Alita: Bojový Anjel

• Česko Alita: Bojový Anděl (viac)

Svet vzdialenej budúcnosti nie je ideálnym miestom k životu, napriek tomu v ňom žijú ľudia, ktorí nezištne pomáhajú iným. Tak napríklad kyberdoktor Ido (Christoph Waltz) prehľadáva skládky, aby našiel funkčné súčiastky, ktoré môže implantovať ľuďom, čo o časti tela prišli. Takto objaví Alitu (Rosa Salazar), poničeného kyborga so srdcom a dušou dospievajúceho dievčaťa, a vráti jej život. Po prebudení Alita vôbec nič nevie. Nepamätá si svoju minulosť, nespoznáva svet okolo sebe, ale okamžite nasáva enormné množstvo nových informácií. So životom vrstovníkov Alitu zoznamuje Hugo (Keean Johnson), mladý rebel s motorkou, ktorý jej od prvého stretnutia mimoriadne imponuje. Vďaka svojej zvedavosti spozná Alita aj odvrátenú stránku mesta Iron City, v ktorom s doktorom Idem žije. Fyzickou konfrontáciou s  podsvetím v sebe objaví mimoriadne, smrtiace schopnosti. V tú chvíľu sa dostane do hľadáčika skupiny nájomných zabijakov, ktorí terorizujú mesto, ale teraz dostali jedinú úlohu– nájsť a zničiť Alitu. Z obyčajného kyberdievčaťa sa stane bojový anjel. A konečne si spomenie, aké je jej poslanie. (Cinemart SK)

jack_scott

Rodriguez natočil další mistrovské dílo - i když se má jednat o úvodní - nejslabší díl trilogie, tak snímek vynikajícím způsobem baví od začátku do konce. Snímek je pěkná jízda, s fascinujícím pozadím podivného posledního výkvětu civilizace. Za to všechno, s vynikajícími efekty a souboji, jasných *****. ()

pafka

Jak to hezky zacalo, tak to nijak skoncilo. Tzn. ze na konci filmu vas tvurci obeznami s tim, ze jste se stal ucastnikem a divakem serialu, jehoz prvni dil prave konci. Konec bez nejakeho rozuzleni, v zasade vytraceny dej. Pritom prvni pulka byla vylozene pecka. Uvidime, jak teda budou tvurci pokracovat, nakonec by druhy dil mohl byt pekny. Uvidime. ()

srolyma

Další z nekončící řady dětských post-apo sérií typu Hunger games, Divergence, Labyrint a já nevím, co ještě. I tady to vypadá, že to jedním kouskem neskončí. V hlavní roli je polorobotická 300 let stará bojová holčička z Marsu, která stejně jako ostatní děvčata prožívá své první lásky, období vzdoru i první rvačky s nájemnými rovněž polorobotickými zabijáky. Jediné štěstí u téhle v podstatě hrozné kraviny je, že to natočil Robert Rodriguez, takže se nešetří useknutými mechanickými pažemi a nejrůznějšími dalšími končetinami, rozpůlenými hlavami, vyhřezlými hadičkami a stříkající kapalinou. ()

Dzoumen

I když se mě tento film hodně líbil, tak tomu nemůžu dát 5 hvězd, hlavně kvůli očím Ality, to mě ten film hodně na tom kazil a něco málo mě chybělo na příběhu. Kdyby udělali například oči normálně jak jsou v realu, tak bych uvažoval o 5 hvězdách, ale mám jasno. 73% ()

yazik

Film docela povedený, jen škoda, že většina bojových scén je tak tmavých, že není skoro nic vidět :-( Kvůli tomu jsem snížil celkové hodnocení. ()

Dejf4

Očekával jsem přeplácaný, načančaný blockbuster. A přišlo vcelku překvapení. Není to originální, nebo přelomové. Ale bavit se budete slušně. Protože akce a především technická stránka filmu je povedená. Scénář, nebo takové dialogy ty jsou průměrné až to chvílemi bolí. Hlavní hrdinka je sympatická a přát jí úspěch určitě budete. Vcelku vás to nenadchne, ale ani neurazí. 6/10 ()

blondboss

Alita natočená podľa japonskej fantasy anime predlohy a musím uznať, že celkom vkusne a zaujímavo. Po pravde som si nevedel predstaviť, ako by sa táto predloha dala nejako pútavo natočiť, ale Rodriguez nám to ukázal. Vizuálne je to premakané od začiatku do konca a digitálne spravená Alita bola na zjedenie a vyzerala ozaj luxusne. V kine to mohlo byť ozaj super. Som plne stotožnený s tunajším hodnotením a preto dávam štyri hviezdy. Kebyže sa bavíme o zaujímavejšej predlohe ako takej, tak napálim aj plný počet. 75 % ()

matys12

Film, který mě měl bavit, ale nakonec se z toho vyvinulo (pro mne bezdůvodné) natahování děje. Graficky velice hezky zpracované (největší tahač pro mne - kompletně digitálně vytvořená hlavní postava), akční scény taky celkem zdařilé, ale prostě ten děj... ten mě tam nejvíce potrápil. ()

