Chlapec v pruhovanom pyžame

• Česko Chlapec v pruhovaném pyžamu (viac)

Osmiletý Bruno je synem nacistického důstojníka, který je povýšen a poté odvelen z pohodlí Berlína do opuštěné oblasti na venkově. Bruno, jehož starší sestra už má jiné zájmy, se cítí osamělý a nemá si s kým hrát. Z nudy a ze zvědavosti neposlechne matčino varování, že se nemá vzdalovat od domu, a vydá se k nedaleké „farmě“. Netuší, že je to koncentrační tábor, kde se v praxi provádí „konečné řešení“ židovské otázky. Náhodou se však setká se stejně starým Shmuelem, který je oblečený do pruhovaného „pyžama“ stejně jako kuchař, který pro Brunovu rodinu vaří. Přestože chlapec na druhé straně plotu s ostnatým drátem žije úplně jiný život než Bruno, dvojice se skamarádí a Bruno si zvolna si začíná uvědomovat, jaký je doopravdy svět dospělých. Střet s realitou 2. světové války však pro oba chlapce končí tragicky… Drama podle románu Johna Boynea, jež ukazuje z neobvyklého pohledu brutalitu, nesmyslnost a zničující důsledky války, natočil režisér Mark Herman. (oficiálny text distribútora)

Siki10

Pěkný koukatelný příběh s dobrým nápadem vidět válku z dětských očí,ale co se mi nelíbilo a to velmi ten americký pohled.Kazí to ten námět a myšlenku filmu,díky tomu 3 hvězdy! ()

PanPyzamo

Silnější film. Mám rád filmy z období války, konkrétně s nacisty, protože jde o vážné téma a tak jde na to udělat vážný film, který jen tak z hlavy nedostanete. Tomuhle snímku se to u mě povedlo. Gradovalo to a bavil jsem se celou dobu. Hlavně konec. Asi tak zhruba posledních 10 minut se fakt povedlo a v tu chvíli jsem byl do toho fakt zažranej. Film skončil a já si tak řekl pro sebe masakr. Zkrátka to nebylo, jak některé filmy, že byl konec a já šel v klidu dál žít svůj život. Zde jsem byl zaskočen a film mi zůstal v hlavě ještě nějakou dobu. Podle mě velmi povedené. Pro některé bude nejspíš i hodně emoční a nepříjemné pro sledování. Pro fanoušky válečných filmů doporučuji, ačkoliv nejde o nějaký akčňák se samým bum bum, takže na to bacha. Jde o bez akce, ačkoliv podle mě docela napínavou jízdu a hlavně emoční. Za mě skvělý film. 8,5/10 ()

SZYslak

Ty jo, 84 procent, říkám ženě, na to se mrknem, to bude dost dobrý. Začátek rozvláčný, němci mluví anglicky, germánskej děda vypadá jako pravej anglán, jedinej fotřík to ksichtem jakžtakž zachraňuje, to je první věc. Druhá, jakási komornost. Někdo tu zmiňoval rozpočet filmu 12mega v dolarech. Sorry, ale tohle byla věc, kterou by dobrý režisér natočil líp za 12milionů korun jako odpolední inscenaci v ČT. Koutek koncentráku, kde se kluci setkávají a v pozadí se mihne tak 8 lidí... WTF? Žádné strážní věže, světla, samopaly a minimálně dvojitý ostnatý koridor??? Sloužící žid nedostane lepší ošacení? Ha ha ha. Než se jde do sprch, tak se to zahustí k lepšímu, áaaaabr.... už je pozdě. V podstatě až na zajímavé rozuzlení to byla neskutečně naivní sračka pro americké dementy, sorryjako. ()

Dvojirakri

Smyšlená fikce která je pevným bodem pro zobrazení funkční manipulace propagandou. Zároveň jasný důkaz toho co říkal Stalin - smrt jednotlivce je tragédie ale smrt milionů je statistika. Ten židovský chlapeček svým hraním posouvá celý koncept možná až za hranu kam má patřit a co po jeho shlédnutí má divák cítit - NENÁVIST vůči totalitarismu! ()

