Alita: Bojový Anjel

• Česko Alita: Bojový Anděl (viac)

Svet vzdialenej budúcnosti nie je ideálnym miestom k životu, napriek tomu v ňom žijú ľudia, ktorí nezištne pomáhajú iným. Tak napríklad kyberdoktor Ido (Christoph Waltz) prehľadáva skládky, aby našiel funkčné súčiastky, ktoré môže implantovať ľuďom, čo o časti tela prišli. Takto objaví Alitu (Rosa Salazar), poničeného kyborga so srdcom a dušou dospievajúceho dievčaťa, a vráti jej život. Po prebudení Alita vôbec nič nevie. Nepamätá si svoju minulosť, nespoznáva svet okolo sebe, ale okamžite nasáva enormné množstvo nových informácií. So životom vrstovníkov Alitu zoznamuje Hugo (Keean Johnson), mladý rebel s motorkou, ktorý jej od prvého stretnutia mimoriadne imponuje. Vďaka svojej zvedavosti spozná Alita aj odvrátenú stránku mesta Iron City, v ktorom s doktorom Idem žije. Fyzickou konfrontáciou s  podsvetím v sebe objaví mimoriadne, smrtiace schopnosti. V tú chvíľu sa dostane do hľadáčika skupiny nájomných zabijakov, ktorí terorizujú mesto, ale teraz dostali jedinú úlohu– nájsť a zničiť Alitu. Z obyčajného kyberdievčaťa sa stane bojový anjel. A konečne si spomenie, aké je jej poslanie. (Cinemart SK)

bobstock

Jen dvě věci. Vedle zatuchajícího amerického komiksu je tu ještě bohatá a svěží japonská manga a chceš fakt vydělat na svoji nezávislou tvorbu, proveď digitální klystýr, protože mega roztomilou Salazar chce zase každý vidět. 60% ()

Ant_Antony

Kdyby to nebylo pod patronátem JC, odpustil, bych tomu všechny lapsy v ději, ale takhle zkrátka nemůžu... Kouká se na ten digitál místy opravdu hezky, jen už tu všechno - včetně zápletky - bylo... ()

KM Phoenix

Trochu jsem se obával co z toho bude, ale nakonec jsem byl příjemně překvapen. Moc se mi líbil vizuál a celková atmosféra. Kdyby proškrtali ty rádoby emotivní scény, tak to mohlo být mnohem lepší. ()

Marys

Na tak dlho anticipovaný a mediálne tlačený film bola Alita celkom plochá po dejovej línii. Dá sa povedať, že sa pred očami neodvíjalo nič, čo by som už predtým nevidel. Možno v krajšom šate CGI, hoci aj tá už je všade taká dobrá, že Alita hranicu neprekročila. Čakal som viac. Sklamal som sa. ()

Milky.

Další nesmyslná romance pro teenagery plná kůl věcí, kůl gest, odhodlaných postojů, činů, výrazů a kůl lidí. Ale budiž, až na pár naivně debilních částí to bylo docela koukatelné a akce byla zpracovaná dost solidně. Nejlepší na tom byla samozřejmě digitální Rosa Salazar, která ač CGI tak uvěřitelná a živá. Velmi lehce nadprůměrný teen-action romanťák s naprosto tragicky useknutým koncem, který úplně zabije jakékoliv napětí a očekávání. Být na tom v kině tak si to zaslouží reklamaci za nedokončený film. Pochybuju, že někdy udělají pokračování. Na to je ten film moc zapomenutelný. ()

mosnak

Já fakt nevím, bylo to docela zajímavé, ale ty obří oči jsem zkrátka za celý film nemohl ignorovat. Tohle není šálek mě kávy - 40% ()

Emo-haunter

Alita je naprosto nádherně udělaná! A pokud tento film bude mít pokračování, šupnu o hvězdu navrch. Protože takto snímek vůbec nevěděl, co je vlastně jeho zápletkou. Absolutně, to pak ale kazí celkový dojem jinak z pěkného filmu. Kromě super Ality i super práce kamery, střihu a atmosféry tohoto fiktivního světa. Akce rovněž fajnová. Jen ten jediný kámen úrazu je bohužel ta absence zvratu, film tímto moc nevěděl, čím chce ve finále být. Jo a Conelly je brutus milfka! :) ()

Dunadan

Bál som sa, no nakoniec som bol na moje veľké prekvapenie spokojný. Alita je sympatická, akčné scény sú parádne natočené a celkový vizuál je tu na špičkovej úrovni, čo IMAX plátno umocnilo ešte o čosi viac. Rodriguez sa s látkou popasoval so cťou a aj napriek niekoľkým výhradám som si film naozaj užil. 7/10 (viac tu) ()

