Ako si vycvičiť draka

• Slovensko Ako vycvičiť draka (viac)

Na malom ostrovčeku Berk, ďaleko na severe, sa zbytočne s ničím a nikým neokolkuje. Nečudo, šialene silní Vikingovia, ktorí tu žijú, totiž musia svoje domovy denno-denne chrániť pred nájazdmi divokých a krvilačných drakov, ktorí im robia zo života peklo! Aj neduživý tínedžer Štikút je, pochopiteľne, obrovským fanúšikom lovcov drakov a jedného dňa by sa sám rád stal jedným z nich, no nanešťastie mu to so zbraňami veľmi nejde. Ehm, na rovinu – má v tomto smere obe ruky ľavé! No keďže jeho otec nie je nik iný, ako Chladnobrv obrovský, náčelník kmeňa Vikingov a známy drakobijca, musí sa Štikút bez debaty priučiť i drsnému umeniu boja Vikingov. Lenže skôr, než sa Štikút, ktorý je mimochodom tiež nadšený a všetkými masťami mazaný vynálezca, vôbec môže v tomto obávanom „študijnom odbore“ čo i len začať vzdelávať, zaútočí na jeho rodnú dedinu dračia armáda! Štikút v tom vidí jedinečnú šancu poraziť niektorého z drakov a zachrániť tak otcovu dobrú povesť a dorásť do jeho nekonečne veľkých šľapají. Vďaka veľkej odvahe a bystrej hlave sa mu skutočne podarí zostreliť jedného z nočných tieňov – azda najnebezpečnejšieho dračieho druhu. No namiesto toho, aby sa so svojím úctyhodným úlovkom pochválil otcovi, sa Štikút s nočným tieňom spriatelí. A toto priateľstvo obráti Štikútov svet hore nohami! Viking, ktorý má za kamaráta draka? Tým predsa hanobí vikinskú česť, ktorú si jeho otec cení nadovšetko... (TV Markíza)

Vojťas

Animačně propracované, zábavné a emočně velmi silné. Vůbec nevadí, že je jasné, jakým směrem se děj bude odvíjet, ale tak parádní kolísání žánrů je opravdu přinejmenším uznání hodné! ... Schválně, co předvede TOY STORY 3, protože tenhle snímek s přehledem první dva (do té doby nepřekonané) PŘÍBĚHY HRAČEK převálcoval. Hodně štěstí u oskarů! :-) ()

MrPierc

Černý nebezpečný drak s kterým se seznámí malý drakobijec viking. Jejich pomalé zbližování je tím nejlepším na celém filmu. Vtip neni zbytečně tlačen až na kost. Krásná hudba a dobrodružný děj. řekl bych, že u vzhledu draka se inspirovali v Anime. Výborná volba jít na to do kina jako odreagování. ()

lebowski!

Těch klíšovitejch situací bylo trochu moc. Draci byly sice supr, ale děj je trestuhodně předvídatelný a zábavy taky není kdovíkolik. V dnešní konkurenci animáčů už to přece jen chce něco víc. ()

shyster

70%. Nejsem z toho tak nadšený jako zbytek uživatelů. Nejspíš proto, že jsem v tom viděl až moc podobností s Lilo a Stitch. Jinak jde samozřejmě o nadprůměrný animák s mnoha dobrými nápady a vychytávkami. ()

Nautila

Ach ano, a já dám pět! Protože: Jsem se toho bála jak čert kříže, jak nemám ráda zvířátkové animáky. Protože jsou tam vikingové. Protože jsou tam draci. Protože jsem se kráásně proletěla a splnila si dětský sen. Protože je tam příjemná hudba. A protože je to tak sympaticky milé, kouzelně vtipné, roztomiloučké (hu, já to slovo řekla), úžasné....no prostě...Jo! ()

Sinn

Roztomilí dráčci i krvežiznivé dračí potvory mě vždycky fascinovali a tady jich je tedy požehnaně! Nádhera! Příběhově sice trošku otřepané klišé (hlavní hrdina je loser, kterého nikdo nechápe, my ho ale milujeme a víme, že má pravdu, jeho otce zase do poslední chvíle nesnášíme, pak ale obrátí a vše v dobré zvrátí), ale přesto krásně pohádkové, vtipné, strašidelné a především skvěle animované. Poslední dobou se s animáky roztrhl pytel, ale žádnou zajímavůstku jsem nezaznamenala, tohle je parádní výjimka! ()

Streeper

Draky jsme vždycky v pohádkách vídali jako zlé nestvůry a tady nám je ukazují z druhé stránky, která je mi daleko příjemnější. Krásný příběh, skvělá animace a roztomilý dráčci. ()

wohna

I já jsem si po filmu chtěl Vycvičit draka. Byl to jedinečný zážitek. Nevnímal jsem okolí, ani sál plný dětí, jenom ten film. Já chci taky svého draka. Opravdu. ()

Džef!

