Verejní nepriatelia

• Česko Veřejní nepřátelé (viac)
USA / Japonsko, 2009, 140 min

Píše sa rok 1933 a hospodárska kríza v Spojených štátoch trvá už štvrtý rok. Z väzenia v Indiane utečie banda bankových lupičov. Na čele s Johnom Dillingerom (Johnny Depp) vyčíňajú v Chicagu. V priebehu niekoľkých minút dokážu kompletne vykradnúť každú banku, pričom polícia je na nich krátka. V tridsiatych rokoch minulého storočia vzniká FBI a mladý riaditeľ J. Edgar Hoover (Billy Crudup) má veľké ambície vytvoriť moderný úrad plný mladých dravých profesionálov. Za šéfa pobočky v Chicagu vymenuje agenta Melvina Purvisa (Christian Bale), ktorého veľkou túžbou je dostať Dillingera aj s jeho kumpánmi. Dillinger si s ním však iba pohráva. Purvis presvedčí Hoovera, aby do jeho tímu povolal aj skúsených starších agentov, inak nemá šancu. John Dillinger sa zamiluje do mladej Billie Frechetteovej (Marion Cotillardová). Keď po zatknutí musí pred súd, najme si toho najlepšieho advokáta, ktorý zariadi, aby ho neodviezli do inej väznice. Dillingerovi sa opäť podarí utiecť a znova vykráda banky. Purvis svoj boj nevzdáva a stále sa ho snaží nájsť. Je mu jasné, že to nebude ľahké. Dillingerovi je v Chicagu už trochu tesno a so svojimi kumpánmi vyčíňa aj v iných mestách. FBI je im však na stope. Keď pri lúpeži postrelia jedného z bandy, Purvis krutým spôsobom získa od umierajúceho informácie, kde sa Dillinger schováva. Pripraví veľkú akciu, aby ho dostal. Dôjde k obrovskej prestrelke a prenasledovaniu v autách, muži umierajú na oboch stranách. John Dillinger je jediný z partie, kto prežije. Purvis je presvedčený, že jedného dňa sa do Chicaga vráti, pretože tam žije dievča, ktoré miluje. Lenže Dillingerovi je jasné, že Purvis ju veľmi dobre stráži... (TV JOJ)

Skleni

mne proste Mann nejde k srdu nijako. Christian ešte menej a tupé scenáre a zbytočné dlhé pasáže, kde sa striela ako počas celej druhej svetovej vojny dokopy.. a nikto sa nezraní.. tak to fakt nie! 38% ()

Melly.pro

Zas tak špatný, jak jsem čekal, to nebylo. Nic to ale nemění na tom, že přes dve hodiny čekáte na docela špatnej konec. Tři hvězdy jsou tak akorát si myslím. ()

Shona

Zklamání nejen pro ty, kteří si snad mysleli, že Michael Mann natočí něco srovnatelného nebo snad lepšího než byl Heat. Ale i pro mě, který by dal ruku do ohně za to, že se mu nic podobného už v životě nepodaří. Dva skvělí herci sami o sobě nedělají perfektní film a to by měl ,,mistr" Mann rozhodně poznat. ()

cerbygerby

Musím říct že to byl docela povedený kousek.. Johnny Depp tolikrát utekl bez problémů z vězení a vyloupil si jakoukoliv banku, dostal ženu jakou chtěl... celkem slušná krimi střílečkamě která mě uchvátila, ale jen na 4* ()

vsacanek

Konec (výslech, kino) se snažil dohnat, co se dá, přesto film ne víc než za 3 1/2 hvězdy. Vzhledem k jméně režiséra a herecké sestavě dost velké zklamání. Stopáž zbytečně dlouhá, z ruční kamery jsem od začátku doslova šílel. Vůbec se to sem nehodilo - pro navození autenticity příběhu? Celkově filmu dost chybí správné navození atmosféry, něco, co by dalo ději pořádný spád. Depp zahraje vždycky, Bale byl ale takový nijaký. Stejně jako celý film. Emocionálně mě to skoro úplně minulo. Ani pořádná gangsterka ani milostný příběh. ()

Dimo

Dlouhé, ale nemohl jsem se odtrhnout, přestože mě po celou délku zarážela zvláštní kamera, občas mi přišlo, jako kdyby film točil nadšený amatér. Skvělá hudba, pár ústa otevírajících scén, přicházejích z ničeho nic a herecky bez výhrad. 70% ()

Lucas87

Život Johna D. je velice zajímavý námět pro zfilmování, obdobně jako Bonnie a Clyde, správná gangsterka, ten hukot thompsonů to je něco pro mě. Film mě velice zaujal jelikož popisuje život slavného bankovního lupiče, herecké obsazení je mi taky po chuti a hudba je dobře zkomponována pro tento příběh, ale místy mi kamera přišla taková nejistá což je taková menší vada na příběhu, který není zobrazen 100 % věrohodně do posledního detailu. ()

kersten

Celkovo to bol dobrý film. Neviem či to bolo len mojou nepozornosťou, ale mne unikal dej. Asi polovička filmu prešla ani neviem akým spôsobom. Zrejme bude treba pozrieť si ho aj druhý krát aby som ho mohla adekvátne hodnotiť. ()

