Thorovmu otcovi, vládcovi bohov Odinovi, trvalo veľa rokov, kým vo svojej ríši Asgard nastolil krehký mier. Jeho arogantný a domýšľavý syn ale robí všetko preto, aby túto rovnováhu narušil. Keď pohár trpezlivosti jeho otca pretečie, Odin Thora exemplárne potrestá. Odoberie mu jeho božské schopnosti a zvrhne ho medzi obyčajných smrteľníkov na planétu Zem. Zvrhnutý a zavrhnutý Thor spočiatku ľuďmi opovrhuje, ale postupne sa mu dostávajú pod kožu, najmä pohľadná vedkyňa Jane Foster. Thorovi ale nie je dopriate užívať si pozemský pokoj. Jeho brat Loki chce využiť Thorove aktuálne oslabenie a pošle naňho armádu všetkého schopných zabijakov, ktorá rozpúta peklo na Zemi. Odinov synček sa bude musieť rýchlo rozhodnúť, či nechá ľudí za seba umierať, alebo sa vzchopí a vyrazí do boja. (TV JOJ)

hribisko

Teda ten Tchoř je ale kladivo. To enom sa tak ožírat, hulákat a bit sa. Bodej by ho jeho tata nekopl do řiti a nevyhnal z domu, fagana. ()

Kremik

Jeden z těch lepších komiksových filmů. Mile mě překvapil Hemsworth, není to jen svalovec, ale umí i dobře zahrát. Hiddleston potvrzuje svoji pověst z divadelní scény, jeho Loki je úžasný tady i v Avengers. Celý film svižně běží, míchá poctivý koktejl emocí, akce a kvalitního příběhu. Za mě palec nahoru. ()

vera27

Thor je pohádkový příběh, který se prolíná se světem Asgard a světem naším, a to je ta kombinace která baví. Díky skvělé režii, jsme dostali další kvalitní marvelovský příběh, který bude Iron manovi šlapat na paty. Thor se jeví jako namachrovaný týpek, ale jeho postava je sympatická a láska ho do určité míry zklidní. Jeho bratr Loki je tím zlým a působí dost chladně, Tom Hiddleston se pro tuto roli skvěle hodí. Velký kontrast mezi oběma bratry je tu velice působivý. Líbily se mi speciální efekty, hudba, herecké obsazení a vtipné dialogy. 80% ()

HOFMAN

Jamalalicha? Jamalalicha. Jamalalicha, i paprťála, chánua, chánua, e chánua, e chánu, džalala, džalala-a, a paprťála. Tasparta maznalika zamáz piskurty, jarda, piskurty, patláma, patláma, patláma a… žbrluch! Tolik věcí spatlaných dohromady se jen tak nevidí. ()

Jajar

Po prvním Iron Manovi další z povedených filmů řady Marvel Cinematic Universe. Tentokrát o synovi boha Odina Thorovi, který je z rodného Asgardu kvůli své aroganci a pýše vypuzen na planetu Zemi a dočasně zbaven  božských schopností. Kenneth Branagh natočil epické marvelovské drama s poctivě odvyprávěnou mytologií. Velkolepou akci v kosmu střídá situační humor a celkem funkční romantika na Zemi (akční scény na naší rodné hroudě těm vesmírným ovšem nesahají ani po kotníky). Branaghův divadelní patos neobtěžuje, vše odsýpá. ()

geek.ondra

Branagh překvapuje svou příjemnou a vcelku stylovou režií. Začátek na Asgardu je vskutku epický, prostředek na Zemi krásně mixuje příjemně křiklavé dialogy a hloupoučkou romantickou linku a problém vlastně nastane až ve finále kdy filmu dojde šťáva a spadne do obyčejné rutiny. Pravdou ale je že první Thor zraje asi líp než bych čekal a i po těch letech je to stále poctivý blockbuster. 7/10 ()

