Rytier John Gregory (Jeff Bridges) bol posledným žijúcim majstrom rádu bojovníkov, ktorí po stáročia chránili svet pred silami temna. Bol to on, kto im mohol zasadiť smrteľnú ranu, keď ulovil Kráľovnú čarodejníc (Julianne Mooreová). Stačilo ju zabiť, on sa však do nej zamiloval a namiesto smrti jej nadelil väzenie, z ktorého zdanlivo nebolo úniku. Silná čarodejnica sa ale dokázala dostať na slobodu a teraz zhromažďuje armádu svojich verných, aby sa pomstila za svoje pokorenie. A to nielen Gregorymu, ale všetkým, čo stoja na jeho strane. Aby Gregory neostal v boji osamotený, musí nájsť mýtmi opradeného Siedmeho syna, muža s mimoriadnymi schopnosťami. Vyvoleným je istý Tom Ward (Ben Barnes), lenže tento mladý farmár rozhodne nevyzerá ako legendárny bojovník a veľa toho zatiaľ nedokáže. V jeho rodokmeni sa však skrýva tajomstvo, ktoré Gregoryho presvedčí, že sa nemýli. Gregory s Tomom sa spoločne vydajú na púť po podivuhodných krajinách a čelia čoraz ťažším nepriateľom, ktorých proti nim posiela Kráľovná čarodejníc, aby získal dostatok času na prípravu a jej rastúca sila bola neporaziteľná. Proti mečom, odvahe a odhodlaniu dvoch spravodlivých mužov bude stáť mocná armáda netvorov a všemocná čierna mágia. (TV JOJ)

MatoFILM

Otras. Myslel som si, že v roku 2015 sa už niečo tak odporne hlúpne, sterilné a klišoidné proste nemôže natočiť. A predsa. Seventh Son je po všetkých stránkach zlý film. Myslel som si že aspoň to CGI bude super, ale aj to je hnus. Hanba fantasy filmov. Príbeh tupý, postavy ploché, o nejakom vývoji ani nehovorím, herecky okrem Jeffa a Julianne (aj keď nechápem prečo na túto sprostosť kývli) slabé. Hviezdička za už spomínaného Jeffa Bridgesa, ktorý je tam celkom sympatický. ()

peetriss

Tak nenápadité fantasy topící se v záplavě nejotřepanějších klišé Hollywood už nějakou dobu nezplodil. Překombinované, přeplácané, až příliš jednoduché, nezajímavé a postrádající alespoň špetku osobitosti. Sedmý syn nemá schopnost vtáhnout, napínat a už vůbec ne bavit, jedná se tak jen o předražený a zbytečný kýč. Julianne Moore byla v roce 2014 poměrně aktivní, tento titul je však její největší lapsus, a Jeff Bridges jen recykluje svůj herecký projev z nedávného R.I.P.D.. Co se Bodrova týče, Hollywood mu nesvědčí a doufám, že tam má stopku! ()

lucijelucije

AAA proč vždycky musí ty trailery tak dobře vypadat a přitom realita je úplně jiná. Seventh Son je nesmyslný, uhozený, trapný. Dialogy se nedají poslouchat, příběh nemá žádnou strukturu. Snad ty efekty a J. Moore daly tomuhle propadáku naději na hodnotící milost. ()

seko0408

Milovníci fantasy budú potešení.Tak trocha som sa potešil aj ja ^_^. Veď filmov s príšerami a drakmi zas až tak veľa nie je. Príbehovo len šedý priemer, no pekne spracované efekty (a tak trocha aj draci) tomu pridali bodík navyše. A práve kvôli efektom radím tento film k tým lepším z fantasy tematikou. ()

Magika82

Kdo očekával mnoho, musel být zklamán. Trailer k tomuto mnohými dlouho očekávanému příběhu, však bohužel překonává film samotný. Čarodějnice tentokrát v podobě démonického draka, několik jejich posluhovačů. Láska mezi "drako-čarodějnicemi bijcem" a dcerou sestry hlavní představitelky "zla". Dále klasický prvek učitele a žáka, jenž zřejmě nesměl také chybět, několik soubojů s meči a ještě méně kouzly, předvídatelný vývoj děje a naprosto nepřekvapující závěr. Domnívám se, že tento snímek - jinak skvělé Julianne Moore - v kariéře prokázal medvědí službu. S přimhouřenýma očima: Dvě hvězdy. ()

