Hobit: Neočakávaná cesta

• Česko Hobit: Neočekávaná cesta (viac)

Prvá z troch častí filmovej adaptácie románu J.R.R. Tolkiena prináša príbeh z bájnej Stredozeme, ktorý sa odohral šesťdesiat rokov pred udalosťami opísanými v trilógii Pán prsteňov. Hobit  Bilbo Bublík píše pamäti a rozpráva o svojej dobrodružnej ceste synovcovi Frodovi Bublíkovi.
Hobit Bilbo Bublík opúšťa svoju pohodlnú noru a vydá sa na spoločnú púť s čarodejníkom Gandalfom a trinástimi trpaslíkmi, ktorých vedie legendárny bojovník Thorin Dubbin. Cieľom ich výpravy je získať späť stratené kráľovstvo trpaslíkov Erebor pod Osamelou horou, odkiaľ ich kedysi vyhnal drak Smaug, aby sa zmocnil ich bohatstva, zlata a diamantov, ktoré vydolovali v miestnej bani. Výprava je veľmi nebezpečná, pretože vedie cez územia, kde vládnu krvilačné kreatúry, zlí škriatkovia, chamtiví obri, ťažkopádni trollovia, diví Wargovia a príšerný Nekromant. Na brehu podzemného jazera Bilbo stretne Glgúňa - bytosť, ktorá mu navždy zmení život a vnukne mu ohromné životné odhodlanie. Okrem toho Bilbo získa aj vzácny Glgúňov zlatý prsteň, ktorý vládne výnimočnými vlastnosťami a spája osudy Stredozeme. Ale o tom Bilbo zatiaľ ešte nič netuší... Počas dobrodružného putovania skupiny trpaslíkov za strateným domovom sa v samotárskom Bilbovi prebúdza hrdinský duch a pocit spolupatričnosti k svojmu vzácnemu a výnimočnému rodu. (TV JOJ)

stilgar1

Šel jsem do kina na Hobita a dostalo se mi... hádejte čeho? Ano, Hobita! Ti co očekávali, že jim Jackson pod stromeček nadělí dalšího "Pána prstenů", měli prostě smůlu. A ti, kteří očekávali něco jiného (např. méně pohádkového), měli smůlu takřka ještě větší. Oboje bylo samozřejmě naivní (o to horší pro mě bylo zjištění, kolik lidí těmto mylným přesvědčením propadlo!). Přesto Hobit zasluhuje srovnání s filmovým Pánem prstenů, protože přes veškerou odlišnou těchto dvou filmů jde o filmy zasazené do totožného fiktivního světa, provázané stejnou (a ucelenou) mytologií a odehrávající se v podobných reáliích. Mnohé snad překvapí, že pro mě v tomto srovnání vítězí téměř na plné čáře Hobbit - je to možná paradoxní, ale i přes pohádkovost, která je zde naprosto zjevná, působí HObit vyspěleji. Peter Jackson zřejmě za těch pár let nasbíral řadu zkušeností, které pak při natáčení mohl uplatnit. Srovnávám ovšem pouze s první části LOTRovské trilogie, pro kterou je tento film jasnou paralelou. Na komplexnější srovnání je tedy zatím čas... Kromě toho - Freeman je nejlépe zahraný Hobit, jakého jsem viděl (lehce strčí do kapsy Froda i se Samem), Armitage je dokonale královský trpaslík (čímž překonává jak svého trpasličího kámoše z dolu Gimliho, tak svého královského kolegu Aragorna) a Serkis coby Glum válí, jako nikdy předtím (jo.... hádanky :)). Sečteno a podtrženo, bavil jsem se královsky ...a jelikož jsem nic jiného neočekával, je to jasných 5 hvězd. _______ Dodatek: Naprosto nesouhlasím s touto POMOvou tezí: "LOTR bol nakrúcaný z lásky a bez prachov, Hobit je nakrúcaný pre prachy." - Co je na tom (ne)pravdy si nepochybně každý zjistí sám :-) ()

