Transformers: Pomsta porazených

• Česko Transformers: Pomsta poražených (viac)
USA, 2009, 150 min (Alternatívna 144 min)

Réžia:

Michael Bay

Kamera:

Ben Seresin

Shia LaBeouf, Megan Fox, Josh Duhamel, Tyrese Gibson, John Turturro, Ramon Rodriguez, Kevin Dunn, Julie White, Isabel Lucas, Matthew Marsden, Michael Papajohn (viac)

Tínedžer Sam Witwicky (Shia LaBeouf) sa už ako-tak spamätal z prvého stretnutia s dobrými Autobotmi a zlými Deceptikonmi. Navyše medzičasom dospel a začal sa pripravovať na opustenie rodného hniezda, v ústrety búrlivému vysokoškolskému životu. Náladu mu kazí azda len fakt, že svoj vzťah s rozkošnou Mikaelou Banesovou (Megan Fox) bude chtiac-nechtiac zmeniť na chodenie na diaľku, pretože ona na štúdium na univerzite jednoducho nemá peniaze... Ich odlúčenie však našťastie netrvá dlho. Keď totiž Sam objaví úlomok matérie, o ktorú spolu Autoboti a Deceptikoni odnepamäti tak úporne bojovali, a získa z nej pre obe strany drahocenné informácie, prilepia sa mu na päty mechanickí gauneri z celej galaxie! A je ich naozaj požehnane... Nečudo, že Samovi preto zakrátko začne univerzitná pôda doslova horieť pod nohami a spolu s Mikaelou, verným Autobotom Bumblebeem, ktorý sa dokáže pretransformovať na nádherný Chevrolet, a bohužiaľ i s oboma rodičmi pred nimi uteká cestou-necestou... (TV Markíza)

ViktorEl

včera som to konečne videl, nebol som sklamaný no ani veľmi ohromený, z jednotky som bol viacej, lebo to bolo niečo nové na tento diel som bol už pripravený. Ako to často býva dvojky zvyknú byť horšie ako jednotky a často sa stávajú prepadákmi. tu to tak nie je, lebo podľa mňa je dvojka z časti kópia jednotky. Chcel som dať len 3 hviezdičky, ale to by som sa potom na seba hneval, lebo to bola andrenalínová, vizuálna bomba. ()

Procker

Proste jsem mel tyhle kovovy giganty rad uz jako malej kluk(ne, ze bych byl ted tak strasne velkej) a tudiz ani ted jimi nepohrdnu. Vzdycky jsem mel transformers rad a vzdycky i budu(dokonce mam jeste na pude vlastni:D) a proto mozna nevidim spousta nedostatku tohoto snimku, ale muzu rict, ze mi to je celkem jedno. ()

ashtangi

U druhých Transformerů jsem byl zvědavý hlavně na příběh. Žádné překvapení se ale nekonalo, protože jde jen o pozměněnou jedničku. Efekty jsou opět dechberoucí, i když.... Nelíbil se mi souboj Optima s tím druhým v lese. Tam to nějak digitálně vrzalo, stejně jako bortící se pyramida. A vůbec ten konec, to už bylo trochu moc!!! ()

LordBeeDoO

Pokračování efekty nabitých Transformers s ještě dokonalejšími audiovizuálními efekty a excelentně provedenými souboji. Ovšem podmínkou pro to, aby si člověk film užil, je naprosté vypnutí mozku. Spolu s grafickou stránkou, byla totiž dokonce dotažena také stupidita některých dialogů a trapnost "vtipných" scén, které se snaží vyplnit prázdná místa mezi bitvama. Spolu s tím přibývá také různých nelogičností od samého začátku filmu, až do jeho konce. Budovaná mytologie je totiž silně nedotažená a má hluboké mezery, jejichž vysvětlení a prohloubení místo teenagerovských scén mohlo film posunout na úplně jinou úroveň. ()

honelnik odpad!

