Alica v krajine zázrakov

• Česko Alenka v říši divů (viac)

Spadnite do zajačej nory a zažite fantastické dobrodružstvo s Alicou! Toto je nová nápaditá verzia tej najobľúbenejšej rozprávky. Alica (Mia Wasikowska) má 19 rokov a vracia sa do čarovného sveta, aby objavila svoj skutočný osud. Táto Krajina zázrakov sa nepodobá na nič, čo ste kedy videli. Neobyčajné postavy, ktoré milujete, ožívajú v bohatšej a farebnejšej podobe. Sú tu Klobúčnik (Johnny Depp), Biela kráľovná (Anne Hathaway), Červená kráľovná (Helena Bonham Carter), Biely zajac a ďalší! (Disney+)

Joe16210

Tim Burton se opět předvedl v čele se "svými koňmi" Johnnym Deppem a Helenou Bonham Carter a dále také skvělou Anne Hathaway, Miou Wasikovskou nebo Christopherem Lee jako hlasem Tlachapouda. ()

kolik27

Jedna z mnoha dalších zfilmovaných verzí Alenky v říši divů. Musím žíci, že zrovna tato verze je velice zdařená. Johnny Depp opět zahrál nad má očekávání a Mia Wasilkowksa se své role chytla dost zdatně. Ve filmu je mnoho efektů i mnoho opravdu pěkných masek. Mě osobně dostali ti dva malí tlouštíci :) Od čisté stovky to má hodně daleko, ale myslím si, že 80% je akorát. Určitě si tento film, nenechte ujít. ()

Lennie

Asi ve mně ještě zůstala dětská dušička, protože jsem z Alenky odcházela naprosto nadšená. Sympatické spojení fantazie Lewise Carolla a působivého zpracování Tima Burtona. Kouzelné efekty, sympatický posun známého děje, Johnny Depp je skvělý vždy a Helena Bonham Carter zrovna tak a hudba, která děj skvěle doplňovala, mě vrátila o deset let zpátky . Snad jen mě štvalo, že mi hlavní hrdinka neustále připomínala Gwyneth Paltrow :) Co se 3D efektů týče, viděla jsem to dvou i trojrozměrné a v obou verzích to je hezké, jen při 2D jsem se víc soustředila na hudbu a různé drobné deaily, které 3D trocho zastínilo...Český dabing raději nekomentovat. ()

Džasman

Na Alenku jsem se dlouho předlouho těšila a taky to stálo za to. Byly jsme na 3D projekci a až na dost tmavé 3D brýle nádhera. Burtonovy filmy mě nikdy nezklamaly a ani ALenka to neudělala. Nádherně zfilmováno a JOhnny Depp - prostě smekám, to je Pan herec s velkým H, který opět nezklamal a jeho finální taneční kreace mi vlila slzy smíchu do očí. Nádherná podívaná, mnoho barev, krásný králík :-)) a houpací letající zebra :-))) A hlavně ten nádherný modro černý mizící kocourek :-))) Prostě bezva zábava pro celou rodinu :-) ()

dzagudka

Mám ráda Burtona,mám ráda fantasy, mám ráda pohádky, ale...prostě jsem se nemohla vžít do děje a ke konci už se dost nudila, bílá královna mi přisla zfetovaná (nic ve zlým, jinak Anne zbožňuju) a červenou královnu jsem spíš litovala. Možná, že kdybych to viděla v 3D, hodnotila bych výš, ale takhle nemůžu, dávám 3* s odřenýma ušima... ()

Zaplo05

Alenka v říši divů je vynikajícím filmem pro všechny snílky moderní doby, kteří nemají čas snít své vlastní sny a raději si zajdou na Burtonovu představu říše divů do kina. Jenže ta podle mě, trochu v tohle filmu chybí. Tim Burton umí přeci jenom lepší filmy! Bizarní postavičky samozřejmě nemohou chybět. Film tak trochu podle očekávání, ale rozhodně dobré zpracování dospělých snů ! ()

LaMadame

Všechno to bylo tak zvláštně potrhlé, ponuré a ani pološílený kloboučník to nezachránil. Nevím, která královna měla děsit víc, mě možná o trochu víc rozvlněná Bílá Anne, která vypadala, že si každé ráno něčeho šňupne. Za nejpovedenější kousek považuji Absaloma pokuřujícího vodní dýmku a hlavně kocoura Šklíbu!! Tyto postavičky totiž už dávno důvěrně znám z hry Jazz jack rabbit. No a nakonec taneček Deppa v závěru můj celkový dojem trošku napravil! ()

ratpile

Burton zahalen v naprosto konvenčním zpracování. Jestliže nějaká jeho díla absentují emoce či nějaké vygradované vyprávění, pak okázale staví na svých vnitřních světech - diváka nasají a za ohlušujících famfár závěrečných titulků vyplivnou. V člověku zůstane nějaký ten prožitek, kousek osobitého světa na plátně, vzpomínka. Zde mistr bohužel své dílo nedokonal. Svět Alenky je sice krásný, pohádkový, barevný, ale semínko jakékoliv osobitosti, se mi ve změti CGI prapodivností najít nepodařilo. Občas sice mistr vystrčí růžky, zejména v "nedětsky lidských" vlastnostech charakterů, ale Disney zřejmě drželo otěže víc, nežli by bylo příhodno. A tak hleďte, zde Alenka za Burtonova mihotavého stínu, smutně tančí pro potěchu Elfmanovi ....... pod hradem Disneyovým :-( ()

