Ako si vycvičiť draka

• Slovensko Ako vycvičiť draka (viac)

Na malom ostrovčeku Berk, ďaleko na severe, sa zbytočne s ničím a nikým neokolkuje. Nečudo, šialene silní Vikingovia, ktorí tu žijú, totiž musia svoje domovy denno-denne chrániť pred nájazdmi divokých a krvilačných drakov, ktorí im robia zo života peklo! Aj neduživý tínedžer Štikút je, pochopiteľne, obrovským fanúšikom lovcov drakov a jedného dňa by sa sám rád stal jedným z nich, no nanešťastie mu to so zbraňami veľmi nejde. Ehm, na rovinu – má v tomto smere obe ruky ľavé! No keďže jeho otec nie je nik iný, ako Chladnobrv obrovský, náčelník kmeňa Vikingov a známy drakobijca, musí sa Štikút bez debaty priučiť i drsnému umeniu boja Vikingov. Lenže skôr, než sa Štikút, ktorý je mimochodom tiež nadšený a všetkými masťami mazaný vynálezca, vôbec môže v tomto obávanom „študijnom odbore“ čo i len začať vzdelávať, zaútočí na jeho rodnú dedinu dračia armáda! Štikút v tom vidí jedinečnú šancu poraziť niektorého z drakov a zachrániť tak otcovu dobrú povesť a dorásť do jeho nekonečne veľkých šľapají. Vďaka veľkej odvahe a bystrej hlave sa mu skutočne podarí zostreliť jedného z nočných tieňov – azda najnebezpečnejšieho dračieho druhu. No namiesto toho, aby sa so svojím úctyhodným úlovkom pochválil otcovi, sa Štikút s nočným tieňom spriatelí. A toto priateľstvo obráti Štikútov svet hore nohami! Viking, ktorý má za kamaráta draka? Tým predsa hanobí vikinskú česť, ktorú si jeho otec cení nadovšetko... (TV Markíza)

Masai

Tak nevím jak velkou ostudou je, když dospělý člověk slzí u animáku, ale u téhle nádherné pohádky jsem slzela smíchy i dojetím. Jsem moc ráda, že jsem před lety po nějaké době nakonec podlehla jednomu osmiletému špuntovi a do té doby pro mě naprosto neznámý animák shlédla. Jedna lepší postavička než druhá, nádherná hudba, nebezpečný i neuvěřitelně roztomilý a krásný černočerný Bezzubka, dojemné přátelství, velkolepé finále, tahle pohádka prostě nemá chybu. ()

Jan.Sus

Strašně předvídatelná pohádka o ňoumovi, který zachrání vesnici a ještě si ochočí toho nejroztomilejšího draka na světě. Přesto je to naprosto skvělá podívaná. A ta hudba? Úžasná! ()

Danny Nolander

Velmi povedený animák! Tento žánr je podle mého názoru jeden z nejobtížnějších. Je to způsobeno tím, že už na to automaticky půjdou do kina malé děti, se kterými často chodí i rodiče. Tudíž film musí (nebo by alespoň měl) zaujmout mladší i starší publikum, což rozhodně není jednoduchý úkol. U Jak vycvičit draka se to ale daří na plné čáře! Je to roztomilé, vtipné, hezky barevné, a jindy zase smutné, vybledlé, ale především hodně nápadité. Setkání Škyťáka a Bezzubky je parádní. Velmi mě bavily scény, kdy si Škyťák zaznamenává veškeré poznatky do deníčku a následně je praktikuje v aréně s draky. ()

Izmo123

Dračí design k tomu ještě dokonce jejich animace která je ta nejlepší od studia DreamWorks kterou jsem kdy mohl vidět, ovšem druhá nejlepší animace od DreamWorks je Kung Fu Panda, jsem rád že DreamWorks pochopil že není zrovna nejlepší dávat do filmu samé vtipy jinak u postav nebudete mít nějakou hloubku ale tady DreamWorks opravdu překvapil a poučil se, jedná se o další film z mnoha detailů které jsou ty nejlepší od studia DreamWorks, postavy jsou taky jedinečné v hloubce, což se moc nestává, protože v tomhle bývá obvykle nejlepší Pixar ale i jiná studia umí překvapit, tím dalším nejlepším je hudba která naprosto sedí k prostředí tak i k určitým momentů a to hlavně u dvou postav a to je u Škyťáka a Bezzubky, jinak hodnotím: Animace 9/10 Postavy 10/10 Příběh 10/10 Celkově hodnotím ⭐⭐⭐⭐⭐ 10/10 ()

