Za "svetového policajta" sú síce považované Spojené štáty, ale v skutočnosti je ním organizácia zvaná GI Joe, ktorá používa najvyspelejšie technológie a najpreverenejšie ľudí k tomu, aby bojovala so zlom po celom svete. V hľadáčiku jej záujmu sa momentálne nachádza zbrojárska firma Destro, ktorá to bezostyšne hrá na viac strán, a hlavne záhadná organizácia zvaná Kobra, ktorej aktivity kormidlujú svet k čoraz väčšiemu chaosu. Situácia je o to vážnejšia, že členovia Kobry nie sú o nič horšie vybavení než príslušníci GI Joe.
Rovnako ako pri adaptácii predošlej hernej série spoločnosti Hasbro, akčných postavičiek Transformers, spočívala hlavná výzva pre filmárov vo vybalansovaní príbehu, ktorý by uspokojil nielen fanúšikov, ktorí s týmito figúrkami vyrástli, ale i divákov, čo ich nepoznajú. "Mohli sme jednoducho iba okopírovať charaktery, ktoré sa postupne z postavičiek premenili v hrdinov kreslených komiksov a animovaných seriálov, ale tým by sme stratili práve ony, nepoznamenané 'divákov," hovorí režisér, ktorý sa odvážne rozhodol ísť strednou cestou na pokraji klasickej komiksovej adaptácie a bondovsky ladeného dobrodružstva. Na rozdiel od iných "hrdinských" akčných filmov nestojí na strane dobra izolovaný jedinec ale skupinka rovnoprávnych špecialistov s rôznymi schopnosťami a vzájomnými väzbami. Do ich sveta vstupujeme prostredníctvom Dukea (Channing Tatum), ktorý je vodcom týmu, v ktorom sa okrem iného vyskytuje aj krásna, avšak citovo nezrelá špiónka, nemý vyznávač ázijských bojových umení alebo česká modelka Karolína Kurková v jednej z menších rolí. Okrem nej uvidíme vo filme i Dennisa Quaida, Siennu Millerovou alebo Christophera Ecclestona. (TV Markíza)

ratpile

V jednom roce dva totální výplachy. Sommers je přerostlé děcko, krade kde může, od Star Wars přez Den nezávislosti po Transformery. ALE, dělá to sympaticky přimočaře, nic neskrývá a já se prostě bavil a dokonce víc než u druhých Transformerů. Channing Tatum a Sienna Miller vypadají skutečně jako hračky (to skoro každý tam) a vůbec celé obsazení je skvělé, snad jen zaporák mohl být výraznější. Je to kýč jak blázen, přesto, taková scéna v Paříží v rychlooblecích nebyla vůbec špatná a ihned mě při pohledu na Hummer napadla Bayova Skála. Zkrátka i přerostlých dětí je potřeba a většina z nás je v sobě pořád má. Takovejhle výplach snad nenatočí ani Bay, proto vypněte mozek a jděte si hrát. ()

Billy.3

Ano je to jenom akční jízda od začátku do konce jen tak pro vyčištění mozku. Dal bych 3*, ale za tu neskutečnou černovlásku musím zvednout o jednu. ()

Jara_II

G. I. Joe je pro mě letošní blockbuster roku. Hravě strčil do kapsy všechny ty Transformery, Star Treky, Wolveriny nebo Terminátory. Rychlá, přímočará akční jízda bez mozku od začátku až do konce - dokonale přehledná (!) a digitálně vymazlená, G. I. Joe je v rámcí svého subžánru naprosto dokonalá volba... ()

Bigfuckman

Hi-tech, efekty a akcí nabitý film. Bohužel dějová linie very easy a předvídatelná. Všichni jsou totální ultra zabijáci, zejména voják, který má hodnocení 99 % nej vojáka světa a ktereý ani nedokáže zastavit svou bejvalku co mu jde po krku jak slípka po flusu. A ten "neočekávaný" obrat a happy end ústřední dvojice. No děs. Obleky ala Crysis byly fakt cool ! Charismatický a opět v záporné roli Byeong-heon Lee (hodný, zlý a divný) začíná pomalu vytlačovat asijské veteránské bojovníky Jackie Chana i Jet-Liho a u mě pomalu začíná stoupat v řebříčků herců. ()