Vito_LePour

Shlédnuto na základě doporučení - dobrého. Film má pár pomalejších pasáží, ale jako celek to šlape výborně. Výborné efekty a choreografie bojových scén je absolutně next level. Motiv příběhu je celkem obyčejný, ale dost slušně zpracovaný. Rodríguez zase jednou natočil něco výborného. ()

papuchalk

Tři hvězdy za to, že to nebylo dokončený. Mít tohle velký bombastický finále, jako třeba Avatar, nebo Ready Player One, tak je to klidně na 5. Moc pěkně se na to kouká, postavy celkem solidně rozpoložený, akce slušná. Ale k čemu to je když chybí to hlavní. Bohužel je to jen na jedno shlídnutí. ()

Fin_429

Alita je roztomilá, ale tento příběh ne. Vše co se děje kolem Ality je vlastně strašně kýčovité a nucené. S Alitou se ani nedá soucítit, jelikož všechny problémy které by mohla mít, se zahodí do koše, protože by náhodou mohla působit jako člověk a ne jako nadlidská bytost, která umí Vše od narození. Je to vlastně jako když si procházíte výcvikem a přijde někdo, kdo nikdy tu věc nedělal a je najednou lepší než vy (viz taková Rey ze Star Wars). Také tady máme i tu věc, že všichni z příběhu jsou strašně šablonovití: ,, Ó, ty jsi tady nová, ukážu ti to tady." A co nesnáším ještě víc na této... věci, je příběh, který se ani nesnaží být něčím jiným a lepším než být jen jedno velké klišé. Upřímně těch posledních 20 minut jsem nedával a šel radši spát. 4/10 ()

Lubos_Hurych

Film u něhož mi podobně jako u první Duny chybí druhá polovina - pokračování. Bohužel narozdíl od zmíněné Duny která se pokračování dočká, u Ality to vypadá že nikoliv. A je to velká škoda, protože za mně je to fakt povedený snímek. Dokonce i ta romantická podzápletka na mně osobně fungovala. Ne že bychom tu měli málo post-apo filmů, ale jen málo filmů mně dokázalo do děje vtáhnout tak, že jsem hltal každičkou část toho světa, každou skládačku mozaiky, a čekal na rozuzlení. A to je právě to. Možná bych dal více prostoru některým momentům (zkratkovitost je tu dost velká), ale jinak největší slabinou je za mně prostě chybějící pokračování - film jako by skončil někde uprostřed děje a chyběla mu tak druhá polovina ve které bych dokázal zmíněnou mozaiku doskládat. A že těch nedoskládaných dílků - otázek, mám více než těch doskládaných - odpovědí. Kdyby náhodou někdy vzniklo pokračování, jsem připraven dát plnou palbu. ► 88% ◆ 9/10 ◆ 4* ◄ ()

hufnagel

Úžasná kombinácia anime a hraného filmu,spracovaná family friendly štýlom.Celý príbeh je vytvorený quázi ako prvá časť série,myslím.V pamäti ale ostanú tie Alitine očiská stále priťahujúce pozornosť diváka.Cítiť za tým obrovský kus práce,ktorú vlastne ani nevidíme.Nutnosť vidieť v 3D. ()

cortez

Až na trošku zdlouhavý začátek, klišé hlášky a pár scén, které tam nezapadaly protože tam byly nelogicky, účelově vtlačeny jen proto aby nějak otočili děj, se na to dalo fajn koukat. "Nekonec" mě ovšem zklamal. Za diváka mě trochu mrzí, jak lákají do kin na nějaký příběh ale pak ho neukončí:( ()

James Cameron možná nenatočí další Avatary

James Cameron možná nenatočí další Avatary

05.07.2022

67letý režisér James Cameron (Titanic, Terminátor) čerstvě maličko překvapil filmový svět, když v posledním rozhovoru na téma Avatar prozradil, že nutně nemusí být režisérem čtvrtého a pátého filmu.… (viac)

Dočkáme se pokračování Ality na Disney+?

Dočkáme se pokračování Ality na Disney+?

03.01.2021

Režisér Robert Rodriguez zakončil rok 2020 poměrně úspěšně. Jeho epizoda Star Wars seriálu The Mandalorian sklidila samou chválu, následně jsme dozvěděli, že bude produkovat (a nejspíš i částečně… (viac)

TOP filmy a seriály roku 2019 dle TOP uživatelů

TOP filmy a seriály roku 2019 dle TOP uživatelů