PanPyzamo

Když jsem byl v kině na Doba ledová 3, tak jsem zažil totální orgie, které jsem si následně říkal mohly být ještě lepší, kdybychom měli možnost vidět na plátně místo dinosaurů draky. Mé přání bylo vyslyšeno a přišel film, který epičností ještě několikrát překonává Dobu ledobou 3. Jak vycvičit draka je jedním z nejlepších animovaných filmů vůbec. Hned po Shrek 2 se jedná o můj nejoblíbenější animák a to hned z několika důvodů. Animace je nádherná a je zde několik luxusních momentů. Příběh je vynikající a ten soundtrack... Ten je přímo mistrovský! Celkově se jedná o jeden z nejlepších animovaných filmů, který se řadí mezi MUST-SEE. 10/10 ()

david141474

Nuže opět jsem se podíval na tento skvělý počin zvaný Jak vycvičit draka. I po těch letech to má stále svoje kouzlo. Sice to nemá tak božskou atmosféru jako díl druhý, ale stále je to skvělý počin. Děj je opravdu originální a zajímavej. Postavy jsou zajímavý a takovej bezzubka je prostě skvělej, Škiťák taky není špatná postava. Film jsem viděl s dabingem a musím říct, byl to solidní dabing, jeden z nejlepších u animaků. No a finální fight s tím obrovským hovadem byl prostě neskutečnej a ta atmosféra byla taky skvělá a kulervoucí. Je to jeden z nejlepších animáků, který jsem kdy viděl, hlavně kvůli solidnímu ději a postavám. 9/10 Takhle má vypadat úvodní díl jedné solidní trilogie! ()

Fida_210

Miluji tento koncept, vikingové a draci jsou prostě boží. Ze začátku můžeme vidět, že obyvatelé ostrova nemají draky úplně v lásce, protože na ně pravidelně útočí, a proto s tím musí něco dělat a vydají se tak na další snaživou výpravu je vyhubit. Na ostrově zůstane hlavní šestice dětí a to machr, šprt, otravné dvojčata a pohledná dívka, pro kterou má slabost náš hlavní charakter, Škiťák. Ten se učí vycházet s drakem (Bezzubka), kterého sestřelil a následně ušetřil. Poté využívá zkušenosti, které získal s Bezzubkou k výcviku ve vesnici a zjišťuje, že draci jsou vlastně úplně jiní, než si všichni myslí. Nakonec pochopí, že chce žít s Bezzubkou v symbióze a když je všechno v naprosto boží situaci, nastane zápletka, kdy ostatní nepřijmou jeho názor. Vydají se na ostrov draků a snaží se zničit dračí hnízdo, až na to, že je to nemožné, protože se v něm ukrývá obří nepřemožitelný drak. Nakonec je obří souboj a euforický konec. Tohle je asi nejklasičtější scénář, který existuje, ale i tak to funguje. Hudba je nesmírně dokonalá, zasazená do severského stylu, a když to slyšíte klidně i po stopadesáté, tak vám prostě naskočí husí kůže. Pro děti je to neskutečná pecka díky humoru, avšak i dospělí se dokážou pobavit někdy až bizárním vtipům. Tento film je prostě jedno velký wow! ()

PTuranyi

Vynikajúci animák o priateľstve vikingského chlapca a draka. Film obsahuje všetky potrebné ingrediencie: z 0 na hrdinu, dobrodružstvo, vtip aj lásku a perfektnú produkciu. Popritom rieši inakosť hlavného hrdinu, odsudzovanie či strach z inakosti, problémy dospievania a generačné neporozumenie. To všetko s vtipom a nadhľadom, takže je celok zábavný aj poučný a pritom citlivý a emotívny. ()

