“Já tohle město vlastním” Vlastnictví se ale londýnskému gangsterovi ze staré školy Lennymu Coleovi (Tom Wilkinson) začíná prodražovat. Přichází sem movitější zahraniční konkurence s plánem na pozemkový podvod. Malý zlodějíček (Gerard Butler) a jeho parťáci si myslí, že mohou hrát na obě strany a dostat se do vyšší ligy. A teď přihoďte chladnokrevně tvrdou účetní (Thandie Newton), rockera, který pro zvýšení prodejů předstírá vlastní smrt, rádoby hudební magnáty (Jeremy Piven, Chris Bridges), ukradený obraz a šílenou čtverylku peněz a svalů – a dostanete divokou a zábavnou gangsterku, drsnou filmovou řežbu plnou sexu, rváčů a rock´n´rollu od autora a režiséra Guye Ritchieho (Seber prachy a vypadni, Podfu(c)k). (oficiálny text distribútora)

v.indruchova

Myslím, že toto nepřináší nic nového. Díky za tu trochu komedie a skvělého K. Rodena. Nasílí, feťáci není mým oblíbeným tématem, ale díky za určitý druh dobrého konce:) ()

Rust_Francis

Guy ještě v docela slušné formě, než to s ním začalo jít tam, kde ani slunce nesvítí. Dobře zvládnutá režie s ne ale už tak dobře zvládnutým scénářem. No co, pořád je to slušná dávka humoru a akce. Gerard docela slušně tomu chaosu velí a pohled na Karla Rodena mezi těma hvězdama potěší nejednoho českého fanouška. Co je naprosto bez chybičky je soundtrack. Hudba šlape a na chvíli jste RocknRolla i vy. Výborná scéna s Rusákama, kteří prostě ne a ne chcípnout. ()

sibskyn

Tohle bylo zklamání. Ritchieho styl, prostě žeru, ale tohle je strašně prázdné, bez pořádné akce, ani vtipný to tak není. A děj mi nepřišel tak dokonalý, jako u minulých děl. No škoda i mistr má své slabé chvilky. ()

PeteBuck

Pána Ritchieho som spoznal cez jeho Sherlocka Holmesa, ktorým ma fakt dostal. Tak som si povedal, že by nebolo od veci mrknúť aj na jeho ďalšie filmy. Rozhodne to nebola strata času. Pohodový film s kopou humoru vlastnému Britom nás Ritchie vtiahne medzi bandu väčších či menšich zločincov, ktorých osudy sa prelínajú v tak trochu bláznivej zápletke. Herecká skladba ma príjemne prekvapila. Napriek tomu, že sa to zamotávalo každou minútou, človek nestrácal prehľad. Je to neskutočne uvoľnený film, má to v sebe trochu zo starej školy. Proste banda gangsterov sa rozpráva, sem-tam nejaká akcia a hlavne dosť nezabudnuteľných momentov. Dvojka ruských zabijakov, ktorí sú niečo ako Terminátori alebo zombie, ale keď príde na to, že dopadnú svoju obeť, tak si obeť priviažu o posteľ, zatancujú v spoďároch a pri tom popíjajú vodku, brúsia si kudly (doslova) a vrtia zadkom do rytmu hudby. Čo bolo zaujímavé, najlepší tam bol jednoznačne Mark Strong, ktorého tvár je nezabudnuteľná. Odporúčam vidieť. Je to pecka. ()

kolly13

Odvar minulých pecek se scénářem marnivosti. Roden výkon dobrý, jen ruský přízvuk vypadá jinak. Pochvala pro Elbu, ruského žoldáka a hlavně Kebbella. ()

HellsAngel

Ritchie chce ukázať, že na to stále má a tak vezme recept, ktorý fungoval pri jeho 2 najlepších filmoch a natočí to malinko inak. Výsledok je síce solídny, ale takýmto kanibalizmom na sebe samom nevyhnuteľne stráca ľahkosť, sviežosť a nadhľad, tak typický pre jeho rannú tvorbu. ()

JokerBaby

RocknRolla - Divoká Parta - RocknRolla - JOHNNY QUID - TOBY KEBEL - kto ste ešte nevidel RocknRollu tak na všetko sa rýchlo vykašlete a rýchle si to pozrite . Lepší film sa len tak ľahko nevidí. Autor sa tu pokusil zlomiť laťku k filmu PULP Fiction - historky z podsvetia - kedže dinosauři ešte nevyhynuli tak veľa ich bude tvrdiť že na trapného BRUCA WILLISA to nemá. Áno boli tam aj iné zvučné mená a rovnako zvučné sú aj vo filme RocknRolla. Veľmi známe mená ktoré ešte dnes dobývajú kiná. Gerard Butler / 300 , ATILLA, Ctihodný občan, Greenland, Kazateľ kalašnikov... atď Tobby Kebel - BLOODSHOT s Vinom Dieslom TOM HARDY - Venom (2018), DANKIRK 2017, Dieťa 44, Návrat Temného rytiera... KAREL RODEN - Copak je to za vojáka a veľa veľa ďalších Idris Eleba Thunde NEWTON - Star Wars Story (2018). Tieto mená a ich herecký talent dáva tomuto filmu vysoké hodnotenie ak by zahrali hocičo. Tento film nemá chybu - je to historka z podsvetia ktoré nemá zatiaľ konkurenciu. ()

BrusVejn

Jedna z tých slabších Ritchieho gangsteriek, ale stále zábavná a plná zaujímavých postáv a dialógov. Škoda toho uponáhľaného konca bez výraznej gradácie. ()

onde

O tomhle filmu jsem nějak do poslední doby nevěděl, o to větší bylo moje překvapení. Mám rád některé Ritchieho filmy, a tenhle se zařadil po bok těch zdařilých. Myslím, že namíchal optimální koktejl a ten člověk vypije jedním hltem:) Slušné tempo, černý humor, trošku krutosti... Zábava, co neurazí. Mě to bavilo. Roden dobrej, výběr herců taky fajn. Silné 4* ()

tomaszon

Ritchie opět nezklamal, teda hlavně v tom, že neupustil od své zaběhnuté šablony, která i tak stále funguje... V porovnání s ¨Lock,stockem¨bo ¨Podfuckem¨ už to ale tak našlapané nebylo. Karel Roden patří mezi oblíbence, ale v roli obchodníka z Uralu, alespoň u mě, neuspěl. ()

epsyn5

Stejný náboj jako Podfuck už na mě podruhé tak nezapůsobil, navíc určitá zmatečnost a přehnaná složitost rozhodně na kvalitě ubírá.....jen tak mimo řeč... drogy se na úrovni fakt brát nedají a ten, kdo to v tomhle filmu viděl je asi trochu na hlavu ;) ()

Zemřel herec Tom Wilkinson

Zemřel herec Tom Wilkinson

30.12.2023

Rock hubí fašisty

Rock hubí fašisty

15.12.2008

Nejdřív RocknRolla, teď Sgt. Rock. Guy Ritchie se očividně snaží zdůraznit, že pop (ztělesněný jeho nekorunovanou královnou) už je pro něj opravdu minulostí ;-). Samozřejmě s muzikou tohle nemá nic… (viac)