Teória veľkého tresku

• Česko Teorie velkého třesku (viac)
USA, (2007–2019), 95 h 19 min (Minutáž: 18–25 min)

Tvorcovia:

Chuck Lorre, Bill Prady

Johnny Galecki, Jim Parsons, Kaley Cuoco, Simon Helberg, Kunal Nayyar, Melissa Rauch, Mayim Bialik, Kevin Sussman, Carol Ann Susi, John Ross Bowie, Aarti Mann (viac)

Dva fyzici Leonard a Sheldon rozumí úplně všemu, od nepřekonatelné gravitace černých děr po spletitou strukturu atomů. Jenže když vezmete ty atomy a zformujete z nich ženu, jsou oba vědátoři v koncích. Když se do sousedního bytu přistěhuje Penny, žena se všemi atomy na těch pravých místech, začne se soukromý vesmír pánů Leonarda a Sheldona rozpínat do netušených rozměrů. (oficiálny text distribútora)

Battlekingx

je to uzasny a skvely serial, ktery z 90% vychazi a kopiruje serial pratele.. vse co bylo tam, je i tady v novejsim provedeni.. serialu chybi dustojne zakonceni a byly by treba jeste ty avizovane 2 serie, kterych se uz nedockame.. jsou tam asi 2-3 dejove linie, ktere nejsou ukoncene a i kdyz se tvurci snazili dat serialu dustojny konec, tak to vzali strasne hopem.. ()

Palkes

Klasický problém väčšiny populárnych sitcomov. Posledné série sú príliš vzťahové, málo odviazané a už nie toľko vtipné. Ale tie prvé sú geniálne a táto partička mi bude veľmi chýbať. Úplne všetci. Možno okrem Bernadette. ()

BigJohn02

Přišel koronavirus a já se konečně dostal ke shlédnutí tolik vychvalovaného seriálu TBBT. První dvě série byly velmi zábavné a nedá se jim skoro nic vytknout, kromě těch výbuchů smíchu. Prostředí mladých vědců, kteří žijí SF a počítačovými hrami je atraktivní a Penny do něj vnáší cizí - pro ně šokující - prvek. Ve třetí sérii si ale člověk začne uvědomovat, že je to furt na jedno brdo a autoři pomalu začínají vařit z vody. Byl to tuším díl S03E08, kdy hoši vyrazili pozorovat meteorit a během několika hodin tam prožili drama jako Amundsen za tři měsíce na polární výpravě (div se hlady nepustili jeden do druhého), a tak se divák škrábe na hlavě a říká si, Bože, to je tak blbé. A od té doby to šlo pomalu dolů. Salvy smíchu v auditoriu neustávaly, i když postavy neříkaly nic extra vtipného. V osmé sérii přišel další kritický zlom: Leonard si před svatbou s Penny uvědomil, že na mejdanu v Severním moři políbil v opilosti jakousi asiatku z práce, a oni takovou blbost řeší tři (slovy TŘI) epizody. Poslední 4 série pak autoři už doslova šlapou vodu. Co se týče postav, Sheldon, Leonard a Penny jsou celkem v pohodě a jiskření mezi nimi zajišťuje jakous-takous zábavu. Howardova ustrašenost a jeho psudokonflikty s nesnesitelnou Bernadette (její pisklavý hlas je iritující) vysloveně otravují a Rajova zbuznělá zženštilost se velmi brzy okouká a přestane tak být zábavná. Amy většinu času tráví tím, že usedá k Sheldonovi na gauč a trpělivě mu vysvětluje, co zas řekl či provedl (nejčastější věta posledních asi čtyřech sérií: "You're right, Amy"). V tomto spektru je i Stuart poměrně zábavná a osvěžující postava. Celkově to připomíná mix Přátel a Sexu ve městě s příchutí Zoufalých manželek (Raj) zabalený do pseudovědeckého tlachání. Takže: 1.-2. serie - skoro 5; 3.-8. serie 3-3,5; 9-12. serie 2-2,5. Když provedeme vážený průměr s přihlédnutím ke korekcím na nezábavnost některých scén a nesnesitelnost některých postav, k dobru přičteme camea některých slavných osobností, vychází mi to kolem 2,55. Půlhvězdičky tady nejsou, takže se přikláním ke 3. Young Sheldon je o hodně zábavnější. ()

TurboEdmund

Seriál je natáčen ve studiu při přítomnosti diváků. Veškeré jejich reakce jsou zaznamenány v každém díle. Seriál je zábavný a je zajímavé sledovat jak se na normální život dívají vědci. Jakékoliv triviální věci posuzují na základě měření a různých posudků. I přes veškeré rozdíly s "normálními" lidmi tým vědců žije svůj život obklopený vědou a komiksovým světem. Jestli bych někdy řekl, že mě fyzika bavila, tak právě v této formě. ()

agamazx odpad!

prve dve serie boli celkom vtipne, aj som sa par krat zasmial, ale kvalita neskutocne degradovala, ku koncu to uz bolo take, ze sa to nedalo pozerat, nove postavy nesympaticke, dej bez inspiracie. Prvym dvom seriam by som dal asi 3 a pol hviezdicky, ale neskor mi uz z toho bolo zle, nuda. ()

