Team America: Svetový policajt

• Slovensko Tím Amerika: Svetová polícia (viac)

Team America: Světovej policajt je první akční loutkový film proslulých tvůrců seriálu SOUTH PARK Treye Parkera a Matta Stonea. Snímek natočený s loutkami velikosti zahradních trpaslíků je plný výbuchů a pouličních bitek. Team America, mezinárodní policejní formace, jejímž posláním je chránit globální stabilitu, zjišťuje, že mocichtivý diktátor zásobuje teroristy zbraněmi hromadného ničení. Hrdinové se proto vydávají na misi, která má zastrašit nepřátele a zachránit svět. Team America najímá herce z Broadwaye, jehož kariéra je na vzestupu, aby infiltroval do teroristické sítě. Gary Johnstone, jak se hrdina jmenuje, nejprve váhá, má-li obětovat svou hereckou dráhu, ale nakonec si uvědomuje, že je jeho morální povinností dát svůj talent do služeb pro vyšší cíle.

S pomocí vůdce Spottswooda a ostatních členů Teamu America Chrise, Sary, Lindy a Joea se Gary vplíží do skrýše dealerů se zbraněmi, kde zjistí, že teroristické spiknutí se již eskaluje. Na nebezpečné misi za záchranu Zeměkoule křižuje Team America celý svět od egyptských pyramid přes Panamský průplav a až do paláce šíleného, avšak o to nebezpečnějšího diktátora Kim-Jonga II.

V tomto snímku se objeví i "známé tváře" jako např. Alec Baldwin. Tvůrci si utahují i ze Seanna Penna a Tima Robbinse, ale stejně tak i z politiků všech směrů od stoupenců Bushe a irácké kampaně až po horlivé pacifisty. Film šokoval Ameriku i množstvím vulgarismů. (oficiálny text distribútora)

TeeAge

|| Scenár: Trey Parker, Matt Stone, Pam Brady | Hudba: Harry Gregson-Williams | Produkcia: Scott Rudin, Trey Parker, Matt Stone, Pam Brady, Frank C. Agnone II, Amine Tay, Anne Garefino, Michael Polaire | Distribúcia: Paramount Pictures | Štúdio: Scott Rudin Productions | Rozpočet: 30 miliónov $ | Tržby: 50,907,422 $ || Sú určité témy, ktoré by sa nemali parodizovať a ironizovať. V Team America je takých tém viac než dosť, a navzdor skvelému technickému a obrazovému prevedeniu som sa trápil počas celého filmu. Škoda. ()

gudaulin

Hledat hlubší smysl a jakési poselství nemá v téhle nevázané taškařici žádný smysl. Kdo chce, může hovořit o stopě dadaismu, nihilismu a o dekadenci. Není to satira na americkou politiku nebo určitou ideologii.Tvůrci si střílejí z teroristů i státníků, levičáků i pravičáků. A používají k tomu výrazových prostředků. i situační komiky na hranici dobrého vkusu a leckdy i za ní. Ač se to zdá k nevíře, vulgarizmy se to ve filmu hemží víc než než mezi žáky základní školy...Nemám rád samoúčelné sprosťárny a nejsem ani fanouškem South Parku. Přesto ( možná právě proto ) se mi Team America líbil, ovšem spíš jako svého druhu úlet a bizardnost. Stejně jako když velmi rozumný člověk jednou za čas udělá nerozumnou věc a vypustí ze sebe přetlak, je rozumné jednou za pár let shlédnout podivnost tohoto druhu a pokorně se pak vrátit do poklidných vod. Třebaže film trpí nevyrovnaností, řada fórků je opravdu dobrých a výtvarné pojetí i vedení loutek stojí za to. Celkový dojem 70 %. ()

Tosim

Líbilo se mi vedení loutek a pár triků ohledně režie, ale tím to taky končí. Sebekriticky přiznávám, že třeba já nejdu občas pro sprosté slovo daleko (když je to účinné), ale to, co se dělo zde, je samoúčelné. Samožerská a nepřesvědčivá satira, která jenom dokazuje, že pokud jsou pomatení lidé na východě, západu taky nechybí. Ovšem kdyby Parker & Stone netočili s loutkama, nemohli by udělat tu pornočást. Cocksuckers. ()

Renton

Scénář: Trey Parker, Matt Stone, Pam Brady .. SVOBODA slova, názoru a vůbec čehokoliv v nejryzejší formě! Film přesně charakterizuje Ameriku takovou jaká v současnosti je - svobodná ale ustrašená z teroristů. Některé věci nedokážu jako pravý Evropan posoudit objektivně, ale i tak je to nadprůměrná satira a parodie. Sice není nabízený potenciál využit úplně, ale Stone a Parker tam určitě dali vše co chtěli.. Přesto mi tam někdo citelně chybí a to tvůrcům neodpustím. Kde je kurwa cowboy George W. Bush!? V paměti mi přesto určitě utkví hudba, píseň Jsem tak sám, nástup Teamu ve stylu Kill Bill a loutková šukačka Gary&Lisa. Přesto to není film, který vám strhá bránice, prostě to není Peklo na Zemi. „A teď mi ho vykuř..“ 70%. ()

Shit

Tak tohle je ukrutná řežba, podle mě nápad udělat celovečerní film s loutkama je fakt geniální. Trey Parker a Matt Stone tohle prostě umí, už to mnohokrát dokázali v south parku, ale tady to ještě vylepšili. spousty parodujících a krvavých scén a když pak vlítnou do divadla a zmasakrujou Matt Damona, tak si nemůžu pomoct a musim dát 5* ()

• Vulgárnosti ve filmu byly v Rusku preloženy pěkně zostra, což je v tamější distribuci nezvyklé. Proto byl snímek v kinech zakázán návštěvníkům mladším 18-ti let. (imro)
  • Dříve než natočil Parker Team America, měl se Stonem v úmyslu natočit loutkovou verzi Dne poté. Všechno však ztroskotalo na právech na scénář, které jim jejich majitelé nechtěli poskytnout. (imro)

Steampunkoví Pythoni

Steampunkoví Pythoni

05.01.2011

Pokud o tom náhodou nevíte, Terrymu Gilliamovi se opět nepovedlo rozběhnout projekt The Man Who Killed Don Quijote – nesehnal na něj dost peněz. Čemu se tedy věnuje? Z pozice producenta a… (viac)

Connelly & Bettany vs. plastelína

Connelly & Bettany vs. plastelína

16.06.2007

Staré, ale osvědčené pravidlo pro vytvoření originálního sci-fi anebo fantasy příběhu zní: Vymysli co největší šílenost a pak se ji snaž podat tak, aby ti to čtenář (resp. divák) sežral. O něco… (viac)