Naruto: Šippúden

• Japonsko ナルト 疾風伝 (viac)
Japonsko, (2007–2017), 200 h (Minutáž: 24 min)

Predloha:

Masaši Kišimoto (komiks)

Džunko Takeuči, Noriaki Sugijama, Nana Mizuki, Romi Paku, Akeno Watanabe, Akio Ócuka, Acuko Tanaka, Džúróta Kosugi, Ikue Ótani, Jú Asakawa, Júsuke Kamidži (viac)

Seriál se odehrává dva a půl roku po odchodu Naruta z Konohy. Náš hlavní hrdina zmoudřel a pomalu si začíná získávat přátele. Tým 7 získá náhradního člena za Sasukeho a pokusí se ho dostat ze spárů Orochimara a následně organizace Akatsuki. Podaří se jim Sasukeho zachránit nebo bude dokonce válka ninjů? Bude Sasukemu stačit pomsta nebo bude schopen zajít dále? (Negticek)

Kubik_

Naruto Shippuuden byl pro mě skvělý zážitek. Postavy jsou dobře zpracované a nemůžete je nemít rádi. Hudba skvělá a i teď jsi ji někdy pustím. Fighty jsou udělané na jedničku a ten příběh je super, možná se ten příběh někdy táhne ale tich 500 epizod (plus fillery) stojí vážně za to. ()

joho55555

Naruto uz nie je co byval, nieje horsi ani lepsi, ale je iny.. doterajsich 22 dielov v sebe nesie istu formu smerovania, v niektorych veciach dobru v inych zas zlu. Neuveritelne roztahany dej, ale tuna musim namietnut voci tym ktory to kritizuju v zlom, ze oto viac ponukne dialogov, a oto viac je mozne sa dostat do kontaktu s postavami. Mne osobne je uplne jedno ci sa shioppuden roztiahne na dalsich 220 cast, nech aj, hoci tempo ktorym sa vlecie by som sa skor opovazil tvrdit ci tych 220 casti nakoniec bude stacit.. Jedno je ale iste manga tak skoro neskonci, a ono pribeh samotny davo nespocet moznosti na rozne pokracovania. Preto 5*, shippuden si udrzal latku hodne vysoko, stale je zabavny i ked u menej vazny no postavy nam zostarli tak sa nie je comu divit. Vadi mi len tak trochu soundtrack, ktory je asi v polovice na figu ()

Omegaboy

Naruto je pro nás s klasifikací závislí droga, bez které se žije jen těžko. Je to snad v příběhu nebo v postavách samotných? Kdo ví, ale jedno je jisté, drží nás to, ve čtvrtek večer už nervózně přešlapujeme na místě a čekáme, až někdo vypotí titulky. Neni to nijak hluboké, užasně akční nebo prošpikované mistrovskými dialogy, ale má to svoje kouzlo a těch dvacet minut není ztracený čas. Polovina z nás už umí Japonsky minimálně pár vět a nikdo si nedokáže představit, že by jejich milovaný seriál skončil. Naštěstí možnosti jsou nekonečné a myslím, že se můžeme těšit na další desítky a stovky dobrodružství, která společně s Narutem zažijeme. Viva la Naruto. ()

mikosuo

Je to lepsie ako predchadzajuci Naruto. Dospelejsie a konecne sa poriadne spozname s Akatsky (ci ako sa to pise) a to ma na to baví najviac :) I ked fillery boli jedna velka nuda a opakovanie tej istej vety dookola (kto videl vie o com hovorim). ()

Lenakf

tak k tomu není co dodat,prostě nejlepší anime (sice je to jedina anime kterou jsem viděla ale to vtom nehraje roli:D) shippuuden se mi líbívíc jak naruto,je více akční a jsou tam neuvěřitelné zápletky (ikdyž musím uznat,že ty zdržovací díly mě také rozčilují,ale viděla jsem zatím všechny:)) doufám,že se Sasuke vrátí do konohy (v dobrém) a že bude happyed...cemuž se da ale bohužel těžko věřit:( ()

Riivy

Je pravda, že mi Naruto ešte stále lezie v niektorých scénach na nervy... ale na druhú stranu je toto pokračovanie rozhodne zaujímavejšie a hlavne krvavejšie... Po 132 dieloch som zatiaľ o hodnotení nezapochyboval, pretože hlavne súboje sú oproti pôvodnému Narutovi o dosť lepšie... Prezrádzať nebudem, ale určite sa je na čo tešiť, tak ako ja sa teším na ďalší diel :) ()

BigBen87CZ

Naruto nám vyrostl ... sice nijak extrémě nezesílil (a když jo, tak je záhy záměrně uzemněn) ... spíš trošku zmoudřel ... úvod skvělý ... teď se zdá, že se nám konečně zase rozjede akce (142) ... takže se nemůžu dočkat dalšího týdne ... ()

Himlhergot

Tam kde Naruto skončilo začíná Shippuden. A První řada Naruta je dokonce Shippudenem překonána. Všechny postavy jsou starší, už ne takoví frackové a hlavně mnohem víc cool. Prvních 40 dílů začíná opravdu v ďábelském tempu, největší neduhy předchůdce a to fillery jsou konečně trochu na úrovni ba dokonce některé jsou i velice zábavné a ani jejich animece není odfláknuta jako dřív. Sice pár chybek zůstalo ale ty jako pravověrný narotufil s klidným svědomím přehlédnu a budu rád tolerovat. ()