H4ku11

Tešil som sa na nejaké dobré fantasy, no po tomto filme pokračujem s tešením ďalej na niečo iné. Ústrední bojovníci dobra na smiech. Nepriatelia sa tiež moc nepredviedli, takých slabučkých drakov som snáď ani nevidel a ten Jeffov spôsob vyjadrovania mi dosť prekážal. Nie je zas taký frajer ako si predstavuje, rovnako Ben nehral práve presvedčivo. Veľké nič tento počin. ()

Zombi

Pohádková fantasy, která cpe všude triky, ať to stojí co to stojí, či spíše, ať to vypadá jak vypadá. Bridges by nebyl špatnej, ale to jeho huhlání tam vůbec nesedí. Příběh se motá kolem čarodějnic a nedává moc smysl, na druhou stranu se tam pořád něco děje a rychle to odsejpá. Slabší 3 hvězdy. ()

kritiklon

Na tomto fantasy snímku je nejlepší trailer! A to zcela upřímně! Když jsem ho viděl, čekal jsem výpravnou, temnou, fantasy epopej. O to horší bylo mé zklamání, když jsem shlédnul na oko líbivou, dětskou pohádku s děravým scénářem a s místy přihlouplými dialogy. Seventh Son je typické digitální pozlátko o tom žádná. Alespoň můžu říci, že je tedy kvalitně zpracované po technické stránce. Zvláště animátoři a tvůrci co mají na svědomí triky by zasloužili pochvalu. To ostatní buď průměr nebo škoda mluvit. 3* za 65% ()

filipvrbik

Jako fantasy výborné, drak, čarodějnice, atd. vizuálně to ušlo. Bohužel jsem postrádal jakýkoli smysluplný děj (možná tam nějaký byl,ale vůbec nevtahuje ani nezaujme) 60% ()

cskomando

Viděno v 3D v kině, CGi efekty na výbornou, aneb fantasy jak má být ! Myslím si, že se od toho filmu nedá čekat žádný trhák, bylo to v lehkém pojetí co se týká děje. Něco málo od Jeníčka a mařenky, Hon na čarodějnice, Eragon, Dračí srdce atd. atd. Každopádně i přes lehkost děje, herci nevypadaly až tak úplně tupě, i když pár slabých chvilek se našlo, téměř celý film neumí hrdina bojovat a hle na konci by vysekal celý království, fájn pobavil jsem se :D. Na odreagování taková jedna z lehce nadprůměrnějších fantasy bojovek s draky a příšery. Jeff bridges ktomu navíc dodává dobře napsaný humor! Prostě krása po pár letech vidět něco takového. ()

Caine

Extrémně nevyvážený film, za což podle mě může hlavně scénář. Značně minimalistické - nedovedu si ten svět představit, když v něm byly ještě tisíce rytířů/lovců nestvůr a čarodejnic. Sama hlavní záporačka je tak silná, že nechápu proč vůbec potřebovala čekat na ten krvavý úplněk - do té doby mohla spálit úplně všechno (nakonec ani nebylo moc co pálit, ukázali nám jen jedno město a co v tom světě bylo ještě dál ví asi jen ten co se o něm nesmí mluvit). Je to škoda, protože jinak se to tvářilo poměrně sympaticky - akce, triky, Jeff... ()

