Hobit: Neočakávaná cesta

• Česko Hobit: Neočekávaná cesta (viac)

Prvá z troch častí filmovej adaptácie románu J.R.R. Tolkiena prináša príbeh z bájnej Stredozeme, ktorý sa odohral šesťdesiat rokov pred udalosťami opísanými v trilógii Pán prsteňov. Hobit  Bilbo Bublík píše pamäti a rozpráva o svojej dobrodružnej ceste synovcovi Frodovi Bublíkovi.
Hobit Bilbo Bublík opúšťa svoju pohodlnú noru a vydá sa na spoločnú púť s čarodejníkom Gandalfom a trinástimi trpaslíkmi, ktorých vedie legendárny bojovník Thorin Dubbin. Cieľom ich výpravy je získať späť stratené kráľovstvo trpaslíkov Erebor pod Osamelou horou, odkiaľ ich kedysi vyhnal drak Smaug, aby sa zmocnil ich bohatstva, zlata a diamantov, ktoré vydolovali v miestnej bani. Výprava je veľmi nebezpečná, pretože vedie cez územia, kde vládnu krvilačné kreatúry, zlí škriatkovia, chamtiví obri, ťažkopádni trollovia, diví Wargovia a príšerný Nekromant. Na brehu podzemného jazera Bilbo stretne Glgúňa - bytosť, ktorá mu navždy zmení život a vnukne mu ohromné životné odhodlanie. Okrem toho Bilbo získa aj vzácny Glgúňov zlatý prsteň, ktorý vládne výnimočnými vlastnosťami a spája osudy Stredozeme. Ale o tom Bilbo zatiaľ ešte nič netuší... Počas dobrodružného putovania skupiny trpaslíkov za strateným domovom sa v samotárskom Bilbovi prebúdza hrdinský duch a pocit spolupatričnosti k svojmu vzácnemu a výnimočnému rodu. (TV JOJ)

mahulenka

Všechna Tolkienova poetika se ztrácí v přemrštěných akčních a bojových scénách. Bohužel se v dnešní době filmy bez sexu či násilí neuznávají. Je to velká škoda, protože Hobit v podání Jacksona měl velký potenciál, obzvláště co se týká nádherné pohádkové vizuální stránky. ()

Hanes749

Zručně natočený film, který člověka vtáhne do děje a k tomu dobrá akce i triky. Ale abych jen nechválil, film je chvílemi moc roztahaný a člověk se začne občas i nudit, což zamrzí :( více nemám co dodat a jen mě mrzí že sem Hobita neviděl v kině. Asi určitě bych si ho užil více než když sem se na něj díval doma na PC. ()

CZmaggieCZ

Asi od začátku bylo jasné, že to nebude mít na Pána prstenů, ale i přesto - skvělý film! Moc ráda jsem se na chvíli zase vrátila do kraje a do Tolkienova prostředí, které Jackson umí perfektně vytvořit. ()

Scorpik87

Tak super byl jsem na to v kině dokonce s dabingem ale nejvic to, že to bylo v 3D. Líbí se mi jak v knížní podobě tak i tento film. A doufám že uvidím i druhou část moc se na ni těším. ()

Dalajlada

Když jsem se dozvěděl, že tříknížkový lotr bude mít tří díly, jásal jsem.když jsem s dozvěděl, že jednoknížkový hobit bude mít tři díly, začal jsem blednout, potit se a přicházely první noční můry... Tak jako každý film ze Středozemě od Jacksona je to fantastické. Nádherné exteriéry, parádně propracované všecko, na co si divák jen vzpomene. Ale v tut chvíli začíná děj dostávat docela fest na frak. Aby zvládly nacpat jednu knihu do tří dílů musí autoři vymýšlet neskutečné voloviny, aby děj zbytečně natáhli... Od původního příběhu naštěstí neutíkají až tak moc, aby to člověk nebyl schopen překousnout. Podtrženo sečteno: krásně se na to dá dívat, ale klidně to mohlo být o pěknej kus kratší ()