Malicious11

Uvažoval som medzi 3* a 4* Naruto shippuden ma toho čo ponúknuť ale predsa Naruto ma oslovil viac ako shippuden čím ďalej idú diely tým sa to zdá byť horšie ako keby už autor nevedel čo poriadne tam má hodiť tak opakuje veci ktoré už boli vyvrátené v Narutovi ale kto vie uvidíme ako to pojde ďalej. ()

Akatsuki

Jestli jsem se díky něčemu začal zajímat o japonskou kulturu, tak právě díky Narutovi. Tenhle zprvu ukřičený spratek se nám před očima v Shippuudenu změnil na celkem slušného „týpka“. Celkově je Shippuuden mnohem dospělejší než první Naruto. A právě díky tomu se pro mě stal anime No.1. S čistým svědomím prohlašuji, že u dílů, kde si to hrdinové z Konohy rozdávají s některými členy Akatsuki, jsem byl schopen prosedět i několik hodin vkuse. Pro mě jednoznačně srdcová záležitost, ačkoli fillerové díly je lepší vynechávat, aby to nekazilo celkový dojem. Třeba díl o chytání mečouna by mohl na některé slabší povahy zapůsobit tak, že by mlátily hlavou do monitoru a ptaly se: Co to je?! Zkrátka se nechte zanést do kouzelného světa ninjů, kde temná organizace Akatsuki pomalu začíná spřádat hrozivý plán. Závěrem: Akatsuki 4ever! ()

Mortex

Po 167 dieloch nemôžem inak , nečakl by som že anime ktoré bolo na začiatku celkom dobré sa zlepší na niečo takéto . Pôvodný naruto bol celkom dobrý , začiatok shippudenu bol trochu lepší ale teraz je to asi jedno z najlepších anime aké som kedy videl.Aj keď to trochu kazia fillery ale aj tie začínajú byť zaujímavejšie. ()

QuietRioT

Japonsko a celá východná kultúra v spojení s ich mytológiou majú niečo do seba. Prvá séria je vážne ukážková a už len pri tom openingu mám zimomriavky ešte aj dnes, po toľkých rokoch. Ako fanúšik originálnej mangy (japonský komix, čítaný z prava do ľava) od Kishimota Masashio však musím zbuzerovať tvorcov za to, že často odbiehajú od pôvodnej dejovej línie a snažia sa naťahovať dej, aby im námet vydržal čo najdlhšie. Naruto je tu už s nami 13 rokov a tak to vyzerá, že ešte ďalších pár bude. ()

Eclipsis___

Videl som pár ďalších anime, vždy len pár častí a len som krútil hlavou, ako je naruto mimo ich ligu. Osobne by som to zostrihal na polovičný ak nie tretinový čas, ale aj tak pecka seriál. ()

K4sum1

Sleduju Naruta už léta a pokaždý se nemůžu dočkat nové epizody. Kvalitní anime, příběh i soundtrack, dokonalost až na zbytečně zdlouhavé a nudné fillery. Shippuuden je o stupeň nadupanější než normální Naruto. Dospělejší, akčnější a hudba? Geniální! ()

Masinfira

Naruto (i všechny postavy) je dospělejší, drsnější a silnější. Stejně tak ale i protivníci. V základním seriálu Naruto prakticky nikdo neumírá. Vlastně mi někdy přijde, že 220 dílů slouží především proto, abychom poznali a zamilovali si celou vesnici. V Shippuudenu už se začne i umírat a emocím je tedy možno dát průběh. Dle mého názoru minimálně prvních asi 100 dílů je rozhodně lepších než základní Naruto. Pak to začali brát trochu hopem (na začátku je velmi dlouhý a suprpropracovaný souboj Sakura + Chio vs. Sasori) což dle mého názoru není ku prospěchu věci. Také se postupem trochu mění styl animace, což mi opět méně vyhovuje. Přes to všechno zůstává u mě Naruto naprosto na špici! ()

game.play

Naruto shippuden je pro mě oněco lepší než klasickej Naruto,vždy jsem měl hlavně rád akci které je ve shippuden o něco věčí než v normálním Narutovi.Děj se hlavně odehrává hned po tom co Naruto odešel trénovat mimo Konohu (skrytou listovou vesnici)a za 2 a půl roku se vrací a tím to vše začíná. ()

szneczek

Po zkouknutí cca. 260 epizod tohoto pokračování původni série jsem nadšen. Čím dál propletenější vztahy jednotlivých postav (kterých je mimochodem pořád více a více) a jistý nádech politických pletich v pozadí dodavá seriálu punc dospělosti. Je až zaražející , že základni linka příběhu je pořad stejně kvalitní a pořád se má kam vyvijet. Dle mého to nejde do nekonečna. Každopadně tento serial patří mezi mé top a jako spravný fanoušek očekavam nadšeně každý týden nový díl. ()

panter666

Nebudu tu hodnotit první řadu Naruta shippuuden, protože jsem včera zhlédl 301 díl. Mengu nečtu nechci si kazit překvapení. Podle mě je děj promyšlenej od začátku do konce. V posledních dílech souboje, které by dřív byli na tři čtyři díly, nezaberou víc než díl. Naruta už Sasuske rozhodně nezajímá tolik, jako dřív. A oživit nejsilnější nindži, kteří kdy existovali aby se mohli porovnat s nynější elitou mi připadá super. Je jasné, že seriál se pomalu blíží ke konci a vše vyvrcholí soubojem Naruta s Madarou. Už se nemůžu dočkat. Mimo jiné je pro mě Naruto jeden z nejlepších seriálů a celá sága se mi opravdu líbí. Co se týče mladého Naruta, asi tři nebo čtyři poslední řady jsem vůbec nesledoval. Protože tam nebyli Akatsuki ani Orochimaru. Z shippuudenu sem nevynechal nic..... ()