Než sa stal Draculom bol Vladom III. (Luke Evans), vládcom malej zeme menom Transylvánia, ktorá sa krčila v tieni mocnej Osmanskej ríše. Dobre vedel, že akýkoľvek odpor proti silnému susedovi by znamenal jeho koniec. Keď ho však sultán "požiadal", aby mu poslal tisíc chlapcov vrátane jeho vlastného syna ako čerstvých regrútov do armády, rozhodol sa neposlúchnuť. Aby porazil zlo a odvrátil nevyhnuteľné, spojí sa so zlom omnoho väčším. Stane sa Draculom. Nezničiteľným démonom, ktorý je schopný porážať obrovské vojská, ale ktorý zároveň stráca tých, ktorých svojím zúfalým činom zachránil. Svojich najbližších. (TV Markíza)

LarisaDavid

Veľmi zaujímavé poňatie histórie Draculu, ktorá vlastne slúži ako jeho "obhajoba pred súdom". Emócie tu fungovali po celý čas, vizualizácia fajn- hlavne ten začiatok. Ale raz som si všimla, že mu jemne zasvietilo slnko na tvár (už bol upír) a on nič :) - ale to sa stáva. Taký "malý" detail :D Inak Evansovi tá rola sadla ako uliata a iného herca si tam ani neviem predstaviť - navyše vie hrať. ()

Vlad

5*, 4* ?! neblaznite ludia... ...ako uz z nicku vyplyva, Vlad III. Draculea, zvany Tepes, patri medzi mojich oblubencov. Neviem teda akymi hanlivymi vyrazmi mam popisat tento kus braku. Tato romanticka teenage rodinna fantasy lovestory nema v sebe kusok reality, kusok historie, no proste nic autenticke. S Drakulom zdiela len nazov. Teraz po vzhliadnuti mi to silno pripomenulo Bathoricku. Rovnaky WTF pocit pocas celeho filmu ako pri tej Jakubiskovej bajke o milujucej ranhojicke a bilinkarke - krvavej pani z Cachtic. Ale Jakubisko sa aspon snazil aby to vyzeralo autenticky. Pri tomto filme som mal pocit, ze pani tvorcovia este v zivote nevideli hrad ci horu. CGI na hormonoch bez stipky zmyslu pre realnost - ale zato na kulisach setrili. A ten koniec!? Co tym chceli povedat?! Tajne som dufal vo vylepsenu verziu filmu Dark Prince: The True Story of Dracula, ale bohuzial jedna velka sracka... ()

megadony

Já pořád nevím, Vlad Dracula jako milující a věrný manžel, starostlivý otec, emocionálně nevyvážený jakože-velký-vládce...??? Tohle mi tam prostě nesedlo. A ten konec, proč??? Ale abych byla spravedlivá, tak efekty dobrý. ()

Dzoko

Námet vyzerá lepšie na papiery, než vo filme. Toto sa týka viacerich filmov, avšak pri Draculovi dvojnásobne.. Nevyužitý potenciál, plno nepresností a hlavne nesympatický hlavný aktér tomuto filmu v žiadnom prípade nepridávajú na šťave a celkovom diváckom dojme. Nehovorím o zmrzačenom konci, ktorý bol vytvorený na vyprásk penaženiek ďalším pokračovaním, ktovie či sa ľudia ale chytili, je dosť možné, že nie.. 45% ()

Sunti

Nevím proč má snímek tak malé hodnocení, už od začátku si na nic nehraje. V první minutě se vám tam objeví chlápek se jménem Vlad Napichovač a v tomto duchu se nese celý film. Upřímnost snímku je založena na tom, že za celých 92 minut, nemusíte přemýšlet a budete si užívat jen efekty a no asi už nic jiného, ale ideální na odpočinek po škole nebo práci. Odpočinových 75% si zaslouží. ()

lineker

Takže Dracula po třicáté sedmé a zase jinak. Tentokrát se nám tajemný Vlad představuje jako spasitel svého národa potažmo syna a to i za cenu nejcenější. Jinak vlastně nevím co se vlastně dá na této naprosto průměrně akční jedohubce hodnotit. ()

jarkametelka

Toto zpracování Drakuly se nezapíše zlatým písmem do filmové historie,nebot je to film nevalné úrovně,s béčkovým scénářem,který bych dokázal napsat i já a když k tomu připočtu ještě nezáživnou režii,tak je zaděláno celkem na slušnou nudu...Drakula je tu spíš jako za Batmana,kde ho po vetšinu filmu doprovází úpíři,nebo netopýři?Takže nečekejte filmový umělecký zážitek,žádné životopisné drama s prvky tajemna,i když to možná tvůrcí zamýšleli,ale nepovedlo se,a ani nečekejte něco třeba jako Coppolovu verzi,která taky nebyla nějak skvělá,ale měla styl a pěkné obrazové vyprávění.Zde není nic,co by mě nadchlo,herci,děj,režie,styl...Toto je jen rychle spíchnutý produkt,bez nápadu.Ale komu vyhovuje nenáročný děj a béčkové vyprávění,tak film doporučuju a může si jednu hvězdičku přidat. ()

