Ako si vycvičiť draka

• Slovensko Ako vycvičiť draka (viac)

Na malom ostrovčeku Berk, ďaleko na severe, sa zbytočne s ničím a nikým neokolkuje. Nečudo, šialene silní Vikingovia, ktorí tu žijú, totiž musia svoje domovy denno-denne chrániť pred nájazdmi divokých a krvilačných drakov, ktorí im robia zo života peklo! Aj neduživý tínedžer Štikút je, pochopiteľne, obrovským fanúšikom lovcov drakov a jedného dňa by sa sám rád stal jedným z nich, no nanešťastie mu to so zbraňami veľmi nejde. Ehm, na rovinu – má v tomto smere obe ruky ľavé! No keďže jeho otec nie je nik iný, ako Chladnobrv obrovský, náčelník kmeňa Vikingov a známy drakobijca, musí sa Štikút bez debaty priučiť i drsnému umeniu boja Vikingov. Lenže skôr, než sa Štikút, ktorý je mimochodom tiež nadšený a všetkými masťami mazaný vynálezca, vôbec môže v tomto obávanom „študijnom odbore“ čo i len začať vzdelávať, zaútočí na jeho rodnú dedinu dračia armáda! Štikút v tom vidí jedinečnú šancu poraziť niektorého z drakov a zachrániť tak otcovu dobrú povesť a dorásť do jeho nekonečne veľkých šľapají. Vďaka veľkej odvahe a bystrej hlave sa mu skutočne podarí zostreliť jedného z nočných tieňov – azda najnebezpečnejšieho dračieho druhu. No namiesto toho, aby sa so svojím úctyhodným úlovkom pochválil otcovi, sa Štikút s nočným tieňom spriatelí. A toto priateľstvo obráti Štikútov svet hore nohami! Viking, ktorý má za kamaráta draka? Tým predsa hanobí vikinskú česť, ktorú si jeho otec cení nadovšetko... (TV Markíza)

smack

To se jednou do vikingovského pokolení narodil kluk, který nemyslí prdelí, jak už to mají Vikingové v povaze, nýbrž hlavou..., a tak byla zažehnuta prajiskra samotného filmu. Sledováno pouze ve 2D, nicméně velmi působivé, v jednom kuse zábavné i dramatické. ()

Design

Tohle je tak trochu jiný animák. Mě teda překvapil. Není v něm tolik srandy. Ale pohádkový příběh zaujme, když outsider dostane šanci přežít. Zlo se spojí s dobrem proti většímu zlu a nakonec z toho vznikne pěkný fantasy příběh. Ti draci a jejich druhy sou fakt super ve spojení se skvělým grafickým podáním a hudbou Johna Powella šitou na míru je to super animák. 9/10 a hlavně mi přišel proste jiný než ostatní není tam žádná zfetovaná veverka apod. jak u některých animáků bývá hloupá postava která by měla nutně pobavit. Tady se pobavení taky najde, třeba ve chvílích kdy se chlapec sbližuje s drakem :) ()

teddinka1

Vtipny animak, sice predvidatelny, ale co je, to jen pohadka. Krasne naanimovany pohyb draku. Velmi originalni draci, Vikingove. A hlavni drak Bezzubla vypada jako moje kocka :)) ()

Rincewind

Rozhodně zatím nejlepší animák tohoto roku a vůbec bych se nedivil, kdyby to tak i zůstalo. Studio DreamWorks zase ukázalo, že prostě umí a po dlouhé době tak díky němu vznikl opravu dobrý film o dracích. Navíc, kdo by tak roztomilého mazlíka nechtěl mít doma? : ) ()

Petula009

Já chci Bizizubku! Žádného jiného.Je to fakt krásný film,s neobvyklým námětem a neobvyklým hrdinou,řadí se do to 10 (alespoň mých)nejlepších animáků:-) ()

RajAthen

Bylo by zajímavé, zda by vše fungovalo tak magicky, kdyby film byl natočen naživo. Pochybuji o tom, zároveň to však ukazuje kouzlo animáků. Za mnoho let nejlepší animovaný film, který s lehkostí i grácií uplatňuje toliko již omleté ingredience a přidává i něco navíc. A o to právě jde. Za pozornost jistě stojí soundtrack, J.Powell se předvedl. ()

