Tintinove dobrodružstvá

• Česko Tintinova dobrodružství (viac)

Neukojiteľnou zvedavosťou hnaný reportér Tintin a jeho nadovšetko lojálny pes Snowy jedného dňa objavia model lode Jednorožec, ktorý ukrýva výnimočné tajomstvo! Tintin sa tak nečakane zapletie do veľkej, celé stáročia starej hádanky – a zároveň sa ocitne v zornom poli diabolského zlosyna Ivana Ivanoviča Sacharína, ktorý je skalopevne presvedčený, že Tintin ukradol nepredstaviteľne vzácny poklad, ktorý legendy spájajú s podlým Červeným Rackhamom! Našťastie s pomocou verného Sowyho, trochu hrubého a večne zle naladeného kapitána Haddocka a dvoch nie práve najbystrejších detektívov Horváta a Horvátha, sa Tintinovi podarí precestovať polovicu sveta, vďaka závideniahodnej bystrosti a rýchlosti byť vždy o krok pred svojimi protivníkmi a nájsť miesto, kde leží vrak skutočného Jednorožca! A práve niekde v tejto pirátskej lodi má byť podľa legendy ukrytý kľúč k nepredstaviteľnému bohatstvu... Ale aj prastará kliatba! Tvárou v tvár čoraz väčším a desivejším nebezpečenstvám, ktorým počas svojho neuveriteľného dobrodružstva musia čeliť, si Tintin a jeho priatelia uvedomia, neexistuje nič, čo nemožno dosiahnuť – ak sa odvážite riskovať úplne všetko! (TV Markíza)

marvan

Těch téměř 110 minut nemá jediné hluché místo, je to hravé, zábavné a plné vizuálních fórků. A ano, je to velmi dětinské a asexuální v tom smyslu, že tomu zcela chybí ženský prvek, jak je u Spielberga zvykem. Spielbergovy filmy, včetně těch "dospělých", mi vždycky přišli hrozně ploché, právě pro to popírání ženského elementu. Ten je tu přítomný pouze v nekomplikované mateřské podobě, pokud vůbec. I jeho seriózní tvorba je proto v podstatě dětsky nekomplikovaná a asexuální. ()

uiu

Přesně takhe si představuji animák od Spielberga. Je tam humor, dobrodružství, akce, napětí - základní pilíře, co jsem od toho očekávala a to jsem taky dostala. Animace je skvělá a i když to tak na mě v trailerech nepůsobilo, tak je hodně realistická. Líbily se mi narážky na komixová klišé (létající ptáčci kolem hlavy - to nemělo chybu). Jeden z těch filmů, co si s radostí pustím znovu a znovu a už teď se moc těším na pokračování (na které nás nažhaví konec stejně jako v Sherlockovi Holmesovi od Ritchieho). ()

anli

Steven Spielberg si plní svůj sen a natáčí slavný Hergého comics o mladém a zvídavém novináři.Za zády má producenta Petera Jacksona a tak to vlastně ani špatně dopadnout nemohlo.No a nedopadlo.Spielberg se rozhodl natočit film jako moderní animák a když jsem to viděl,pochopil jsem proč.Ono to bylo velmi náročné takhle,natož s herci a živě.Film je totiž klasické velké dobrodružství v "indianojonesovském"duchu,takže je tu spousta lokací,honičky na zemi,ve vodě i ve vzduchu a spousta dalších nápadů.Spielberg má stále srdce jako malý kluk a je neuvěřitelně hravý,vnímavý a nápaditý.Každý detail má přesně své místo a vše je vypipláno s nejvetší možnou precizností.Vybral si jeden z příběhů belgického autora,kterých je poměrně hodně(takže je na co navazovat),kde v hlavní roli figuruje velmi zvídavý novinář Tintin a jeho věrný psík Filuta.Spielberg se přesně drží předlohy i Hergého světa,jen si dovolil malou změnu a sice,že Tintinův psík oproti comicsu nemluví.Je to poměrně skvělý tah,protože to zvyšuje realičnost a snižuje onu comicsovou dětinskost.Film je klasickou rodinnou podívanou pro všechny,bez rozdílu věku.A Spielberg přesně(a opět)ukazuje,jak má taková podívaná vypadat.Vizuálně je film opravdu úžasný a několikrát jsem se přistihl,jak nevěřícně kroutím hlavou-prostě paráda.Vše je jako skutečné-lokace,postavy,dopravní prostředky atd.Vynikající je i kamera,která se ničeho nebojí a neustále diváka vtahuje do děje.Stejně jako zvuk a skvělá Williamsova hudba(pokolikáté už?).Jak se na Spielberga sluší,je tu i slušná porce akce,kde opět ukazuje své mistrovství.Honička v Maroku,nebo bitva nákladních jeřábů opradu berou dech.Všichni herci předehráli své postavy opravdu skvěle,takže i v tomto směru je na co se dívat.Je tu i spousta humoru,který obstarává Tintinův psík,duo"bystrých"policistů a mořský vlk v nejlepších letech,který to přehání s pitným režimem.Opravdu nemám,co bych vytkl.Snad jen oproti všemu ostatnímu působí Titinovy oči malinko studeně a uměle.Ale to je,myslím,zbytečné puntičkářství.Na závěr ještš něco o třetím rozměru,do kterého se Spielberg poprvé pustil(usmyslel si,že ho použije,když navštívil natáčení"Avatara")-je to další příklad toho,jak má 3D vypadat,včetně práce s formátem samotným.Je to opravdu nádherná podívaná,kde 3D opravdu stojí za to a místy bere dech.Občas mi připadlo,že je to ješte lepší,než "Avatar"(promiň Jamesi!).Moc jsem si to užil,Steven opět ukázal své mistrovství a já dávám jasných 100% a moc se těším na pokračování. ()