Urukhaj98

U některých Marvelovek mám s objektivním hodnocením problém, neboť už je nevnímám jako samostatné filmy, ale jen jako součást leta budovaného univerza. Tudíž se pro mne často stávají pouhou epizodou dlouho běžícího seriálu. Proč o tom píšu? Právě proto, že když po letech sleduji prvního Thora, mám přesně tento problém. Na druhou stranu, prvního Thora jsem poprvé viděl v době, kdy jsem ještě o nějakém propojeném vesmíru neměl tušení a líbil se mi. Navzdory velkolepému pozlátku se jedná o spíše komorní příběh, který si vystačí s pár lokacemi a motivem dvou soupeřících bratrů (a jednou minimalistickou, ale sympatickou romantickou linkou). A musím uznat, že v době, kdy už jsme si díky jednomu Novozélanďanovi zvykli spíš na komediálnějšího (a hloupějšího) Thora, je osvěžující ho vidět ve vážnější poloze. 7/10 ()

lubomir91

Zřejmě budu jediný tohoto názoru...ale dvěma slovy...vysokorozpočtová parodie. Naprosté ponížení MARVELU a pokles pana Kennetha Branagha se také nezapře. Úvodní, přibližně dvacetiminutová sekvence, vás ve 3D nadchne a pohltí do půvabně zpracovaného světa a hlubokého vesmíru, po té zaujmou snad jen titulky. Nepatřím do skupiny obdivovatelů a fanoušků mythologie...ale toto bylo opravdu moc. Neporazitelný Thor s červeným pláštěm a stylem létání jako u Supermana, příliš mnoho komediálních prvků a nečekaně slabý výkon Natalie Portman je opravdu šokující. Nehorázná slátanina veškerých žánrů je ve filmu spíše pro smích (či pro slzy?)...Já opravdu nerozumím, co je na tom filmu tak úžasné...snad akce, terá opravdu nepatří mezi prvotřídní, nebo pro dívky je to kvůli tomu "svalnatému hezounovi"? Stejně mi přijde smutné, že veškerou mythologii se tvůrci snaží procpat do současnosti (nemyslím pouze tento snímek). Kdyby zpracovali pravou báji o Thorovi, věřím, že by to pozdvihlo film na jinou úroveň...ale snad jindy, každopádně tento snímek mi příjde segmentovaný pro děti od věku 9-15 let. ()

m_a_c_a

Od THORa jsem bohužel očekával o něco víc, než se mně v kině dostalo. Minimálně český dabing mě v prvních chvílích vcelku zamrzel, současně s nevhodnou kombinací 3D brýlí a příliš tmavých záběrů. Asgard a vržená kladiva už vypadala mnohem lépe. Výkony herců bych kromě Hemswortha hodnotil jako průměrné. V globálu jsem se víceméně dobře bavil po celý průběh filmu, občasný humor na odlehčení taky neuškodil... Po prvním zhlédnutí... 65%. ()

Bobšule

Jsou filmy, které mají velké rozpočty a já se pak v kině nestačím divit, kam se ty prachy poděly. Thor ovšem patří k filmům, u kterých je to na první pohled patrné. Hned dva světy v digitálním provedení, spousta masek a válečníci Asgardu v kostýmech jako od Versaceho, tisíce - z mého úhlu pohledu - pěkných triků. Prostě spokojenost. Nicméně, záběry "obrovské" bitvy Asgardu s Jotunheimem, se omezují jen na nezbytné minimum (digitálně omlazený Toník ovšem nemá chybu!!!), aby pouze ilustrovaly, na co se budou hlavní postavy po zbytek filmu odvolávat. Jestliže svět Asgardu potěší svou velkolepostí, pozemský svět vzbuzuje, logicky, dojem naprosté ukoptěnosti. Nicméně, je to právě pozemské dění, kde se člověk dočká i několika mile odlehčujících momentů. Jak již bylo v mnoha recenzích řečeno, to, čím se Thor poněkud vymyká svému žánru, je pěkné herectví. Díky tomu spousta dialogů nevyznívá tak klišovitě, jak bývá jindy zvykem. Zato Zlatoslavovi velký dík. Co mě ovšem docela zklamalo, je hudba. Ústřední motiv mi stále připomínal nedořečené téma z jakéhosi jiného filmu (bohužel si nemohu vzpomenout, kterého) a jinak - nic. To je docela škoda. Bylo by hříchem nezmínit nesmírně příjemného Stellana Skarsgårda, který do každého záběru přinášel velikou porci klidu a umírněnosti. Moc se mi líbil také Idris Elba, který neměl až tak velký prostor, ale dovedl ho využít do puntíku. Tak trochu nechápu nadšené výkřiky ohledně Chrise Hemswortha. No ano, má nabušíno, to jo, tu a tam zařve, ale jinak jako co? Nic zase tak výjimečného jsem neviděla, sorry... Čiliže, suma sumárum, pěkný film na který se lze čas od času podívat a člověk nebude mít pocit, že to byl úplně zabitý čas. To není málo. ()