Strhující a hlavně zábavné... Miluji Stitche... a Bezzubka mi ho připomínal každým coulem. Navenek trochu zlý, ale uvnitř hodný... Nevím ohledně příběhu, nic originálního, ale bylo to pestře zpracované. ()

Amroth666

____ 3.5. 2010 ____------ tento film jsem navštívil s naší sousední třídou 8.A. ve 3D kinu v Imaxu. Poprvé 3D kino a hned takový veliký velkofilm, ikdyž je animovaný. No k začátku : Opravdu drtivé tempo a 3D pocit a vše kolem 3D se vyplácí. Navíc tempo neustoupilo ani po několika desítkách minut a u filmu jsem se začal více a více uvolňovat. Dělal mi velkou radost každý detail, každá akce s draky, každý šum ve filmu, prostě na tohle jsem přišel do kina a na tohle jsem se těšil snad 5 let. Konečně to přišlo a já jsem rád, že jsem mohl být u toho. ()

TomikZlesa

Abych to shrnul..Než sem film viděl, neustále sem si říkal co dělá takovej film pro děcka v top200. Po dokoukání si říkám, sakra proč je jenom 152. ... možná nejlepší animák co sem kdy viděl a naprosto nejemotivnější a nejdojemnější, několikrát sem měl opravdu na krajíčku. Upřímě ted lituju že sem na tom nebyl v kině na 3 D :-( ()

JohnRambo

DreamWorks prekvapili na plnej čiare. Po sérii zábavných ale nie až tak skvelých animákoch nám naservírovali toto. Srandu, emócie, príbeh. A to všetko skĺbili do nádherného animovaného filmu, ktorý vyniká vo všetkych aspektoch. ()

DruidKarel

937. hodnocený film: Nádherná ukázka toho, že i animáky mohou pobavit dospělé diváky. Já se bavil moc. Krásný příběh (netradiční tematika), parádní grafika a moc hezké rozpoložení sil děje celého filmu. Už se moc těším, až se an něj koukneme s mojí Pétou. 5* si jednoznačně zaslouží a s klidem můžu říct, že je to jeden z nejlepších animáků poslední doby. 5* ()

Warmin

Ačkoliv poslední dobou animované filmy odsuzuju , tak tento film byl velmi příjemným překvapením. Akční, vtipné, smutné co víc pěkný film potřebuje , rozhodně řadím mezi nejlepší animované filmy vůbec. ()

bukowski83

Absolutní paráda a dračí úlet, bezprostředně po shlédnutí jsem nadšen, dojat, potěšen a překvapen zároveň.Bylo to vážně moc dobrý, po slaboučkých animácích, které jsem viděl je How to train your dragon bezpochybně nejlepší a nejprocítěnější.Nikdy jsem nebyl na romantiku a city, ale tohle mě naprosto odrovnalo a já musím přiznat, že se na to v nejbližší době podívám znovu. 90% ()

Hraný remake Jak vycvičit draka má obsazení

Hraný remake Jak vycvičit draka má obsazení

31.05.2023

Hraná adaptace animovaného hitu studia DreamWorks Animation Jak vycvičit draka konečně našla své lidské představitele. Oba herci pak údajně byli vybráni i proto, že by se mohli v sérii zdržet i na… (viac)

Jak vycvičit draka se dočká hraného remaku

Jak vycvičit draka se dočká hraného remaku

16.02.2023

Je veškerá fantazie v Hollywoodu definitivně mrtvá? Možná. Následující oznámení ale rozhodně nepomáhá přesvědčit veřejnost o opaku, studio Universal Pictures totiž oznámilo, že chystá hraný remake… (viac)

Třetí drak letí k rekordním ziskům

Třetí drak letí k rekordním ziskům