elanius

(38/2012, BluRay1080p) / Príjemná aj keď celkom priemerná oddychovka. Na to aký jednoduchý dej sa odohráva vo filme je preplácaný až až. Najlepší bol jednoznačné ožratý kapitán, nebyť jeho, samotný ukecaný Tintin by ma unudil k smrti. Snaha bola, ale výsledok je ľahko zabudnuteľný. (6/10) ()

pytlik...

Tak tenhle film jde poněkud mimo mě... Něak mi na něm spousta věcí nevyhovovalo: od grafiky, kdy postavy vypadají jak oživlé vyfotošopované příšery z magazínu MF Dnes "Ona", přes střih filmu, kdy si člověk připadal jak v počítačové hře, která by byla nadmíru zábavná, kdyby ji člověk doopravdy hrál, ale tady na ni jen kouká, až po děj... Opět, jedna akce střídá druhou, samé rvačky, honičky, úniky, rozbíjení všeho, výbuchy.... že jsem nudou skoro usnul. Vůbec se mi zdá, že akčnost filmů začíná být naprosto přehnaná, režiséři si patrně myslí, že diváci nedýchají vzrušením a jsou naplněni adrenalinanem až po konečky vlasů, což samozřejmě není pravda. Každý stejně každý ví, že to nakonec dopadne dobře. Ty vzorce honiček a všelijakých soubojů se pořád opakují dokola, žádná kreativita v tom není, takže neznám nudnější pasáže filmů než je tohleto. ()

lennyd

Když mladý reportér Tintin na trhu kupuje model prastaré lodi, vůbec netuší, že tímto okamžikem se spouští sled událostí, které jej i jeho věrného pejska Snowyho dovedou na dalekou cestu k potopenému vraku lodi Jednorožce a ztracenému pokladu. Cesta to ale věru nebude jednoduchá, neb je mu v patách zákeřný Sakharine, který rovněž touží po tomto pokladu. Naštěstí má ale Tintin nečekaného spojence - kapitána Haddocka, potomka kapitána potopené lodi... Nevím jak se mi to podařilo, ale celé Tintin-šílenství šlo mimo mne (a jestli si dobře pamatuji, tak ani zamlada jsem žádný kreslený seriál téhož jména nikdy neviděl). Moje první setkání s touto legendou bylo skrzevá stejnojmenou android hru, kterou jsem si - i přes její dětinštost a naivitu - docela užil. A tak jsem byl zvědav, jak se s tématem vypořádá Mr. Spielberg. A nutno uznat, že určitě nejsem zklamanej. Sice bych si dokázal představit hlubší či temnější příběh, ale přece jen, Tintin je určen pro - o hodně - mladší diváky, než jsem já, a tak mu leccos dokážu odpustit. Na animaci se moc hezky dívá. Takže za mně relativní spokojenost, a tak nějak (leč marně) doufám, že Tintin nebude sprzněn dalšími pokračování jako jiné série.. ()