MikeCool

HOBIT = Jedno velké, "přeumělkované" klišé, které ve vás nevyvolá vůbec, ale vůbec žádné emoce, které ovšem od filmu jako je Hobit velmi očekáváme. Celý příběh je pojat formou komedie zdá se mi, avšak dobrodružné fantasy to má býti, tady zřejmě něco nesedí že ? Spousty scén, které se až příliš protahovali, byli dochuceny pořádnou špetkou humoru vyzařujících z úst malých "trpajzlíků" v čele s čarodějem Gandalfem, který snad ztratil svojí úžasnou schopnost čarovat a malým hobitem Bilbo Pytlíkem. Pokračování Twilight ?, ano takhle mi to místy skutečně připadalo. Možná až trošku přehnané fantasy a to proto, že mi připadala už nad míru scéna, kde obživnou skály a začnou se mezi sebou mydlit, ale "trpajzlíci", hobit a čaroděj jsou samozřejmě nesmrtelní a tak přežijí i četné pobodání mečem či ošklivá pokousání od velké, bílé a naštvané šelmičky(kterou si zřejmě vypůjčili z Twilight), ale naštěstí život se dá znovu obnovit pomocí magických slůvek. Ale abych pořád jenom nekritizoval. Můj názor je takový, že celý film drželi při životě dva pilíře a to výprava a hudba. Naprosto famózní, čistá a krásně zelená příroda dodávala celému příběhu patřičnou jiskru. Ale hlavní atraktivitou Hobita je bezpochyby fascinující hudba. Soundtrack Misty Mountains, který doprovázel v různých podobách celý film byl vskutku nádherný a zvlášť ta zpívaná verze. ___ (Cinestar, Hradec Králové) ()

Kothy

Peteru Jacksonovi se to po 11-ti letech podařilo. Návrat do Středozemě je kouzelný. I když rozdělit na tři části knihu, která je tlustá jako Společenstvo prstenu, nebyl úplně nejlepší nápad. I tak si ale užíváte každou chvíli strávenou tam. Jackson prý použil ještě nějaké Tolkienovy boční spisy pro doplnění děje. Je to v podstatě jenom úvod knížky. Celá trpasličí parta vedená Thorinem Pávézou je ale velmi sympatická. Nemůžu samozřejmě zapomínat na starého čaroděje Gandalfa a malého hobita Bilba Pytlíka. Vydávají se k Osamělé hoře dobýt zpátky trpasličí město Erebor. Po cestě naráží na spoustu překážek. Většinou si s nimi ale hravě poradí. A když už jsou v úzkých, Gandalf je vždycky zachrání. Po cestě se zastaví i v Roklince za elfy. Tam se setkají s Elrondem, Galadriel a Sarumanem, kteří společně s Gandalfem tvoří jakousi radu, která chrání Středozemi před zlem. Srandovní je třeba zhoubovaný Radagast a jeho králíci. Cestou poráží hromady skřetů. Na konci jim ale vedeni Azogem na vrcích pěkně zatopí. Ještě, že je zachrání orli. I z jeskyní se jim podaří utéct. Tam Bilbo potká Gluma. Jejich hádankový souboj je naprosto famózní: "Co to máš ve švých ošklivých kapsiškách?" :D Pokračování se Šmakem bylo parádní. :) Poslední díl už byl slabší... ()

AppleCore

Že efekty dobrý, to prd platný. Když z toho filmu čiší komerce na sto honů. Vzpomenu-li si na Pána prstenů, na to, jak jsem si první díl pouštěl stále dokola, musím k nadšení všech přisadit negativum, že Hobbit není vůbec dobrým filmem. Nikde žádná postava, kterou by si divák mohl oblíbit (jenom banda nudnejch trpaslíků v čele s nevýrazným hobbitem) a to že Gandalf válí bohužel nic nezachraňuje. Klišé střídá klišé, všichni všechno bez úhony přežijou a fakt, že se za necelý tři hodiny sledování nestane vlastně vůbec nic, co by popohánělo příběh kupředu (jdou, jdou, jdou, jdou, letecký záběr jak jdou, pak jdou, bojujou, jdou, letí, konec), mě jenom utvrzuje v tom, jak se tvůrci za každou cenu pokoušeli film natáhnout na tři díly (Jinak by se k branám Ereboru dostali možná už tady. Hold vidina velkých zisků vždy přebije snahu uspokojit diváka). Závěrečná vcelku vydařená půlhodina se pocit nudy a zklamání sice pokusila zachránit, to už jsem měl ale problém udržet víčka otevřená. Všemi opěvovaný soundtrack není ničím víc, než jen recyklací soundtracku z Pána prstenů. A celej film je vystavěnej na šabloně prvního dílu LOTRa. Už teď vim, že druhej díl můžu vynechat a počkat si až na třetí. ()