Quendi

Taková technická pohádka. Narozdíl od Transformers to ale postrádá styl. Jinak je to solidně přeplácané vším ostatním. Tradiční neduhy - nepřehledné souboje "všechno lítá, co peří má", vystřídali jsme snad všechna klišé od "před 500 lety na skotské vysočině" předmluvy, přes útok na Moskvu(moc oblíbená) a Washington(ještě oblíbenější), cat fight jediných dvou ženských ve filmu, plány na ovládnutí světa a mega drsné chrčení protivníků, až po "vrahem je zahradník" závěr. Na druhou stranu jsou tu jistá osvěžení v rámci žánru - za oběť tentokrát padla eifelovka a kalkulace polohy pomocí výšky osoby, jejího stínu a poločasu rozpadu obrazu je taky naprostá technická novinka:) Padouchem je přeci jen ten dobrák ze začátku, nic není jak se zdá a s druhým dílem se už zřejmě napevno počítá. Máme tu i režisérova docela sympatická mrkání na diváky Mumie - blýsknutí Brendana Frasera potěší, v oválné pracovně Bílého domu se rozvaluje Imhotep. Do druhého dílu přeji více pevné půdy pod nohama, humoru, vlastního šmrncu a méně explozí na úkor toho předešlého;) ()

MrMir

Hmm, když si přečtete můj komentář k Transformers 2 a vyměníte jméno režiséra a hrdinky, tak to sedí jako ulité. Film je prostě nahuštěn akcí, efekty, nesmyslnými hláškami a různými postavičkami (zde narozdíl od robotů aspoň víte kdo je kdo). Typický produkt dnešního Hollywoodu. Kdo chce vidět bezmozkovou popcorn akční jízdu bude spokojen, kdo jde na film s pocitem, že bude naplňen duchovně, bude zklamán (ostatně jaký ňouma by s tímto šel na film od SS, že?). ()

Pagliacci

Duku, jsem tvůj švagr...Aaarrrrgggghhh.....Nejhloupější a nejtrapnější film co jsem viděl za dlouhou dobu. Celý film je tak neuvěřitelně klišovitě americký, že se to blíží medailonkům účastníků ve Fear Factoru a utvrzuje mě v přesvědčení, že už nemá cenu koukat na tyhle letní blockbustery se štítky made in USA. Kulisy a všechny samochody vypadali jako pravě vybalené z krabice od Matela, stejně jako muzika co zněla jak písničky ve výtazích. Herci? Vyhulenec ze Scary Movie ani nepostřehl, že tohle NENÍ Scary Movie a ponechává svůj projev nezměněn, pravděpodobně Stigův ninja brácha neřekl za film nic(čím se s přehledem dostává na vrchol hereckých výkonů) a hlavní hrdina prostě recitoval "cool" hlášky a doteď si myslím, že většina rozpočtu šla na počítačové vymazání desek s dialogy z jeho rukou. Triků od kterých jsem čekal, že podrží stupidní scénář jsem se taky nedočkal (létající, vybuchující auta po Praze mě po třech měsících jízdy MHD hlavního města vážně nepřekvapí:)), a tak když to shrnu ,tak jediné co mi film dal, je vědomí, že je možně střelit raketu z Dejvický až na Eifelovku....Hlavně ať se vybodnou na pokračovaní. ()

RobbieM@N odpad!

Sama Sienna Miller utrousila cestou svůj nelíbívý názor na kvalitu filmu. Je to nekoukatelné, nekoukatelné. Odpad odůvodňuje až přespříliš pasáží, u nichž jsem se zalykal vlastními zvratky, romantika Channinga a Sienny na tom plátně působí a zachází takovým stylem až za hranici směšnosti, že koš je jedinou odpovědí na jakou se zmůžu po shlédnutí tohohle skvostu. ()

Ivoman

Veškeré hvězdičky jsou za efekty a akci. Film ani nechce jinak působit. Akce stíhá akci, sem tam dobrá hláška a dvě hodinky příjemně uběhnou. Překvapil mě Marlon Wayans, kterého jsem si nedovedl představit v jiné roli než totálního zhulenýho blba a nepochopil jsem postavu, kterou tam hrála dost velká hvězda oproti ostatním hercům (Brendan Fraser), byl tam pár záběrů a nic nepředvedl. Asi to bude postava do dalších dílů, která se teprve rozvine, jinak tam byl k ničemu. Film určitě je na více zhlédnutí, akcí je tam povícero a taky si člověk musí vychutnat Prahu, která představuje Paříž. :-) ()

pekas

Hodně dobrá zábava. Je to tak mezi čtyřmi a pěti, ale rád se na to podívám někdy znovu, takže spíš slabší pětka. A 63% zde, tedy tak nízké hodnocení, mě opět zaráží. Oproti Transformers mi tenhle film přišel mnohem povedenější. ()