Illy

V IMAXU se jedná rozhodně o velký zážitek. Mé scifi srdíčko se tetelilo blahem, přesně takhle jsem si naposledy užil Ready Player One a Valeriana. Super. ()

husokachna

Alita mě neuvěřitelně vytáčí. Změnit pár věcí a mohlo to být neuvěřitelně boží. Takhle se ale člověk musí snažit nenechat se rozhodit a film si užívat. A že je co. Svět je docela fajn (všechny ty války v temné minulosti, marťanská federace nebo co, létající města, roboti, cyborgové, panzerkunst), souboje jsou parádní, vypadá to úžasně a hrdinové jsou .... jak to říct....obstojní. Ale Roberto se rozhodl, že nám bude pořád házet klacky pod nohy a pokoušet naši loajalitu. Proto ve světě, kde silní parazitují na slabých, se puboši prochází jak děcka u nás na Piskáču, Waltz je pořád tak trochu mimo, s kladivokosou mává jak panna s africkým milovníkem xxl, hlavní Rosa/Alita je až parodicky naivní a celkově má člověk chvílema pocit, že se až dívá na parodii (psovod lovec odměn WTF). Tohle všechno dohromady s neexistujícím záporákem a víceméně dementním příběhem, pak člověku znemožňuje užít si všechno dobrý, co ten film nabízí. A přes všechny výtky a fakt, jak moc cheesy ten film je, se mi to líbilo a říkal jsem si, že bych si to klidně dal znovu. Je to nějaký to mojo, který Rodriguez má a který ve svých filmech nechává, jinak si to nedovedu vysvětlit. Jako výplach mozku a pohodovej cyberpunk je to moc fajn, ale je to tak neskutečně nenaplněnej potenciál, že je mi z toho až do breku. PS: S mangou ani anime nemůžu srovnávat a možná si to spoustu "neduhů/zvlášnosti" z anime přeneslo, těžko soudit... ()

Janko_Vlyrd

Alita je srdcom bojovník a mysľou anjel! Bodaj by sme sa na Blu-Ray dočkali ostrejšej a drsnejšej verzie, hoci je to malá pravdepodobnosť. Napriek tomu, Alita: Battle Angel je zásadným sci-fi dielom, ktorému nechýbajú epické súboje, temnota, jemná love story a solídne herecké obsadenie, ktoré je podmienené výborným vykreslením postáv (Alita, podarila si sa dokonale!). Za posledné roky najlepší blockbuster šikoroďaleko. Veľký dík patrí samozrejme J. Cameronovi a R. Rodriguezovi. Pokračovanie osobnou nutnosťou! PS: Kde je oscarová nominácia aspoň pre vizuálne efekty? ()

maty39

Alita je jediná manga, kterou jsem kdy četl a to jen proto, že jsem se kdysi před lety dozvěděl, že James Cameron se jí chystá adaptovat. Bylo to fajn, ale žádné výrazné stopy to na mě nezanechalo. Samozřejmě jsem nebyl nadšený, když si Jim vybral Avatara místo tohoto a Rodriguez jako režisér mě mírně znepokojil. Nyní musím uznat, že neprávem. Nevím, jaký vliv na film měl Cameron, ale Alita je zrežírovaná excelentně. Svět v Alitě vypadá dokonale a minimálně tento fakt postačí jako důvod k návštěvě kina. Navíc je tady styl jakým je Alita vyprávěná a vizuálně stylizovaná. Podobný styl jsem si vždy spojoval se stylem jakým jsou klasická anime stylizovaná a vyprávěná. To platí i akčních scénách. Navíc je tady i samotná Alita (Rosa Salazar), která je naprosto fantastická a neuvěřitelně sympatická. Od prvního momentu, kdy se objeví na plátně, je jasné, kdo je tahounem tohoto filmu. Celkově je Alita film, který má srdce a je z něj vidět láska a úcta k předloze. Alita samozřejmě nebude dokonalý film pro každého, ale pro mě osobně jediným výrazným záporem je fakt, že nikdy neuvidíme pokračování jejího příběhu. V záplavě zbytečných pokračování, které se na nás odevšud valí, by se dvě další kapitoly jistě ztratily :) ()

Greg25

Typická hrdinka, kterou byste očekávali, že si vybere Robert Rodriguez. Typický námět pro Roberta Rodrigueze. Silná žena, silná motivace bojovat, ještě větší se pomstít. Na dřeň, bez vytáček. Alita je dobře vyprávěná akční sci-fi komiksovka (a zřejmě budoucí filmová trilogie), která má pro všechny, kteří nějakou dobu sledují tvorbu Roberta Rodrigueze nevýhodu v tom, že předvídáte dopředu pointu scén a jejich směřování. Tady to trošku zamrzí. Nic to ovšem nemění na tom, že je to nejlepší film Roberta Rodrigueze za dlouhá léta. Díky za to, už to bylo potřeba. Příběh nosnější než v Ready Player One, filmová atmosféra velmi podobná. 75% ()