Slimakovec

Za nejlepší animáky jsem považoval ty od Pixaru. Tohle je Pixar bez Pixaru. Nejlepší animák, co jsem za poslední dobu viděl. A ty smutný oči draka, stejně jako smutný oči kocoura ve Shrekovi, musí zapůsobit snad na každýho. Po 5 minutách od začátku jsem zapomněl na slovo pauza a až do titulků jsem na mezerník nesáhl. asi jsem ještě dítě, ale ani ten předvídatelnej příběh mi nevadil. ()

Manhatten

Co na tom že je to předvídatelné a ani zdaleka ne originální, je to asi opravdu nejlepší film o vikinzích, co jsem kdy viděl. Vikingové a draci spolu bojují už léta, a proč? Zkrátka špatná komunikace, kdo mohl tušit že i draci můžou mít potíže a čekají na spasitele, Vyvoleného (Vyvolené), kteří porazí Dračí královnu žijící ve svém kráteru, jako obří vesmírnej červ kdesi v jiné daleké galaxii. Eragonovský příběh neduživého nevikinga je otřepaný, romantická linka mdlá a konflikt otce se synem starý jako lidstvo samo. Ale ti draci za to stojí, děj ubíhá bez větších škobrtnutí, hudba tomu dodává šťávu a akce je dost akční. Rozhodně pěknej dětskej animák. ()

marusaj

Velikánské a naprosto příjemné překvapení. Jemně drsný, dospěle dětský, nikoli dětinský, hravý a originální. Vztah malého kluka a cizího tvora.. kolikrát to tu bylo? (E.T., Free Willy, a spousta dalších vesměs dětinských hříček). Na "Dragonovi" není nic moc nového, spíše přístup k vyprávění je dospělý, postavy se nepitvoří, dokonce jsou vcelku reálné, existuje tu i něco jako logika. Je zde samozřejmě hafo odkazů na jiné filmy, které jsou celkem nenásilné a vtipné. Jediné co mi sráží hodnocení, je naprosto schématická a stereotypová postava otce malého Hiccupa (cool jméno) a sem tam úlitby pro nejmenší (nicméně chápu, pro boxoffice se musí nějaké úlitby provést).. Těším se na dvojku. ()

Melvej

Vtip, láska, přátelství, dobrý příběh, úžasná podívaná a soundtrack od pana Powella, který ovšem v některých pasážích až podezřele připomíná Nepřítele před branami od Hornera. To všechno je film How to Train Your Dragon. Pokud patříte k těm, co animované filmy moc nemusí, věřte, že tenhle se vám líbit bude, a to i z toho důvodu, že se nejedná o klasickou pohádku s klasickým pohádkovým koncem. To ale neznamená, že by se nehodil pro děti, které jistojistě nadchne stejně jako vás. Ode mě jasných pět hvězdiček. ()

zaam

No jo, už jsem zase potřeboval nějaký pořádný animák. Tenhle je naprosto úžasný - milý, občas vtipný, nádherně udělaný, prostě můj šálek čaje. Že je děj předvídatelný? No a co! ()

pemap

Krásný plný počet, animák i pro ty nejmenší, jak dělaný! Draci, Vikingové, šarvátky, okouzlení, roztomilost, spád a trocha moudra k tomu… Výborně jsem se pobavil a těším se, až si to dám znovu =o) PS: Toho dráčka chci domů!!! :D ()