MiniChemo

Od tohoto fimlu jsem očekával kýčovitost a akční zábavu. A obojího se mi dostalo ve větším, než-li velkém množství. Ale to je naprosto v pořádku!!! Když jdu na film, o kterém vím, že je natočen podle dětských hraček? Co víc člověk může očekávat. Klasické romantické pasáže, pošťuchování hlavních hrdinů a jejich nazranitelnost za jakékoliv situace jsou v tomto případě pochopitelnou samozřejmostí. Jděte na tento film tak připraveni jako já a myslím, že se vám bude nějakou vaší formou líbit. 75% ()

skalicky

Fantasticka podívaná tvařící se jako špičkoví Amrický akční sci-fi trhák!Bohužel herecke výkony jsou na urovní běžného Bčka!55% ()

JackO.

Pohádka, kterou asi nejvíce ocení puberťáci! Akce rozhodně nechybí,sem tam i nějaký humor, ale těch efektů je tam tolik a některé jsou tak překombinované a táááááááááááááák moc přehnané, že mi to kazí film a to nepočítám francouzskou zásahovou jednotku, která má na zádech anglický nápis POLICE. :-D ()

miki68cz

Tohle je jedna z největších slátanin, který jsem kdy viděl. Nebudu to komentovat, nestojí to ani za řeč. Divím se, že to má zatím tolik procent, tento snímek bych typoval do první stovky nejhorších filmů všech dob a hlavně nejzbytečnějších. Jedna hvězdička je za speciální efekty ale i ty jsou horší než jste zvyklí. Hlavně na to nechoďte do kina. Jo a Dennis Quaid je trapák a navždy u mě ztratil glanc, který u mě beztak nikdy neměl:-) ()

HarlanWade

Série těhle povrchově omamných, leč uvnitř zcela nesmyslných a veskrze zbytečných komerčních pokusů asi těžko jen tak vezme konce. Už jen proto, že u téhle jsem překvapivě už v prvních minutách spokojeně přikyvoval a bylo mi jasné, že tohle je přesně ta nenáročná a klišovitě hollywoodská hovadina, o jaké jsem snil. A všechny ty výbuchy mi nedaly ani jednou si vzpomenout na to, že vlastně ani nepochytávám, o čem to je. Pro blockbusteráky tohohle ražení mluví fakt, že přesně takhle to vnímá většina lidí (ta většina, která se jde k filmu pobavit a ne do něj rejpat). ()

LukKon

Celkom priemerná vykrádačka všetkých možných akčných filmov od Team America: World Police až po Iron Man. Dialógy a herecké výkony nestoja za veľa a tie strašné "návraty do minulosti", kde sa snažia tvorcovia všetko vysvetliť, mi liezli na nervy, pretože nenechali nič na domýšľavosti diváka. Všetko toto ale v dostatočnej miere vynahrádzajú vizuálne efekty. Ak teda nečakáte nič duchaplné a chcete necelé 2 hodiny akčnej zábavy, tak môžete kľudne siahnuť po G.I Joe-ovi. ()

Hasbro zakládá filmovou a televizní divizi

Hasbro zakládá filmovou a televizní divizi

17.08.2023

Spin-offu G.I. Joe se v kinech nedaří

Spin-offu G.I. Joe se v kinech nedaří

26.07.2021

Hračkářský konglomerát Hasbro a jeho produkční společnost eOne, pod kterou v budoucnu budou vznikat i nové filmy ze série Transformers, jistě doufal, že nový akční snímek Snake Eyes: G.I. Joe Origins… (viac)

Spin-off G. I. Joe nabírá sexy posilu

Spin-off G. I. Joe nabírá sexy posilu

15.10.2019

Kolem chystaného spin-offu akční série G. I. Joe Snake Eyes se dlouhou dobu nic nedělo, spousta lidí tak projekt považovala za mrtvý. Studio se ale v posledních měsících zdá být spokojené s dosavadní… (viac)

Nový G. I. Joe na obzoru

Nový G. I. Joe na obzoru

10.08.2019

Premisa značky G. I. Joe už by snad ani nemohla být jednodušší. Skupina drsných vojáků zachraňuje planetu. Na tom není co pokazit, že? No, soudě dle dosavadních filmových pokusů zjevně omyl.… (viac)