neoBlast

U Spielbergova návratu obdivuji hlavně jak technicky Tintin vypadá, oplývá skutečně grandiózním vizuálem, který plně využívá možností CGI (a asi i 3D, viděl jsem doma pouze HD). Zároveň je, přece jenom vzhledem k pověsti mistra režiséra, neuvěřitelně plochým filmem, který útočí na celorodinná setkání v kinosále stejně agresivně jako třeba nechvalně proslulý čtvrtý Indy. Pro zkušenějšího diváka nezůstane ve filmu vedle technických kvalit skoro nic k zapamatování, dostane jenom dost dětinský humor, tuctový příběh a nezajímavé postavy. Od Spielberga bohužel chci něco navíc. 60 % ()

ivan bohatyr

Pro děcka OK, ale jinak celkem slaby. Vizuálně slušně zpracované, občas úsměvné, ale tento klučina s nagelovanými vlasy v roli Indiana Jonese mi moc neseděl. ()

Kmotr76

Tintinova dobrodružství je takový nový animovaný Indiana Jones. A právě díky počítačové animaci je ještě kreativnější plný úžasných honiček, které přetékají nápady a skvělými gagy. A nemůžu souhlasit s názory některých uživatelů, že film není vtipný. Já se dobře bavil. Obzvlášť úchvatná byla honička v Maroku a zaujaly mě přechody mezi realitou a vzpomínkami kapitána Haddocka. Na druhou stranu Indy je prostě Indy :) ()

_DAVE_

Výborný animák cílený spíše na dospělé publikum. Je potřeba vyzdvihnout hlavně kameru a střih. Ve 3D je to opravdu parádní oddychová jízda, prostě animovaný Indy. 90% ()

venison

Vyrostla jsme snad na jediném komiksu (když nepočítám Kačera Donalda a Čtyřlístek) a tím je právě Titntin.. Měla jsem ty všechny postavičky ráda a velmi mě potěšilo, že mi film tohle celé neznechutil, ale že jsem tu potakala staré známé v bezva dobrodrůžu ;-) Všem, kdo ho mají rádi stejně jako já vřele doporučuju :-D ()

hroubek

Spousta lidí byla po posledním dobrodružství nejlepšího archeologa hodně zklamaná, že už to není ono. Pan Spielberg jako moudrý muž si tyto rady vzal k srdci a teď nám předvádí jak moc. Tady není naštěstí žádný Lucas, který by si protlačoval svoje hlouposti. Je krásné, že je na filmu vidět, že je dělaný s láskou a úctou k původním komiksům. Stačí velmi hravé a kouzelné úvodní titulky a filmu propadnete. A už se jede, začíná představení hlavních hrdinů, naběhnutí na zápletku, jedna akční scéna střída druhou a člověk jen kroutí hlavou jak velký krok udělala technologie a jak vše vypadá reálně dokonce i oči. Film má krásnou šestákovou zápletku a příjemnou retro atmosféru zvláště, když se příběh stočí do Maroka. Konečně jsem viděl tenhle rok kloudný souboj na šavle, který je neuvěřitelně hravý, že by se z toho Jack Sparrow musel opít, aby to mu věřil. Zrovna tyto scény flashbacků ukazují pravé kouzlo této technologie, protože to co předvádí by v reálu stálo spoustu peněz. Bohužel nějaká chybička se tam najde jako například zbytečně zdlouhavé finále i přesto, že je nádherně natočené a překlad anglických jmen do češtiny. Steven se letos vrací v plné síle a přináší nám hravou, příjemnou a hlavně inteligentní podívanou. ()

Honzua

Obrovské očekávání, vystřídal po skončení projekce pocit nenaplnění. Strašně ten pocit nesnáším, někdy se totiž sám přistihnu přitom, jak se ho úmyslně snažím potlačit a přesvědčuji se o tom, že snímek, který jsem právě zhlédl byl fantastický. V podstatě úseku od skvělého začátku až po demolici Bagharu nemám, co bych vytkl. Animák dal prostor Spielbergovi ještě více upustit uzdu fantazie, takže trademarkové Indiana Jones akční scény jsou v Tintinovi ještě mnohem výbušnější a vypointovanější (viz DaViD´82). Bohužel ale ve výsledku Tintin rychle šumí z hlavy. Banální zápletka a ploché postavy jednoduše film neutáhnou do finále. Na konci tak zbude sice obrovská řemeslnost, ale bez jakéhokoliv emocionálního záběru, který by zaútočil na vaše paměťová centra. ()

