Teória veľkého tresku

• Česko Teorie velkého třesku (viac)
USA, (2007–2019), 95 h 19 min (Minutáž: 18–25 min)

Tvorcovia:

Chuck Lorre, Bill Prady

Johnny Galecki, Jim Parsons, Kaley Cuoco, Simon Helberg, Kunal Nayyar, Melissa Rauch, Mayim Bialik, Kevin Sussman, Carol Ann Susi, John Ross Bowie, Aarti Mann (viac)

Dva fyzici Leonard a Sheldon rozumí úplně všemu, od nepřekonatelné gravitace černých děr po spletitou strukturu atomů. Jenže když vezmete ty atomy a zformujete z nich ženu, jsou oba vědátoři v koncích. Když se do sousedního bytu přistěhuje Penny, žena se všemi atomy na těch pravých místech, začne se soukromý vesmír pánů Leonarda a Sheldona rozpínat do netušených rozměrů. (oficiálny text distribútora)

D||X

Společně s HIMYM tvoří dvojku, která si postupem času u mě vyměnila role. Zezačátku jsem BBT sledoval jako sekundární seriál k již zmíněnému HIMYM, ale postupem času se to obrátilo. Je bohužel pravdou, že v nových seriích se těším víc na díly BBT, než-li HIMYM. Seriál drží laťku vysoko a neotřesitelně. ()

filutaBLACK

Ze života nerdů a geeků. Šeldon Kúpr je prostě ultimátní postava. Ale každý má něco - i když se mi zdá, že třeba Leonard je čím dál tím více upozaděn. Některé věci prostě musí zkultovnět: Bazinga, Sheldonova trička, kámen-nůžky-papít-ještěr-Spock :D, "Pane, jaký máte počítač? A hlavně neříkejte, že bílý." +++ ()

MyFairLady

Jedna rada: nepozerajte nic, kde herci Z BBT nehraju, ale vystupuju za seba (talkshows, dokumenty o BBT) - uplne vam to pokazi to, ako ich mate radi v seriali. Po zhliadnuti prvych 2 dielov 6. serie musim ubrat z hodnotenia.. Z BBT sa stal serial, ktory je o tom "kto, co, s kym a preco": novodobe Beverly hills ()

pokoutnice

S03E22: "Dr. Cooper?" "No, you want the crazy guy across the hall." Ani já jsem se neubránila pocitu klesající kvality, ale protože tenhle úzus z duše nenávidím, tak se pokusím analyzovat, co mi vlastně na novějších dílech vadí. Zaprvé - čím dál častější, otravný a nepřirozeně znějící smích z publika, to opravdu bylo dřív v mnohem menší míře. Leonard se vyvinul z postavy, které jsem fandila, v ubohého a otravného ztroskotance. Penny zrovna tak. Trapné a nevtipné homosexuální narážky (Raj-Howard, Amy-Penny). Proměna Sheldona mi nevadí a je svým způsobem logická, spousta asociálů v seriálech se postupně polidšťuje. Spíš by bylo divné, kdyby se tak nestalo. Přes všechnu kritiku je to pro mě ale stále pětihvězdičkový seriál a první tři série prostě nemají chybu. ()

NeverEver

Penny! Penny! Penny! Je to skvely, skvely, skvely! K serialu jsem byla "navedena" jak slepa k houslim, ale uz fidlam o sto sest a nektere serie fidlam uz podruhe:-) Priznam se bez muceni, ze sleduji serial s titulky, protoze moje anglicka vybavenost nedosahuje narocnosti Sheldonovych slovnich spojeni :-). A i presto mam nekdy problem tak rychle cist jak on mluvi:-) Snad nejlepsi konverzacni komedialni serial jaky jsem kdy mela moznost okusit. (omlouvam se Housikovi, ale ani ten nema takovy riz). Kazdy dil me zatim dokazal prekvapit, rozesmat a dokonce i inspirovat k nalezeni nekterych pouzivanych pojmu a spojeni (asi halt patrim do kategorie Penny:-). Skoda ze se Oscar neudeluje serialum, protoze tenhle by si ho urcite zaslouzil. Pokud by tvurci nahodou vytvorili celovecerni film, chci na premieru... a ted me omluvte jdu zkontrolovat Schrödingerovu kocku. :-) ()

