Transformers: Pomsta porazených

• Česko Transformers: Pomsta poražených (viac)
USA, 2009, 150 min (Alternatívna 144 min)

Réžia:

Michael Bay

Kamera:

Ben Seresin

Shia LaBeouf, Megan Fox, Josh Duhamel, Tyrese Gibson, John Turturro, Ramon Rodriguez, Kevin Dunn, Julie White, Isabel Lucas, Matthew Marsden, Michael Papajohn (viac)

Tínedžer Sam Witwicky (Shia LaBeouf) sa už ako-tak spamätal z prvého stretnutia s dobrými Autobotmi a zlými Deceptikonmi. Navyše medzičasom dospel a začal sa pripravovať na opustenie rodného hniezda, v ústrety búrlivému vysokoškolskému životu. Náladu mu kazí azda len fakt, že svoj vzťah s rozkošnou Mikaelou Banesovou (Megan Fox) bude chtiac-nechtiac zmeniť na chodenie na diaľku, pretože ona na štúdium na univerzite jednoducho nemá peniaze... Ich odlúčenie však našťastie netrvá dlho. Keď totiž Sam objaví úlomok matérie, o ktorú spolu Autoboti a Deceptikoni odnepamäti tak úporne bojovali, a získa z nej pre obe strany drahocenné informácie, prilepia sa mu na päty mechanickí gauneri z celej galaxie! A je ich naozaj požehnane... Nečudo, že Samovi preto zakrátko začne univerzitná pôda doslova horieť pod nohami a spolu s Mikaelou, verným Autobotom Bumblebeem, ktorý sa dokáže pretransformovať na nádherný Chevrolet, a bohužiaľ i s oboma rodičmi pred nimi uteká cestou-necestou... (TV Markíza)

Gore

Michael Bay se snaží o mega nářez za každou cenu, ale neuvědomuje si, že někdy míň znamená víc (jsem zvědavej, co předvede ve třetím díle, to už bude muset být intergalaktický a Bay bude ničit celé planety, když co film, tím toho zničí na planetě víc). Celkově to je na dvě hvězdičky, ale za to, že John Turturro dostal víc prostoru, dávám o jednu víc. Jinak Shia LaBeouf nepředvede nic novýho od jedničky a Megan Fox předvádí svou krásu a tělo (o herectví se nedá mluvit). Ale ty dvě a půl hodiny poměrně utečou. ()

cinci

Upřímně jsem čekal víc. Ze začátku takové moc utahané a místy až absurdní (jak se může z mikrovlnky stát střílející robot?)...zachraňuje to až pouštní řežba na konci. I když ten obří vysavač byl i na mě moc. 65% ()

majo_svk

Očakávať, že by Transformers 2 mohli dopadnúť zle, by bolo veľmi prehnané. To sa aj potvrdilo. Filmový fanúšik môže opäť sledovať dve hodiny úžasných vizuálnych efektov, ktoré sú tak reálne, že reálnejšie už ani nemôžu byť. Súboje autobotov s deseptikonmi vyrážajú dych. Optimov súboj na život a na smrť (medzi stromami) bol neskutočný. Super bola aj záverečná dlhá akcia. A vizuálne efekty neboli to jediné, čo diváka napĺňalo šťastím. Vynikajúco boli zvládnuté emócie robotov, ktoré celú atmosféru filmu ešte podfarbili. V neposlednom rade musím spomenúť naozaj vtipné hlášky, pri ktorých som až odpadával smiechom. A John Turturro a jeho celkový verbálny a neverbálny prejav bol zas na nezaplatenie. Shia bol skvelý, jeho rodičia taktiež a Megan stále k zahryznutiu. Jediné, čo mi trochu vadilo bol to, že jeden deseptikon sa dokázal transformovať na ľudskú bytosť. Neviem, nejako sa mi to k Transformerom nehodí. A tých robotov bolo prehnane veľa, ale zvykol som si. To však nemôže zmeniť nič na mojom päť hviezdičkovom hodnotení. Michaelovi Bayovi je asi súdené točiť divácky pútavé filmy. Transformers 2, ako akčný, sci-fi, dobrodružný film s prvkami drámy a komédie, je jedným z nich. Určite si to pozrite, tie dve hodiny za to stoja. ()