Dzeyna

Na to, že hobití filmy nemám ráda, možná bych se mohla nazvat i odpůrkyní, tak tohle je opravdu paráda a dostalo mě to. Dokonce jsem byla naštvaná, kvůli tomu konci, který je neuzavřený. No nezbývá mi nic jiného, než se těšit na dvojku. ()

Filmmaniak

V podstatě mám k Hobitovi ohromnou spoustu výhrad, ale přesto jsem nucen přiznat, že to Jacksonovi funguje, i když ne vždy podle představ. Rozdělení na tři části se k nevelkému obsahu předlohy ukazuje jako příšerné řešení a snímek to jen zabíjí. Ke strohému ději tak byla přidána celá řada doplňujících motivů, podzápletek a pojítek, většinou zcela zbytečných a jen prodlužujících stopáž. Srovnání s kterýmkoli z dílů Pána Prstenů Hobit nesnese, v rámci ostatní běžné produkce to ale taková tragédie není. Spíš než epickou fantasy však snímek připomíná dobrodružnou pohádku pro mladší publikum. Dietní Pán prstenů bez velkoleposti a osudovosti. 60% ()

AllShallFall

No co dodat. film to nebyl zlý. To že to nedosáhlo kvality Pána prstenů, bylo jasné. Takže se budu snažit vyvarovat se srovnávání s Pánem prstenů. Takže shrnuli to v bodech. Vizuální stránka filmu je nádhera. Tady se tvůrci vyřádili. Dobrodružství a napětí, nebylo zlé, ale čekal jsem něco lepšího. To že byli boje napínavé, to snad ni bez napětí a fandění hrdinům by ani nešlo. Takže pokud vynechám napětí v bojích, zůstanu u napětí z děje a to nemělo zas takovou šťávu. Chvílemi to vypadalo, že bude něco nad čím člověk může s úžasem zůstat s otevřenou hubou, ale v zápětí to pomine. Po herecké stránce to bylo bezvadné. Nečekal bych, že by někdo jako Ian McKellen zklamal. Trpaslíci byli super. Glum bezvadnej, Pytlík nudnej. Nějak mě neoslovil. Celkový dojem je i přesto pozitivní. Hodnocení zatím nechám na úspěšnosti tak 80%. Možná později, po shlédnutí dalších dílů, se to změní k lepšímu. Jsem celkově zvědavý, co z filmu vyleze. Jaký to bude mít děj, o čem to vlastně je a proč to vlastně je. Knihu jsem totiž nečetl a ani nechci. Mě zajímá film a ne kniha. Tak uvidíme. ()

Fingon

English Cinema Haydn, Wien. (Anglicky, bez titulku, 3D, 48 FPS). Neni to spatny film, ale nechytlo me to tolik jako Pan prstenu. Spousta momentu k predchudci odkazuje, at uz je to citace scen ci hudebni podkres. Na vysokofrekvencni promitani je treba si trochu zvykat a vypada to skutecne, jako by to bylo zrychlene, nicmene tenhle pocit brzy vymizi. Uz se nemuzu dockat, az si to pustim na DVD/Blu-ray a s bonusy. ()