dmk

Zajímavost: 1.)CHYBA-V jedné z episod páté série série Sheldon říká: "Amy zná můj koalí úsměv do ZOO spolu chodíme celkem často", což je nesmysl, neboť nejbližší ZOO, kde jsou k vidění koaly je vzdálená, přes 200km. 2.)V episodě S0513 odchází Leonard na rande s Penny a Sheldon, Wolowitz a Rajesh hrají osadníky z katanu, které již mají rozehrané. Sheldon potřebuje dřevo. To získá krátce před návratem Leonarda. Vzhledem k délce hry je toto nesmysl, neboť je nepravděbodobné, že by hru ještě hráli, natož, aby byl Sheldon pořád na stejném bodě. 3.)Sheldonův typ osobnosti dle MBTI je nejspíš ISTJ. Odůvodnění: Introverze je zřejmá, například v jedné episoděse spřátelí s vývojářem her a když to oznámí ostatním(Leonard, Peny..), tak řekne, že nyní musí ukončit přátelství s jedním z nich, neboť pět by bylo moc. O temperamentu SJ, svědčí jeho posedlost dodržovat tradice a strach ze změn. T-zde rovněž není potřeba dlouho přemýšlet, popis ISFJ, by na Sheldna neseděl, Sheldon není příliš empatický apod. ()

xpavelo

4 vědci, kteří v běžném životě nejsou moc použitelní a vedle nich v pronájmu blondýnka. Co dodat, snad jen bazinga ! :) 100% ()

Lukkyn

V tomto seriálu nabírá hláška "vypadá to tu jako oslava ajťáků" nový rozměr. Přesně takhle si představuju superchytrý lidi:-) Rozdíl je v tom , že většinou jsou mi takovýto vědátoři nesympatičtí , ale tydle joudy jsem si oblíbil. Hlavně tedy Sheldona :-) Myslím, že to právem patří ke spičce sitcomů a čím víc dílů jsem shlédl tím víc se mi seriál dostal pod kůži. Můj nový žebříček seriálů tedy zní:1. dva a půl chlapa, 2.přátelé 3. Jak jsem poznal Vaši matku 4. Teorive v. třesku :-) ()

Butch71

Spolu s HIMYM dle mého mínění nejlepší sitcomy, které jsou v současnosti nabízeny. U každého dílu, i u těch slabších, se hodně zasměju, některé zahřejí u srdce, na každý díl se těším s nedočkavostí malého dítěte před Štedrým dnem. Prostě zábavný sitcom, jak má být, který mi přirostl k srdci. Jim Parsons je opravdu skvělý, těžko si představit, že by někdo jeho excentrického podivína zahrál kdy lépe. Uff, už, aby byl podzim a rozběhla se další řada... ()

Jinoch

Geniální, dokonalé, neopakovatelné, kultovní... I s takovými přívlastky jsem se u tohoto seriálu setkal a tak jsem nakonec i já podlehl a podíval se na tento údajný seriálový klenot, ovšem nestačil jsem se divit. Big Bang Theory mi totiž přichystal až ostudnou podívanou plnou trapného humoru a vrcholného nevkusu... Již jen samotné vtipy by se dali rozdělit do tří skupin - předvídatelné, ubohé a ty, co se neustále opakují. Bohužel, humor je právě to, na čem sitcom stojí a padá a zde BBT propadl na plné čáře. Navíc nejedná se o jedinou chybu tohoto seriálu. BBT totiž jede stále podle té samé šablony, všichni herci jsou v odříkávání textů zcela prkenní a slovo sympatie (krom Penny) je jim asi tak blízké jako sebereflexe naší vládě... Bohužel, tato znásilněná podoba Ajťáků nedopadla vůbec dobře a její bezmezná popularita jen dále škodí mému náhledu na ní. Dvě hvězdy jsou tak adekvátní hodnocení a krom kvalit seriálu ukazují i počet scén, kterým se (průměrně) během jednoho dílu zasměji... 40% ()

milford

První a druhá série geniální, vtipný a hlavně chytrý humor, který pochopí opravdu jen Ti chytřejší. Od třetí série už to jde se seriálem zcela jistě z kopce, popravdě si ani nevybavím nějaké zásadní dílý z 3. až 5. řady. Prostě se to zvrhlo v klasický vztahový sitcom, kde chytrá vtípky ustoupily hodně stranou a pokud se nějaký vyjímečně objeví, vždycky jej zkazí tím, že vysvětlí pointu. Big Bang už rozhodně není to co býval. Dlouho jsem tu měl 5 hvězd, ale po těch 5-ti sezónách musím hvězdu ubrat, bohužel. ()