Kathane

Krutý film, který v nás zanechá myšlenky, nutí vás přemýšlet. Jak něco takového mohli dělat v minulosti? Čekala jsem happy end, když všichni utíkali zachranovat. Ale přišli pozdě. Dveře se zaklaply. Kdesi z hora, z malého otvůrku se objevil chlapík z maskou a završil konec. ()

diogenés

přiznávám, že jsem na film koukal už trochu ovlivněn, neboť jsem udělal tu chybu, že jsem si přečetl jisté komentáře...nicméně zopakuju, co už tu padlo....dětský hrdina mne do role příliš nesedí....jinak výkony ostatních bych ale nezatracoval...Vera Farmiga...krásná to žena, se svou postavou nemohla moc udělat, tedy kritika ať nemíří na ní ale na toho kdo tu roli ušil...musím říct, že film začíná gradovat poslední půlhodinou, za kterou dávám o jednu hvězdu více než jsem chtěl...přesto si neodpustím zkritizovat zbytečnou hudební líbivost, která film doprovází....plusy vidím v nemoralizování....příběh je jen dán, ne rozebírán, což je dobře...dětský pohled (zvláště v období války) je též vděčné téma, tak si myslím, že jak spisovatel, tak režisér věděli, že se úspěchu nevyhnou...vrátím li se k dětským postavám, tak musim vyzdvihnou židovského chlapce....ten na mě působil opravdu realisticky a vcítil jsem se do něj...narozdíl od hlavní postavy....nakonec mne to také trochu připomělo Život je krásný...ale jen trochu... ()

kpt.Marťas

Nic mi nebrání dát pět hvězd. Po pěti minutách sledování jsem věděl, že se mi film bude líbit. Pohled na koncentrační tábor očima osmiletého kluka. Otec "farmu" vede, matka nemá tušení, co se tam děje, sestra se zrovna zbláznila do Hitlera a nacismu. Všichni, včetně malého Bruna jsou obětí propagandy. A všem se postupně otvírají oči. Bruno poznává pravdu na svých objevitelských cestách na farmu obehnanou ostnatým drátem. Film je to naprosto výborný, herci jak dospělí tak dětští tvoří vyvážený tým, vynikající Hornerova hudba. A pořádně silný konec. Moc dobré. ()

panic25

mistrosvké dílo s se špatným koncem, které musí oslovit každého, já osobně jsem málem brečel po tom co stalo se na konci toho filmu to opravdu nářez už jenom kvůli tomu konci to stojí za vidění, skvělé zachycená atmosféra doby není co dodat pět hvězd, a co bych chtěl ještě dodat, je že pro ty děti, které museli žít v této době to muselo být neskutečně těžké a ještě navíc , když jeich otec byl členem SS a posílal lidi na smrt, a oni neměli ani tušení, mysleli si koncentrační tábor je nějaká farma, kde žijí divní lidé to je opravdu nářez, všem doporučuju, válka z pohledu dítěte vrhá na celý příběh úplně jiné světlo ()

nakamura

Klidného a bezproblémového dětství si mohl malý Bruno užívat, než se rodina přestěhovala blíže tatínkovu novému pracovišti. Od chvíle, co oknem ve svém novém pokoji uviděl zvláštní "farmu" už filmem prostupuje neklid a tíseň, která se spolu s přibývajícími objevy o této "farmě" stále stupňuje, můžeme sledovat nejen chlapcův dětsky naivní pohled na celou věc, ale také rostoucí dusno v rodinném soužití, kdy se Brunova matka postupně dozvídá o pravé náplni práce svého manžela a psychicky ji to ničí. Tak se atmosféra tohoto filmu stále stupňuje až vygraduje v děsivě tragický konec, který otřese asi každým, kdo tento film sledoval. A právě díky této houstnoucí atmosféře, která je od naprosto poklidného začátku dovedena přes velice pozvolné poznávání pravdy z různých úhlů, neustále vzrůstající tíseň a strach, až do tragického konce, je tento film nezapomenutelný - a i kdyby ne tak úplně, minimálně scénu s vojákem v masce opravdu nezapomenete. Ve své podstatě velice krásný film, jen ho už asi nechci znovu vidět, myslím, že jednou mi to stačilo natolik, aby mi ten děsivý konec utkvěl v hlavě na hodně dlouho. ()