swamp

Hobit aneb Jak dokonalost nestačí k dokonalosti a forma vítězí nad obsahem. Aby bylo jasno - film se mi líbil, ale mám k němu několik výtek, které bych zde rád prezentoval. Jako první bych si vzal na paškál délku a samotné rozdělení na tři filmy. Je mi jasné, že třikrát Hobbit vydělá více než dvakrát Hobbit, přesto si myslím, že důvodem udělat z knihy na jeden večer filmovou trilogii na tři roky nejsou primárně peníze. Řekl bych, že Jackson měl opravdu od projektu jako režisér nechat ruce pryč a práci přenechat jiným (mně osobně by se líbil Guillermo del Toro, ale o tom nemá smysl se více zmiňovat). Jeho perfekcionismus a snaha nezklamat fanoušky (jak knihy, tak filmové trilogie The Lord of the rings) jakoby se stali jakýmsi strašákem a Jackson se rozhodl vzít knihu do ruky a slůvko od slůvka nám ji odvyprávět na filmovém plátně. To by jaksi nebyl problém.. kdyby dokázal vše vměstnat do jediného, klidně 3,5 hodinového filmu. Jenže tady nasadil korunu zdlouhavým entrée a následným spojníkem mezi Hobbitem a The Lord of the rings. A přestože se režisér držel knihy dosti pevně, dočkali jsme se několika vymyšlených a zbytečných scén, přičemž některé z nich působily jako pěst na oko (viz Radagast). Nejsmutnější z toho pak je to, že právě scéna s hnědým kouzelníkem odpovídá vtipnému duchu knihy - jenže v obklopení až moc vážných scén vytváří nesourodý celek. Ale abych nebyl tak negativní.. Martin Freeman se zdá být vážně výbornou volbou pro postavu Bilba. Nejlepší scénou filmu je pak dle mého názoru jeho "hádankování" s Glumem. Andy Serkis si zaslouží veliké uznání a je veliká škoda, že nezískal Oscara již v původní trilogii. Tady byl sice naprosto úchvatný, ale vzhledem k tomu, že se jednalo o jakési digi-cameo, asi z toho nic nebude.. :( Jinak ničemu nelze co vytknout. Peter Jackson je maximalista a maximalistou asi zůstane. Snad se v následujících pokračováních nebude bát o něco víc stříhat, abychom se u koukání na další díly nenudili. :) ()

Dalda

Kdo čekal Pána prstenů, nedočkal se. Kdo čekal dobrodružnou výpravu s Gandalfem, tak ano. Hobbit má mnohem více efektů a počítačově udělaných scén, než Pán prstenů. Souboje se skřety apod. mi často připadaly jako vystřižené z počítačové hry. Krev uvidíte možná tak u někoho na tváři, ale to spíše výjimečně. Vtipy ve filmu se ne všude hodily. Když se objevovaly u Bilba doma, když byla ještě velmi uvolněná atmosféra, tak OK, tam se ten humor hodil. Když přišla vážná scéna, při které nepřátelé chtěli někoho zabít, a najednou přišla nějaká "vtipná" hláška, tak jsem teda trnul, protože když Gandalf v Pánu prstenů bojoval s Balrogem, tak na sebe taky nesypali joky, tak proč sakra něco podobného v Hobbitovi? Příběh je sice na knize postaven, ale je přidáno mnoho zápletek, motivů a scén, které v příběhu vůbec nejsou. Glum je dost nevýznamným. Oproti Pánu prstenů je jen nezajímavá vedlejší postava. Škoda. Hobbit je celkově pohádkovější, ale ani některé maličkosti popsané výše mi nezkazily celkový dojem. Návrat do Středozemě se mi líbil, příběh mě vtáhl a těším se na další díl... ()

teutates

Existuji dvě skupiny lidí - pseudomasturbanti, který debilně porovnávají s panem prdelákova a následně nato patolízalové, který se opičí po svých vzdělanějších vzorech. No a pak třeba já, mentálně pomalejší jedinec, který nechápe názory některých subjektu, co kurví naše hodnocení, ale to jen tak na okraj, protože mi to nedalo po nocích spát. Cival, Cival… zrovna o tobě jsem si to nemyslel, pche. Každopaáadně co se Hobbita týče, já se opět zadíval jak malý prďola do pohádkového světa, který tu od Froda nebyl a čumněl jsem jak pero z dyvana celou stopáž, taky slintal bokem. Nestíhal jsem hĺtat sliny a sledovat danou atmosféru, užíval jsem si každého momentu, hold nikdo není, dokonaly a i jaáa mám své city! 8/10 PS: Nemohu si odpustit, miluju borce co obzvlášť budou kecat hovna o čistém obrazu, či vzpomínat 48fps... mít kudlu v kapse tak... jo a u nás na Ostravsku, to bylo dobré jak cyp! ()

