Pravda vždy vítězí – nebo snad ne? Původně filmový publicista, posléze úspěšně zavedený scenárista a režisér Rod Lurie (Poslední pevnost, Strašáci, seriál Zatracení) natočil snímek o dvou silných, i když naprosto odlišných ženách, které se snaží chránit to, co ve svých životech považují za podstatné. Rachel Armstrongová (Kate Beckinsaleová), mladá reportérka významného washingtonského deníku, ve svém výbušném článku odhalila totožnost agentky CIA Eriky Van Dorenové (Vera Farmigaová) a upozornila na nečisté praktiky americké administrativy. Zatímco Erica musí bojovat o svou pověst v agentuře, Rachel se za každou cenu snaží ochránit svého informátora, ale stojí proti ní příliš silný soupeř – samotná americká vláda. V dalších rolích napínavého thrilleru Nic než pravda se představují Angela Bassettová (Avengers: Endgame), David Schwimmer (Přátelé), Matt Dillon (Jack staví dům) a Alan Alda (M*A*S*H). (Česká televize)

grandir

Film mě začal s..t velice záhy, bohužel jsem to včas nepřepnula, protože konec mě nas..l ještě víc. Ztracené 2 hodiny života! ()

Awer

Tohle je asi první film, u kterého bych v rámci mého oblíbeného tipování nadhodnotil stopáž, ale byl by to jen kompliment nekonečnému plynutí příběhu, který chytí a nepustí, ačkoli celý děj se dá shrnout jediným slovem: NE ()

TOPmoovie

je to 4hviezdny film. tak preco davam 2* ????  pretoze koniec a odhalenie informatora ,robi cely film absurdny, iracionalny, nemozny. z dovodu veku informatora, mohla ho ihned prezradit , pretoze je pravne nepostihnutelny, neobzalovatelny. a bohuzial vsetky ovce to tu emocionalne zožrali.ale drze od rezisera,ze si povedal: divaci su idioti,,a tych par pravnikov co to odhalia, ozeliem. vsetci ostatni budu dojati. takze,,aj tie moje 2* su vela. ()

Vena69

Velice, opravdu velice poutavý film. Od samého začátku nutí diváka přemýšlet, všechno tady má dvě strany, příběh působí tolik reálně, všechno je tak výborně vymyšlené a dokonale uvěřitelné....... já prostě miluju, když někdo umí napsat věrohodný scénář. Ačkoliv je téměř celý příběh vyprávěn z pohledu Rachel (Kate Beckinsale), film zůstává nestranný. Nikdo tady není ten špatný, divákovi se nic nevnucuje, film jedná s divákem jako s dospělým a to je prostě super. Měl jsem trochu obavy z hereckého obsazení (hlavně kvůli Davidu Schwimmerovi), ale byl jsem opravdu příjemně překvapen. Všichni herci podávají skvělé výkony - především Alan Alda opravdu exceluje - a tak je výsledný dojem ještě o něco lepší. Film táhnou k dokonalosti i výborné dialogy. Ve výsledku tedy neexistuje nic, co bych tomuto filmu měl vytknout. Závěr mě moc potěšil a vyvolal ve mě emoce jako málokterý film. 10/10 ()

SidEfect

Film se ke mne dostal uz pred delsi dobou, ale nemohl jsem k nemu sehnat titulky. Ted se diky par clovickum na jistem titulkovem serveru stal muj sen realitou a mohl jsem se na nej podivat s tim, ze bych rozumel vsemu. A bylo na co cekat. Prijemny filmik s mrazivym pozadim, ktery dokazuje, ze ani ta nedemokratictejsi zeme neni tak demokraticka, jak to o sobe vytrubuje do sveta. Do konce filmu jsem netusil, kdo by mohl byt ten tajny zdroj, od ktereho ma hlavni hrdinka sve tajne informace a konec me fakt dostal. Do toho vseho moje oblibena afroamericka herecka Angela Bassett, odporny sympatak Matt Dillon a filmovy zazitek byl dokonaly. Jeden z nejlepsich filmu lonskeho roku. ()

Toms_606

Příjemná podívaná avšak pointu odhalíte již po necelých 30 minutách filmu.. Ti kteří se rádi nechávají překvapit nesmí na toto téma přemýšlet a pouze se nechávat unášet dějem... ()

babuca

80%...veľmi pekne ukázané čo to znamená policajný štát Made in U.S.A. Zamyslite sa, nie sú to praktiky ŠTB ??? USA dali ľuďom o čosi vačšiu voľnosť, ale aj tak ich ovládajú ako chcú...a stále je sloboda v riti. ()