Acrobat

V tom istom tyzdni ako som videl Toy Story 3 sa mi podarilo zhliadnut aj tento snimok a mozem zodpovedne prehlasit, ze ak TS 3 predstavovalo dostojne ukoncenie jednej podarenej serie, ktore pobavilo triezvo, tak "Drak" bol jednym slovom vynikajuci. Opat sa mi dostava facka z animovanej tvorby, ktora neuveritelne dospela. Fenomenalnost, ktorou sa Drak urcite lisi od TS 3 je maximalne vyuzitie sucasnej 3D technologie. Na celej ciare je nutne povedat, ze TS 3 tu prehrava o míľové kroky. Pri Pribehu je tato technologia v podstate nevyuzita, kdezto Drak z nej tazi pri letovych extravaganciach, ktore vsak na druhej strane krasne cerpaju namety z prvotiny menom Avatar. Hoci Avatar nie je dobry film (komentar este nie je) bude na dlhe dekady studnou cerpania spolahlivych nametov na zabery v 3D. Dreamworks nasli excelentne prepojenie pribehu, postav, animacie a 3D technologie. Absolutne vsetko funguje, ziaden zaber neznasilnuje technologiu 3D, preto sikovne zvolili temu drakov (ktori samozrejme lietaju). Vysoko profesionalne je zvladnuty kazdy exterier, ale scena kde vikingsky katapult vystreli ohnovu gulu do "priepasti ci "komina" kde postupne osvetluje na stenach prilepenych drakov je jednym slovom "breathtaking". Uzasne som az podskocil na novo kupenom kresle. Za vylodenie Vikingov na ostrove v boji z drakmi a ich vypravu mozu obstat aj pri historicko-dobrodruznych filmoch. Urcita existencna spojitost je aj medzi hlavnym chlapcenskym hrdinom. So svojou utlou postavou medzi nabitymi „chlapcami“ je (ne)pravom odsudzovani a jeho pocity viem dokonale pochopit v relacii na svoje „skolske“ casy. Ano, tiez som nechodil na melonove brigady. Vikingovia su uz raz taky. Historickych pramenov o ich plavbach, vybojoch je dostatok. Spravanie, priam mysticke vyzory su vsak nadchnute potrebou zvelicovat tento inac normalny narod. „Tak to sme my, typicka vikingska dedina“ zahlasi hrdina na zaciatku a navodi usmev a zaujatost divaka co zas budu vyvadzat, a nadherne to vydrzi az do konca. Powella som konecne zaregistroval od cias Face/Off, dodal filmu vypravnu „muziku“ s dobrym solom pri kresleni obrzcov na zem ci uz haluzkou alebo rovno celym konarom – ha-ha. Scenar je taktiez vybornou devizou snimku. Snazi sa co najviac vyhybat klise, prilisneho tlacenia na citovu stranku divaka, hoci nevyhnutne zvraty v psychologizacii postav su zrejme a divak (nauceny tolkymi animakmi) ich aj ocakava. Neurazia. Celkovo tak jednoliatost a pevna struktura deja obohatena o vynikajuce zabery pokojnych exterierov ci vypravnost akcie z toho robia pre mna osobne najlepsi animak tohto roka. (videne 15.11.2010, DVD) ()

Monroe1991

Jsem už dospělý!!! Jsem už dospělý!!! ... to jsem si říkal po celý film. Přece tě nemůžou dojímat smutné oči kresleného draka, přece si nebudeš kupovat soundtrack k animovanému filmu a ať tě ani nenapadne pustit si ten film znovu.. Takové podívané klidně ten předvídatelnější děj odpustím. Když se tak zamyslím nad animáky roku 2010 (TS 3, Já, padouch, JVD), bojím se, že už za chvíli budou herci bez práce:-) ()

newer_more

Krásný animák se vzdělávacím účelem (no a co že jim něco chybí, no a co, že jsou jiní), který mne na jednu stranu potěšil, an druhou zklamal. Mám ráda draky a animáky, film byl pro mně tudíž potěšením, ale drak kterej má vzhled a chování kočky.... O_o ()

Withree

Je vidět, že v DreamWorks nezapomněli točit výborné animáče. Po Shrekovi, který vznikl taktéž z knižní předlohy, je Drak dalším výtečně natočeným snímkem, který dokáže konkurovat Pixaru. Dokonce si myslím, že ani Toy Story 3 na tohle nemá (Akademie bude mít asi jiné mínění, ale rád bych pletl). Příběh je úplně klasicky nalajnovaný na poměry animovaných filmů, to ale nevadí, nýbrž je zde plno perfektních gagů, které si ani nemusí utahovat ze světa showbyznysu, tak jako Shrek. Celý film také obchází dost temná atmosféra Skandinávie a prvotní strach z draků je skutečný. Navíc konec, a to mě příjemně překvapilo, není zas tak sladký, jak bývá zvykem u těchto filmů zvykem.Těšíme se na další díl, který by měl přijít. P.S. po nějaké době - Já úplně zapomněl na hudbu. Právě poslouchám soundtrack a ten naprosto báječný! ()

Hraný remake Jak vycvičit draka má obsazení

Hraný remake Jak vycvičit draka má obsazení

31.05.2023

Hraná adaptace animovaného hitu studia DreamWorks Animation Jak vycvičit draka konečně našla své lidské představitele. Oba herci pak údajně byli vybráni i proto, že by se mohli v sérii zdržet i na… (viac)

Jak vycvičit draka se dočká hraného remaku

Jak vycvičit draka se dočká hraného remaku

16.02.2023

Je veškerá fantazie v Hollywoodu definitivně mrtvá? Možná. Následující oznámení ale rozhodně nepomáhá přesvědčit veřejnost o opaku, studio Universal Pictures totiž oznámilo, že chystá hraný remake… (viac)

Třetí drak letí k rekordním ziskům

Třetí drak letí k rekordním ziskům