Pravda vždy vítězí – nebo snad ne? Původně filmový publicista, posléze úspěšně zavedený scenárista a režisér Rod Lurie (Poslední pevnost, Strašáci, seriál Zatracení) natočil snímek o dvou silných, i když naprosto odlišných ženách, které se snaží chránit to, co ve svých životech považují za podstatné. Rachel Armstrongová (Kate Beckinsaleová), mladá reportérka významného washingtonského deníku, ve svém výbušném článku odhalila totožnost agentky CIA Eriky Van Dorenové (Vera Farmigaová) a upozornila na nečisté praktiky americké administrativy. Zatímco Erica musí bojovat o svou pověst v agentuře, Rachel se za každou cenu snaží ochránit svého informátora, ale stojí proti ní příliš silný soupeř – samotná americká vláda. V dalších rolích napínavého thrilleru Nic než pravda se představují Angela Bassettová (Avengers: Endgame), David Schwimmer (Přátelé), Matt Dillon (Jack staví dům) a Alan Alda (M*A*S*H). (Česká televize)

IQ Tiqe

Být tohle podle pravdy, musel bych být hodně sporstej na adresu demokracie Spojených států (ale i tak si nedělám iluze). Bylo by smutné, pokud by bylo možné jen tak bezdůvodně někoho zavřít (opravdu, bezdůvodně - z logiky věci to tak je). Film určitě doporučuji. Mimochodem, nevím, jestli jen mně, ale Kate mi zde strašně připomínala Alyssu Milano ()

Webb

Průměrný film ve všech ohledech s nezajímavým zpracováním dané látky, který nezachránili ani herci. Nudil jsem se u toho více než je zdrávo. ()

Smok

Kedysi som čítal, ako sa naši nezávislí novinári sťažovali, že náš pán premiér ich nemá rád a robí im všelijaké prieky, nevyberane ich oslovuje a má pripomienky k ich objektivite. Chlapci, hlavy hore, mrknite si túto drámičku, pokým vás nikto nezatvára, všetko je ok a môžme si povedať, v akej demokratickej (poniektorí aj sociálnej) krajine si žijeme. Po zistení, že môže byť aj horšie sa človeku hneď lepšie dýcha :) ()

teutates

Nemám nič proti prevedeniu, ani hereckému obsadeniu... možno proti presvedčeniu, stálo to ozaj zato?! "Určite áno"! Kate Beckinsale mám ozaj rád, ale tuna bola na môj vkus veľmi snaživá. Pevne odhodlaná žena, ktorá šla bezhlavo za svojím cieľom... aby ochránila tzv. svoj "zdroj", prišla takmer o všetko, taktiež toho veľa zničila, avšak nežalovala, ako by mohla?! K čomu to bolo ozaj dobre... určite by ublížila svojmu zdroju a stratila danú dôveru, aké fascinujúce 6/10 ()

Ant

Tenhle film mě dostal, jak bych to vůbec nečekala. Velice lidský a působivý film, ať už je podle skutečné události nebo ne. Doslova lahůdkové obsazení od hlavních až po vedlejší role v čele s Kate Backinsale, která je film od filmu lepší, a v těhle malých dramatech jí to jde nejlépe. Film velmi dobře zachycuje bezvýchodnou situaci, v které se mohou novináři ocitnout, odmítnou-li zradit svou důvěryhodnost a svědomí. Postavy jsou tak dobře napsané, že není problém se do nich po pár minutách vžít, což mi u filmu poslední dobou chybí čím dál víc. ()

pm

Bylo by to výborné, herecky silné drama, kdyby zdroj informace nebyl pozornému divákovi jasný po celou dobu vyprávění, a kdyby navrch s ním nesouvisely vtíravé otázky, související právě s morálkou a zásadami. ()

predators

Až na pár chvil, nenašel jsem na pravdě, za kterou si K. Beckinsale stála, nic nudného nebo nezajímavého. A dokud neuvidíte poslední minutu, neuvěříte, jak je možné dodržet svého slibu a co všechno lze ztratit. 78% ()

