Hotel Chevalier

• Francúzsko Hôtel Chevalier
Krátkometrážny / Dráma / Romantický
USA / Francúzsko, 2007, 13 min

Do hotelu za mužem přichází jeho přítelkyně, od které utekl. Setkávají se oba v okamžiku, kdy již začínají oba toužit po tom druhém. Barevně naladěná romantická komedie představuje první část filmu Darjeeling Limited. (Schobul)

Indiana

Byli jsme se školu v kině na tom filmu Wese Andersona a tohle tam běželo jako předfilm....a já nevim....natalie portman tam vypadala jako mužatka a z Jasona Schwartzamana se mi dělalo nějak horko....už to nikdy neuvidim. ()

Stegr

40% - Svlékací scéna má celkem atmosféru, jinak jsem se docela nudil i při tak krátkém filmu. Asi se to fakt chce podívat na The Darjeeling Limited, abych chytil smysl tohoto filmečku, tedy jestli nějaký je... ()

Snorlax

Nahá Portmanová je mi zhola ukradená a o nic jiného v tomhle ničem vlastně vůbec nejde. Ideální pro stárnoucí seladony, aby se kochli pohledem na ženskou krásu, kterou již běžně nemají k dispozici. ()

Legas

Myslel jsem, že jde o vtip, ale on to je vážně krátký (samostatný?) film, který se promítá před Darjeeling Limited. Nicméně pro něj platí to samé - pěkně se na to dívá, ale neumím v tom číst. ()

Jordan

natalie portman (dobrá a navyše pekná herečka . . . alebo naopak), jason schwartzman (bratranec súrodencov coppolových - aj dievčatko aj chlapček sa Francisovi Fordovi vydarili, obaja sú režiséri) - jeden z dvorných hercov wesa andersona, wes anderson - génius, sa vzali a za jeden víkend natočili tento krátky film, ktorý slúži ako reklama a predfilm najnovšiemu andersonovmu počinu Darjeeling limited a ako taký dokazuje andersonovu imagináciu, genialitu, hravosť a jeho estetické východiská; milý, jednoduchý a odkazmi nabitý, vtipný a andersonovský perfektný od začiatku po koniec; godard ožíva nielen v oblečení, účesoch a gestách dvojice protagonistov; scenár je etuda, ktorá by sa mohla vyučovať na scenáristických školách a seminároch; všímať si detaily je pre fanúšika wesa andersona rozkoš! ()

Vodnářka

"I promise you i will never be your friend.". Nádherná atmosféra, krásný příběh. Jako samotný krátký film to nestačí, jak úvod k Darjeeing Limited dokonalé! ()

Dzeyna

Hezké, zajímavé, ale řekla bych, že se z toho dalo vydolovat o hodně více, obzvlášť ohledně Natalie. Výborná písnička a scénář. ()

swamp

Zajímavý prolog k filmu The Darjeeling limited, jenž příjemně doplňuje některé náznaky v samotném celovečerním snímku. Schwartzman s Portman jsou zde úchvatní, Andersonovy záběry a výborná hudba dodávají tomuto kraťasu zajímavý nádech. Hodnotím však jako samostatné dílko, proto to nejsou 4*. ()

Arsenal83

13 minút natočených len z jediného dôvodu, aby Natalie ukázala kúsok zo seba, pričom dlhodobí koitálni abstinenti slintajú, no ja na krátkovlasej zmodrinetej osobe nič atraktívneho nevidím. Samoúčelové, prostoduché. ()

Šandík

Film, který má smysl pouze jako vysvětlivka jedné dějové linie Darjeeling Limited. Sám o sobě se mi ovšem jeví dosti zbytečný a celkově nedotažený. Celkový dojem: 65% ()