Agent

• Česko Status: Nežádoucí (viac)
Krimi / Dráma / Thriller / Mysteriózny
USA, (2007–2013), 78 h 49 min (Minutáž: 41–66 min)

Tvorcovia:

Matt Nix

Jeffrey Donovan, Gabrielle Anwar, Bruce Campbell, Sharon Gless, Coby Bell, Paul Tei, Seth Peterson, Lauren Stamile, Jack Coleman, Marc Macaulay, Tricia Helfer (viac)

Agent CIA Michael Westen sa dozvie, že sa z neznámych dôvodov ocitol na čiernej listine – má status „Burn Notice“. Z ničoho nič sa stal nežiaducim, akoby ani neexistoval. Preto musí nájsť nielen nový zmysel života, ale ale aj očistiť si meno a zistiť, kto mu zničil existenciu. Po návrate domov pracuje ako súkromný detektív. Skúma, kto a prečo ho označil za nežiaduceho a využíva svoje špeciálne schopnosti pre pomoc ľuďom v núdzi. (TV JOJ)

Spizin

Mně se to prostě líbí, špiónskejch seriálů není nikdy dost a po outsiderovi, jakym je Chuck Bartowski, je příjemná změna sledovat někoho kdo ví co dělá a všechny "přechčije". Většina uživatelů na csfd by nejspíš našla většího sympaťáka než je Jeffrey Donovan, ale dle mého soudu tahle role nepotřebuje sympaťáka. Michael Westen neni James Bond a jeho postava do tohohle seriálu padne jako prdel na hrnec, takhle nějak si představuju skutečnýho zaměstnance tajný vládní organizace. Prostředí Miami je příjemný, připomíná mi starý krimi seriály z 80. let, i když atmosféra určitě neni taková. Bruce Campbell v roli hláškujícího "bachelora" je trefa do černýho, a Gabrielle Anwar se na roli polopsychopatický vražedkyně taky docela hodí. Suma sumárum mě tenhle seriál baví a jsem rád že budu mít na pár desítek nudnejch televizních večerů co sledovat. 85% ()

Origono

Jeden z nejlepších "špiónsko-akčních" seriálů. Trochu oldschool, některé díly slabší, ale jako celek kompaktní. Faktem je, že některé epizody nezapadají do kontextu, ale vyvažuje to vtip většiny hlavních postav a Michaelova "how to made" sebemluva. Příjemná oddechovka aneb strach je nejlepší motivace :) ()

cien

Skončil jsem někde ve 2.sérce, proč jsem u toho vydržel, tak to hlavně slunnému Miami a celkem vtipnému vnitřnímu dialogu hlavního hrdiny, občas se objeví i nějaka ta známá tvář, ale nic víc, jako návod pro vytváření výbušnin asi dobrý :) ()