Za "svetového policajta" sú síce považované Spojené štáty, ale v skutočnosti je ním organizácia zvaná GI Joe, ktorá používa najvyspelejšie technológie a najpreverenejšie ľudí k tomu, aby bojovala so zlom po celom svete. V hľadáčiku jej záujmu sa momentálne nachádza zbrojárska firma Destro, ktorá to bezostyšne hrá na viac strán, a hlavne záhadná organizácia zvaná Kobra, ktorej aktivity kormidlujú svet k čoraz väčšiemu chaosu. Situácia je o to vážnejšia, že členovia Kobry nie sú o nič horšie vybavení než príslušníci GI Joe.
Rovnako ako pri adaptácii predošlej hernej série spoločnosti Hasbro, akčných postavičiek Transformers, spočívala hlavná výzva pre filmárov vo vybalansovaní príbehu, ktorý by uspokojil nielen fanúšikov, ktorí s týmito figúrkami vyrástli, ale i divákov, čo ich nepoznajú. "Mohli sme jednoducho iba okopírovať charaktery, ktoré sa postupne z postavičiek premenili v hrdinov kreslených komiksov a animovaných seriálov, ale tým by sme stratili práve ony, nepoznamenané 'divákov," hovorí režisér, ktorý sa odvážne rozhodol ísť strednou cestou na pokraji klasickej komiksovej adaptácie a bondovsky ladeného dobrodružstva. Na rozdiel od iných "hrdinských" akčných filmov nestojí na strane dobra izolovaný jedinec ale skupinka rovnoprávnych špecialistov s rôznymi schopnosťami a vzájomnými väzbami. Do ich sveta vstupujeme prostredníctvom Dukea (Channing Tatum), ktorý je vodcom týmu, v ktorom sa okrem iného vyskytuje aj krásna, avšak citovo nezrelá špiónka, nemý vyznávač ázijských bojových umení alebo česká modelka Karolína Kurková v jednej z menších rolí. Okrem nej uvidíme vo filme i Dennisa Quaida, Siennu Millerovou alebo Christophera Ecclestona. (TV Markíza)

figliar

Trochu hlúpe, ale stále ešte znesiteľné. Ale iba v tom prípade, že film neberiem ako akčnú sci-fi, ale skorej ako pokus o komédiu s prvkami rôzneho mixu žánrov. Niektoré scény boli ale fakt prehnané (nahánačka v Paríži, podmorská bitka.....). Ale možno to bol zámer tvorcov, pretože na niektoré pasáže, rozhodne dlho nezabudnem. ()

P.J.2

Tak debilní až vlastně zábavné. Jasně definovaní hodní a zlí a ti si jdou po hubě, do toho nezajímavá romantická linka a akce, akce, akce. Konečný zrod PseudoVadera mi přišel až nechtěně komický. Pro děti do 13 let super. Pro ostatní moc ne. ()

helloween93

G. I. Joe jsem viděl bezprostředně po vydání a z filmu jsem si pamatoval akorát honičku natáčenou v Praze. Nenechte se zmást, komiksové stripy G. I. Joe vycházely už po WW2, v šedesátých letech značku získalo Hasbro a udělali ze značky fenomén zejména 80. let, kdy asi neexistovala populárnější hračka, v té době vznikla komiksová řada od Marvelu, animovaný seriál i film. V polovině devadesátých let pak značka dost umřela. Celovečerní hraný film vznikl až v roce 2009, kdy šlo tuhle značku považovat za mrtvou. Režisér Mumie Stephen Sommers natočil klasický americký blockbuster o střetu dobra a zla s velmi prostým dějem, bondovskými záporáky i akčními scénami a film lze regulérně označit za akční výplach, na který zapomenete do druhého dne. Film v kinech dvakrát nezabodoval a divím se, že tomu Paramount odklepl pokračování. 3* ()

Carthorias

Když jsem usedal v kině do sedadla, trochu jsem se bál, abych nezplakal nad výdělkem, o to víc jsem byl překvapený, když jsem viděl jeden z nejlepších filmů roku. Vynikající nonstop, opakuji nonstop akce, nanoboti, ninjové, těžké zbraně, tajná podmořská základna, tajná pouštní základna, sexy kočky v latexu, Darth Vader a Dr. Who. Co dodat ()

darkreider

Toto je čistokrvná pubertálna akcia. Neskutočne naivný celok, kde sa zošli všetky akčné klišé. Je tu naozaj všetko: pretechnizované zbrane, lode, vznášadla, akceleračné kombinézy, náramkové miniguny, obrnené dodávky prešpikované raketami a pulznými kanónmi, polovica postáv má nejaký vzťah k inej postave na druhej strane zákona, máme tu aj hneď dvoch ultra cool ninja majstrov (jeden je neskutočný übercool bijec, ktorý samozrejme nehovorí a navyše je celý čas komplet obalený v neopréne a s ľahkosťou baletky seká katánou všetkých okolo), samozrejme nechýba zohavený a ukrivdený evil génius, obrovské komplexy(najlepšie púštne alebo podmorské) a tony, TONY scén a výrazov tvár s názvom "HOW COOL AM I, BITCH?". A to určite nie je všetko, čo sa vo filme, ktorý ohýba všetky zákony fyziky a zdravého rozumu nájde. Mládež musí slintať akčný blahom(Hasbro, že?) a ja som sa bavil. Akcia sa v tomto filme od začiatku nezastaví! ()