Maik22

Neskutečná dobrodružná dávka skvěle vypracovaného 3D animovaného filmu. Nebál bych se říct, že v tomto roce snad nejlepší animovaný film roku. Děj napínavě akční, který Vás nenechá ani na chvíli v klidu. Podle všeho, by se měl natáčet další díl, který by měl být režírován dalším skvělým "rejžou" Peter Jacksonem. ()

VasaX

Ano. Tintin je vlastně takový Indiana, bez všeho všech "macho" siláckých řečí a riskantních machrovinek, zato dostal do vínku styl, bystrost a nonšalanci. V české distribuci navíc dostal celkem obstojný dabing, na nynější poměry skoro excelentní (ale je pravda, že záporák Craig, Thomson a Thompson v podání Pegga a Frosta, to se bude těžko trumfovat a s tímto vědomím se cítím ochuzen). každopádně Tintin nezklame mladší věkové skupin tak i starší, protože jeho dobrodružná nota se táhne v podstatě od prvních minut filmu až do těch posledních. A nutno uznat, že pod Spielbergovou taktovkou se i digitální kamera hodně vytáhla a Tintin nám předvádí, jak dynamický a přesto nenucený může být digitální filmový svět. Ač jsem to nečekal, Tintin se vydařil. Nevím, jestli budu s nadšením očekávat jeho další dobrodružství, každopádně pro jednou to určitě stálo za to. ()

Petr23

Čekal jsem od toho víc.. Technicky téměř dokonalé dílo, které sráží dolů plochý scénář. Především mně pak zklamal konec, který neměl potřebnou gradaci a vypadal jako byl sešit horkou jehlou. Souhlasím s ostatními názory na tomto fóru, a to, že je to efektní ale jaksi prázdné. ()

drake31

Celkom to ušlo len čo je pravda. Prakticky už od začiatku sa v každej minúte niečo dialo, žiadne hluché miesta, ale predsa ma pán Spielberg nedokázal strhnúť na jeho vlnu. Vizuál neskutočne otravný (zlá kvalita releasu možno, ale nemyslím si že to bude tým). Dejovo to len preletí okolo vás, a ako som už povedal stále sa ničo deje, čo je síce dobré ale niekedy je dobre sa na pár sekúnd zastaviť a vydýchať sa a zas uháňať ďalej. Takto mi to prišlo príliš unáhlené a ja osobne som si ani nedokázal vyrobiť nejaké sympatie k postavám - čo je podľa môjho celkom dôležitý aspekt. Ale vec ktorú musím vyzdvihnúť, respektívne scénu je naháňačka v Maroku (alebo niekde tam, už si nie som istý, a to film skončil pred 5 min), ktorá bola ukážková, a mala potrebné grády na to aby uspokojila moje potreby a túžby. Tri hviezdy sú maximum ktoré Tintin dostane a silne pochybujem že to čas zmení ... ()

Mishqo

tí čo tento film porovnávajú s Hugom tak asi nevedia o čom hovoria lebo si neviem predstaviť dva odlišnejšie filmy ako tieto (možno akurát tak vyspelá technická stránka)...každopádne Tintin je zábavný a oddychový filmík, postavy sú super, humoru je dosť (kapitán Haddock je geniálny), no proste dobrodružná výpravná podívaná...ako som už povedal po technickej stránke takisto perfekcionistické a je sa teda na čo pozerať...no aj tak mi tam do úplnej špičky niečo chýbalo ()

Tintin dostane hraný film

Tintin dostane hraný film

19.10.2020

Podle francouzského serveru Figaro se filmař Patrice Leconte (Muž z vlaku) chystá natočit hranou adaptaci známého komiksu Tintinova dobrodružství. Snímek tak nebude mít nic společného s animovaným… (viac)

Jak to vypadá s pokračováním Tintina?

Jak to vypadá s pokračováním Tintina?

09.10.2018

Peter Jackson (Pán prstenů: Společenstvo Prstenu, King Kong) má teď plné ruce práce s produkováním jeho nadcházejícího filmu Smrtelné stroje. Jako režisér už má ale pár let volno a přestože se v… (viac)

Druhý Tintin žije

Druhý Tintin žije

24.03.2018

Když šla v roce 2011 do kin Tintinova dobrodružství, Steven Spielberg a Peter Jackson oznámili jasné plány. Zatímco první díl režíroval Spielberg, druhého se měl po dokončení hobití trilogie ujmout… (viac)

Trojnásobná dávka Spielberga

Trojnásobná dávka Spielberga