Blue.Shark

Následující komentář obsahuje ostrá slova pramenící z nekonečného rozhořčení: Tenhle film je ta nejzkurvenější adaptace literární předlohy, jakou jsem kdy viděl. Přesně tohle se totiž stane, když někdo vezme vcelku slušnou knihu, vytrhá tři čtvrtiny stran, nedopatřením se na ni poblije a potom při psaní scénáře nahradí nečitelné části textu vlastními infantilními myšlenkami. Osmkrát jsem si při filmu řekl: "To je ale debilita!" (tj. každých 12 minut). Nechápu, proč KAŽDÁ zasraná příšera před útokem zařve protagonistovi do obličeje z deseti centimetrů. Nechápu, jak se učeň, který před týdnem okopával zahrádku, proplížil do shromaždiště čarodějnic. Nemám nejmenší tušení, proč se krysomedvěd za mřížemi osvobodil až ve chvíli, kdy mu to někdo řekl; a tak bych mohl pokračovat dál. K tomu všemu mají postavy nulovou hloubku a nejsou sympatické ani jako tříška v prdeli. Tenhle film je urážka veškerého fantasy a dokonce i urážka inteligence diváka díky přítomnosti spousty scénáristických berliček a podobných hovadin. Kromě Jeffa Bridgese, který ztvárňoval celkem zajímavou šišlavou postavu, a napuchlého Orka, který vypadal jako Vin Diesel po kile ústřic, bych ostatním hercům nevěřil jejich role, ani kdyby hráli mrtvoly, protože by posrali pravděpodobně i to. Tedy Julianne Moore by možná mohla hrát mumii. Jedinou hvězdu jsem ochoten dát za několik světlých chvilek v podobě dobrých hlášek, Jona Snowa na začátku a kozatou čarodějnici, která tam byla zřejmě proto, aby Julianne Moore trpěla depresemi dalších deset let. Tenhle film už si nikdy nepustím a pohrdavě na něj močím, kálím, zvracím a recituji přitom otčenáš. Potenciál využit cca ze 7%. Režisére a scénáristi, tohle jste posrali. ()

Eterninox

Až příliš snadno zapomenutelné fantasy dílko, které mrhá výborným obsazením, velmi slušným produkčním designem a viditelně vysokým rozpočtem na rutinní filmařině, generických postavách, mizerném příběhu a nejklišoidnějších dialozích od dob osmibitových RPG...45% ()

Illy

Tak já nevím, ale četl někdo z producentů ten scénář? Jak je možný že na takovou šedou a unudlanou průměrku dal někdo peníze? To je ale srajda. Jedna hvězda navíc za dceru, té je ale šest a určitě není cílovka. ()

kamil.i

Rovnomenná pieseň od Iron Maiden bola oveľa lepšia! .. V úvode nastolené slušné tempo a náčrt príbehu dokázali navnadiť diváka. Potom sa to celé rozpadlo. Siedmy syn nerobí dobré meno fantasy a keď budú vznikať podobné filmy, odradia potenciálnych záujemcov o žáner. ()

Flopik

Čistokrvná fantasy ktorá síce neponúkne nič nové, ale pozerá sa na ňu výborne, postavy sú sympatické a ak nieste zbytočný hnidopich tak sa bavíte. Samozrejme chyby sa nájdu, je to povrchné a vzťah k postavám si veľmi nevybudujete, niekedy sa tam zbytočne kecá, Ben je síce sympaťák ale na hlavného hrdinu málo výrazný no a finálna Čarodejnica umrie lacno. No aj napriek tomuto čo som to vypísal som sa bavil, Alicia je strašná kočka a celkom ma mrzí že komerčne film neuspel lebo dvojku by som zvládol. U mňa medzi 3 a 4* no nemám problém sa prikloniť k lepšiemu. ()

Kdo se vytáhnul na Super Bowlu?

Kdo se vytáhnul na Super Bowlu?

02.02.2015

Super Bowl je každoročním svátkem nejen pro fanoušky amerického fotbalu, ale také filmu. Studia totiž utrácejí miliony dolarů za to, aby mohla mezi reklamy procpat své půlminutové TV spoty, obvykle… (viac)

Legendary a Warner: Velký hollywoodský rozvod

Legendary a Warner: Velký hollywoodský rozvod

19.08.2013

Produkční společnost Legendary Pictures založil v roce 2000 „vlk z Wall Street" Thomas Tull poté, co shromáždil 500 milionů dolarů z kapes soukromých investorů. Legendary podepsalo smlouvu se studiem… (viac)