Transformers: Pomsta porazených

• Česko Transformers: Pomsta poražených (viac)
USA, 2009, 150 min (Alternatívna 144 min)

Réžia:

Michael Bay

Kamera:

Ben Seresin

Shia LaBeouf, Megan Fox, Josh Duhamel, Tyrese Gibson, John Turturro, Ramon Rodriguez, Kevin Dunn, Julie White, Isabel Lucas, Matthew Marsden, Michael Papajohn (viac)

Tínedžer Sam Witwicky (Shia LaBeouf) sa už ako-tak spamätal z prvého stretnutia s dobrými Autobotmi a zlými Deceptikonmi. Navyše medzičasom dospel a začal sa pripravovať na opustenie rodného hniezda, v ústrety búrlivému vysokoškolskému životu. Náladu mu kazí azda len fakt, že svoj vzťah s rozkošnou Mikaelou Banesovou (Megan Fox) bude chtiac-nechtiac zmeniť na chodenie na diaľku, pretože ona na štúdium na univerzite jednoducho nemá peniaze... Ich odlúčenie však našťastie netrvá dlho. Keď totiž Sam objaví úlomok matérie, o ktorú spolu Autoboti a Deceptikoni odnepamäti tak úporne bojovali, a získa z nej pre obe strany drahocenné informácie, prilepia sa mu na päty mechanickí gauneri z celej galaxie! A je ich naozaj požehnane... Nečudo, že Samovi preto zakrátko začne univerzitná pôda doslova horieť pod nohami a spolu s Mikaelou, verným Autobotom Bumblebeem, ktorý sa dokáže pretransformovať na nádherný Chevrolet, a bohužiaľ i s oboma rodičmi pred nimi uteká cestou-necestou... (TV Markíza)

koniklecka

Transformers si mě získali, i když jsem si rozhodně nemyslela, že se to stane. Krásná autíčka nebo kamióny, co ve skutečnosti žijí. Nebo staroušek válečné letadlo v muzeu byl skvělý. I přes to, že je film trochu "přeplácaný", to byl skvělý kinový zážitek. Jen se bojím, aby netočili ještě trojku a nepokazili to. ()

*Colorado

No, zajímavé to bylo. První půlka filmu mi nepřišla po dějové stránce až tak hrozná, ale ta druhá jej úplně pohřbila. Ono by se dalo vše zhodnotit slovy, že je všechno prostě větší, všeho je víc, a toho, co vám na jedničce přišlo hloupé, ale přehlídlo se to kvůli pěknému zbytku, je tu prostě mnohem víc... A proto film ztrácí takové maličkosti jako celistvost, uvěřitelné dialogy, únosnou stopáž, ztrácejí se herecké výkony, neboť se stávají zřetelně druhotnou záležitostí (a to je při takovém obsazení docela škoda)... Kdyby měl člověk projít některé scény, tak se neubrání pocitu, že to už někde viděl... Co mi tam dále nesedělo byla přemíra snahy o humor. Ne že by šlo ve všech případech o trapnosti, ale čeho je moc, toho je opět příliš. Je vidět, že Bay netočil pro vybrané obecenstvo, chtěl točit pro všechny. Za předvedení celého vojenského arzenálu Spojených států, některé povedené akční sekvence a Megan Fox, která je opradu krásná dávám hezké tři hvězdičky. PS: bojim se trojky. ()

Axident

Děsná slátanina a kravina, vymknutá kontrole a smyslu pro akurátní míru jednotlivých ingrediencí, postrádající vtip, svěžest a originalitu "jedničky" - ale gule to furt má a kouká se na to i tak velmi slušně! ()

zelda82

Pribeh dle ocekavani veskery zadny, postavy proste jen behaji z mista na misto bez nejakeho zrejmeho duvodu, aby se tam mohly rezat po hlave. Psi sukaji, roboti ojizdeji Megan Fox (ehmmm) a vsichni ostatni roboti se mydli mezi sebou nebo s vojaky. Kdybych mel brat druhe Transformery jakko filmovy pribeh, nestali bY ani za korunu padesat. Jako nekonecna akcni jizda jsou Transformeri uz mnohem lepsi a Michael Bay dokazuje, ze kdyz ma neco vybuchovat, on je ten pravy, komu zavolat. A kdyz si clovek uvedomi, ze tahle monstrozita stala stejne jako novy Terminator, tak zacne premyslet o tom, ze Christian Bale si pri nataceni T4 utiral rit do hajzlpapiru za tisic dolaru za rulicku a McG sedel na reziserske stolicce vyrezane z rohu bileho nosorozce. Vedle Transformeru totiz posledni Terminator vypada jako skromny nezavisly snimek. ()

lasonic

Tie tri hviezdicky su velmi slabe. Film, ktory je podla mna urceny vekovej kategorie od 12 do 14 rokov. Velmi som sa tesil, a velmi som bol sklamany. Esteze tam bola Megan Fox a ta androidka, aspon sa bolo na co pozerat. Shia tiez celkom obstal, nemyslim fyzicky, ale herecky. Spielberga a jeho Indyho 4 je tam citit az prehnane vela, aj ta stopaz filmu je az nadmieru prekrocena. Proste, nic moc. ()