nascendi

Znepokojujúci film nielen o etike novinárskej práce, ale najmä o tom, ako sa v zemi, ktorá sa tak vychvaľuje slobodou a úctou k právu stala bezpečnosť najvyššou a vlastne absolútnou hodnotou. Z toho hľadiska ma oslovila skvelá reč, ktorú obhajca Rachel predniesol pred najvyšším súdom. Aj keď nepomohla. V komentároch sú najrôznejšie názory na výkony jednotlivých hercov. Ja o výkonoch Kate Beckinsale, Very Farmigy a Matta Dillona. nepochybujem. Rovnako nepochybujem o tom, že išlo o film a nie o hru na to, kto prvý príde na záverečnú pointu. ()

PetrPan

Soudnička s pomalým tempem a bez výraznějších emocí. V závěru cosi emočnějšího přijde, nicméně na mě už to bylo asi pozdě. ()

cukorek

Aj keď K. Beckinsale mám výnimočne rád, hodnotím to na 70%. Výkon a herecké odovzdanie tu bolo bez chybné, to čo ma sklamalo bolo slabšie a málo pikantné zrealizovanie skutočnosti, ktorá sprevádzala jej pobyt vo vezení. Strata manžela a odlúčenie syna, jej síce ubralo hrdinský úsmev z tváre, ale trpkosť pobytu vo vezení pocítila minimálne. Jeden incident za rok sedenia bol skutočne málo, očakával som, že jej psychika dostane viacej zabrať a ona konečne dostane rozum a rozviaže svoj novinársky jazyk. Namiesto maximálneho vystupňovania drámy sa tak do popredia dostalo vlažnejšie ťahanie po súdoch a tak emócie opadli. ()

Arsenal83

Kvalitná politicko-novinárska dráma, na ktorú treba mať náladu. Dejovo celkom nemusí vtiahnuť, treba si na všetko okolo zvyknúť. Za zlepšený záver a hlavne malé prekvapenie dávam vyššie hodnotenie. Aj keď konanie reportérky neschvaľujem, rodina je vždy viac. ()

iamek

Filmu jsem moc velkou naději nedával hlavně kvůli hereckému obsazení. Nakonec jsem byl v šoku. Příběh novinářky, která napsala něco co napsat nikdy neměla. Rod Lurie skvěle vystihl boj novinářky, která nechtěla prozradit svůj tajný zdroj. A závěr vás dostane a nikdo ho nebudete čekat. ()

Chrustyn

Neznámé, malé ale překvapivě povedené a poutavé drama o idealistické novinářce, která i za cenu ztráty rodinného života a uvěznění odmítá prozradit svůj kontakt, který jí dopomohl ke kontroverznímu článku. Skvělé herecké výkony v čele s poprvé hrající Kate Beckinsale, dusná atmosféra a zajímavé konečné překvapení, zajišťují více jak hodinu a půl kvalitní a napínavé zábavy. ()

klerik

Zaujímavý filmík. Na Beckinsale sa dobre pozerá aj vtedy keď hrá (konečne bez latexu a špicatých zubov), Dilon štandardne cool, Alda púšťa jednu perlu za druhou. Pár naozaj silných myšlienok ("Mýlite si vaše právo z vašou mocou."). Slušne fungujúca atmosféra odcudzenia a skrytého hrdinstva... Nie som práve veľkým zástancom novinárov, ale toto bol dobrý film, ktorý rozpráva príbeh kultivovane, bez toho, aby bol agitkou... ()

