Princezná Aneta (Tereza Voříšková) sa nechce vydávať - a už vôbec nie za nešikovného princa Jeronýma (Jiří Mádl) zo susednej zeme, ktorému bola ako dieťa zasľúbená výmenou za vojenskú ochranu kráľovstva pred výbojnými nájazdmi. Král Leopold (Petr Nárožný) by rád dcéru uchránil pred nechceným sobášom, ale nemôže porušiť kráľovský sľub. Zrušenie svadby by znamenalo vojnu s mocným vojvodcom, kráľom Bedrichom (Václav Postránecký). A tak Leopold vymyslí veľkolepú lesť: pošle susedovi správu, že sa o princeznú uchádza sám Lucifer (Martin Stránsky). Netuší ale, akú lavínu nepredvídateľných okolností spustí, že vyvolá nielen hnev pekla, ale hlavne Muribany (Alžbeta Stanková), žiarlivej nevesty samotného Lucifera... (TV Markíza)

Paity

Jirka Mádl se dal na pohádky a hodil rafťácká pádla za hlavu. Sice se po Rafťácích zase v Pekle s princeznou sešel se "zlobivou" Terezou Voříškovou, ale úspěch nezaznamenali. Tohle není nic, po čem by někdo smutnil, že už to dlouho v televizi neběželo. Nepovedlo se. ()

Hanys_

Mádlovo civilní neherectví mi tady moc nesedělo, kult kolem Voříškové taky moc nechápu a mečící Nárožný dokáže znepříjemnit jakýkoliv film. Takže i když to na papíře vypadalo zajímavě, žádná velká zábava se rozhodně nekoná. ()

Adramelech

Už vícekrát jsem si povšiml, že moderní pohádky se snaží zrušit staré stereotypy a zavést místo nich nové stereotypy. V klasických pohádkách byly téměř vždycky nějak hendikepované princezny. Buď byly zakleté nebo smutné či stižené chorobnou spavostí (Šípková Růženka) a pokaždé musel zjednat nápravu nějaký statečný a ušlechtilý princ. V současných pohádkách jsou princezny aktivní a emancipované, zatímco princové jsou nemehla nebo ješitní hlupáci. Jenomže pohádky nejsou postavené na stereotypech, jak se domnívají neomarxisté, nýbrž na archetypech, což správně rozpoznali už analytičtí psychologové. Každý příběh – a zvláště příběh pohádkový – vyvolá u čtenářů či filmových diváků tím hlubší odezvu, čím lépe dokáže rozeznít korespondující archetypy v kolektivním nevědomí. Archetypy, které ukazuje tato pohádka, existují, takže film má šanci diváka upoutat, k čemuž přispívá i originální zápletka. Dojem trochu kazí snad jen to, že peklo, jak je zde prezentováno, je příliš zcivilněné a zlidštěné, což platí i o postavách pekelníků. Mám na mysli např. scénu výuky malých čertíků ve škole, i když děti v čertovských kostýmech byly roztomilé. Ale stran pekla se nikdy neshodli ani teologové, takový G. Battista Manni líčí peklo úplně jinak než třeba Emanuel Swedenborg. Dětem to určitě vadit nebude. Těžko si dovedu představit, že by si nějaký mrňous po shlédnutí filmu stěžoval, že peklo ve filmu vůbec nevypadalo jako peklo, které popisuje Dante. ()

DannyBoy80

Lehky nadprůměr. Kostýmy docela slabé, taktéž i interiéry. Madl je nebývale škaredý princ a princezna nesahá krásou ani herectvím na čertici Alžběty Stankové. ()

peetriss

Typický představitel české porevoluční pohádkové tvorby - nemastné neslané. Peklo s princeznou však ve srovnání s jinými snímky nepůsobí až tak zoufale, ale doplácí na slabé výtvarné zpracování a výpravu, která působí spíše televizně, taktéž duo Voříšková - Mádl nefunguje a ani režisér nedokázal z příběhu vytěžit maximum. Dívat se na to dá, ale díru do českého pohádkového světa tento film určitě neudělá! ()