KAZISVĚT

Co z tohoto snímku plyne ? Skoro dvě hodiny se člověk vážně zamýšlí nad tím, co je ten „vyšší princip“ a nakonec je uzemněn pointou, kdy všechna pro a proti, která se mu během filmu honila hlavou spláchne, slušně řečeno, do záchodu. Takže z tohoto snímku pro mě plyne tato výzva…stanu se scénáristou a Vy všichni, co jste tento snímek ještě neviděli doporučuji, vypněte si ho pět minut před koncem. Jinak standardní snímek, technicky a herecky průměrný, takže za mě 40% . Kazisvět ()

pepito25

Alan Alda: "...a povedal som jej, že som tu, aby som chránil jej záujmy, nie zásady. A keď som ju spoznal, uvedomil som si, že u veľkých osôb nie je žiadny rozdiel medzi zásadou a človekom. " Zrkadlo v tomto príbehu odráža, aké komplikované a rozporuplné je v mnohých ohľadoch usporiadanie civilizovaného spoločenstva. Príbeh nevídanej vnútornej sily jednej ženy, matky, novinárky... snáď by som ani neuveril, ale posledná scéna filmu mi vysypala všetky otázky, všetky pochybnosti. ()

Slavusko

Moja zlata sexi Kate Beckinsale si zahrala mladu ambicioznu novinarku, ktora na zaklade podnetu svojho informatora, poukazala na neciste praktiky americkej administrativy aj v suvisloti s odhalenim identity tajnej agentky CIA... Cely film sa toci ohladom odhalovania identity novinarkyiho informatora, vdaka ktoremu vysiel clanok, ktory... rozputal skandal... co nenechalo vyssie kruhy chladnymi... Zacina sa politicky natlak a sudny spor proti novinarke, ktora je ochotna podstupit aj väzenie, len aby chranila svojho informatora... ( aj za cenu odsudzenia sa od manzela a milujuceho syna ). Kazopadne chvalim pointu filmu, vraj na zaklade skutocnej udalosti.. 4 hviezdicky si tento filmik urcite zasluzi, vyzdvihujem najmä odvahu a odhodlanost, presvedcenie a neustupcivost, ktora je vo filme perfektne zobrazena a uplne najlepsi je asi zaver filmu, priznam sa vobec ale vobec som taky necakal... SUPER! ()

RonnieR

Vynikajúca politicko-novinársko-väzeňsko súdna dráma s perfektnými hereckými výkonmi, ktorú zráža na kolená drbnutá záverečná pointa! ALEBO ŽEBY NIE? 75%. ()

Michal13

Zlom nastal asi niekde v polovici filmu. V prvej polovici ma ten film bavil. Postupné odhaľovanie nových skutočností a nástup viacerých postáv mu dodávali tú správnu šťavu, potrebnú na upútanie. No potom zrazu ako keby keby sa prestal vyvíjať, ale len stál na mieste a neprinášal nič nové, čím by zaujal. Množstvo nudných dialógov a neskôr aj akýsi stereotyp. Takisto žánrovo mierne nejasné. Taký mix súdnej drámy z väzenskou, s môjho pohľadu nie najlepšie fungujúci. Bohužial postupom času ma aj osud hlavnej hrdinky akosi prestal zaujímať a bolo mi viac menej jedno ako skončí./ 70% ()

MihhC

Hezký snímek - drama - postavy poměrně přitažlivé, především osud rodiny, dále pak osud agentky CIA ... bohužel jsem úplně nepochopil pohnutky státního zástupce ... ale ten konec, to jsem koukal, nádhera. ()

goldvise

Film má velký potenciál, příběh slibuje inteligentně vystavěnou zápletku. Ovšem pro mě osobně pointa vše naprosto shodí. Slabomyslné. Dvě hvězdičky za poctivé zpracování. ()

The Count

Moc zajímavý. Rozhodoval jsem se mezi třemi a čtyřmi hvězdičkami a přitom by to mohlo být i na plný počet. A podobně nerozhodný jsem byl i když jsem soudil hlavní hrdinku a co udělala. Na jednu stranu jí chápu a držel jsem jí celou dobu palce. Na druhou, když se vzdala čeho se vzdala jsem si říkal, že musím mít asi trochu jiný žebříček hodnot, abych na konci zjistil, že možná ani ne. Nakonec teda slabší tři hvězdičky, protože zase ten konec - ne úplný - pro mě tak nějak neudělal tu jasnou tečku za příběhem, ačkoli otevřený ten konec taky nebyl. A pak si mě film mohl získat víc jako celek. No a jako bonus mám spoustu "materiálu" k přemýšlení. ()

tommco

Dodržanie novinárskej etikety a udržanie anonymity zdroja dôverných informácií za každú cenu je asi najzákladnejším životným krédom reportérky Rachel Amstrong. Odhodlanie neprezradiť zdroj závažnej informácie ju stojí slobodu aj rodinu. To je hlavná línia príbehu o až neuveriteľne čestnej a poctivej reportérke, ktorá v jednom zo svojich článkov odhalila identitu tajnej agentky CIA a teraz čelí nátlaku americkej vlády na prezradenie svojho informátora. Záverečné odhalenie je pre mňa šokujúce. Nie preto, že by ma to v priebehu filmu ani nenapadlo, ale preto, že tým pádom celý film nedáva zmysel a sám seba zhadzuje minimálne o level nižšie. Pri sledovaní filmu som sa však ani nachvíľu nenudil, so záujmom som sledoval počínanie hlavnej protagonistky a samozrejme rozmýšľal som, kto môže byť ten tajný zdroj informácií, kvôli ktorému obetovala reportérka prakticky svoj doterajší život. Celkový dojem z filmu mi pokazil najmä jeho úplný záver. 65% ()