Flopik

Vynikajúci blockbuster ktorý v kine musí byť ešte o zážitok vyššie. Postavy sympatické , Rosa s tými veľkými očami je zlatá a čo sa týka ostatných postáv tak mi sadli.Akcia je strhujúca a veľkolepá hltal som ju očami. Vizuálne je film tak isto riadne premakaný. Chýbal mi nejaký pamätnejší soundtrack. Ako finále považujem motorball a lov na Alitu kde to bolo skvelá akcia. Koniec samotný bol skôr ako otváračka pre druhý diel ktorý snáď bude. Za mňa za 5* 90%. Bavil som sa skvelo akurát veľká škoda že ten meč dostane až na konci. ()

JM87

Na Alitu jsem se těšil už celkem dlouho. Jednu dobu se dokonce spekulovalo, že by ji natočil Cameron, ale ten bohužel kvůli Avatarům neměl čas a tak to skončilo u Rodrigueze. A jak to dopadlo? Celkem fajn :) Příběh je celkem předvídatelný klišé a hodně to stojí na CGI efektem s kterýma si už v dnešní době můžeme dovolit co chceme, ale i tak mně to udrželo celkem pozornost. Nemalou míru na tom má samotná Alita, která byla celkem dost příjemná jako hlavní hrdina a punk taky takovej ten "cyberpunk" nádech. Ten má hodně rád. Do toho otázky o Alitině původu tomu vdechly taky něco jinýho. Těch klidně mohlo být mnohem víc (a samozřejmě taky odpovědí). Nicméně jsem rád, že jsem to viděl a za mě pěkných 80% :) ()

TheSpearCZ

Tenhle film je důkazem toho, že dvojka Rodriguez - Cameron si opravdu rozumí, protože zpracovali takřka úžasný svět, s povedenými postavami a dokonalým příběhem. Alita má výhodu v tom, že těží z předchozích podobných podprůměrných filmů, které nebyly tak úspěšné nebo byly rovnou propadáky (hello Mortal Engines, Ghost in the Shell). Jediný takový snímek, který se dá rovnat Alitě je loňský Ready Player One, který je u mě přeci jen ještě o kus výše. Upřímně bych z tohoto světa viděl ještě pár dalších snímků, nějaký příběh v samotném Salemu by nemusel být vůbec špatný, ale nemůžu si pomoct, tady tomu ten otevřený konec jen uškodil, což je veliká škoda, protože jsem si 90% filmu liboval. Lepší 4* ()

Blue.Shark

U mě dobrý! Alita mi nedala nic, co bych předtím desetkrát neviděl...tedy po stránce příběhové. Po stránce grafické jsem dostal plnou palbu a mile rád jsem se jí nechal rozstřílet. Jakýsi mix postapo a cyberpunku je tu namíchán s ledem, protřepaný a nemíchaný. Perfektně se na to kouká a to je důvod, proč dokážu filmu odpustit, že mi skoro nic nevysvětlil, že je předvídatelný nebo že se jeden den Alita "narodí" a na konci druhého dne se producíruje na prvních příčkách Motorballu. Tahle vizuální sympatie (nebo jak to nazvat) mě provázela celým filmem. Nenudil jsem se ani chvilku. Obrovské plus dávám za hnusné město, zvrácenou ideu totálních náhrad těla a stylové lidské puzzle ve slušivém kufříku. Chci dvojku, fakt, že jo! ()

majec4

Super film. Po dlhsej dobe sci fi, ktore ma fakt pobavilo. Malo to emocie, akciu, napad a dokonca aj Mrs. Connelly. Fakt som necakal, ze takyto film u mna konecne zaboduje, no malo to vsetko co treba. Podobne filmy z minulych rokov boli slabsie, takze som mozno aj preto tak pozitivny. Plny pocet nedavam preto, ze to bolo nejake pomale?! ()

James Cameron možná nenatočí další Avatary

James Cameron možná nenatočí další Avatary

05.07.2022

67letý režisér James Cameron (Titanic, Terminátor) čerstvě maličko překvapil filmový svět, když v posledním rozhovoru na téma Avatar prozradil, že nutně nemusí být režisérem čtvrtého a pátého filmu.… (viac)

Dočkáme se pokračování Ality na Disney+?

Dočkáme se pokračování Ality na Disney+?

03.01.2021

Režisér Robert Rodriguez zakončil rok 2020 poměrně úspěšně. Jeho epizoda Star Wars seriálu The Mandalorian sklidila samou chválu, následně jsme dozvěděli, že bude produkovat (a nejspíš i částečně… (viac)

TOP filmy a seriály roku 2019 dle TOP uživatelů

TOP filmy a seriály roku 2019 dle TOP uživatelů