Johnlaw

Teorie velkého třesku je určitě vynikající sitcom ale stejně se nemůžu zbavit pocitu že ta hlavní tíha obstarávání humoru leží na Penny a Sheldonovi a ostatní postavy je jen jakoby doplňují ale i tak jsem se u tohoto dílka dobře bavil. ()

mcamino

1. série... Především důkladné seznámení s pěti hlavními postavami, seriál se rozjíždí pomalu, ale jistě. Leonard se celou sérii snaží získat Penny a to je vlastně jedna z náplní každého dílu. Nicméně to ale neomrzí. Konec série je hodně otevřený, když se Leonardovi konečně podaří pozvat Penny na rande. 2. série... I když první série byla skvělá, druhá se s ní nedá ani srovnat. Dějově je to díl od dílu lepší. Sheldon štve své kamarády čím dál víc. V posledním díle série poprvé zaznělo slavné ,,BAZINGA". A na konci série znovu velká událost, tentokrát jeli na severní pól. Neváhám ani minutu a jdu na třetí sérii. 3. série... Vychází ze stereotypu prvních dvou sérií. Leonard a Howard jsou zadaní, poprvé se v seriálu, pokud se nemýlím, objevilo prostředí obchodu s komixy. Zábava samozřejmě nevázne, zdá se mi, že seriál je čím dál lepší. Nicméně nutno podotknout, že tato série se už první moc nepodobá. Největší překvapení znovu na konci série, když jde Sheldon na rande. 4. série... Je oživena především třemi novými postavami, a to Bernadette, Amy a Priya. Bernadette se zasnoubila s Howardem, Leonard chodí s Priyou a Sheldon má ,,vztah" s Amy. V posledním díle si prohodí bydlení Rajesh s Leonardem, načež se Rajesh vyspí s Penny. Trojice Bernadette, Penny a Amy soupeří s Priyou. O zápletky v této sérii tedy není nouze a u každé osoby je nějaká změna, rozhodně je to skvělé oživení a seriál nabírá čím dál lepší tempo. 5. série... Prvních 12 dílů byl po skvělé čtvrté sérii zklamáním, příběhy tak nějak o ničem. Ovšem díly druhé půlky série v sobě skrývají něco, čemu jsem jaksi podlehl. Ač to na první moment nevypadá, po chvíle přemýšlení jsem na to přišel. Každá osoba měla pro sebe věnovanou nějakou epizodu, 13. díl..Leonard si vysní rande s Penny, 14. díl..Rajesh má svou dívku v telefonu, 18. díl, Sheldon se musí vypořádat s tím, že jeho holič je v nemocnici, no a Howardovi je věnována tak nějak celá série, zaprvé se žení s Bernadette, díky čemuž je poslední díl série jeden z nejlepších celého seriálu (mimochodem můžeme vidět z pohledu satelitu i jeho matku) a zadruhé letí do kosmu a přípravě věnuje opravdu hodně času. Trochu mi vadí, že díly na sebe tolik nenavazují, ale dá se to přežít. Že se seriál od první série změnil není třeba zmiňovat. Z hlavních hrdinů už nejsou intoši, Leonard celkem se sebevědomím chodí s Penny a i Sheldon uznává Amy jako svou dívku. Není to to terno ze čtvrté série, ale rozhodně se těším na tu šestou. 6. série... Měl jsem obavy, ale to přešlo po prvním díle. Tato série totiž o nemálo předčila všechny předchozí, v době, kdy by měl seriál pomalu klesat na kvalitě i sledovanosti, čísla říkají pravý opak. Každý díl dokázal nadchnout, Leonard už je ve vztahu s Penny daleko, Raj si našel holku, Sheldon nevylučuje intimnější vztah s Amy, naši fyzikové bezesporu dospěli. Když se teď podívám na díly 1. řady, poznal bych ten seriál skoro jen podle prostředí a postav. To ale není vůbec naškodu. Poslední díl opět shledávám nejlepším za celý seriál. Stala se tam spousta věcí. Začalo to vlastně už v díle předposledním, Sheldon měl možná sex s Amy (tvůrci to nechali otevřené), v posledním díle se pak rozejde Raj s Lucy, ale díky tomu začne mluvit se ženami!!! Další milník, Penny řekla Leonardovi první miluji tě, když se s ním loučila při odjezdu na výzkumnou výpravu. Prostě neskutečná 6. série ve skvělém seriálu. A teď nastává čekání na řadu sedmou. 7. série... No, na každé sérii jsem měl rád že příběh se hodně posunul, o 7. sérii to zas tak říct nemohu, děj stagnuje, jasně, zachránily to poslední dva díly, to je zase skok nejvyšší úrovně za průběh celého seriálu. A konec znovu otevřený, ale když si to vemu tak z celé série shlédnout první díl, pak nějaké dva plus dva poslední (5 dílů z 24 myslim), věděl bych co se stalo uplně stejně jako to vím teď po shlédnutí celé série. Ano, zasmál jsem se a hodně, ale přeci jen ve všech seriálech oceňuji hlavně děj. No nicméně konec série dost otevřený, Leonard s Penny svatba, Sheldon někde pryč, Amy smutná a Stuart přišel o obchod, tak se stará o Howardovu matku, jo, a tohle vše v posledních dvou dílech, jak jsem již řekl. No ale díky tomu se těším znovu na sérii osmou, a seriál je srdcovka, tak snad ještě pár sérií bude. 8. série... Tak jsem rád, že osmá série předčila sedmou. Bylo zde spoustu mini příběhů, což dosud v takovém měřítku nebylo zvykem. Každopádně nejdůležitější události opět v posledním díle, Leonard s Penny z ničeho nic domluví svatbu ve Vegas a naštvaná Amy se po pěti letech rozejde se Sheldonem. Za zmínku rozhodně stojí smrt Howardovy matky, díky čemuž rozhodně tato série není o ničem a hodnotím ji velmi kladně. Vzhůru do další série. 9. série... Co se mi nejvíc líbí na těchto dílech oproti začátku seriálu? Že na sebe perfektně navazují. Kolikrát díl začíná tam, kde skončil předchozí a to se mi hodně líbí. Už zde není tolik vědy, takže chápu, že některé seriál odrazuje a přejí si konec. Mě to ale naopak vyhovuje. Takhle se mi seriál líbí víc a vzhledem k tomu že už za první série jsem mu dal plný počet hvězd, je pro mě TOP. Konec seriálu určitě nechci, jen ať pokračuje dál. Co se týče příběhu, nepřišel žádný velký zvrat jako bývá zvykem, v průběhu série se Amy vrátila k Sheldonovi, Stuart se odstěhoval od Howarda s Bernadette, ta otěhotněla, což je asi největším bodem série. Závěrečný díl zahrnoval svatební hostinu. 10. série... Úvod série (prvních cca 5 dílů) mě moc nebralo. Další však jely na podobné vlně jako série předchozí. Stále na to rád koukám, i když příběhově se vlastně nic nestalo, jedna dějová linie je vládní projekt, druhá vztah Sheldona s Amy. Tato linie vygraduje v posledním díle, kdy Sheldon požádá Amy o ruku. Co bych vyzdvihl v této sérii je větší zapojení Stuarta do hlavního děje. Naopak Raj šel do pozadí, pouze jeho finanční problémy jsou řešeny. Do pozadí přešli i Wolowitzovi s malou dcerkou, Dvojice Leonard a Penny příběhově stagnuje, jsou pouze na pozadí hlavních linií. Hodnotím stále kladně a těším se na další díl, především na odpověď Amy. () (menej) (viac)

