Gekijōban Naruto: Daigekitotsu! Maboroshi no chiteiiseki dattebayo!

• Japonsko 劇場版NARUTO-ナルト- 大激突!幻の地底遺跡だってばよ (viac)

Ne příliš stylově oblečený kreslený hrdina Naruto, oplývající velkou silou ve skrytých bojových schopnostech s několika sobě podobnými kumpány při plnění úkolu pro jednoho starce narazí na maskovaného bojovníka, co by pravou ruku usměvavého pána, který chce ovládnout svět. Jak se příběh odvíjí, Naruto zjišťuje cosi prohnilého v plánech mile vyhlížejícího pána. Ukáže se, že touží získat neomezenou moc skrytou ve vzácném kameni zvaném Gelel. Naruto se svými společníky pobije megalomanovu osobní stráž v podobě mutujících krásek a vše vyvrcholí v podzemí, kde svede finální bitvu se zmutovaným, kdysi přívětivým postarším pánem. Akční scénym které příběh proplétají jsou zpracovány dynamicky a oživují děj. (shinobi)

T-pack

Jakmile jsem spatřil ocelovou loď v mlze u břehu Vzdušné země, těšil jsem se na akci ve stylu art deco/steampunk, která anime tak sluší. Místo toho mi již v prvních zhruba 15 minutách tvůrci naservírovali celý zbytek zápletky a já se jen modlil za zvrat. Jeden maličký přišel až na konci, ale do té doby jsem se potýkal s řadou neduhů. Píseční ninjové mají důležitou roli hlavně v počátku filmu, chybí jim však velkolepý nástup a důrazná role v závěru, což z jejich přítomnosti činí prakticky cameo. Hlavní padouch nepostrádá pouze charisma, postrádá i mnoho dalších padouchovských rysů a i v seriálu bych byl jeho existencí uražen. Bohužel to platí pro velkou většinu nových postav, které jsou vyloženě papírově placaté. Narutův pateticky naivní proslov o přátelství může ve stupiditě překonat snad jen přerod Temujina ze záporáka na dobráka, který se buď měl odehrát mnohem dříve a rychleji a nebo vůbec. Příběhově nepřináší snímek nic nového a jeho ne příliš kanonické umístění v seriálu (totiž zhruba za 160. epizodou) mezi pomalu se rozvíjející řadou fillerů pouze vypovídá o jeho vatovém charakteru. I přes to všechno ve mně dokázala (to bude ten zvrat - a teď se asi dopustím spoileru) Narutova záchrana Temujina před pádem do černé díry najít ochotu dát filmu čtyři hvězdičky, i když mi to ve světle mé kritiky a vystřízlivění z návratu k Narutovi po několika měsících intenzivního studia připadá jako přehnaně vstřícné hodnocení. ()

Elemmírë odpad!

hrůzsa děs. Kishimoto-sama se obrací v hrobě.... ne počkat, on je pořád živej... no každopádně mám podezření že tenhle film dělal někdo kdo moc animaci nerozumí (Shikamaru si není vůbec podobný!) a hlavně.... V ZÁVĚRU, KDY SE ZE ZEMĚ VYSUNUJE BŮHVÍJAKÝ STOJAN ( který je pak rozdrcen tím bossem..už si to moc nepamatuju no) SI VŠIMNĚTE JAK NESKUTEČNĚ MIZERNÁ ANIMACE TO JE. ()

AmunRa

Tento film příliš nezapadá to klasických narutovských schémat. Příběh a kulisy spadají do postapokalyptických anime a dost připomínají Trigun. Animace a vizuál je odlišný od seriálu - jiné pohyby postav, jiné úhly pohledu, chybí typické záběry vzteklé Sakury, některé rádoby 3D animace předmětů jsou vyloženě nepovedené. Děj je jedno velké klišé a uvěřit záporákovi jeho blábol je vážně obtížné. Smutně nevyužitý je potenciál známých postav z Písečné a Shikamarua. Humorné odlehčení prakticky neexistuje. Autoři se pokusili posunout Naruta novým směrem, ale tohle rozhodně není ten správný směr. ()

Natascha

Filmy k anime moc nemusím, protože jsou to často jen přívěsky určené na rýžování peněz z šílených fanoušků. A tohle je přívěsek naprosto zbytečný a nepovedený. Nezajímavý příběh jen stěží plní celovečerní stopáž, nové postavy jsou nudné a špatně nakreslené (Temujinova hlava proporcionálně nesedí k tělu) a ty staré nevyužité (přidat do Narutova týmu Shikamarua a nepřidat nějakou z jeho originálních taktik, je plýtvání...). Bitek je sice dost, ale těm ze seriálu se zdaleka nevyrovnají (Hite, double rasengan mi k spokojenosti fakt nestačí:-) A úplně mi chyběly nějaké povedené vtípky. Jsem zvědavá, jestli třetí film spadne kvalitativně ještě níže... ()

method1

Oproti prvnímu filmu jednoznačně ztrácí...Potěšila mě přítomnost Shikamarua, který je jednou z nejlepších postav celého Naruta. A teď mé proti. I přes nadšení z účasti Gaary a Kankura (tuhle dvojice opravdu miluji, písek a loutky , to je moje) to byla nepovedená účast. Objeví se pokaždé, když se bojuje, nikdo neví co dělají mezitím, jestli jen tak Listovce sledují, nebo co. Dále soundtrack oproti všem dílům Naruta je opravdu slabý. A vtipných scén, které bývají většinou třešničkou na dortu, je poskrovnu. I přes to, že jsem obrovský fanoušek celé série, kritizuji. ()