kmfilm

"Krásný" film pokud se to dá říci o filmu z války, který je zaměřen na vyhlazování židů. Nápad, s kterým přišel Mark Herman - dětský pohled na válku, dětská naivita, statečnost... to vše bere dech. Jen si trochu dechu nechte na samý konec filmu, protože tam, je potřeba nejvíc! ()

Sudruh

Rozhodne nevšedný príbeh na túto tému. Keď som h pzeral s kamarátkoubl som prekvapený o koľkých veciach ktoré tu boli ukázané nemala ani predstavu takže sa Brunovej matke ani moc nečudujem aj keď miestami mi prehnaná naivita vadila. Slušná atmosféra, napätie sa drží až do konca, dobré herecké výkony, postavy idú do hĺbky, záver ako má byť. Ale všetko toto sa dalo dotiahnuť ešte minimálne o stupeň lepšie. Škoda. Trochu nadhodnocujem ale len preto, že sa mi film takpovediac trafil do noty. ()

rene75

Pro ty, které to "strašně zasáhlo a je to nejlepší film všech dob": Podívejte se na Šoa nebo jeďte do Osvětimi, zjistíte, že to TÉMA, které vás zasahuje, existovalo už před tímto filmem a filmový štáb k němu v tomto případě skoro nic nepřidal. Píšu skoro, protože posledních 10 minut mělo přece jen emoci. ()

JSSVLVKMK

Kdo jinému jámu kopá, sám do ní padá! To by byl výstižnější název! Musím se přiznat, že tohle je jediný film, který jsem probrečela od začátku do konce! Padlo na něj 5 kapesníků! Žádný film mě snad nedostal víc, jak tenhle! Smutné, pravdivé, šokující! Ten konec byl podpásovka! Kdybych mohla, dám tomu filmu 20 hvězdiček! Neuvěřitelný zážitek!! ()

FAxPR odpad!

tak a je to tady- popírání holokaustu jaký byl. je vidět, že britové na svém území nemají ani jeden koncentrační tábor, aby se podívali, jak to tam asi fungovalo.. je to vážně blbost, převázaná uslzenou červenou mašlí.. absolutně nefunkční pokus o cosi, možná ani mark herman neví, co chtěl natočit a až ve střižně si řekl, že by to asi mohlo udělat to "hurá" a podle hodnocení ostatních uživatelů se asi moc nepletl. prodal tenhle brak v krásném balení dobře. ()

siki37

Bravó! práve som dopozeral tento úchvatný film a nenachádzam vhodné slová, ktorými by som ho okomentoval. napriek neskutočne citlivému podaniu so mnou poriadne otriasol a vyvolal vo mne búrku zmiešaných pocitov. mám hlboko zakorenený odpor k národne sociálnym robotníkom a ich myšlienke, že po vydobití miesta pod slnkom vyvolenou rasou nadľudí zavládne na svete mier, ba až nenávisť, ktorá vo mne naplno prepukla vo chvíli, keď som navštívil Terezín, a to bol podotýkam len zhromažďovací tábor. tento film je o vyhladzovacom tábore, no to malý Bruno netuší, v jeho očiach je to farma, kde všetci nosia pruhované pyžamá. moje zmiešané pocity spočívajú v radosti a pocite zadosťučinenia, že veliteľ koncentračného tábora prišiel o svojho jediného syna, ktorý v nesprávnu chvíľu šiel preskúmať miesto, kde sa ľudia podľa propagandy po práci schádzajú v kaviarni, kde športujú a deti sa hrajú, no zároveň ešte silnejšieho pocitu smútku, že tým synom bol nevinný osemročný Bruno, ktorý celý tento príbeh rozpráva. filmy ako tento by sa mali točiť neustále, aby si všetci idioti, ktorí s hrdosťou vykrikujú po nemecky pozdrav Víťazstvo a sláva uvedomili, že po židoch a cigánoch boli na rade slovanské národy. ešte raz Bravó! vynikajúci film! ()