Flexis

Vím,že se asi budu opakovat,vzhledem k tomu,že to je 2.nejoblíbenější seriál a komentářů je tu mraky,ale stejně je to můj nejoblíbenější seriál. Provázel mě už od roku 2013 a doteď si pouštím každý díl dokola. Nikdy jsem se tolik nenasmál jako tady,všichni jsou tak dokonale psychologicky prokreslení a Sheldon? Jakbysmet. Skvělý inteligentní humor. Samozřejmě nejdokonalejší jsou první série,kdy neměli ještě holky a byli zoufalí nerdi. Nejvíc je tam zachycen ten dokonalý a postupný vývoj postav,zejména Sheldona,který už není tak bezcitný a dokonce ani intimnosti mu nejsou cizí. Samozřejmě jsou slabší díly,ale pořád skvělý. 98% ()

JirkaProchaz

Teorie velkého třesku - americký sitcom s humorem nerdů a šprtů, ale vše je podané tak, že se baví i obyčejný divák. V seriálu je kontrast mezi dívkou z Texasu, která je dost osobitá, ale hloupá, naštěstí ale krásná, a tak se jí podaří více méně z problémů vybruslit. Na druhé straně chodby, a to doslova bydlí dva vědátoři, jeden skoro robotický a upjatý a jeho spolubydlící krapet vyspělejší - Leonard. Ten se zamiluje do sousedky z Texasu, do Penny, a to je vlastně základní myšlenka většiny dílů. Do děje vstupují i další vědátoři a jejich každodenní problémy ve světě normálních lidí. Je to vtipné, nenáročné a dá se na to dívat pořád dokola. ()

Muffin

Nevtipnější americký sitcom co znám. Postavy jsou chytře napsané a humor má skutečná témata. Ať už jsou to různé povahové zvláštnosti lidí, se kterými si ale zpravidla k psychologovi nezajdete, tak naprosto super ztvárnění světa nabušených nerdů a vůbec všech odrostlých mužů co mají stále rádi comics a sc-fi. Pokud k nim patříte bude vás to bavit o to více. Pokud jste typ ala Penny, asi budete mít radši seriál Přátelé, který funguje také na principu skupiny přátel, ale podle mě je v něm humor příliš přímočarý a jednoduchý. U Big bang budete víc přemýšlet a bavit se nad absurditami lidské duše. Tenhle seriál museli napsat lidé, které to muselo neskutečně bavit a museli dobře znát o čem píšou. I když se samozřejmě seriál natahoval na co nejvíce sérií, nemyslím si že by ztratil na kvalitě. ()

Marko1cZ

Serial Teorie velkého třesku je podle mě jeden z nejlepších sitcomů. Po pár dílech jsem byl na tom závislý v každém díle mě něco pobavilo. Ale postupem času už byly epizody předvídatelné. Tak proto bych dal 87% ()

onebraincell

Skvelý sitcom, ak si chcete pri zapnutej televízií hrajúcej na pozadí ísť do kuchyne spraviť večeru po ťažkom dni v práci a nechcete nevyhnutne nad ničím rozmýšlať. Smiech na pozadí skvelo vykryje tiché miesta, čím vám nenechá priestor zamyslieť sa nad prázdnymi replikami postáv. Dve hviezdy získava za predstavenie kultúry komixových a vedeckých "geekov" a ich plachécho života mimo spoločnosti československému divákovi. ()

Franc_SVK

Dlhé roky som sa tomuto seriálu bránil. Mal som pochybnosti jednak o kvalite a jednak o zápletke, ktorá sa točí okolo partičky kamarátov. Potom som sa odhodlal a dal som tomu šancu a teraz je to jeden z mojich najobľúbenejších seriálov vôbec a jediný seriál, ktorý môžem pozerať stále dookola, pretože všetkých 12 sérií je skvelých. Každá postava je iná vďaka čomu nemá divák núdzu o rôzne zábavné ale aj vážne situácie (priznávam, že miestami dosť pritiahnuté za vlasy) avšak dokopy tieto jedinečné charaktery postáv vytvárajú nenahraditeľný celok. Ak by som si mal vybrať zo seriálu jednu postavu, ktorú buď milujete alebo nenávidíte tak to bude Sheldon (Jim Parsons) a jeho ikonické: klop klop klop Penny... klop klop klop Penny... klop klop klop Penny ;) 5/5* ()

Wladow

Seriál se mi líbí dost, zejména díky různým narážkám na sci-fi, fantasy a jiné geek věci. Škoda, že si tvůrci nedali práci s detaily. Např. Sheldon má fobii z bakterií, ale nikdy si neumyje ruce, než začne jíst, nebo když přijde z venku. Hodně scén se odehrává během jídla, ale nikdo skutečně nejí, jen se přehrabují v talíři a téměř nikdy nevloží sousto do úst. Stejně tak nedává smysl jíst na gauči, židli, křesle a na zemi a jednou rukou držet talíř a druhou se v něm vidličkou přehrabovat. Celkově však velmi příjemná oddechová podívaná. ()

Matti.Granad odpad!

Parta odrostlých pubošů, afektovaně řeší nic. Koukala sem na pár dílu ze zoufalství, jako fakt sem se jednou nezasmála, spíš mně to jako hodně iritovalo. upišťané rádoby intelektuální, moudré a vtipné, ale ani jedno ani druhé, ni třetí.... a i strašně špatně hrané. Původně sem dala jednu hvězdu, ale když nad tím přemýšlím, dost sem to přehodnotila, fakt musím opravit na odpad. ()

HBO Max se mění

02.01.2019

Teorie velkého třesku končí

Teorie velkého třesku končí

23.08.2018

Přestože stanice CBS nedávno naznačovala, že jedná o dalších sériích populárního sitcomu Teorie velkého třesku, nyní se situace změnila. Seriál totiž skončí po aktuální dvanácté sérii. Oznámil to… (viac)

TOP 2017 dle nejoblíbenějších uživatelů

TOP 2017 dle nejoblíbenějších uživatelů