Drky

Nevím, nikdy jsem tomu nepřišel na chuť! Tyhle komediální seriály mi prostě nic neříkají! Já se prostě budu smát, kdy budu já chtít a ne, že mi to někdo "nařídí". Ano zasmál jsem se, ale jenom občas, ale většinou jsem se jen ušklíbl a to u mě není dobré znamení! ()

gurmet

Dříve skvělé, ale od páté a zejména šesté řady již pouhá vyždímaná šablona, kterou Chuck Lorre předal mladým, nezkušeným a ryze průměrným scénáristům, kteří nejsou evidentně schopni ani vzdáleně napodobit kvalit předlohy, ba přímo nechápou základní konstrukci vyprávění. Setkáváme se tak plytkými, nespojitými epizodkami stavěné pouze pro laciný efekt, a ideovou impotencí špatně zakrývanou spoléháním na nekonečně řešení vztahů á la "Tak jde čas". Zářným příkladem nastupujícího úpadku a idiocie budiž šokující scéna pusinkování Sheldona v S06E03, která není inteligentní, není humorná, nemá pointu, a je přesným opakem humoru příznačného pro BBT. Dříve 90 %, dnes s bídou 40. ()

HBO Max se mění

02.01.2019

Teorie velkého třesku končí

Teorie velkého třesku končí

23.08.2018

Přestože stanice CBS nedávno naznačovala, že jedná o dalších sériích populárního sitcomu Teorie velkého třesku, nyní se situace změnila. Seriál totiž skončí po aktuální dvanácté sérii. Oznámil to… (viac)

TOP 2017 dle nejoblíbenějších uživatelů

TOP 2017 dle nejoblíbenějších uživatelů