gagun

Vydejte se na dloóóóóóóóóóóóóóóóóóóóóóóóóóóóóóhou cestu do staré dobré Středozemně, plné reklam na Nový Zéland. Pokochejte se rozličností trpaslíků, s Thorinem snažícím se vzhledově trefit do podobného krále z LOTRA. Čekejte spoustu odkazů na Pána prstenů, jako od počátků zlý Saruman. Čekejte nádherné bojové scény, bez hlavy a paty, likvidující fyziku i Váš mozek. Bez dechu očekávejte zlomeni po stometrových pádech , které nepřijdou. A tupě přemýšlejte, co že je to ten Radegast za hipíka. 71% ()

pekkanik

Váhal som medzi tromi a štyrmi - stále som si hovoril: Neporovnávať s Pánom prsteňov, ale príliš sa mi nedarilo. Vôbec to nie je zlý film, len tempo je hodne nerovnomerné, pri istých pasážach som sa nudil, pri niektorých som zasa nestíhal. Knihu mám viackrát prečítanú, takže ma potešilo zliezanie sa trpaslíkov u Bilba, hromoví obri a let na orloch, čo mi ale vadilo, boli príliš digitálni vroci a škrati, občas som si pripadal ako vo väzení v druhom Riddickovi. Čo už, majster Jackson zrejme svoje maximum dosiahol v LOTRovi, teraz ho čakajú už len pozitíva a sociálne istoty; a tak nostalgicky spomínam na hĺbku príbehu a ľudskosť, ktoré dýchali z Pána prsteňov, tu je toho naozaj poskromne. ()

noKOMERZIALL odpad!

jedna velká nesnesitelně ubíjející nuda,ani jsem to nedokoukal,celkově o ničem kilometry zbytečných dialogů asi tak o 254879 tříd níž než kdysi kvalitní pán prstenů. ()

honyy

Je tu další trilogie, u které jsou očekávány nároky spjaté s další dějově stejnou trilogii , která se dějově uskutečnila a měla by navázat na Hobita. Ano mluvím o Pánu prstenu. Už od prvních minut jsem měl hnedka jasno, že vím kde jsem. Byl jsme v krásném Kraji, kde efekty a masky herců mě dostaly do toho správného rozpoložení, že tohle bude to pravé co jsem od toho čekal. Známa postava Gandalf, příběh o trpasličím království, které střeží drak, děj nabytý akcí (horští zlobři, útěk před vlky, Roklinka, válka hromů, skřetí jeskyně, Azok a mnoho dalšího). Děkuji Jacksonovi za tohle zlato, které dokázal stvořil. Jednoznačně film, který si zaslouží můj obdiv a musím uznat, že skoro 3 hodiny sezení v kině bylo milým přínosem. Jediný negativ bych viděl ve zpracování 3D a české verzi, které jsem si tak neužil jako anglický dabing ve 2D. Inu není nad originál. ()

Mažňák

Byl jsem na 3D verzi, takže si u těchto filmů většinou užívám 3D. Co si však matně pamatuji, vadil mi zdlouhavý začátek. Narozdíl od LOTRa je Hobbit spíše pro nižší věkové skupiny. Něco mezi H.Potterem a LOTRem. Samozřejmě pěkně natočené. Dal bych mezi 70 a 75%. Před týdnem jsem byl na druhém díle a ten dopadl rozhodně hůř.... ()

ppfox

dodatečně rok po shlédnutí (a čerstvě po návštěvě cinestaru s "2") hodnotím 4* (3,5 spíše), očekávání po LOTRu bylo veliké a to jinak výbornému rozjezdu jistě (neprávem) ublížilo, pěkná atmosféra a příprava na větší věci. Šmakovo oko a zamručení moc hezké na závěr :-) ()

Monkey_Bear

Chjo.. Beru, prostředí je úžasné, skvěle se na to kouká, po vizuální stránce se tomu fakt nedá nic moc vytknout, ale stejně.. Partička jde a jde a pořád někam jde, až tam na konci.. nedojde.. A teď rok čekejte, suckers!! ()