P.J.2

Zase jeden akční,letní blockbuster, roboti jseou hezčí,nablýskanější, holky opálenější, šukéznější, akce akčnější,vtip vtipnější, ale přesto mi to nepříšlo ani moc přeplácané,jediná vada je místama nepřehlednost,jinak nemám prakticky co vytknout.. ()

TETŘEF

Výkřiky "Bay je utržen ze řetězu" a "Bay došel konečně do puberty" opravdu sednou. Bohužel. Prvních třicet minut mi velké plátno přeci jen trochu pomohlo k pocitu, který prožívám i u třetího dívání se na jedničku. Pocitu dynamiky, heroismu a dobré zábavy. Pak ale Bayovo zrychlený cyklus (každý den má cca. 4 hodiny z toho jednu hodinu slunce svítí, jednu hodinu nesvítí, jednu hodinu vychází a jednu hodinu zapadá) společně s ne zrovna sympatickými postavami (Shia mě nebavil, roboti dvojčata byly opravdu moc infantilní, dabing jako KO některým postavám) dokonal a nebýt Johna Turtuta, tak možná ani nedokoukám. Takhle jsem se k závěrečné přestřelce dostal, ale nesmyslná agitka na US army a mlácení se hromady plechu, ke které nemáte vztah (stejně jako snová návštěva robotího nebe) neměla zrovna moc velkou údernou sílu. Zklamání letní kinozábavy 09. ()

bery71

V podstatě bych mohl opsat svůj komentář k jedničce. Trapnodst - akce - trapnost - prsa - trapnost - prsa - akce. Takhle nějak na mě ten film působil ve svých 150 min působil. ()

MarleyCZ

Film v prvních ukázkách vypadal dobře, Michael Bay říkal, že by film měl být tmavějším, a že byl měl předčít první díl, ale skutečnost je jiná film je stejně jako první díl určen především mladší generaci. Film zase jako v prvním díle čerpá zejména z vizuálních efektů a co jsem čekal děj filmu skoro žádný. z hereckého obsazení jsem nebyl příliš nadšený stejně jako v prvním díle. Trochu mě překvapil náš známý z LA casino Josh Duhamel, ale který se zde stejně moc nezahrál a samozdřejmě krásná Megan Fox, která zpříjemní film snad každému. Na závěr jde moje celkové zklamání vidět, čili se musím také přiklonit k nižšímu hodnocení 2 hvězdičky 45% ()

PDcz

3*** body Asi 2 dny jsem se přemlouval, abych napsal komentář. Někdy mám období, kdy se mi fakt psát nechce. Ale jednou jsme se na to dali, tak žádné odmlouvání!! [X] Minus 1* bod Jedna věc mne VELMI rušila. Hudba na pozadí, taková ta co by měla chytnout každého američana u srdce.. [X] Minus druhý 1* bod Dlouhé, přeplácané. Víc nenapíšu! [X] Ale DTS nádhera.. to je masakr pro sousedy.. ()

agassi68

Príliš veľa robotov, príliš veľa "akože" humoru, príliš veľa záberov na stále dokonale nalíčenú Megan Fox s eroticky pootvorenými ústami, príliš veľa výbuchov. Nie je to príliš málo na dobrý film? ()

Připravte se na novou Transformeří trilogii

Připravte se na novou Transformeří trilogii

13.04.2014

Michaelu Bayovi (Skála, Mizerové) původně přišli roboti, kteří se v hraném filmu skládají na auta, jako velice hloupý nápad. Nakonec se ale Transformers přeci jen ujal a započal tak velkou… (viac)

OSCAR 2010 - výsledky

OSCAR 2010 - výsledky

08.03.2010

Na Transformers 3 se už pracuje

Na Transformers 3 se už pracuje

03.10.2009

Michael Bay několik týdnů tvrdil, že si potřebuje od mimozemských robotů odpočinout a než se pustí do třetí části, natočí si „osobnější filmeček“ Pain & Gain. Jenomže Transformers: Pomsta… (viac)

Shia a miliardová soudní pře

Shia a miliardová soudní pře

03.12.2008

John Grisham = bestseller. Tečka. Není potřeba se o tom obšírněji rozepisovat. Z knih slavného autora právnických thrillerů se na světě doposud prodalo odhadem asi 235 milionů výtisků, takže na jeho… (viac)