Pavelos

Asi ne každý bude souhlasit s mým hodnocením a následně i s přidaným komentářem, ale od toho tady to hodnocení máme:-)) Po delší době jsem byl uchvácen filmem ve kterém byla na prvním místě triková digitální kamera a zručnost toho pána co za ní seděl:-)) Ostatní herci se snažili až někde na druhé koleji připomenout že tam vlastně jsou také.. Od Megan jsem si tady sliboval hodně, ale.... zdá se, že má ještě dost daleko do dobré herečky.. Co se týče výkonu Shia LaBeoufa, tak ten se hodně snažil a bylo to i vidět a jeho jsem ve filmu nepřehlédl:-) Můj názor je takový, že by se nenašel nikdo lepší na ztvárnění tohoto žánru filmu.. Michael má vše dotažené do maximálního detailu, takže z toho většinou vznikne pompézní podívaná, až s nechutně úžasným audiovizuálním prožitkem.. Druhý díl nesmírně dobře sekunduje prvnímu dílu.. Samozřejmě že jednička byla o trochu lepší, ale většinou nikdy nebude pokračování lepší než první nápad.. Abych nepěl pouze ódu na samá pozitiva, tak tady je pár věcí které se moc nepovedly: Skoro otřesná hudba (zaslechl jsem tam snad jen "Limo párky" a na konci snad "Gríňáky"), občas jsem nevěděl kteří jsou ty zlí:-)) ()

Salmayo

Akční jízda to byla, ale místy hodně přepatlaná a nepřehledná, nevidět to v blueray kvalitě tak to není ani na 3*. Isabel hezčí Megan! (blu-ray/eng) ()

Martinius

asi najdlhsi marketingovy film sveta od firmy hasbro je tak ukazkovo stupidny, az mi dochadzaju invektivy. na to, ze obsahovo i formou posobi ako plytke nelogicke becko z osemdesiatych rokov, je fascinujuce, ake vysoke hodnotenia dosiahol. na jednej strane viem velmi ocenit kvalitny akcny film, na druhej vsak michael bay opat len dokazal, ze je obycajny popcornovy primitiv, ktory by mal radsej rezirovat teletubbies, aby oslovil svoju skutocnu cielovu skupinu. kym jednotka transformers bola este aj napriek najblbsej komiksovej predlohe vsetkych cias ako-tak pozeratelna, dvojka je jeden obrovsky nesurody bordel vnemov, ktory sa na divaka vyvali ako obsah preplnenej latriny. dej sa zadusil vlastnym infantilizmom a vidieckym humorom, megan fox posobi este umelsie, shia labeouf dementnejsie a po chvili stratite zaujem sledovat, za koho ake z tych kriklavych zhulenych hraciek z vesmiru roztlkaju pyramidy, chramy a mestsku infrastrukturu. jedinou novinkou tohto unavneho a nekonecne posobiaceho filmu je, ze sa demolovali aj ine metropoly ako len europske ci americke. ergo: palenie knih sa pravom povazuje za prejav kulturneho barbarstva. palenie (podaktorych...) komiksovych predloh a hrackarskych figuriek by sa preto malo etablovat ako prejav kulturneho vykupenia. ()

Johny360

Jednička byla skvěla... Bylo to něco nového vidět obrovský roboty jak se bijou hlava nehlava, ale dvojka je už "normální" .Nepřináší nic nového kromě obřích výbuchů a speciálních efektů... Nebudu říkat, že se mi to nelíbí, ale není to nejlepší. Navíc mi vadily děsně trapný vtipy. ()