dodona

Veľkolepý film z produkcie Kenentha Branagha v štýle Hamleta (čo sa epického spracovania týka). Postavy sú v rámci možností - minutáže filmu – rozpracované (znieslo by to však ešte aspoň takú pol hodinku), dialógy sú vhodné aj pre vyššie vekové kategóriie ako 13 (vďaka ti Kenneth), vizuál je perfektný a Chris Hemswort je sympaťák. Veľké mínus však za úplne zbytočnú konverziu do 3D a jedno menšie mínus za český dabing. Thorovi veľké plátno rozhodne svedčí a ak bude šanca, tak si ho v kine určite pozriem aj v originálnom znení. ()

ER

Hurá. Žádné zklamání se nekonalo a i to se počítá. Thor dokáže pobavit i okouzlit. Parodicky pojaté scény jsou slušnou devizou filmu a vyobrazení božského "Olympu" někde ve vesmíru neurazí. Křehká konzistence mezi pozemským životem a tím nadpozemským sice občas dostává trhliny, ale naštěstí nijak hluboké a dá se přes ně přejít díky božskému pletichaření Thorova bratra. Jak ty nadpozemské, tak pozemské scény mají své klady, ale ten největší je zakomponování Artušovské legendy do příběhu o vládnutí toho, který je hoden. ()

bianca19

Na to, že žánr fantasy mě až tak neoslovuje, tento film byl velmi povedený, od začátku do konce nenudil, v některých místech byl i velmi zábavný a musela jsem se i nahlas zasmát. Pěkný příběh se vším všudy. Povedený výkon fešáka Chrise Hemswortha a Toma Hiddlestona. Těším se na 2. ()

matt85

Kouzlo Thora je v podání a také v tom, že narozdíl od jiných komiksových filmů se nesnaží být něco víc, je to "jen" hrdinský epos... A v jednoduchosti je krása. ()

Dartdevil

Nevadil mi ani dabing, ani 3D. Jednoduše proto, že jsem byl na 2D verzi v originálním znění. A s popkornem v ruce jsem se při ní velmi dobře bavil. Docela se těším, jak všichni budou fungovat dohromady v Avengers. Když nad tím tak přemýšlím, to by mohl být taky pořádnej průšvih. No, uvidíme. ()

Listyx

Tedy, upřímně už dlouho jsem se u filmu tolik nenasmál. Lépe řečeno, dlouho jsem se tak nenasmál samotnému filmu. Z posledních dob jsem pravděpodobně příliš zhýčkaný dobrými adaptacemi komiksových příběhů nebo co. Protože to co předvedl Thor na plátně kina, je opravdu nevšední zážitek. Začátek je ještě poměrně dobrý a poměrně hezky zpracovaný svět bájných hrdinů slibuje mnohé. První podezření pojme člověk při první akci hlavního protagonisty podporovaného poměrně nemohoucími nohsledy. Počítače dnes pravda dokážou zázraky, ale ono se to také musí umět. Neházel bych to na umění či neumění samotných animátorů a grafiků, spíše bych to hodil na samotného režiséra. Jediná stránka původní kreslené předlohy má v sobě víc uvěřitelné akce než neumětelné pokusy v tomto "díle". Postavy bojují (áno), pobíhají sem a tam (áno), vypadají při tom jak retardované parodie na prince Bajaju (áno). Příběh se straním hanět, neboť ničím zvláštním neuráží. On tedy ani ničím nepřekvapí, ale kvůli tomu na tenhle film asi (doufám) lidé nechodí a kdo bude hlavní padouch víte už po dvou minutách filmu. Charaktery jsou ploché, tupé, bez nápadu, a kdybych při filmu usnul, popřípadě vedl nezáživný rozhovor s petlahví od vody jemne sítené využil bych čas lépe. Thor sám o sobě se projevuje schopností a inteligencí čerstvého rozježděného kobylince anébrž smrdí na plátně celou dobu a nedá se na něj koukat. Dobře, je to sice namakanej blonďák tlemící se od ucha k uchu, ale to ještě neznamená, že se musí chovat a jednat jako chovanec ústavu Jedličkova. Ve filmu se mi vlastně zamlouvala jen jedna postava. Ptáte se kdo? Je jí „Heimdall“. Jeho předloha bůh „Heimdallr“ by se pravda divil, kde přišel k tmavé pleti, ale ve filmu z něj čišela síla a moc schopná drtit planety pouhým máchnutím svého meče. Hudbu v celé té záležitosti snad ani nepotkáte. Cosi kdesi hučí/skučí víceméně to tím končí. Závěrem malé doporučení. Nechoďte na Thora jako na adaptaci komiksu, vemte děcka a jděte na to jako na prince Thora (Bajaju). Jako pohádka je to skousnutelné. ()

