Teória veľkého tresku

• Česko Teorie velkého třesku (viac)
USA, (2007–2019), 95 h 19 min (Minutáž: 18–25 min)

Tvorcovia:

Chuck Lorre, Bill Prady

Johnny Galecki, Jim Parsons, Kaley Cuoco, Simon Helberg, Kunal Nayyar, Melissa Rauch, Mayim Bialik, Kevin Sussman, Carol Ann Susi, John Ross Bowie, Aarti Mann (viac)

Dva fyzici Leonard a Sheldon rozumí úplně všemu, od nepřekonatelné gravitace černých děr po spletitou strukturu atomů. Jenže když vezmete ty atomy a zformujete z nich ženu, jsou oba vědátoři v koncích. Když se do sousedního bytu přistěhuje Penny, žena se všemi atomy na těch pravých místech, začne se soukromý vesmír pánů Leonarda a Sheldona rozpínat do netušených rozměrů. (oficiálny text distribútora)

JackUp

Klasická bolest dobrých seriálů... První série geniální a pak čím dál se seriál uměle natahuje, tak jde kvalita rapidně dolů... 70% ()

zuzanli

Je to neuveritelne bystry a zabavny serial, pritom tam nekdy hodi do placu takove kritiky, ktere nuti k zamysleni, treba o vědě, nabozenskych konvencich a tak, a je to tam vlozeno tak krasne jako by nic... to se mi moc libi. Byla bych jej ohodnotila peti hvezdickama, kdyby me trosku nezarazilo, ze se serazeni historek podezrele podoba serialu Friends, teda po te vztahove strance. Treba bych si toho nevsimla do te doby, dokud jsem se nepodivala na deset dilu po sobe. I tak mu fandim. ()

Modano

Miluju TBBT. Ovšem od 6. řady to s ní jde z kopce. Do 5. řady byly vtípky, hlášky apod. promyšlené a trefné, ovšem poslední v posledních řadách, když už jsou všichni moc velcí kamarádi a dá se říct taková rodina, což se mi moc nelíbí, tak se buď vtipy opakují nebo jsou děsně předvídatelné a vtipnost tomu dodává jen smích diváků, zatímco u jedné epizody se já zasmál jednou, s trochou štěstí dvakrát. Ale jelikož nechci tenhle z poloviny a něco skvělý seriál shazovat nechávám mu *****. Pokud bych měl ale hodnotit poslední dvě série budou to slabé ***, protože 7. sérii jsme ani nedokoukal. ()

jeziska

Tak tady máme další seriálovou lahůdku. Tahle čtveřice vědátorů je naprosto k sežrání. Baví mě tenhle styl humoru, hodně se vžívám do role Penny, protože takhle nějak bych si připadala já být obklopená skupinou zapálených vědců. Seriál od začátku neztratil nic, naopak, je čím dál vtipnější a musim říct, že mě překvapilo, s jakou lehkostí do seriálu vpluly Amy s Bernadett, jen málokdy se mi stane, že nové postavy zapadnou tak snadno. Líbí se mi i vývoj postav, žádná z nich nestojí na místě a serii po serii se stávají lepšími, ovšem neztrácí nic na svém původním šmrncu. Trochu mi to připomíná Přátele, kde hlavními místy schůzek byl gauč v kavárně a Moniččin byt. Tady je míst na výběr trochu víc, ale i to stačí. A trochu mi to připomíná Červenýho trpaslíka, kde taky každá z postav byla šáhlá :) Jedinou výtku mám k dabingu, co to proboha udělali s hlasem Amy a Penny????? Při srovnání originálu a dabingu je to jako nebe a dudy, Penny se stává nevýraznou a nudnou. ()

Falle

Není to asi až tak skvěle řemeslně ztvárněné dílko, přesto plný počet. Něco hodně těžko definovatelného si mě prostě získalo. Ať už je to ohraný příběh o tom, že i outsider/vědátor může k sexy kočce přijít, nebo vzdělávací rovina seriálu, která ve mě vzbuzuje zájem o fyziku a pojmy v seriálu propírané (přiznejte se, kdo znal Shrödingera nebo Higgsův boson před TBBT?), zkrátka to dokonale funguje. Opakuji v pravidelných dávkách a stále se bavím. ()

obyč.divák

Ze začátku mě seriál bavil,ale s postupujícím časem a další a další epizody obliba klesá a klesá.Nějak už mě nebaví smát se dokola člověku trpící OCD a čert ví čím ještě. Taky Penny je čím dal víc větčí blka a ani její zpolahezká tvářička to nezachrání. ()

Kevi1

Toto je seriál, ktorý má u mňa 5 hviezdičiek za prvé dve série a potom to ide dole vodou. Minimálne pre mňa ten humor stráca logiku a niekde v šiestej sérii to prestáva byť vtipné úplne. Ale tých prvých pár dielov je fakt peckových, Sheldonove hlášky sú naozaj trefné a každá jedna postava je pekne vyšperkovaná do detailov. V ostatných sériach by aj príbeh bol, no bohužiaľ, pre mňa to stráca status sitcomu. Ale aspoň to na rozdiel od Dva a pol chlapa zostáva milé. ()