Laslo

Hobit: Neočakávaná cesta začal celkom dobre pekne mesto, scény a námet.Len keď som pozrel prvú hodinu filmu tak už ma to tak pomaly nudilo.Tie minúty mohli využiť aj lepšie.Čakal som od tohto filmu viac ale trochu ma to tak zarmútilo.Tešil som sa na to keď to ešte bolo v kinách, ale neviem čo bude ešte v druhej časti Hobita,tento film by sa kľudne zmestil aj do dvoch hodín a nie do troch. Gandalfová postava tam stvárňuje celkom takú prijemnú postavu.Koniec bol taký zaujímavý a prichystaný na dalšieho Hobita. Moje hodnotenie je 3*. ()

Podhorsky

Pokud se divák znající předlohu povznese nad to, že nejde o filmové zprcování ale jen o film inspirovaný Hobitem, tak je to fajn film. Pro mě lepší než pokračování. Kouzelní zlobři a dýchánek na začátku. ()

Viking69

Predem, knihu jsem necel a tak si v prubehu filmu obcas kladu otazky proc tohle a proc tamto, mozna proto bych nedal posledni hvezdu, ale to by Peter asi musel udelat filmu sest misto tri. Jsou to tri hodiny u telky nebo v kine a i pres to to utece, protoze se porad neco deje a dej nenudi. Prijemne a i lehce zabavne v podani Martina Freemana a jeho grimas. Uz se tesim az shlidnu celou trilogii v jeden den :D ()

polda

Po prvních několika minutách, jsem byl příjemně překvapen citacemi z knihy, které pokračovali celým filmem. Tempo bylo velmi pozvolné, ale i přes to mě tento film bavil a těšil jsem se na druhý díl, ve kterém jsem čekal. větší gradaci děje. Bilbo po zisku prstenu, který našel v hoře, kde žil glum, jenž jak řekl Gandald sehraje velkou roli v osudu středozemě, získal více seběvědomí a začlenil se do skupiny. Ve které byl se třinácti trpaslíky a jedním čarodějem. Tato skupinka měla za cíl dostat se do hory, kde dříve žily trpaslíci. Tam ale vládl drak, a Thorin Pavéza měl tedy ztíženou cestu zpět na trůn. Tento díl byl ale soustředěn pouze na seznámení se skupinou. ()

lupik84

Hobita jsem dlouho očekával a nezklamal. Ani svou délkou, ani zpracováním. Není to přesné převedení knihy a určité příhody jsou vyloženy jinak, ale možná je to tak lepší. Každopádně jsem moc rád za zfilmování. ()

k0c0urek

Pro mne zatím nejlepší díl ze všech na motivy LOTRA a spol...na pohodu...jen mi nesedla pasáž s kamennými obry v horách...to už bylo opravdu velké sousto... ()

Izzetman

Chorál, který zazněl i v traileru byl pro mne hlavním lákadlem, jelikož věstil konečně opět epický film. Bohužel jsem naletěl. Tuto běhačku s občasnou vtipnou momentkou ocení možná +/- 13ti letý divák. První půlka (do zlobrů) ještě ušla, zbytek jsem se nudil. ()

Pán prstenů mění majitele

Pán prstenů mění majitele

19.08.2022

Těsně před premiérou seriálového Pána prstenů: Prsteny moci přichází zásadní změny týkající se práv na knižního Pána prstenů a Hobita. Ty totiž odkoupila švédská herní společnost Embracer Group,… (viac)

Práva na Pána prstenů jsou opět na prodej

Práva na Pána prstenů jsou opět na prodej

10.02.2022

Zatímco už za pár dní přistane na internetu první trailer z očekávaného televizního seriálu Pán prstenů: Prsteny moci, neméně tak důležitou zprávou je nová informace, že filmová práva (samostatně… (viac)

Druhý ročník Comic-Conu Prague se blíží!

Druhý ročník Comic-Conu Prague se blíží!

18.09.2021