Thor

Thorovmu otcovi, vládcovi bohov Odinovi, trvalo veľa rokov, kým vo svojej ríši Asgard nastolil krehký mier. Jeho arogantný a domýšľavý syn ale robí všetko preto, aby túto rovnováhu narušil. Keď pohár trpezlivosti jeho otca pretečie, Odin Thora exemplárne potrestá. Odoberie mu jeho božské schopnosti a zvrhne ho medzi obyčajných smrteľníkov na planétu Zem. Zvrhnutý a zavrhnutý Thor spočiatku ľuďmi opovrhuje, ale postupne sa mu dostávajú pod kožu, najmä pohľadná vedkyňa Jane Foster. Thorovi ale nie je dopriate užívať si pozemský pokoj. Jeho brat Loki chce využiť Thorove aktuálne oslabenie a pošle naňho armádu všetkého schopných zabijakov, ktorá rozpúta peklo na Zemi. Odinov synček sa bude musieť rýchlo rozhodnúť, či nechá ľudí za seba umierať, alebo sa vzchopí a vyrazí do boja. (TV JOJ)

Skytavka

Slyšela jsem spoustu chvály, ale dotyčná kamarádka toho asi moc neviděla a nebo má prostě jiný vkus. Mě to rozhodně neoslnilo. Thor patří určitě mezi ten lepší průměr, ale myslím, že si toto téma zasloužilo lepší péči. Začátek mě úplně až odradil. Možná je to úhlem pohledu, ale světy bohů přece nemůžou vypadat takhle. Ano. Příliš- až kýčovitě napucované. Připomínalo mi to až sci- fi. Ani děj mě nijak neodpálil a scénář už vůbec ne. Teď koukám níž: Thor 2? Asi ne..... Přesto všechno 75% no........ ()

yazik

Po vizuální stránce pastva pro oči, po hudební stránce skvělé, ale po příběhové stránce bída. Celkově se však jedná o slušnou podívanou, která nijak neurazí, ale také nenadchne. I když některé pasáže si autoři mohli odpustit... 70% ()

Reproduktor

Další kravina, která z vysoka močí na komiksovou předlohu. Dej bože ať se naštve nějaký fanoušek komiksového Thora a vystřílí scénaristy týdle kraviny. ()

drepp

Pro mě jeden z lepších fantasy filmů. I když mi vadilo, že má drahá polovička vždy zavzydachala jak se Chris objevil bez trika :D Jsem celkem fanda Marvelových komiksů a filmové zpracování se mi líbilo. Akce, humor, pěkné efekty, dobře zpracovaný příběh...doporučuji. ()

Luckyboy

Nic bombastického, schématické, ale škvár to zase není. Pobaví, slušný vizuál, ale toť vše. Delší komentář si film už nejspíš nezaslouží. Byly natočeny lepší, ale ztráta času to není. ()

Mikecat

Zaujímavé scifi dokonca bez sexu a nahých tiel,...ale chýbalo to tam heh:)))Úžastný Hopkins aj príbeh prelínajúci sa cez "náš" svet a "Thorov svet". Myšlienka - mladý Thor neznajúci dôsledky a následky vyhnaný do "vyhnanstva" aby sa všetko naučil a keď pochopí ako to chodí, môže sa vrítiť a panovať ríši - veľmi pekná, len zase "niečo" tomu chýba - napr. výcvik Thora a brata, ich neskoršie súboje krátke a jednotvárne - na tomto sa teda šetriť neoplatí. Závarečný dialóg, na ktorý si musíte počkať až po záverečných titulkoch, stojí zato - pozrite si ho!:) ()

Demoiselle

Neskutečně nabitý film s neuvěřitelným tempem a vynikající bojovou scénu hnedka z kraje. Jedna z nejlepších Marvelovek! Ač ta bojová scéna s ledovými obry by mohla být trošku vyndaná z té tmy, ale jinak - výborně! Ale hlavně Loki!!!!! ()

Emílio

Tak nam disfunkcny multikulturalizmus dorazil uz aj do Asgardu. Nedokazem pochopit, kde sa k takejto sterilnej blbine primotal Branagh, asi niekomu koho sa velmi bal dlzil peniaze, ine pochopitelne vysvetlenie neexistuje. Jedna hviezdicka je za sefa ladovych obrov, ktory je podla ksichtu evidentne bratranec Sarrisa z Galaxy Questu. Snad aspon k Valhalle budu mat uctu a nechaju ju taku aka je. ()

elpin

Až příliš očividné love story zabalené do netradičního hávu s cílem zmást. O logických chybách ani nemluvím. Kdyby se velikost toho strážného robota neměnila podle toho v jakém záběru byl, kdyby měly ty vědecké "bláboly" okolo aspoň trochu hlavu a patu a kdyby tam bylo méně okatých záběrů na svaly hlavního hrdiny, mohlo to být lepší. Ale takhle spíš slabé 3*. Být ženská tak si ten film nejspíš užiju víc. ()