J*A*M*A*L

Je vidět, že na českých pohádkách přeci jen nejde pořád nic zkazit, i když taková Princezna ze mlejna a nebo s Troškovo Z pekla štěstí teda fakt nebylo něco povedeného. Filmy s Mádlem u mě zatím pořád suverénně z české kinematografie vedou. Ale viděl jsem už i lepší kousky s Mádlem, než tohle. ()

prezdivaka

Na to, aby mohl Jiří Mádl hrát prince, byl děj nepříliš humorný. Tereza Voříšková je půvabná, ale nemá absolutně aristokratické chování, je to spíš děvečka. A takhle by se mohlo pokračovat. Na konci uřvaná popová písnička Najdu tě, najdu tě...prostě děs. Ta hvězdička navíc je vážně jen za tu krásnou princeznu a lokace. ()

Krepi

Hezký sváteční večer (28.10), procházka na Karlštej, výborná večeře, film Líbáš jako Bůh a potom tohle z vertikální polohy, proč ne, naprosto ideální - pobavil jsem se:-) ()

KatRi

Skvělé obsazení a ústřední dvojice, které věříte. To je u nových pohádek hodně velké plus. A tak aby z toho byla prima rodinná podívaná - zůstává jediným záporem celkem malý počet vtipných hlášek - Lucifer to prostě nemohl utáhnout sám. ()

Oyer

Dle mého soudu další novodobá odfláklá česká pohádka. Opět všechno jaksi umělé, suché, přespříliš zamotané a komplikované. Kam se poděla klasika. Jiří Mádl notně zaostává za očekáváním. Osobně si myslím, že je to vynikající herec na jednu roli. Od Snowboarďáků jen zklamání. Hvězdičku dávám sexy Alžbětě Stankové. ()

Chřástal

Dobrá zpráva ohledně nových českých pohádek (kromě Pekla s princeznou mám na mysli Micimutr či Šťastného smolaře) je ta, že hezkých princezen je dostatek. Proč ale, proboha, jsou pro některé tvůrce synonymem žánru retardované pohádkové bytosti? Pechův dezorientovaný vodník je ještě snesitelný, ale ubozí, slabomyslně se chichotající dětinští čerti jsou naprosté zlo, kdežto Lucifer a jeho hlavní poskoci pak vyhlíží jako nějaká hodně trapná metalová skupina a ani na chvíli nepředstavují nějakou Hrozbu. Někdo by mohl namítnout, že pohádka je přece pro děti, které jsou malé a blbé, ale proč je tu potom scéna, kdy čerti pozorují koupající se Voříškovou a třou si přitom ocasy? Film měl být asi cílen na trochu starší publikum, které se může ztotožnit s hlavními hrdiny (a Mádl s Voříškovou patří ve filmu rozhodně k tomu lepšímu) rebelujícími proti rodičům, ale tvůrci se toho moc nedrží. Je tu ovšem spousta zábavné pyrotechniky. ()

mira007

Trochu umělá snaha navázat na tradici pohádek S čerty nejsou žerty, ale výsledek není špatný. Výpravné, vtipné, solidní dějová linka, ,dobré obsazení, kostýmově bohaté a dokonce závan erotična když se nám princezna koupe v jezírku. Na dnešní dobu výsledek velmi dobrý ( ... ačkoliv na klasiky to nemá ) ()

kritiklon

Tak 61% je mírně nadhodnocenej průměr abych pravdu řekl. Já zde neviděl nic převratného, co by mělo tomu snímku vynést tolik procent. Kostýmy byly tak standard, masky čertů pod průměrem, herci povětšinou průměrní jiní hůře, zápletka neoriginální, pár dobrých vtípků a to je tak vše. Ke všemu několik dialogů bylo příšerně uměle strojených. A to nemluvím o pár věcech co byli mimo mísu a do pohádky tohoto typu se prostě nehodily! Za mě spíše podprůměr - 2,5* za 53% ()

Greg25

Dobře natočená pohádka obsahující všechno co by pohádky měli být - sympatické hlavní hrdiny, trochu vtipů, strašidel, pohádkových bytostí a dobro vítězící nad zlem. Tohle všechno Peklo s princeznou má, přesto mu něco chybí, otázka je co, možná je to poněkud roztahaný začátek pohádky, ale možná tomu chybí jen kouzlo takové té krásné staré omšelé atmosféry jaké mají pohádky ze 70. a 80. let, možná mi tam chybí právě ten starý způsob točení, ale kdoví za takových dvacet let možná bude mít Peklo s princeznou to staré pohádkově omšelé kouzlo taky. Každopádně na to, že je to česká pohádka tak smekám, lepší z nové vlny pohádek byl už jen bezkonkureční Anděl páně. 75% ()