Shakaar

Řekl bych další překvapení letošního roku. Po zdrojovém kódu jsem shlédl i filmovou adaptaci Thora s tím že od blackbuckstru toho moc čekat nemůžu. Atmosféra, vcelku inteligentní děj, málo bitek, které ale měli nějaký smysl. Řekl bych že popkornový divák byl uspokojen a i ti co nemají rádi popkorn, při pohledu na slušné obsazení i herecké provedení mohl bavit. Ostatně jednalo se o směsici pohádky a fantasy a pokud film dělali tvůrci Iron Mena, tak Thor u mě jednoznačně po dějové stránce vítězí. Když film končil dokonce jsem neměl dost a uvítal jsem proto zprávu o tom že zřejmě bude sequel tohoto snímku. 4* jsou myslím spravedlivé a těším se na další pokračování s Natalii Portman, Tomem Hddlestonem, Anthonym Hopkinsem a hlavně s Chrisem Hermsworthem se svojim tesařským nástrojem, který umí mnoho věcí. ()

quixote

Tento žánr mě jinak moc nebaví a z té svérázné interpretace nordické mytologie mi občas vstávaly vlasy hrůzou na hlavě (hlavně ty příliš futuristické a kosmické stavby a kostýmy obyvatel Asgardu). Také souhlasím s těmi, kdo tady píšou, že se film měl odehrávat celý jen v Asgardu ... ale: film mě hned od začátku dokonale pohltil a až na pár trochu hluchých míst uprostřed v podstatě nepustil. Krásný vizuál, skvělá hudba a zde už mockrát zmiňovaný povedený casting. Ano, je to samozřejmě "jen" komiksový blábol, ale je skutečně výborně natočený a neuvěřitelně dobře se mu daří skloubit patos, humor, dojemné scény i scény jako vystřižené jako z béčkových sci-fi. Branagh je borec! Nemohu hodnotit proto jinak než 5* ()

JamieSmith

"Dobrý den, chtěla bych jednoho Thora, balit ho nemusíte, vezmu si ho jen tak ^_^" Ne, nebyl to úplně skvělý film se sofistikovanou zápletkou a chytrými dialogy, ale ono občas není na škodu mít něco čistě zábavného. ()

krizi

Kruci, v každém novém filmu, na který se těším, hraje Natalie Portman. Ale nestěžuju si, kouká se na ni hezky :-) Tento film mě až moc připomínal komiks. Chápu, že to je podle komiksu, ale zase to nesmí být zas tak do očí bijící. Ale jinak super, určitě se na to časem kouknu znova. ()

Zemřel herec Ray Stevenson

Zemřel herec Ray Stevenson

22.05.2023

Druhý ročník Comic-Conu Prague se blíží!

Druhý ročník Comic-Conu Prague se blíží!

18.09.2021

Captain Marvel 2 našla režisérku

Captain Marvel 2 našla režisérku

06.08.2020

Pokračování komiksové Captain Marvel nakonec natočí režisérka Nia DaCosta, jež má za sebou například čerstvě remake Candymana nebo snímek indie drama Little Woods. Střídá tak předchozí dvojici Annu… (viac)