Při stavbě nového Las Vegas se stane Fryovi nehoda, při které se naučí číst myšlenky, díky přívěsku, který se mu zabodne do hlavy a tedy do mozku. Poté, co Fry objeví své nové schopnosti, ho vyhledá skupina lidí se stejnými schopnostmi. Tuto skupinu vede tajemný muž č. 9, který Fryovi řekne, že jen on může zachránit vesmír před zničením. Fry se dává do služeb pana Wonga, který chce zničit celé jedno rameno Mléčné dráhy, kvůli stavbě největšího minigolfového hřiště ve vesmíru. Této stavbě chtějí zabránit ekofeministky, ke kterým se přidá i Leela a další ženy z Futuramy a Planet Expresu. A tím se rozpadne celý Planet Expres...... Dalším vedlejším příběhem je příběh Bendera, který se zamiluje do ženy Don Bota, šéfa robomafie. (artuš)

boshke odpad!

Napadá mne dost hodnotících slov. Nuda. Bída. Sr*čka. Uvažoval jsem nad tou jednou hvězdičkou ze shovívavosti a z jistého respektu vůči renomé Futuramy. Nakonec jsem se však rozhodl nazývat věci pravými jmény... Nadmíru nudná a nezáživná (i na poměry "futu-filmů") propaganda ekofanatismu a feminismu. I ta tragédie s odpornou grafikou - The Last Adventure - byla o mnoho lepší... Prosím vás, už ne, nechte Futuramu na pokoji. Co vám udělala? 10% ()

swamp

Nejslabší Futurama film aneb vezměte průměrný díl Futuramy s průměrnou dávkou humoru, natáhněte jeho stopáž na 90 minut a humor z dvacetiminutovky se vám v té hodině a půl ztratí úplně lehce. Škoda - chtělo by to důstojnější rozloučení s touto partou, tak jen doufám, že se tvůrci ještě překonají. ()

Slartibarkfast

Opět znatelně slabší kus do Futurama sbírky. Některé nápady jsou nedotažené a jiné naprosto postrádají komickou pointu. Hromada polo vtipů zkrátka nemůže udržet diváka celou dobu ve střehu. Mám dojem, že by se producenti měli držet starého dobrého seriálu a tyto filmové eskapády přenechat jiným. 65% ()

Němi

Futurama se (asi) rozloučila v jiném duchu, než v jakém se nesly předešlé filmy. Méně potrhlé, více zaměřené na (potrhlý) příběh a serioznější (?). Příjemně pomalé tempo možná byla jen moje iluze, protože jsem si chtěl maximálně užít každou scénu (už čtvrtá závorka ve třetí větě!), a protože snad závorka odvedla pozornost, nemusím dokončovat větu, jejíž smysluplný konec mě nenapadá... Futurama vždycky stála na vtipu vycházejícím z postav, ten asi poprvé patří přirozeně i do příběhu, a tak je ITWGY "nejfilmovější", ale i nejsušší a nejuměřenější, a při podrobném pohledu i snad v něčem lepší. Ne nejlepší, ne nejhorší, jen krapet jiná. Možné loučení se obešlo bez patosu (který by si ale zasloužil a škoda že nebyl, chci si zaslzet!) a já si jen přeju, aby někdy došlo na naznačený nápad, který celý film ukončuje. A na spin-off Dr. Zoidberga! Huhuhuhůů! Takže: Jeden o jeden zbytečný komentář k Futuramě více, znamená větší počet komentů pro... (6x!) ()

Lenny.M

Ačkoliv se mi na začátku zdálo, že to konečně bude našlapaná zábava, tak mě to opět trochu zklamalo. Postupem hrací doby film postrádal humor, akci, zábavu, která se objevila až v minimální dávce na konci. Asi by fakt bylo nejlepší to mít rozstřihané na ty 4 díly a ten konec nějak rozuměji zavřít. ()

Ivoshek

Asi by si to objektivně zasloužilo víc bodů, ale když jsem dal Bender´s game dvě hvězdy, nemůžu je teď dát znovu. Protože tohle je pro mne nejméně zábavné dílko, jaké ze série Futurama vylezlo. Kam se poděl zdravý cynismus, kterého bývala Futurama plná (např. seriálový Bender v roli adoptivního otce 12 dětí, na nichž vydělává ze státních dotací)? A proč tam je tak málo kvalitních fórů? Škoda, takovéhle rozloučení se sérií jsem si nepředstavoval... ()

prome

Tohle je zatím nejslabší z dosavadních čtyř Futurama filmů a to hlavně díky ubývajícímu vtipu, ale i přes všechny své nedostatky se na to dá dívat. Bohužel Futurama pomalu, ale jistě ztrácí dech a my můžeme jenom doufat, že jestli přijde někdy další díl tak bude mnohem lepší. ()