neliCZka

Velice příjemný oddechový film. Efekty yvapadají hezky. Hlavní postavy jsou velice sympatické. Samozřejmě, je to spíš pohádka. Ale to vůbec nevadí, člověk si taky občas rád zarelaxuje...a Thor je k tomu jako stvořený. ()

jack_scott

Zatímco Asgard je skutečně planeta bohů, Země je planeta debilů a ubožáků. Alespoň film to tak skvěle podává, možná nechtěně a možná až moc, kdo ví jak to režisér myslel. Efekty a výprava super, stejně jako Natalie Portman a Jaimie Alexander. Hopkins zahrál taky pěkně, u Hemswortha asi byly hlavním předpokladem pro přijetí svaly...nu což. Bylo by to super nebýt trapných scén ze Země, to bych úplně vypustil, s příběhem mimo tuhle planetu by ten film byl daleko lepší, skoro mi to připadá trapně násilně dosazené ty scény. Takhle tomu nejde dát na 65%, to sorry. Těšim se na dvojku, kéž by tam bylo méně Země, více bohů a Jaimie Alexander ještě víc :-D ()

Jastřabík

Začátek docela funguje a přistoupil jsem na fungování marvelovského universa (docela slušný spojení hi-tech, magie a nordické mytologie). Ale jak to jde od "ledových obrů" a "Asgarďanů" do Nového Mexika, tak to zeslábne a přestalo mě to bavit ... Pouhý prolog pro Avengers. ()

Mustaffa

2/3 filmu super, pak ale jako by šmitec konec a celý ten dobrý dojem se slušné podívané je tam tam a hodně za to mohou už opravdu staré a provařené vtipy a scénky. ()

blanic

I když nejsem ortodoxním fanouškem komiksu, úvodní scény mě usadily pevně do křesla s pocitem, že se na film bez potíží dodívám. Jenže se stalo přesně to, co nejvíc nesnáším - vcelku úspěšně odhadovat scénář dvacet minut dopředu. Procitnutí hlavního hrdiny z vlastní ješitnosti je sice chvályhodné, ale také v podstatě jediné, co nám asi chtěl autor za celé dvě hodiny sdělit. Co se týče hereckého obsazení, nevím, proč se hvězdy typu Hopkinse či Portmanové zahazují na takovém braku. Krále Asgardu by s palcem v puse zahrál i můj senilní soused... Takže jedinými pozitivy zůstávají jako vždy výborné technické zpracování a nedokončený happyend, který v dalším pokračování opět neuvidíme atd.atd. ()

MartyMcFly89

Trochu jiný superhrdinský film, zejména proto že se odehrává z půlky v Asgardu (hi-tech sci-fi magické místo). Jinak je to klasický příběh, dobro/zlo, jak se ze zla (nebo aspoň Thorovo namyšlenosti) stane větší dobro, jak z Lokiho skryté temnoty se stane temnota otevřená, to všichni známe. Ale film umí tuto školní látku podat dobrým způsobem a tak jsem spokojen. ()

Petr59

Tak viděl jsem i lepší filmy podle komiksů, ale dá se říct, že je to nadprůměrný film. Nápad spojit báje s mimozemskou civilizací byl rozhodně originální. Film byl dobře nastavený. Loky mohl být kvalitní záporák, připravující zradu, ostatní postavy by mohly být také kvalitní. Ale podle mě, film přinášel hodně a jen málo toho bylo využito. Postava Odina většinu filmu do děje nezasahovala, což byla víceméně škoda, Loky se nakonec neprojevil jako zrádce, ale jen jako psychicky nevyrovnaný synáček, který si potřebujě něco dokázat. Strážce toho mostu by také mohl být kvalitní postavou, ale dostal málo prostoru. Thor dostal prostoru nejvíce, dokázal ho i dobře využít, ale jeho vyhnanství na Zemi se rovněž dalo využít k daleko vtipnějším situacím.Konec filmu mohl být vynikající, ale spíše mě zklamal. Mě by asi více vyhovovalo, kdyby se děj odehrával tak, že mraziví obři se spojí s Lokym a pokusí se zabít Odina. Loky ale otočil a to děj filmu v mých očích trochu poškodilo. Zápasy byly dobré, i kulisy a kostýmy byly dobré, herecké výkony nadprůměrné, postavy kvalitní ale s malým prostorem na projevení, film nebyl úplně bez humoru, ale dalo se z toho vytěžit daleko více. Kdyby film dokázal vytěžit ze všeho více, mohl by být stoprocentní. ()

Filousik

Já to říkám pořád, koukat na film s nízkými nároky a očekáváním. A z každého se může vyklubat celkem dobrý akční film. ()

Zemřel herec Ray Stevenson

Zemřel herec Ray Stevenson

22.05.2023

Druhý ročník Comic-Conu Prague se blíží!

Druhý ročník Comic-Conu Prague se blíží!

18.09.2021

Captain Marvel 2 našla režisérku

Captain Marvel 2 našla režisérku

06.08.2020

Pokračování komiksové Captain Marvel nakonec natočí režisérka Nia DaCosta, jež má za sebou například čerstvě remake Candymana nebo snímek indie drama Little Woods. Střídá tak předchozí dvojici Annu… (viac)