Optimus Prime je klacek, nechapte ma zle, ale Bay stale zaseknuty niekde v roku 99 ma to najlepsie uz za sebou. V dobe ked uz aj taky Len Wiseman vie s polovicou rozpoctu podat vtahujucejsiu a po vsetkych strankach sudrznejsiu destrukciu uz nie je pre nabubraleho a patosom nasiaknuteho Baya miesto. Keby ma neseklo v krku a ovladac nebol na druhej strane stola ani by som nedopozeral. Scenaristicky zvratok. ()

Koláč

Amerika a její patriotismus tečou uplně z každého filmového okénka... ale co na tom, když se tu kydlí několikametroví roboti, vybuchuje všechno na co si člověk vzpomene a ještě do toho špulí rtíky Megan Fox!? ()

THE_Joko

Bol som imúnny voči jednotke tak som ani od dvojky nič neocakaval. Chcel som len ulahodit môjmu sluchu v podobe ozvučenia pretože v prvom dieli to bolo skutočne paráda! No to čo sa mna valilo v obrazovej podobe som fakt nechápal! Transformer o paličke, dalsi s cingajucimi gulami no najviac čo ma az do slova vytočilo a chcel som predčasne kliknut na križik v pravom hornom rohu boli pre mna nepochopitelni transformerski bratia opicaci! Neviem či bol zámer odlahčit dej,alebo akoze pobaviť diváka no mna to absolútne obišlo! Ale na druhej strane som od toho filmu nič nechcel tak čo sa čudujem že? ()

Grizzly

Litajici tanky, vybuchujici pyramidy, miliony mrtvejch, na sracku rozmlacena letadlova lod, helikopterama se mlati o zem, vybuchy, valka, vojaci a velky roboti co si neustale rozbiji drzku...je potreba pokracovat? :) 80% ()

Wawer

Ač je to šilená akce, je to neskutečná nuda bez přiběhu, bez finále, bez nadhledu, prostě pitomost na vypnutí mozku a odreagování, 2* je aspoň za LP, Green Day a obecně zdařilej soundtrack ()

senyor

Hovorí sa, že aj (a rozhodne nielen) dobrého veľa škodí. A tento film má až priveľa minút, priveľa stupidity, priveľa nesympatických robotov, priveľa hlúpej akcie a dokonca aj priveľa Megan Fox. Skrátka, keď niečo nepozná mieru, často to prekročí hranicu dobrého vkusu a skĺzava do gýču. Bay ju prekročil mnohonásobne, ale z vlastnej skúsenosti, bohužiaľ, môžem povedať, že Američania nemajú štipku dobrého vkusu (a to platí od jedla, cez všetko možné, až po filmy), a preto chápem vysoké tržby. Tiež chápem miestne vysoké hodnotenia, sám uznávam popcornovú kultúru, ale u mňa prevláda argument´- čoho je veľa, toho je priveľa. Bay síce dobre vedel, čo robí, ale skutočne sa bojím, ako už bude vyzerať trojka. Ešteže tam je ten ultrasympaťák Shia, ktorý si ma získava každým filmom viac, lebo inak by to bol z mojej strany nevyhnuteľný odpad!... ()

icoico

prehlidka zajimavych triku. nic vic nic min. presne tohle jsem ocekaval, takze zadne zklamani. oproti jednicce slabsi hudba, ale zajimavejsi souboje a exteriery. mene detailu na skladani a rozkladani prospelo prehlednosti souboju. o trosicku mene stupidni dialogy, ale vazne jen o pid. jsem rad, ze jsem si pockal a nesel do kina, doma na velke plasme a ve full HD to rozhodne nebyl ztraceny cas. z kina bych mel temer jiste mnohem horsi dojem. ()

