako u animace Polar Expressu. Zde je už téměř tak dokonalé, že skoro nejde o animaci, ale hraný film, z nějakého záhadného důvodu je ovšem Tintin pro mě skoro stejně nesympatický, jako ošklivý chlapeček v Expressu. Zřejmě to nějak souvisí s animováním podle skutečné mimiky atd. Suma sumárum - když chci animák, vyhovuje mi, že je víceméně klasicky animovaný nebo se tak tváří, tenhle směr ku kopírování skutečně reálných herců se mi moc nezamlouvá... Čili, abych nebyl nefér, nesedí mi především grafická stránka, děj a scény byly ok. ()

zelda82

Zabavne, nicmene nicim vyjimecne dobrodruzstvi pro kluky, kteri nikdy nevyrostou. Musim rict, ze vcera videne Justice League Doom me bavilo vic, protoze se to netvarilo jako filmova udalost roku, coz Tintin rozhodne neni, i kdyz je pod nim podepsany Spielberg... ()

rekkky

Za normálních okolností skvělý dobrodružný příběh s obrovskou dávkou vizuálních efektů, ale to bych nemohl přihlédnout na bezobsažné honičky a rvačky, které polopaticky posunují děj do neurovnané polohy. Čitelná zápletka sráží hodnocení do průměru s tím, že film neurazí, ale ani nenadchne. Vychází z toho celkem koukatelná rodinná podívaná. ()

sbl

Kreslený Indy s výbornou akcí, sympatickým ožralcem, ale mdlým příběhem a hlavním hrdinou, který je na ránu. ()

GOREGASM

Hravost Spielbergovi za kamerou a Jacksonovi na producentské židli nechybí a díky fantastické animační technologii v rukou mágů z WETA Digital si Steveova virtuální kamera (údajně ji nechtěl nikomu půjčit :-)) na place poletuje v těch nejkrkolomnějších náklonech a piruetách a akční scény, které jsou vrcholem tohoto dobrodružství, naplno ukazují potenciál nové techniky. Dobově a po vzoru předlohy stylizovaný vizuál je opravdu neprůstřelný a humorný nadhled některých scén mi připomněl zlaté časy archeologa Jonese. Jelikož se vtípky popletených detektivů, Thomsona a Thompsona, scenáristům vůbec nepovedly, humor na svých bedrech nese hlasově výrazný Andy Serkis, jehož kapitán Haddock překvapivě často zastiňuje nevýraznou postavu Tintina (a Jamie Bell za to nemůže), kterému je protivníkem stejně matný záporák Rackham aka Sakharine (hlasově neviditelný Craig). Přes zmíněná selhání, by pokračování stálo za hřích. 80% ()

Fawkes

Upřímně řečeno, pociťuju mírné zklamání. Po všech těch parádních upoutávkách jsem čekal dokonalý film po všech směrech, kterému bych si nedovolil nic vytknout, ale bohužel plného hodnocení se ode mně tento film nedočkal. Navíc už jen dvojce Spielberg a Jackson mě navnadila na vysoká očekávání. Komplet grafické zpracování, včetně dobrých triků a efektů není žádný problém. Občas mi připadalo, že se dívám na skutečné herce a ne na počítačové postavičky, takže velikánská chvála k tomuhle, že filmový animovaný průmysl dospěl takhle daleko. Spíše mi chybělo něco velkého, co by mě nějakým způsobem ohromilo v samotném příběhu. Jinak ale jako dobrodružný film pro celou rodinu dost povedené. (83%) ()

Tintin dostane hraný film

Tintin dostane hraný film

19.10.2020

Podle francouzského serveru Figaro se filmař Patrice Leconte (Muž z vlaku) chystá natočit hranou adaptaci známého komiksu Tintinova dobrodružství. Snímek tak nebude mít nic společného s animovaným… (viac)

Jak to vypadá s pokračováním Tintina?

Jak to vypadá s pokračováním Tintina?

09.10.2018

Peter Jackson (Pán prstenů: Společenstvo Prstenu, King Kong) má teď plné ruce práce s produkováním jeho nadcházejícího filmu Smrtelné stroje. Jako režisér už má ale pár let volno a přestože se v… (viac)

Druhý Tintin žije

Druhý Tintin žije

24.03.2018

Když šla v roce 2011 do kin Tintinova dobrodružství, Steven Spielberg a Peter Jackson oznámili jasné plány. Zatímco první díl režíroval Spielberg, druhého se měl po dokončení hobití trilogie ujmout… (viac)

Trojnásobná dávka Spielberga

Trojnásobná dávka Spielberga