Lucasion

Futurama tentokrát naposled. Poslední celovečerní film měl seriál a příběh Futuramy uzavřít a definitivně ukončit. Naštěstí pro mě a pro všechny fanoušky se pár let po Fialovém Trpaslíkovi Bender, Fry a Leela objevili znovu v šesté řadě seriálu. Futurama filmy už téměř skoro vyčerpaly celou svoji sílu a to nejlepší předvedly na začátku, takže moc humoru do konce nezbylo. Fry se při stavbě nového Las Vegas na Marsu poraní a bude moci slyšet myšlenky druhých. Leela se přidává ke skupině eko-feministek, aby zabránila zničení překrásné hvězdy. A Bender? Bender vymyslí obří, matoucí plán, aby pouze on mohl zachránit celou situaci. Konec Futuramy jak ho známe a že je stále na co koukat! Las Vegas na Marsu, Pokerový turnaj a klasické žertíky. „Goodbye from world of Tomorrrow!“ (93 %) ()

ScarPoul

Najslabší diel. Pamätné vtipy zmizli, zostali len postavy a moralizujúci príbeh o tom čo je správne a čo nie, aj keď možno nie v takej miere ako u ostatných animovaných snímkov, lebo predsa len jedná sa o svet Futurami, ale aj tak to trocha kazí celkové vyznenie. Ani postavy, ktoré som mal tak rád, sa so zmenami nedokázali nejako vysporiadať a keď u nich nastal nejaký väčší emocionálny vývin, tak to väčšinou skončilo rozpačito, čo sa aspoň mňa týka. Fry a Leela zrazu spolu? A celá vec s feministkami bola až príliš prehnaná. Ako keby tvorcovia zrazu nevedeli kam skočiť. Chýbal tomu komplexnejší príbeh ako v prípade prvých dvoch filmov. Takto je to len otrepaná, ničím nezaujímavá rozprávka, ktorý si svoj koniec asi aj zaslúžila. To ale neznamená, že nebude chýbať.. ()

Tommassi3

"Některým takovým zasvěceným se říkalo proroci, některým se říkalo pošuci a my Legie pošuků jsme následníky jejich odkazu !!" ;) ()

bouncer

Tento počin patří mezi ty lepší filmy Futurama, ale stejně to není žádný zázrak. Oceňji soudržnost příběhu po celou dobu a pár dobrých fórků, ale stejně jsem se neubránil pocitu, že s dobrým střihem mohl být místo průměrného filmu hodně dobrý díl o 20-30 minutách. Myslím si, že všechny čtyři celovečerní filmy Futurama byl krok vedle. ()

BigDeal

Celkovo má posledný film všetko to, čo robilo seriál kultovým (skvelé postavy, hlášky, odkazy na sci-fi, nejaké tie životné múdra, ekologický podtón, optimizmus a výbornú atmosféru), no ubíja ho dĺžka (a s ňou spojené ďalšie problémy) a malá snaha ukončiť neukončené záležitosti. Napriek tomu ho beriem ako druhý najlepší Futurama film (prvý zostal neprekonaný Bender´s big score). Škoda len toho, čo sa odohrávalo medzi Fryom a Leelou, vôbec sa to nehodilo do deja a takmer som zvracal keď som počul, aké sračky im strkajú scenáristi do úst. ()

Terva

CITÁT - Je to tu mrtvější než loňská kočka......... Staré Vegas udělalu "bum" ať žije Nové Vegas. Kosmická raketa s přívěsným vozíkem je geniální. CITÁT - Co se stalo hadům a žábám?....... Tohle je bombová sranda ve Vesmíru, perfektní hlášky, dobré situace a naprosto geniální konec. CITÁT - V topologie kosmologie....jó, jó, jó....... ()

liquido26

Poslední celovečerní Futurama je pro mě někde napůl mezi třemi a čtyřmi hvězdičkami. Je to lepší než Beast with billion backs, ale kvalit Bender's Big Score nebo seriálu to už zdaleka nedosahuje. ()

Kryton

Konec.Konec?Konec! Poslední Futurama film a poslední futurama. Něco mi ,ale říká, že za čas se objeví třeba další film. Bohužel je poslední film kvalitativně nejhoriší, že všech futurama filmů. Stopáž je neskutečně natahovaná. Celé to sledování boje za eko-rovnoprávnost a zachránění života ve Vesmíru se dalo zkrátit na jeden díl. Pak by to bylo celé dynamické a více zábavné. Proč jen tady mi Bender připadal cool jen do půlky? Proč Zoidberg měl sotva minutu času? Proč Lelaa nestáhla to tričko? Jo otázek jsem měl nakonec tolik, že mě napadá říci: KONEC! ()