Jajar

Nudná gangsterka, která je díky použité digitální kameře natočená tak necitlivě, že místy připomíná český televizní seriál. Z emocionálního hlediska nula, herecky průměr. Přece jen se ale najde pár dobrých momentů, mezi které patří především všechny akční scény. Příští film už musí Michael Mann natočit úplně jinak, nebo to bude další velký průšvih. ()

ClayGirl

Příběh o muži, kterému svět ležel u nohou a žil dnešním dnem. Přestřelky jsou jako zfilmované herní mise z Mafie, skoro bych se vsadila, že se tvůrci inspirovali. Krásná lovestory. Bye bye, blackbird. ()

JBMAVERICK

Doba hospodářské krize, doba prohibice, doba gangstrů, doba krásný módy. Mam hodně rád filmy s touhle tématikou a Public Enemies rozhodně nezaostávají. Podle mého názoru zatím nejlepší role "božského" Johnnyho. Charismatický suverén John Dillinger se mu zkrátka povedl a Christian Bale je jen o chlup za ním. Hudba a krásná Marion už jsou jen plusové body tohoto filmu. " Máma umřela když mi byli tři a táta mě mlátil, jinak vychovávt neuměl. Mam rád baseball, filmy, kvalitní hadry, rychlý auta, whiskey a tebe. Co ještě chceš vědět ?." ()

Ondr@932

Veřejní nepřátelé je celkem slušná gangsterka s výborným hereckým obsazením a výbornou režii Michael Mann! A hlavně Johnny Depp tentokrát nemá žádné masky, paruky ... atd A musím říct, že je takový nevýrazný. Začátek i konec byl velmi solidní, uprostřed pak tam přestřelka v lesích byla také povedená, ale jinak také musím dodat, že jsou ve filmu i občasně hluchá místa, kde se děje / neděje nic výrazného. Ale za skvělý konec nakonec dávám slabé 4* = 70% ()

Plechpetr

Škoda že to je tak zvláštně natočené. Potřebuju to vidět ještě alespoň jednou. Je to situováno do mě oblíbené doby a tak nechci, aby tohle dílo skončilo na průměrné laťce. ()

Biopler

Mannova réžia ja zaujímavá tradične v prestrelkách, ktorých vložil do filmu celkom dosť, zaujme hlavne pasáž v noci v okolí lesnej chaty i lesa samotného, výborný nápad. Dobové prvky, kostýmy, zbrane na vysokej úrovni. Čo škrípe je príbeh, lebo málo sa dozvieme o hlavnom gangstrovi, ktorého výborne stvárnil Depp. Navyše Cotillard mi vôbec neprišiel ako obstojný výber osudovej lásky Dillingera. Christian Bale podal slabý výkon, jeho kamenný výraz počas celej stopáže skrátka neobstojí. Slabý protivník, ktorý hrá vyslovene druhé husle. Ohľadom kamery, tá má až tak nevyrušovala, zvykol som si, že keď sledujem Mannove filmy, tak ju tam mám. Fajn sa na to díva, ale raz stačí. ()

Bale založí Ferrari

Bale založí Ferrari

21.08.2015

Kyberthriller Hacker neuspěl u kritiků ani u diváků a navíc jde o jeden z největších propadáků letošního roku (rozpočet 70 milionů dolarů, tržby 17). Režisér Michael Mann tak potřebuje malou domů,… (viac)

Branagh jako Wallander ještě jednou a naposled

Branagh jako Wallander ještě jednou a naposled

26.11.2013

Wallander je bezesporu jeden z nejlepších detektivních seriálů současnosti. Možná i proto, že se nejedná o tradiční seriál – každá ze tří dosavadních sérií obsahovala tři devadesátiminutové epizody,… (viac)

Mann verbuje Thora do kybernetického thrilleru

Mann verbuje Thora do kybernetického thrilleru

17.02.2013

Chris Hemsworth si měl zahrát hlavní roli v sci-fi Stevena Spielberga Robocalypse, jejíž natáčení už mělo v těchto dnech probíhat. Kvůli problémům s rozpočtem však bylo odsunuto na konec roku a Chris… (viac)

Leonardo DiCaprio šéfuje FBI

Leonardo DiCaprio šéfuje FBI

21.06.2010

Už se o tom spekulovalo dříve, teď je to oficiální. Leonardo DiCaprio si po Franku Abagnaleovi a Howardu Hughesovi zahraje další slavnou postavu americké historie 20. století. J. Edgar Hoover založil… (viac)