Lolli

Dokonalý, dokonalý, dokonalý a ještě jednou dokonalý! Tenhle film musí nadchnout nejen příznivce draků a kreslených filmů.. ()

RoyBatty444

Veľmi dospelá, americká, animovaná tvorba s iskrou. Neveril som, že niekedy použijem tieto prídavné mená na americkú mainstreamovú rozprávku. Aj keď je dospelá, deti sa zabavia tiež a balík popcornu môže byť podstatne menší lebo hlavné dianie sa bude odohrávať na plátne. Mal som možnosť pozrieť si film v 3D na základe odporúčania z médií o fantastických leteckých pasážach. Môžem len potvrdiť. Napriek všetkej akčnosti, ktorej je naozaj dosť je film aj dosť srdcervúci, ale nie patetický. Prvý krát niečo, po dlhej dobe, končí bez to be continued... Aj keď po Shrekovi som si to myslel tiež. A jáj ono to pokračuje How to train your dragon 2. Ono sa to dalo po úspechu a systému novodobej Hollywood-industry očakávať. ()

kacudzde

Parádní animák od Dreamworks. Skvělá animace, příběh, hudba, postavy a hlavně ti draci. Roztomilého Bezzubku by chtěl mít doma asi úplně každý. Ve 3D úžasný zážitek! Doporučuji jak dětem, tak dospělým. Viděno v kině 3D 5.4.2010. ()

sospik

Nepraktický trouba, syn krále vikingů, který absolutně nezapadá do drsného severského prostředí, ve kterém jde jen o to ochránit ovce před draky, odjíždí do nějakého dětského training centra, kde jim do hlavy cpe jeden veterán, jací jsou zlí draci a jak je zabít.. Jenže klučina, který nemá kamarády a vrstevníci ho mají za blbce, se jde jednou mrknou do lesa a potká tam toho nejstrašnějšího draka, Bezzubku. Noční vílu, které jako by náhodou chybí kus ocasu a nemůžu lítat. Postupně se skamarádí a on ji vyrobí ocas, který funguje jen, když na ní letí. Postupně přichází na to, že draci jsou vlastně skvělí a to všichni. Při tréningu používá, víc jak sekeru a štít, zkušenosti s drakem a nandá to všem blbounům kolem. Zkouškou dospělosti musí zabít draka, jenže chce všem dokázat, že draci jsou hodní.. otec to celé posere tím, že na něj zařve a začíná vlna negativních pocitů, kdy uvězní Bezzubku, aby je dotáhla na dračí ostrov. Tam sídlí prase drak, kterému všichni draci musejí sloužit.. Pěkné, nenáročné, pohodové klišé, děcka se u toho asi ke konci rozbrečí. Prase draka zabije Toothless, Bezzubka, aaaaa mladý viking skončí bez nohy s krásnou blondýnkou a drakem.. A žili spolu šťastně až do smrti 75% Po druhém zhlídnutí sem se sám sebe musel zeptat, jestli je reálný, aby otec uznal takhle otevřeně svoji chybu a omluvil se synovi.. to, že svoje děti lidi nechápou a do něčeho je nutí je běžný vzorec chování, ale aby si pak přiznaly chybu, o tom se musí natočit pohádka na několik milionů dolarů :D ()

Hraný remake Jak vycvičit draka má obsazení

Hraný remake Jak vycvičit draka má obsazení

31.05.2023

Hraná adaptace animovaného hitu studia DreamWorks Animation Jak vycvičit draka konečně našla své lidské představitele. Oba herci pak údajně byli vybráni i proto, že by se mohli v sérii zdržet i na… (viac)

Jak vycvičit draka se dočká hraného remaku

Jak vycvičit draka se dočká hraného remaku

16.02.2023

Je veškerá fantazie v Hollywoodu definitivně mrtvá? Možná. Následující oznámení ale rozhodně nepomáhá přesvědčit veřejnost o opaku, studio Universal Pictures totiž oznámilo, že chystá hraný remake… (viac)

Třetí drak letí k rekordním ziskům

Třetí drak letí k rekordním ziskům