Okara

Tak jsem se konečně po dlouhé době dokopal se jít podívat na Hobbitka do kina. A nelituji. Všichni říkali, že nemám čekat žádný návrat (nad)předcházející trilogie, ale já jsem si ale asi nemohl pomoct a samozřejmě ve skrytu duše její návrat očekával. Pravděpodobně to je ten důvod, proč Hobbitovi zkrátka nemohu dát plné hodnocení. I když se jedná o bezchybnou filmařinu. Neustále jsem tam totiž postrádal nějaké to epično, něco, u čeho bych jen bez hlesu hltal každou sekundu. Stačilo by ale zavřít oči a jen si užívat tu nostalgickou lotrovskou hudbu, vychutnávat si pocitu husí kůže a jsem zpět i bez vizuální stránky. To bych ale o dost přišel, protože Jackon je každopádně bez debat mistr na výběr a záběry krajiny a nejde zkrátka jinak, než mu to vynikající a úchvatné putování trpaslíků hltat očima a kochat se. Trmácení se této veselé bandy po horských vrcholech je prostě taková pohádka doplněná o místy ponurejší atmosféru a samozřejmě impozantní souboje s protivníky od skřetíků po obry. Tato pohádka se sice po druhé třetině mění na klasické fantasy, ale stejně výsledný dojem zůstává v režii první části. Vytknul bych ještě asi co se týče začlenění pokusů o vtip, většina krom scén s Glumem šla trošku mimo. No a sice závěr je tak přesladký, až jsem málem brečel cukr, ale vychutnal jsem si ho patřičně. Nejlepší soundtrack z filmu 80% ()

DwayneJohnson

Tak jsme se konečně dočkali. Po 9 letech Peter natočil film, který se příběhem vrací asi o 60 let dříve, než jeho tolik opěvovaná trilogie Pán prstenů. V úvodní, řekl bych trošku nudnější hodině, se postupně seznámíme s hrdiny naší výpravy, kde kromě starých, známých tváří, přibylo hodně i těch nových. Vůbec první polovina mně přišla, neřekl bych slabá, ale rozhodně to bylo něco, co už jsem tady všechno jednou viděl a i když triky jsou po těch letech určitě lepší, nechával mě celý průběh celkem v poklidu. To se však naštěstí v druhé půli zlomilo a hlavně finální, bojová scéna byla už téměř bezchybná. A když přišel na scénu starý, dobrý Glum, to už jsem se blahem skoro tetelil a i když je tradičně v digitální podobě, spolu s představitelem hlavní role Martinem Freemanem se mně líbil zdaleka nejvíc. Co se týče ostatních herců, hlavně trpaslíků, měl jsem dojem, že tam nevidím nikoho tak charismatického, jako byl třeba Aragorn, Gimli a nebo konec konců Legolas v již dříve zmíněné trilogii. Ale to je jen taková maličká muška na filmu, který má divákovi co nabídnout a rozhodně ho můžu doporučit i s dabingem, který se dá přežít bez nějaké vážnější psychické újmy. ()

Geralt z Rivie

Hlavní rozdíl vidím v tom, že postavy jsou málo výrazné, z celé výpravy si pamatuji jenom Thorina, Gandalfa a Bilba Pytlíka, ostatní trpaslíci jako by tam ani nebyli a v tom vidím velký rozdíl mezi Společenstvem prstenů a Neočekávanou cestou. --- KINO ()

predators

2Dé, titulky: Návrat do Středozemě, co víc si může fanoušek LOTRa přát? Poklidné pasáže střídají akčnější a je na každém, co se mu zalíbí...mně oboje. Všichni zde omílají kvalitu trikových sekvencí...no, já ty detaily moc nestíhal sledovat, ale jedinou výtku bych viděl v některých rychlejších pohybech čehokoliv na scéně, kdy byly tyto jakoby rozmazané. Nevadí, jdeme dál...trpaslíci-úžasní, vtipní...Bilbo-kabrňák a myslím, že to dotáhne daleko, na to, jak se mu nechtělo...Gandalf, Elrond...Galadriel, ta byla nádherná! A jedna scéna, při které mi naskočila husí kůže....a to stačí! Těším se na pokračování a na celek, který bude Hobbit spolu s LOTRem tvořit. Určitě zajdu ještě jednou 80% ()