Briny

Nevěděla jsem co mě čeká, tento film mi byl doporučen se slovy, že je velice dobrý a s tímto názorem musím souhlasit. Dokonce bych ho označila za jeden z nejzajímavějších co jsem v poslední době viděla, kor co se týká tématu druhé světové války. Zpočátku se jevil na dané téma až moc mírumilovně. Když však chlapec Bruno, objevil farmu, což je ve skutečnosti pracovní tábor pro židy bylo mi jasné, že to bude ještě zajímavé. Hodně se mě dotklo jakým způsobem vnímali situaci dvě osmileté děti, které nechápou situaci a vid jí dost naivně. Nejsilnější byl však dramatický konec kdy se mi úplně zastavilo srdce. ()

Vital

Být v roli 8 letého erý žije ve 2.světové válce,který poslouchá,že židi jsou špatní a že potkat "hodného"žida je snad nemožné,to jen tak nepochopí.Taky je zajímavá proměna 12 leté holky,která si jeden den hraje s panenkama,a druhý si lepí plakáty hákových křížů a jiných komunistických nesmyslů zeď a je od učitelů a novin "nasáklá" taktéž vším špatným o židech.Nebo když vidíte stoupat kouř z velkých komínů,a teď jen tak někdo prohodí,že ty židi pěkně smrděj,kruté.Ale asi nejhorší a zároveň nejvíce emotivní závěr je,když onen 8 letý Bruno,který se skamaradil z jedním klukem židem,který nemohl najít v táboře tátu,a ten kluk,že mu ppčý pomůže ho hledat se tam podhrabe,převlékne se do jejich "pyžam" a nevědomky nakráčí do samé plynové komory... ()

montel

Osmiletý Bruno (Asa Butterfield) se stěhuje se svými rodiči z Berlína na venkov poblíž koncentračního tábora v Osvětimy. Po několika dnech nudy tábor objeví a skrz ostnaté dráty se seznámí se stejně starým židovským chlapcem. Vznikne mezi nimi přátelství, které poznamená i jeho nejbližší...Smutný příběh z prostředí koncentráku nadchne. Dětská naivita je znát hned na první pohled. To je ovšem to nejhezčí na celém příběhu, který chytne za srdce.75% ()

schindler

Zajímavý a poutavý příběh z období holocaustu s drsným, ALE OPRAVDU DRSNÝM KONCEM. Taky mě napadá napsat ,,Kdo jinému jámu kopá, sám do ní padá". ()

embee

Film si zpočátku jen tak plyne, chvílemi až nudí. Postupně si chlapec uvědomuje, že ne všechno co mu vtloukají do hlavy, musí být pravda, že jeho otec asi není ten hodný, který pomáhá své vlasti. Jakmile se kluk rozhodne jít za svým kamarádem, jeho osud je zpečetěn. Dost předvídatelný, hodně drsný konec. Námět zajímavý, ale nevěrohodný. Asi by si někdo všiml, že jeden, i když dětský vězeň, mizí každý den někam k plotu a nepracuje. Přesto film člověka hodně zasáhne. 3+. ()

Scorsese zavrhl Di Capria

Scorsese zavrhl Di Capria

18.03.2010

Neměl ale na výběr. Hrdina jeho nového filmu totiž bude mít pouhých 12 let, a přestože je Leo „věčný kluk“, tohle bychom mu asi neuvěřili. A tak se Marty musí alespoň dočasně vzdát svého oblíbeného… (viac)