classic

Do dnešného dňa bol tento film pre mňa veľkou záhadou a neznámou, nepoznal som ho, nevidel som ho, nevenoval som mu pozornosť, pričom - poznám hercov, ktorí v ňom hrajú, a som - príjemné prekvapený. Kate, je pekná žena, ktorú som obdivoval - už z filmu - Pearl Harbor - režiséra - M. Baya, ale to bolo už dávno, dnes som niekde inde, ako za čias - spomínaného filmu. Zanevrel som na ňu, zabudol som na ňu. Občas som ju niekde zazrel. Vyzerá to, akoby som s ňou chodil a dal jej nedávno - kopačky... Bolo na čase to napraviť. Vera Farmiga, je taktiež galantná žena, ktorú stretávam častejšie, a vždy na mňa zapôsobí, skrátka je frekventovanejšia, ako sa sprvoti zdá. Tieto dve - budú stať proti sebe, na opačných stranách - barikády, keď jedno odhalenie - agentky C.I.A. - spustí spletitý reťazec - nekontrolovateľných následkov s tým spojených, keď sa zničia životy - obidvom ľuďom v tom zainteresovaných. Jednak - Kate, je novinárka, ktorá prezradí a vypustí do sveta informácie, na druhý deň, sa spustí kolotoč - šialených situácii, kde sa dostáva do väzenia, a nie - na krátky čas, lebo nechce prezradiť SVOJ ZDROJ, s ktorým som si lámal hlavu, kto by to mohol byť ? , na konci som sa to dozvedel s tým, že som bol šokovaný ! Alebo - Vera, hrá - „obetného baránka” , ktorá skončí ešte horšie, ako novinárka, ktorá to začala... Vskutku - zaujímavý film, kde vidieť Kate Beckinsale - BEZ MAKE - UPU, sa neponúka každý deň, vie celkom obstojne zahrať, veď je vidieť, že sa snaží, pričom - vyzerá parádne, má potrebné nasadenie, stačilo mi to úplne, v jej prípade. Vera - klasický štandard, na aký som už zvyknutý, radosť ich vidieť, ONY - sú skvelé, každá po svojom... Viac - nemám k tomu, čo dodať, doplniť, už len ostáva, vidieť... Oplatí sa to, aspoň myslím, každému to sadnúť, nemusí. ()

heyda

Bacha na SPOILERY!!! Dobře odehraný investigativní film, to nepopírám, ale příběh nezajímavý a těžce povrchní. Vlastně ani během filmu jsem moc nepochopil, co má prezident společnýho s Venezuelou. No ale nejvíc mě dostal konec. Tak ona trčí rok ve vězení a pak jde dobrovolně ještě na další 2 roky jen kvůli tomu, aby nepřišli na to, že jí to práskla dcerka od vedle. Co by asi tak CIA udělala malinké holčičce, vždyť to není pro nikoho hrozba??? Celé počínání té reportérky je díky tomuto faktu naprosto postavený na hlavu. Měla jim to říct hned první den a stejně by se prd stalo. 25% ()

FTP

průměrný film, leč moc pěkně natočený... kdo neviděl Homeland, fandí Beckinsale, a kdo viděl, řekne si, že je kráva, ovšem závěr je takový mind blown, že ji nakonec pochopíte, oceníte a dáte čtyři hvězdy ()

jojinecko

Výborný film, pútavý a zároveň "anti-hollywoodsky", realistický, s dobrými civilnými hercami. Páčila sa mi tá nejednoznačnosť a ambivalentnosť príbehu aj postáv, nič nebolo čierne alebo biele, všetko záviselo od uhla pohľadu, každý mal svoju pravdu a veľa vecí záviselo od rozvinutosti argumentačného slovníka. Veľa z konania hlavnej postavy osvetlil záver, prečo sa dokázala "zriecť" aj syna na úkor "tajného zdroja", takže skladačka do seba zapadla. Nie som právnik a neviem nakoľko je reálne prinútiť novinárov prezradiť svoj zdroj, ale hlavou mi vŕtalo, prečo sa takto netlačilo napr. na Bernsteina a Woodwarda. Ale podstatné je to, že príbeh má hlavu a pätu, napätie, psychológiu, inteligentné spracovanie+ sympaťáka Aldu:) ()

sharky

100% perfektní Nemám tomu filmu naprosto co vytknout, nemá jediné slabé místo. Obzvlášť závěrečná pointa je geniální. A tyhle lidi co se dokážou obetovat pro spravnou vec, budu vzdycky obdivovat. Sám jsme po jeho zhlédnutí zatoužil na pět minut bejt novinářem a to jsem po studiu žurnalistiky prohlásil, že to nikdy. ()