Tintin et les oranges bleues

• Španielsko Tintín y el misterio de las naranjas azules

corpsy

Možno sa to vzalo trošku detinskejšou cestou, ale treba lákať divákov každého veku. Vlastne celý tento komiksový strip, je na báze medzi drámou a naivnosťou. Takže sa to podarilo. ()

Willy Kufalt

Milá kuriózitka v podobě šedesátkové komedie pro děti a mládež podle komiksové předlohy! Na hraný film své doby docela unikát, myslím, že minimálně ve francouzském (evropském) prostředí určitě ano. Roztodivný styl komiksového příběhu s původně kreslenými postavičkami v podání živých herců nejednou vyústí do momentů, kdy dnešní divák občas neodhalí, které prvky akce a humoru zamýšleli tvůrci skutečně komicky a kde dojem jakési parodie vznikl dojmem spíše nechtěným uprostřed záměru přenést atmosféru komiksu do filmu lehce přehnanou styliací. Největší úskalí spatřuji v poněkud praštěné sci-fi zápletce s modrými pomeranči, která je pomalu větší úlet, než nápad na film samotný. Ale jako čirá zábava na mě tenhle Tintin i tak často celkem dobře fungoval, naivní akční scény natočené s decentním a vtipným gustem, speciálně zaostřené na dětského diváka se srdcem dobrodruha se mi líbily a zejména Jean Bouise jako kapitán Haddock byl svými humornými kreacemi úžasný. Bavil jsem se vesměs skvěle, přestože to občas zaškřípalo a mám pocit, že od Le Triporteura jsem už přes dva měsíce nedával 3 hvězdičky s tak rozesmátou a veselou náladou. Pro jedno zhlédnutí příjemné potěšeníčko. [65%] ()