Gastovski

Z velmi povedené jedničky jde o skok směrem dolů. Sice jsou tu stovky efektů, triků, výbuchů atd., ale bohužel chabý příběh. Dokonce je to někdy tak "přetláskané", že z toho jde hlava kolem. Film doporučuji zkouknout s přáteli nebo v obležení jídla a brambůrků - to se nemusíte zabývat spoustou informací a užíváte si ty efekty a parádní zvuk. A Bayi: dvakrát a dost. Tu trojku netoč! ()

artas

Mám vážne výhrady, ale tie tu sú už niekoľkokrát spomenuté, takže stručne: zbytočne dlhé, často neprehľadné a niektoré časti nezapasovali, napríklad pekná spolužiačka, ktorá sa nakoniec zmení na robota. To už bolo ako z terminátora. ()

dawe787

Tvůrci mě nezklamali. Opět silný zážitek, ikdyž to nebylo takové bombovní překvapení jako u prvního dílu, kdy jsem poprvé v životě viděl skákat na plátně plechové potvory. Zcela jasně řadím mezi nejsilnější filmy roku 2009! Těším se na třetí díl. ()

KOZLIK

Největší hromada filmových efektů na jedný hromadě co jsem kdy viděl. Terminator salvation je proti tomu jako lego panáček. Dějově prostě kravina ale pro oko good. ()

kowalski

Jednička se mi líbila ale dvojka to už je pro blbý "amíky". Neligičnost střídá hloupost a stupidita, která uráží diváka. Koukat na více jak dvě hodiny akčních scén kdy Megan je pořád spocená, špulí rty a Shia jí pořad drží za ruku (viz. "odvážné palce") je otrava snad i pro mainstreamového diváka. Americká masáž v klasické Bayově kabátu je v tomhle podání nuda, která střídá smích nad blbostí filmu. ()

melloun

Opět je tu mega-nálož audiovizuálních triků a opět dokonalá. Příběh sice nepatří mezi nejznamenitější a zmatečnost z některých scén přímo čiší, ale ani první díl nebyl v tomhle ohledu kdovíjak perfektní. Takže bych to viděl tak na stejno, jen s tím rozdílem, že tady jsem se o trochu více bavil :oP ()

Košoun

To co v jedničce fungovalo, tady prostě nefunguje. Opakoval bych se tu s mnoho uživateli, byla to nuda, efekty jsou sice dobré, ale mělo zůstat jen u skvělé jedničky a ne to protahovat dalšími díly, které už vaří z vody. ()

TomasKotlant

Dokonale béčkový film, který střídá efektově vybroušené akční scény s roboty a pak romantickou linku lidských postav prošpikovanou těmi nejdementnějšími dialogy jaké snad jde vymyslet. Akorát je trochu škoda, že člověk po první zajímavější scéně pochopí, jak to dopadne. Ale na druhou stranu se pak může nerušeně bavit nad efekty, tupými dialogy, "nevšedními" hereckými výkony a dalšími věcmi. Docela mi to připomnělo Strážce vesmíru a to je prostě legenda legend. *** Ve zkratce: Bum prásk bum bum. Miluju Tě. Bum prásk bum prásk. ()

Připravte se na novou Transformeří trilogii

Připravte se na novou Transformeří trilogii

13.04.2014

Michaelu Bayovi (Skála, Mizerové) původně přišli roboti, kteří se v hraném filmu skládají na auta, jako velice hloupý nápad. Nakonec se ale Transformers přeci jen ujal a započal tak velkou… (viac)

OSCAR 2010 - výsledky

OSCAR 2010 - výsledky

08.03.2010

Na Transformers 3 se už pracuje

Na Transformers 3 se už pracuje

03.10.2009

Michael Bay několik týdnů tvrdil, že si potřebuje od mimozemských robotů odpočinout a než se pustí do třetí části, natočí si „osobnější filmeček“ Pain & Gain. Jenomže Transformers: Pomsta… (viac)

Shia a miliardová soudní pře

Shia a miliardová soudní pře

03.12.2008

John Grisham = bestseller. Tečka. Není potřeba se o tom obšírněji rozepisovat. Z knih slavného autora právnických thrillerů se na světě doposud prodalo odhadem asi 235 milionů výtisků, takže na jeho… (viac)