CitySP

Big Bang Theory mi nikdy nějak nepřirostlo k srdci. Do té "osudné" noční šichty, kdy při veliké nudné krizi vytáhl kolega notebook s tím, že si to pustíme. Seriál mi naprosto přirostl k srdci. Dr. Sheldon Cooper natolik geniálně zahraný Jimem Parsonsem mě baví nejvíce, Kunal Navyyar v roli stydlivého Inda mě taky baví. Jsem rád, že jsem se k seriálu dostal až v době kdy je na světě i sedmá série a já jsem teprve v páté. Jinak bych si asi ukousal nehty nervozitou z čekání na další díl. Jednoduše jako milovník seriálů si přijdu na své. Super! :-)) ()

DeathclawCZ

Ze začátku docela pomalý rozjezd, ale pak to stoupá... podle mě celkem slušně obsazené a vymyšlené postavy: Sheldon antisociální intelektuál s neměřitelným IQ, Leonard hypochondrický zamilovaný strašpytel, Howard uchylný obřezaný žijící ve 30 se svou máti, Rajesh latémužík neschopný bez kapičky alkoholu konverzovat se ženou a do toho kočička Penny. Já myslím, že to funguje a když se do toho člověk dostane tak se pak slušně pobaví. Mě osobně to chytlo a styl humoru mě sedí. Za mě za 5 hvězd P.S. Je mě naprosto úplně u análního otvoru jestli dabing nebo ne. (sleduju oboje) ()

MirINDay

Jak z geeků a nerdů udělat oblíbence? Uděláme o nich seriál! Je pravda, že jsou v seriálu dost nevyvážené postavy. Zkuste si ale trumfnout Sheldona Coppera. V každém díle téhle postavě přidává na genialitě Jim Parsons a je téměř nemožné ho nemilovat. S přehledem vede oblíbenost postav BBT. ()

smajki

Relativně nový americký sitcom, který je už ale dnes vlastně kultem se svým širokým marketingem propagujícím reklamní předměty s motivy seriálu i herců samotných. Prostředí života geniálních vědců a jedné krásné servírky je pro mě velmi příjemným oživením už lehce prošedivělého komediálního žánru a jednoznačně nejlepší počin poslední doby ze škatulky sitcomu. Fanoušci HIMYM dále nečtěte, protože je to pro mě nesrovnatelná liga. TBBT jede na šestku a dosahuje maximálky, kdežto HIMYM nemůže zařadit ani trojku, protože se mu porouchala převodovka. Knock, knock, knock, jen tak dále. ()

Zrzavakocka

zas jeden seriál co má hlavu i patu, a jeho dvacet minut je dle mého názoru velmi dobře vynaložených dvacet minut ;) leč vše dokáže zkazit jedna jediná chyba a tou byl v tom to případě u sedmé série dabing , celých šest sérií se sžíváte s každou postavou , dá se říci, že jí poznáte po hlase aniž by jste se museli v tu danou chvíli dívat na televizi, jenže tohle přestalo platit právě u sedmé série a to počínaje Penny, přes Leonardovu matku , pokud se však dokážete přenést přes tuto chybu a ledacos prominout tak není co řešit, doufám jen, že televize která koupí práva pro další díly si toto uvědomí a bude se snažit přivést staré známe. ()

Bambulka89

Kľúčom k úspechu tohto seriálu, je nepochybne Sheldon v podaní Jima Parsonsa. Ironické až kruté poznámky a podivuhodné návyky tejto postavy vyčaria úsmev azda každému. ()

DapaCz

Jako milovník fyziky a taktéž gamesník musím konstatovat, že je toto moje krevní skupina. Skutečná zábava, která neomrzí. ()

Killy

Pro mě je to konečně humor který mi v jiných seriálech chyběl. Sheldon nás prostě vždycky přeargumentuje :) Je tak divný že sám scénárista který mu roli vymyslel musel být divný :) ()

Krastom

Dokoukal jsem již sedmou sérii a na Teorii velkého třesku jsem se stal závislým. Především na hláškách Scheldona Coopera, ty mě posílají do kolen. Za mě 90%. ()

annacfd

Jeden z neproblematičtějších seriálů současnosti u kterého mě neuvěřitelně těší, že již sestoupil z předních příček v listu nejlepších seriálů. Protože na tomhle vážně nic nejlepšího nevidím. Uznávám, že pokud jste průměrný zdravý bílý hetero cis muž věku 20 - 40 let, asi bude těžké nespadnout mezi většinu a nenosit trička s nápisem Bazinga, protože je to tak stašná prča přece.. no fakt. Já nepopřu, že když jsem poprvé seriál sledovala někdy v roce 2008/9 tak jsem si říkala, že je to celkem ok, haha, nerdi.. jasně.. Od té doby se ale dost změnilo a já nehodlám dále podporovat seriál, který je plný sexismu, racismu a ableismu, na čemž si zakládá svůj ''humor''. .. Nepochybuju, že tbbt si svoje fanoušky vždycky najde, ale já už tam patřit nebudu. // Dvě hvězdičky jsou nejspíš za průměrnost, která mi nedovoluje celou věc vyloženě nenávidět, na to to není dost dobré. ()

Hanyss_22

Naprosto geniální. Snad není co dodat. Odlehčující seriál s naprosto jednoduchým děním. Není otravný ohledně zamotaných vztahů ani nudných pasáží. ()

HBO Max se mění

02.01.2019

Teorie velkého třesku končí

Teorie velkého třesku končí

23.08.2018

Přestože stanice CBS nedávno naznačovala, že jedná o dalších sériích populárního sitcomu Teorie velkého třesku, nyní se situace změnila. Seriál totiž skončí po aktuální dvanácté sérii. Oznámil to… (viac)

TOP 2017 dle nejoblíbenějších uživatelů

TOP 2017 dle nejoblíbenějších uživatelů