Čtvrtá světová shinobi válka dopadla pro spojenecké vesnice dobře, takže se Naruto pokojně navrátil zpět do Konohy. Na odpočinek však nemůže mít ani pomyšlení, protože se začnou dít podivné věci okolo Měsíce. Věci, které je nutné neodkladně vyřešit, neboť pokud se tak nestane, čeká planetu Zemi zkáza. Naruto tak čelí své největší zkoušce a to nejen jako ninja, ale také jako někdo, kdo se musí naučit opětovat lásku Hinaty Hyuugy. Dívky, která je mnohem důležitější, než se na první pohled může zdát. (P. J. D.)

kaylin

Když jsem si to pustil, tak jsem si uvědomil, že jsem vlastně neviděl jediný díl anime ani žádný film. Naruta znám jen prostřednictvím mangy, která si u mě postupně vydobyla dobré postavení a mám tuto mangu rád. Film mě překvapil, jak má výbornou romantickou i akční rovinu, což jsem v případě Naruta nečekal. I jako nefanoušek tohoto anime jsem se bavil. ()

PainM8

Něco tak romantického bych nikdy od tvůrců Naruta nečekal, bylo to ale super. Příběh byl natolik fascinující, že jsem na konci filmu myslel, že uběhlo tak 40 min, jako u klasického dvojdílu anime, ale byly to vskutku dvě hodiny, které byly navíc doprovázeny skvělým soundtrackem od Sony, stejně jako anime a ostatní filmy. Za mě další dokonalý film 5* ()

Hitman_47

Poslední a bohužel ne zrovna výborný film, který má definitivně uzavřít Narutův příběh. Nemůžu si pomoct, ale celé to na mě působilo jako brutální filler ... vše je tu strašně generické a ta jediná důležitá věc je tu vecpaná strašně na sílu. Nevědět, že je to opravdu poslední film, a že se na něm podílel i Kishimoto, tak mám za to, že tu máme další průměrný fillerovský Naruto film. Ale tak za chvíli je tu stejně Boruto, tak bych to s tím definitivním koncem neviděl zase až tak drasticky. ()

Jeoffrey

Tak pro člověka jako já, co s Narutem definitivně skončil loni v Listopadu, kdy si přečetl poslední kapitolu mangy (a s anime Shippuden skončil někde u dílu 300 protože už opravdu nedával všechny ty šílené fillery) je tohle taková docela pohodová záležitost, co mi doplní trochu děje do té mezery mezi poslední dvě kapitoly mangy. Příběh filmu není nijak světový a je to spíš romantika těžkého kalibru, takže se to asi bude líbit děvčatům a nejspíš i fandům ústřední dvojice a pro ty ostatní? Pokud jste fanoušek série, tak je to pro vás asi povinnost, ale pozor - Pokud se ještě potýkáte se seriálem a nečetli jste mangu a tedy nevíte jak to dopadne, nebo spíš s kým Naruto skončí, tak se na tohle zatím určitě nedívejte... ()

animaxis

Naruto: The Last je příjemné rozloučení se seriálem, které jsem sledoval opravdu pěkných pár let. V seriálu Naruto ušel dlouhou cestu a překonal mnoho překážet a pořád si stál za svým a tento film vlastně pokračuje dva roky po skončení Naruto Shippuden. Naruto je (nebo se snaží být) dospělejší a vůbec je zajímavé tu sledovat postavy, které známe ze seriálu, ovšem zase tolik jich tu nečekejte. Film je částečně o vztahu mezi Narutem a Hinatou a tady KONEČNĚ dostane tolik prostoru, kolik si zaslouží! Do toho všeho musí Naruto a spol. zachránit svět, protože na Zemi se řítí Měsíc a celá ta zápletka je překvapivě už maličko nastíněná na konci Naruto Shippuden (i když opravdu jen v náznacích). Po celý film dostáváme doslova pravidelné dávky akce, úvodní scéna má naprosto krásnou stylovou animaci, děj je celkem promyšlený a to vše doprovází opět naprosto dokonalá hudba. Celku sice nemůžu dát plný počet, ale bavil jsem se a jako rozloučení s Narutem je to akorát. Teď už zbývá jen počkat, co se vyklube z Boruta. ()

• Ve snímku se objeví hračka kageho vypodobněného jako opička s činely. Je to odkaz na třetího Hokage Sarutobiho Hiruzen známého z Naruto (od r. 2002), jehož přivolávací jutsu byla právě opice. (P. J. D.)
  • Snímek byl vpuštěn do kin v době, kdy stále nebyl uzavřen seriál Naruto: Shippūden (2007), jež mu předchází. (P. J. D.)
  • Tento film je prvním snímkem, v němž se objeví Hatake Kakashi jakožto šestý hokage. (P. J. D.)