Slartibarkfast

(Může obsahovat spoiler!) A je to tu. Velký tahák letošního roku, "naježený" takříkajíc pod stromeček všem fanouškům fantasy. První část Tolkienova Hobbita. Mladý Bilbo Pytlík se vydává na neočekávané dobrodružství společně se třinácti trpaslíky a čarodějem Gandalfem. Na konci celé nebezpečné cesty čeká strašlivý drak, který střeží pohádkový poklad. Velmi jsem se těšil na toto dílko, protože samotnou knihu mám velmi rád a byl jsem zvědav, jak se s ní filmaři popasují a jak dobře se jim podaří přenést na filmové plátno tak úžasné dílo, jakým Hobbit bezesporu je. Zpočátku jsem se bál vyššího framerate, ale nakonec to nebylo až tak zlé jak jsem si myslel a na obrovském plátně to vypadalo vcelku dobře, i když se díky tomu odhalily maskovací techniky do detailu a vše nabralo takový trapný "umělý" dojem. Začátek krapet retrospektivně nudil, a než jsme se dostali k samotnému vyprávění, zatlačili jsme pár nostalgických slz s původními hrdiny LOTRa. Pak už jsme se směle vydali na cestu s novým a mladším (lepším a příjemnějším než Frodo "čumím jak debil" Pytel) Bilbem. Začátek mne malinko zklamal přílišnou neurvalostí trpajzlíků a nedostatkem zpěvu, který jsem tak moc chtěl vidět. Snaha o doslovný převod z knihy do filmu dle mých názorů nevyšla. Mnozí citelně přehrávali a já už se nemohl dočkat až děj pokročí. Žel, vše se změnilo na děsivý úprk, a ač nám tu přibylo pár věcí (Roklinka.. atd.), za které jsou mnozí fanoušci vděčni, takový Radagast byl spíše k smíchu, než aby budil respekt. Nakonec vše splynulo v jednu velkou honičku a sem tam i lítý boj. Vesměs jsem se cítil malinko oloupen a nemůžu říct, že bych byl naprosto uspokojen. Příběh, který se stal spíše plytkou stíhací jízdou už nebyl takový, jaký jsem četl. Přesto se nezlobím, protože vidět to vše v kině a v živých barvách byl přeci jen docela slušný zážitek, a i když jsou v mé fantasii všichni trochu jiní, lepší, říkám si stále, že film se nikdy nemůže vyrovnat kvalitám knih, i kdyby se o to režie a scénáristé snažili sebevíc. Celkový dojem 80% ()

PetrPan

Co všichni máte s tím natahovaným vyprávěním ? Přišlo mi, že jsem v kině sotva hodinku a už mě vyhánějí pryč...Ve srovnání s opravdu rozvláčným Společenstvím prstenu je Hobit, byť stopáží srovnatelný, akční a strhující podívanou od začátku do konce.. Zvláštní jak Jackson z dětské pohádky, kterou prostě původní Tolkienův příběh je, vytvořil epickou a temnou ságu na pokračování ( samosebou vydělání co největšího balíku prachů má na tom svůj podíl, ale na druhou stranu, pokud se budou točit takovýhle filmy, tak toho filmovýho molocha taky rád nakrmím) ()