JK-Stinger

Trochu slabší než první díl, jak už tak bývá vetšinou zvykem, ale stále je to parádní pastva pro oči. Skoro bych se držel stejného komentáře jako při prvním počinu, buhužel mi tu několik věcí přeci jen vadilo. Menší výhrady mám k délce filmu, za kterou může ohromné množství akčních scén. Je sice krásné, že jsou opět všechny propracované do nejmenších detailů, ale přeci jen už je toho trochu moc a ke konci už jsem se začínal drobátko nudit. Nicméně to se dá odpustit, hlavním trnem v oku mi je neustále pobíhání hlavních hrdinů = civilistů vždy přímo uprostřed válečné zóny. Ještě jsem bral útěky před Decepticony ve městě, ale když se začnou motat všechny hlavní civilní postavy (včetně Samova otce i matky) v zuřící monstrózní bitce mezi celým arzenálem armády USA a armádou Decepticonů v egyptské poušti... To už na mě bylo trochu moc. Naštěstí tyto zápory vyvažuje opravdu dokonalá vizuální stránka, takže zůstanu u dobrého hodnocení. ()

Kratoc

Teda jednička žádná sláva, ale triky dobré. Ovšem pokračování nese všechny neduhy druhého díly. Vezme se vše co bylo jako že v jedničce dobré a pěkně se na to zaměříme ... Takže Megan Fox se prohýbá jako luk, roboti se řežou ve zpomalených záběrech v každém třetím záběru, šílený "tajný agent" je ještě šílenější řezník a aby toho vtipu nebylo málo, tak tu máme dva pošahané "jako že vtipné" nemotory - transformery. Přátele, tak takhle ne ... OK, jestli máte hodně nudnou neděli, za oknem prší a není vám více než 16 let, tak si to klidně pusťte, ale jinak na to zapomeňte a jděte dělat něco zábavnějšího, třeba ... uklízet. ()

waits

Těšil jsem se, protože jednička mě v kině doopravdy bavila, byla svižně vyprávěna, se spostou dobře natočených efektů, s lehkým nadhledem a vtipem (telefonní operátor k důstojnikovi, volajícímu z akce:nemáte zájem o naši akční nabídku?"). Dvojka nezačíná špatně, ale zhruba ve třetině jde všechno do kytek. Útrpné dialogy, neoriginální zápletka, čím dál víc patetických scén, odlehčující humor na pokraji tranosti a ve finále nuda a nezájem o cokoliv, co se děje na obrazovce. Akční scény byly chvilku fajn, k nevydržení byla cela hlavní partička včetně veselých robotů, obří robot z muzea s holi poslal děj někam směrem k Nekonečnému příběhu. ()

Eterninox

Pokud se nějaký film z posledních let opravdu dá označit tím populárním výrazem „režisérská onanie“, tak jsou to rozhodně druzí Transformeři. Posun oproti prvnímu dílu je totiž opravdu značný. Co v jedničce bylo celkem efektní a místy opravdu velkolepé, ve dvojce je bezvýhradně přestřelené a samoúčelně nabubřelé. Co bylo lehce jednotvárné a trochu hloupoučké, ve dvojce je neskutečně stupidní a k uzoufání roztahané. A co bylo lehce humorné ač občas trochu dětinské je ve dvojce téměř bez výjimky děsivě trapné. Výsledek? Megalomanské CGI orgie s ukrutně špatným scénářem a dialogy, nejhoršími afroamerickými karikaturami od dob Jar-Jar Binkse, nepokrytě voyeuristickými záběry na rádoby-svůdné křivky Megan Fox, a s třešničkou na dortu v podobě kolosálních robotických varlat (zdalipak si tím náhodou někdo něco nekompenzoval?). *** To všechno by ale nemuselo být tak špatné, kdyby se jednalo o parodii, nebo kdyby alespoň byla snaha o nějakou meta-významovou rovinu. Ničeho takového se ale bohužel nedočkáme, protože jako správný Hollywoodský blockbuster se všechno bere smrtelně vážně... Transformers 2 se tedy staly pravděpodobně prvním vysokorozpočtovým scifkem, u kterého jsem se musel vyloženě nutit, abych ho vůbec dokoukal. Mimojiné díky velmi přetažené stopáži jsem totiž celou druhou plovičku filmu měl neodbytný pocit, že mi začíná vytékat mozek z hlavy. 20% ()

Vitaminy

Pokračování Transformerů má oproti jedničce jednu věc navíc a to maximální obrátky. Nevzpomínám si v jakém jiném filmu kromě Transformers 1 je takové množství vyvoněných akčních scén propracovaných do posledního detailu. Neustále žasnu nad propracovaností samotné transformace Autobotů a Deceptikonů a nad jejich vzájemnými bojovými scénami. ()

