Thor

Thorovmu otcovi, vládcovi bohov Odinovi, trvalo veľa rokov, kým vo svojej ríši Asgard nastolil krehký mier. Jeho arogantný a domýšľavý syn ale robí všetko preto, aby túto rovnováhu narušil. Keď pohár trpezlivosti jeho otca pretečie, Odin Thora exemplárne potrestá. Odoberie mu jeho božské schopnosti a zvrhne ho medzi obyčajných smrteľníkov na planétu Zem. Zvrhnutý a zavrhnutý Thor spočiatku ľuďmi opovrhuje, ale postupne sa mu dostávajú pod kožu, najmä pohľadná vedkyňa Jane Foster. Thorovi ale nie je dopriate užívať si pozemský pokoj. Jeho brat Loki chce využiť Thorove aktuálne oslabenie a pošle naňho armádu všetkého schopných zabijakov, ktorá rozpúta peklo na Zemi. Odinov synček sa bude musieť rýchlo rozhodnúť, či nechá ľudí za seba umierať, alebo sa vzchopí a vyrazí do boja. (TV JOJ)

Staple

Po několika letech sem se znovu podíval na Thora. Když mi bylo 12 let, tak mě film moc neoslovil. Při přípravě na druhý díl sem si tedy osvěžil paměť a mám pocit, že jsem viděl nejlepší marvelovku. Ten film má vše. Akci, vtip u kterého se zasmějete (oproti většině marvelovkám) a záporáka, který není jen další řadová figurka v tomhle universu. Sem spokojen a zvědav na druhý díl. ()

Franki69

Velmi zdařilé zpracování samostatného příběhu jednoho z Avengerů. Thor Odinson je z týmu ochránců planety Země evidentně nejstarší, ale protože patří k božstvu, tak se mezi svými spolubojovníky rozhodně neztratí. Bájný Asgard ožil na plátně v opravdu velkolepé filmové výpravě a Kenneth Branagh jeho příběh o boji s odvěkým mrazivým zlem zrežíroval mistrně. V Thorovi máme velmi pohlednou fantasy pohádku pro jednadvacáté století. Ode mne 80%... na plnej počet to nebylo. ()

Desmond04

Jestli mě Iron Man krapet zklamal, tak s Thorem je to přesně naopak. Film od úvodu má spád a musim říct, že jsem se opravdu ani chvíli nenudil. Po grafické stránce je to koncert, zejména teda pokud hovořím o Asgardské scenérii. Chris Hemsworth je jako Thor dobrý, i když v úvodu mě docela pil krev, to bylo ale určitě součástí scénaře. Velkou kaňkou pro mě byla ale romance mezi samotným Thorem a Natalie Portman. Vyznívá to strašně vyumělkovaně, zbytečně a místy až vtipně. Uvidíme, co Marvel universum nabídne dále. ()

Skylwalker42

Sice malinko nechápu , proč si takový režisér vybral tuto látku. Ale budiž. Na první pohled se to zdá jako typický blockbuster, avšak scény na Asgardu jsou prototypem divadelní sféry - tvůrčí režiserský styl. Opět pěkně roztomilá Natalie a sympatický Chris. Ovšem nejvíce překvapil Hiddleston, jehož Loki se pro mě stane top postavou z tohoto Universa. Skladatel Patrick Doyle odvedl dobrou práci. ()

PanPyzamo

Thor je dobrý film, který ale má jednu velkou neduhu a to je předvídatelnost. Od začátku mi bylo jasné, jak film skončí, ale jinak se jedná o dobrou Marvelkovku s předvídatelným, ovšem dobrým příběhem, soundtrackem a akcí. 7/10 ()

JudgeLemire

Prvního Thora mám ze všech čtyř jeho filmů nejraději. Úžasná atmosféra, vhodné změny oproti předlohám (mytologii i komiksu) a sympatičtí herci. Loki mi sice nepřišel tak super, aby se z něj do Thanose stal nejoblíbenější padouch, ale z první fáze MCU je jistě nejlepší. Chris je super casting na této role (i díky faktu, že se od něj neočekává nějaký velký herecký rozsah) a jeho začínající romance s Jane je cítit. Když jsem tento film viděla poprvé, přišel mi až moc chladný vůči postavám. Teď ho doceňuji více ()

u.mojitko

Trojrozměrné provedení býti se zdá zbytečným a očividně jsem nebyl jediný, kdo se místy ztrácel ve změti rychlých a nahuštěných scén, kterýchž to však nebylo mnoho. Příběh samotný byl velmi nevážný, nicméně pár pěkných myšlenek zablesklo a mytologický motiv shledávám pozitivním. ()

MrD

Loki byl rafinovanej, Thor dvakrát řezal než jednou měřil (ale Natalii nepřeřízl). Antony Hopkins v anglickém traileru zněl nějakej mohutněji a nekompromisněji než pak ve filmu. Před shlédnutím filmu jsem si (z animáků) myslel, že 1, ledoví obři jsou větší 2, Azgarďané jsou méně zranitelní (alespoň ta trojka Thorovo společníků). Docela pěkně vyobrazený Azgard, sem tam ironie, sem tam romantika, sem tam efekty. Úplně hloupé to nebylo, jen trochu (s přimhouřením jednoho Hopkinsovo oka). ()

DarkViper

Dlouho jsem se v kině, tak dobře nepobavil. Ve filmu je pár parádních gegů a tak něják se děj musí brát s nadhledem, protože vlastně proč by se nemohli bohové chovat, tak jak je to zobrazeno ve filmu ??? Byl jsem na 3D a efekty neměly chybu, přijde mi že lidé zapomínají na podstatu filmu, podstatou není přiblížit se co nejvíc k realitě, ale diváka zaujmout a pobavit, navíc miluji Natalii Portman a Anthony Hopkins je také sympaťák. Závěrečné zhodnocení kdyby thor nevyřídil toho obřího psa od mrazyvých obrů tak rychle, nedalo by se filmu co vytknout ()

Lal.V

Ďalší film z Marvel Cinematic Universe pridáva nového hrdinu. Po Incredible Hulk a dvoch Iron Manoch prichádza Thor a treba uznať, že celkom podarene. Až na kiksy so špeciálnymi efektami zo začiatku filmu (toto sa nestávalo ani pred 10 rokmi, nie ešte teraz) je to vcelku vydarená komiksová adaptácia, ktorá dláždi cestu k The Avengers. Tento rok ešte Captain America a sú za vodou :) 85% P.S Chris Hemsworth to zahral dobre, ale Tom Hiddleston je boh. Doslovne. ()

tomas.malo

Excellent! Komiksovky sú moje obľúbené a to čo vytvára MARVEL Studios, klobúk dole. Thor není prototyp superhrdinu, musí najprv zažiť pokoru a zradu aby sa stal veľkým. Ako obvykle, veľmi úsmevné cameo Stana Leeho, a najmä... treba počkať do konca titulkov ()

Zemřel herec Ray Stevenson

Zemřel herec Ray Stevenson

22.05.2023

Druhý ročník Comic-Conu Prague se blíží!

Druhý ročník Comic-Conu Prague se blíží!

18.09.2021

Captain Marvel 2 našla režisérku

Captain Marvel 2 našla režisérku

06.08.2020

Pokračování komiksové Captain Marvel nakonec natočí režisérka Nia DaCosta, jež má za sebou například čerstvě remake Candymana nebo snímek indie drama Little Woods. Střídá tak předchozí dvojici Annu… (viac)