Soubi

Překvapivě obsahovala tato mainstreamová americká pohádka dost celkem pěkných momentů. Trikově je film rozhodně zvládnutý, výběr hereckého repertoáru je skvělý (především Bílá královna je svým vzhledem i chováním naprosto k sežrání :), snad jen Johnny byl příliš skryt za kontaktními čočkami a tunou makeupu. A Burton? Jeho rukopis tu prakticky nejde poznat. Škoda Time, mohla z toho být další nádherně temná pohádka... ()

zly.dvojce

Krásná pohádka, nevěřte kecům rádobyintelektuálů o její sterilitě, jakmile Alenka sklouzne skrz králičí noru do podzemní říše, budete uchváceni. ()

Marťulka

Tim Burton - můj velký oblíbenec, není divu, že po Sweeneym Toodovi jsem netrpělivě čekala na Alenku. Naštěstí jsem to viděla 3D. Kdyby ne, možná, že by mě na konci museli budit. Kdybych nevěděla dopředu, kdo je režisérem filmu, Burton by mě opravdu nenapadl. Na mě až moc vizuálních efektů a vůbec, takové, hodně barevné. ()

LukKon

Nebolo to také strašné ako som čakal že to bude, dokonca som milo prekvapený, že to tvorcovia neprehnali a neponúkli nám neúnosné množstvo prehnanej animácie. Postavili sa k tomu s citom a ja som rád, že prvé spracovanie tejto rozprávky, ktoré som videl bolo práve Burtonovské. ()

Aildrin

Stejně tak jako u Avatara, jde o dokonalé vítězství formy nad obsahem. Z vizuálního hlediska se jedná o naprosté orgie, ale bohužel/bohudík jsme doposud nenaučily hrát počítačem vytvořené postavičky lépe než lidi. Ikdyž, co se výkonů herců týče, podal zde Johny Depp snad ten nejhorší ze všech rolí co kdy zahrál. (Možná to bude taky tím, že Johnymu scénář taky zrovna nevoněl, ale to je jen spekulace.) Poslední roky kinematografie výrazně upadá, (což je vidět i na velikém poklesu návštěvnosti kin) a nová generace diváků je bez ustání krmena podobnými bezcharakterními výplody. Snad jednoho nešťastného dne nenastane chvíle, kdy diváci generací příštích přestanou vnímat rozdíl mezi dobrým a špatným filmem. Vizuální stránka ***** - herecké výkony ** = ***. ()

Budisovie

Nedá mi, aby som tento film nekomentoval. Predpokladám, že sa asi zhodneme, ale prvá trištvrtehodina bola úžasná a stále viac a viac ma vťahovala do deja a prekrásnej krajiny. Potom sa začalo byť hrozne kŕčovité, akoby došla režisérovi fantázia a uberal sa jednou cestou. Dej bol predvídateľný ku koncu a koniec bol pre film hádam vykúpenie. Páčil sa mi tu Johny Deep. Nevidel som 3D verziu, tá tomu mohla dodať trošku viac šťavy. Tak krásne sa mohli v tej krajine vyhrať a spraviť dej trošku nepredvídateľný. 4 hviezdičky sú za farby, kostými, postavy a Johnyho Deepa. ()

jafuska

ačkoliv se mě do tohoto filmu fakt nechtělo, protože z nějakých důvodů nemusím moc Deppa, ale mile mě to překvapilo, zajímavý děj, zvířátka roztomilý, i kupodivu Johny Depp hrál dobře, nemůž napsat výborně, protože k němu mám holt některé výhrady, ale přesto milé a velké překvapení, jak je tento film udělaný, přes počítač skvlé záběry a nakonec Alenka, ačkoliv si tady zahrála docela naivní holku, bylo to s ní fajn, ta to zvládla moc dobře ()

Quendi

Výrazně debilnější než obě Narnie. Tohle je tak zoufale předvídatelný film, že to z něj bere veškerou zábavu až nezbyde nic. Ještě se mohli zbavilt těch několika živých herců a mohli to mít rovnou jako animovanou pohádku, skutečně nevím, proč se s nimi ještě obtěžovali. CGI tu bylo snad téměř vše. ()

Malá mořská Hit-Girl

Malá mořská Hit-Girl

08.11.2015

Nové adaptace slavných pohádek jsou teď v kurzu podobně jako comicsové filmy. Alenka v říši divů, Zloba a Popelka vydělaly ohromné peníze, takže vás asi nepřekvapí, že u Disneyho chystají třeba… (viac)

Hermiona a zvíře

Hermiona a zvíře

26.01.2015

Alenka v říši divů, Mocný vládce Oz, Zloba - královna černé magie... co hraná disneyovská pohádka, to obrovský hit, není tedy divu, že tenhle trend pokračuje. Už v březnu dorazí Popelka od Kennetha… (viac)

Disney transformuje Dumba

Disney transformuje Dumba

09.07.2014

Hrané pohádky jsou v současnosti skoro tak populární a úspěšné jako comicsové adaptace. Sněhurka a lovec nebo Alenka v říši divů brzy dostanou druhé díly, nejnověji pak u diváků zabodoval růženkovský… (viac)

Kapitán Nemo to nevzdává

Kapitán Nemo to nevzdává

14.06.2014

Geniální vědec Kapitán Nemo, známý z románů Julese Vernea, se v kinech naposledy objevil před 11 lety. U nás natáčená Liga výjimečných ale nebyla přijata zrovna kladně a mimo jiné ukončila hereckou… (viac)