cukorek

Hobbit ma nesklamal, ale ani neprekvapil, respektíve znovu P. Jackson ponúkol skvele odvedenú prácu, takže sa na neho skvelo pozeralo a aj počúvalo, keď orchestrálny hudobný doprovod obohatil môj filmový pôžitok. V porovnaní s Pánom prsteňov je Hobbit viac ponorený do rozprávkovej podoby a viac som postrehol aj preferovanie vtipnejšej prezentácie. V Pánovi prsteňov vystupovali aj zástupcovia ľudí a Elfovia mali lepšiu povesť ako v Hobitovi a súboje, ktoré zvádzali s nepriateľmi boli oveľa lepšie. Páčili sa mi aj záporné postavy ako čierny rytier, perfektné stvárnenie fantasy podoby zvierat, ktoré boli tiež zapojené do bojov, či chodiace stromy. Vyhovoval mi úplne jeden trpaslík, ktorého statočnosť bola veľkolepá, elfský princ Legolas bol najlepší lučišník a Aragorn najlepšie ovládal meč. Jednoducho toto zloženie som miloval. Nemám nič proti trpaslíkom, ale keď som celý čas pozeral len na nich mal som z toho divný pocit a to hlavne v súbojoch, keď svojím vzrastom dokázali odolávať podstatne väčším nepriateľom. Napríklad súboj s obrami mali pod kontrolou a nakoniec ho prehrali a ich početné zranenia, ktoré obrom spôsobili boli bezvýznamné. Dosť dlho trvalo aj kým sa konečne film dostal do dynamického a akčného stínania hlav. Prínosom, alebo novinkou ktorá sa mi najviac páčila bol spev trpaslíkov po výdatnej večeri. Takto bez sprievodu nástrojov mohli spievať aj častejšie. Niekomu možno vyhovuje viac tento Jacksnov veľko film, no u mňa to bolo na slabších 80 %. Som zvedavý čo ponúkne druhá časť Hobbitovho dobrodružstva. ()

nash.

Není to dobrodružné ani akční, i když se to tak občas pokouší tvářit vložením většinou zbytečně dlouhých akčních pasáží. Být všechny ty bitvy kratší, chválil bych je za způsob jakým mění tempo vyprávění a dodávají mu energii (tady u mě vede bitva kamenných obrů). Takhle jsem měl občas pocit že zdržují. Jinak mě ovšem návrat do Středozemě potěšil. Nejsem totiž ani zarytý fanda knihy, ani zarytý fanda Pána prstenů. Takže to, jestli byl nebo nebyl příliš věrný nebo naopak málo věrný ať už knižní předloze nebo Jacksonově předchozí trilogii, mě netrápilo. Stejně tak mi nevadila občasná snaha o příliš doslovné vysvětlování či pohádkově jednorozměrné charakterizace. Líbilo se mi vybalancování dětské pohádkovosti Hobita a "dospělé" temnosti Pána prstenů. Užíval jsem si návrat do známých míst, rád jsem se znovu podíval do Hobitína i do Roklinky, vychutnal si dokonale fungující atmosféru ochucenou humorem i setkání s některými známými postavami. Zejména ve scénách, kde se nebojovalo a neutíkalo, ale spíš povídalo nebo se jen tak turisticky putovalo. A stejně jako kdysi Společenstvo, bral jsem i prvního Hobita jako počátek velké cesty, kdy jde o to podlehnout pokušení a rozhodnout se jít, pečlivě se připravit, zabalit si vše potřebné, vyrazit a užít si potěšení prvních kilometrů, že jsem znovu na cestě. ()

Ratemus

Jak se mi líbil Pán Prstenů, tak toto fakt ne, celé to působí jako něco, co se prostě musí natočit pro prachy, protože předchozí trilogie měla ohromný úspěch. Je to o téměř deset let po PP, ale vypadá to hrozně, z prdele stříkají proudy digi, vše je umělé, humor je trapný, jakoby to vůbec nebyl Jackson. Prostě jde vidět to neskutečné tlačení na pilu, ale o tomhle to přece být nemá. Vše, co vyzařovalo z PP je pryč, tohle nemůže dopadnout dobře, pro mě průměrný fantasy film. Návrat do Středozemě je fajn, ale čeho je moc toho je příliš, Jackson se snaží tu pompéznost zobrazit opravdu v každém záběru a spíš je to na škodu. Mimochodem dabing je absolutní hnůj... ()

Pán prstenů mění majitele

Pán prstenů mění majitele

19.08.2022

Těsně před premiérou seriálového Pána prstenů: Prsteny moci přichází zásadní změny týkající se práv na knižního Pána prstenů a Hobita. Ty totiž odkoupila švédská herní společnost Embracer Group,… (viac)

Práva na Pána prstenů jsou opět na prodej

Práva na Pána prstenů jsou opět na prodej

10.02.2022

Zatímco už za pár dní přistane na internetu první trailer z očekávaného televizního seriálu Pán prstenů: Prsteny moci, neméně tak důležitou zprávou je nová informace, že filmová práva (samostatně… (viac)

Druhý ročník Comic-Conu Prague se blíží!

Druhý ročník Comic-Conu Prague se blíží!

18.09.2021