pekos

Názov filmu Drakula-Neznáma legenda, verne vystihuje postavu rumunského princa, ktorý so svojou armádou prispel najvýznamnejším spôsobom k ochrane celej Európy pred vpádmi tureckých vojsk. Tvorcovia scenáru k tomuto filmu postupovali tak, aby z tohto hrdinu vytvorili hrozivého, no charakterného ničiteľa Turkov. Film, poňatý ako fantasy, je plný trikových záberov, ktorých kvalita nie je vždy dokonalá, no samotný príbeh je zaujímavý a akčný. Je zaujímavé, že hrdinovi Európy nevzdal hold žiaden domáci filmár, ktorý by si uctil jeho hrdinstvo a charakter. Ešteže sú tu Americké filmové štúdiá. ()

JerryPilsen

Splácaná mytologie s historií,aby každý pochopil.Dějově docela dobré,jen měl režisér problém s pomalým začátkem,který posléze dost ošidil.Druhá půle už má ale všechno a i přes minimální stopáž se to dalo. ()

majorzeman13

Čistý průměr,dobrý,ale nic víc,nic mín.....jednorázová jednohubka,kde potěší hlavně Luke Evans a finální souboj mezi létajícími a ležícími stříbrnáky..........jojo efektní, naoko,triky to je víc než dobré,ale ten banální ,jednoduchý scénář,režsér začátečník,ještě ,že to má hodinu a půl jen !! ()

danny79

Prni polovina byla docela koukatelna, v te druhe se ale vytrati posledni zbytky logiky a film z filmu se stava poradna kravina. Jednoduche, s nekomplikovanymi a docela sympatickymi postavami s dostatkem akce, ktera je bohuzel sestrihana hodne neprehledne. Skoda te scenaristicky horsi druhe poloviny, slabsich efektu a neprehledne akce, protoze jinak by to bylo urcite za 4* ()

Rasanda

Děj je sice nepravdivý ohledně dějin, ale docela povedený. Chvílemi je to nuda, hlavně na začátku, ale konec má myšlenku. Někoho to i možná dojme. Fajn zpracování už tak ohraného hrabě Drákulu ()

lulundia

nechápu co na tom kdo máte. já jsem seděla celý film jak na trní a držela všechny palce co mám, a to nejsem fanoušek krváků. Ale tohle mělo nádhernou myšlenku. Když je vám ubližováno, je to strašné, ale co teprve asi cítí ten, kdo je tím viníkem? v jakém šílenství musí žít člověk, který ublížil a přitom si to uvědomil. nepředstavitelné. nádherná pohádka a Vlad Dracula jak ho neznáte. a pikantní konec :-). ()

mates5649

Zatím co u starších verzích Drákuly kde je bez emoci a soucitu lapající po každé živé duši.Je tato verze lepší nechce ovládat cely svět ale jen ochránit svou rodinu a národ nic víc ani miň. Také Velké plus za opracovaní a obsazeni. ()

Vytocenej

Já na tyhle věci jsem :) Krásně zpracovaný včetně bitev, herců, kostýmů a upírků. Mě upíři neomrzí když to nebude stmívání :D ... 85% ()

Luc Besson chystá vlastního Draculu

Luc Besson chystá vlastního Draculu

18.02.2024

Je tomu už pár měsíců, co do našich kin dorazil zatím poslední snímek režiséra Luca Bessona (Leon, Pátý element) pod názvem DogMan, v němž si hlavní roli zahrál americký herec Caleb Landry Jones.… (viac)

Nový Drákula od režisérky Ničitelky

Nový Drákula od režisérky Ničitelky

12.03.2020

Studia Blumhouse a Universal chystají nového Drákulu. Po nedávné minisérii od Netflixu a BBC a snímku Drákula: Neznámá legenda nebo dřívějších známých adaptacích se tak jedná již o několikáté… (viac)

Tvůrci Sherlocka chystají nového Drákulu

Tvůrci Sherlocka chystají nového Drákulu

18.10.2018

Steven Moffat a Mark Gatiss (Sherlock, Doctor Who) se plánují znovu spojit pro novou seriálovou adaptaci Drákuly na BBC One a Netflixu. Bude se jednat o třídílnou minisérii, kterou producentské duo… (viac)

Hororová monstra nebudou děsit

Hororová monstra nebudou děsit

16.11.2014

Šéfka studia Universal Donna Langley ví, jak vydělat peníze. Nejprve jsme se od ní dozvěděli, že nás čeká minimálně deset dílů Rychle a zběsile. A hned záhy dala na vědomí, že filmy z budovaného… (viac)