Furmi

Michaela Baya nemám rád. Transformers 1 bol celkom slušný blockbuster na efekt ktorý plnilo plnohodnotne. Kôli ničomu inému ako len kôli akcii a efektom som sa nepustil ani do sledovania dvojky a nepustím ani do trojky. Nieslo to typické Bayove priemyselné klišé znaky (prebratý OST, klišé dialógy + love scény vážne brunkali na zdravý rozum režiséra ktorému chýba veľká dávka umeleckého cítenia). Nemôžem byť nadšený ale niesom ani sklamaný. Film splnil to čo som od neho aj čakal bez ničoho viac ani menej. 60% ()

Erik7595

Tak pokračovanie dopadlo o niečo horšie ako jednotka. Michael Bay sa ale že úplne odtrhol z reťaze a svoj film preplnil akciou od samého začiatku až po koniec. Už v prvých minútach filmu sa udeje toľko bitiek medzi robotmi a deštrukcie polky Šanghaja, že sa z toho divák jednoducho presýti a namiesto toho, aby bol ohúrený, tak je z toho mierne otrávený. Veď je tu toľko akčných scén, že by vystačili kľudne aj na dva filmy. Navyše to okoreňujú niektoré tzv. vtipné scénky, ktoré nie sú vtipné, skôr trápne a infantilné . Ale napriek tomu ide pre mňa o dobré pokračovanie, ktoré ma zaujalo a nemôžem povedať, že som sa nebavil . Transformers 2 je zameraný hlavne na akciu, akciu, akciu pri ktorej som niekedy pozeral s otvorenou hubou. Bavilo ma to, preto dávam 75% ()

LukyNike

Vcelku dobré pokračování s ještě větší akcí než u jedničky (občas to bylo až přeplácané). Druhá polovina už byla hodně zdlouhavá, ale ten konec všechno zachránil, protože v tomto filmu jde hlavně o ty úžasné efekty. ()

bolan

Velmi hloupý film zakládající se na počítačových tricích s roboty. Děcka to asi ocení (tím myslím děti do 10-ti let). ()

Hepy13

Jedničku bych mohl chválit pořád, ale tady to už i Bay trochu přehnal. Škoda že film je až moc přeplácaný. 1* za Shiu, druhou za Megan a třetí ze souboj na pyramidách. ()

PPalmer

Obrovský kontrast mezi obsahem a formou. Perfektní grafické zpracování, Bayova akce, která mi ani nepřišla nepřehledná, jak se často zmiňuje, namakaní roboti - to všechno tvoří oku lahodící podívanou, bohužel je to jen skořápka. Obsah a ať už mám na mysli stupidní dialogy, příběh samotný nebo záplavu vtipů, které byly tak špatné, že jsem se cítil trapně i za tvůrce, byl tedy celkově k zblití. Závěr nejklišovitější z klišovitých, ale to jsme snad všichni předpokládali. Trojku si pustit neplánuju. ()

Připravte se na novou Transformeří trilogii

Připravte se na novou Transformeří trilogii

13.04.2014

Michaelu Bayovi (Skála, Mizerové) původně přišli roboti, kteří se v hraném filmu skládají na auta, jako velice hloupý nápad. Nakonec se ale Transformers přeci jen ujal a započal tak velkou… (viac)

OSCAR 2010 - výsledky

OSCAR 2010 - výsledky

08.03.2010

Na Transformers 3 se už pracuje

Na Transformers 3 se už pracuje

03.10.2009

Michael Bay několik týdnů tvrdil, že si potřebuje od mimozemských robotů odpočinout a než se pustí do třetí části, natočí si „osobnější filmeček“ Pain & Gain. Jenomže Transformers: Pomsta… (viac)

Shia a miliardová soudní pře

Shia a miliardová soudní pře

03.12.2008

John Grisham = bestseller. Tečka. Není potřeba se o tom obšírněji rozepisovat. Z knih slavného autora právnických thrillerů se na světě doposud prodalo odhadem asi 235 milionů výtisků, takže na jeho… (viac)