Skleni

Neni o čom diskutovať. Film, ktorý jednoducho mal pobaviť a zaujať tech. spracovaním, svoje splnil do bodky. Že to je tupá blbosť v oblasti príbehu či scenáru, alebo aj to, že herecké výkony sú takmer žiadne, je to film dobrý:-). 78% ()

Grimlok

Konečně pořádnej film...solidní příběh, hodně akce, málo keců. Snake Eyes nemusí říct ani slovo a stejně mu člověk fandí a to nejenom kvůli tomu, že je na straně těch dobrejch. Bez rozmejšlení plnej počet. ()

Torgal

Totálne guilty pleasure. Tento film redefinuje význam slova "nobrain". Je tak hlúpučký a klišoidný po celú dobu stopáže, že ho jednoducho nemôžete nemilovať. Zároveň je to ale skvelá zábava, lebo sa ani na nič nehrá a svoju stupiditu ani nijak nezakrýva, naopak sa ňou pýši. K objektívnym slabinám patria slabé triky (miestami priam otrasné), ale na mňa pôsobili ako ďalší zdroj zábavy, takže ďalšie plus. Jediná vec čo mi na filme prekáža je teda Channing Tatum, ktorý mi proste nesadol a toho drsňáka som mu neveril ani sekundu. 8-/10 PS: Darth Vader a Fantomas rulezzz! ()

desolator6 odpad!

Čo si poviete keď si nájdete nejakú nečistotu na tričku? Niečo v tom zmysle "Kurva, čo to tu mám?". A následne to zahodíte do koša. To isté som spravil keď som tento film našiel v mojom PC. A už bol v koši :-) ()

Raaavenek

Oddechovka, nic jiného. Vypnout mozek a koukat na neskutečnou sbírku filmových klišé, protože ten film má VŠECHNO (dobrá, chybí tam lesbičky a štěňátko). Nepřemýšlet nad tím že to je debilní a člověk všechno viděl jinde, prostě hloupá jízda která strčí do kapsy většinu pokusů o akční filmy. Někdy ale člověk víc nechce. ()

Meiers

Námět je super, se všema těma technickýma udělátkama to mohlo být , s pořádným scénářem a režijí, úplně někde jinde. ()

Pořez

Pokud jde o akci, a ta předpokládám byla původní záměr, tak film vícméně účel splnil. Pokud měl přinést něco víc, tak se nepodařilo. Já vím, že být několikrát mladší, tak si asi chrochtám blahem. Ale teď už na to koukám jinak a fakt se to nedá. Stupidní dialogy, triky místy velice "umělé". Hloupost se vrší na hloupost, že i "takové" sci-fi mě prostě nutí k pláči... ()

aR3Zz

Pořádný nášup zběsilé akce a vizuálních efektů, kterému kupodivu nechybí ani nějaký ten děj. Ten sice není nikterak zapeklitý, ale aspoň nenudí, jak to často u takovýchto blockbusterů bývá. Režisér Sommers obsadil herce neznámých jmen a nebylo to vůbec na škodu. Film se mi líbil, ikdyž jsem postrádal nějaké opravdové vyvrcholení nebo aspoň gradaci finále. Nicméně spokojenost a 70% ()

Hasbro zakládá filmovou a televizní divizi

Hasbro zakládá filmovou a televizní divizi

17.08.2023

Spin-offu G.I. Joe se v kinech nedaří

Spin-offu G.I. Joe se v kinech nedaří

26.07.2021

Hračkářský konglomerát Hasbro a jeho produkční společnost eOne, pod kterou v budoucnu budou vznikat i nové filmy ze série Transformers, jistě doufal, že nový akční snímek Snake Eyes: G.I. Joe Origins… (viac)

Spin-off G. I. Joe nabírá sexy posilu

Spin-off G. I. Joe nabírá sexy posilu

15.10.2019

Kolem chystaného spin-offu akční série G. I. Joe Snake Eyes se dlouhou dobu nic nedělo, spousta lidí tak projekt považovala za mrtvý. Studio se ale v posledních měsících zdá být spokojené s dosavadní… (viac)

Nový G. I. Joe na obzoru

Nový G. I. Joe na obzoru

10.08.2019

Premisa značky G. I. Joe už by snad ani nemohla být jednodušší. Skupina drsných vojáků zachraňuje planetu. Na tom není co pokazit, že? No, soudě dle dosavadních filmových pokusů zjevně omyl.… (viac)