Naruto

• Japonsko Naruto (viac)
Japonsko, (2002–2007), 84 h 20 min (Minutáž: 23 min)

Predloha:

Masaši Kišimoto (komiks)

Kamera:

Acuho Macumoto

Hudba:

Tošio Masuda

Džunko Takeuči, Noriaki Sugijama, Nana Mizuki, Romi Paku, Tošihiko Seki, Akeno Watanabe, Akihiko Išizumi, Bin Šimada, Daisuke Namikawa, Džun'iči Suwabe (viac)

Naruto, zdánlivě obyčejný chlapec, který však disponuje několika výjimečnými a nezvyklými schopnostmi. Za prvé je neskutečně zbrklý a také mnohdy velice otravný, za druhé v sobě třímá moc devítiocasé lišky, která v době jeho zrození ohrožovala jeho vesnici. Obě tyto vlastnosti z něj dělají hrdinu stejnojmenného seriálu, ze kterého se stala mánie o jedenácti řadách, třech filmech a dalším seriálem NARUTO: SHIPPÛDEN. Jeho popularita má ale své stinné stránky - stanice Jetix o něj dostala zájem, nicméně jelikož se jedná o stanici s pořady pro děti, musely být z Naruta vystřihnuty mnohdy i celé scény, což ho znehodnocuje. (raelz)

T-pack

Kolem Naruta panovala na střední dokonalá hysterie, prakticky všichni moji spolužáci mužského pohlaví na něj koukali a mnozí z nich četli i původní mangu. Samozřejmě došlo k tomu, že jsem s potupou oslovil spolužáka, jestli mi ty díly nehodí na disk. První část Naruta (tedy ne Shippuden) přitom není nijak výjimečným anime. Rozhodně nenadchne dynamickými souboji, místo nich se hodně kecá a kolikrát mě i vyloženě nasralo, jak bitka probíhala. Ninjové maj dost energie na kecání nejen, když bojujou, ale i když běhaj po stromech v zřejmě nekonečnejch lesech, kde se odehrává velká většina střetů. Pokud se v seriálu zrovna nemluví, je velká pravděpodobnost, že tam máme nějakej flashback a to nejen z předchozích epizod, ale docela klidně i z dílu, na který právě koukáte. Stačí se podívat na arch napadení Listové/únos Sasukeho a máte to tam všechno pohromadě. Děsně to pak seriál natáhne - co by se dalo odvyprávět jedním vážně zábavným dílem je rozplizlý na pět epizod, kde se furt stojí a kecá. Fillerů je taky nesnesitelná kopa, ještě horší je na nich ale fakt, že nejmíň půlka jich je na samotnym konci seriálu, takže je to filler za fillerem, dokud nepřijde Shippuden. Zbytečná mánie okolo seriálu? Vlastně ani ne. Je pravda, že Japonci si s vyprávěním dávají na čas, zato ale servírují skvělé postavy s neotřelou mytologií a slibem něčeho většího. Naruto je tak naivně blbej, že neni šance si ho eventuálně nezamilovat. Samozřejmě je tu kopa vedlejších postav a jejich unikátních ninjutsu, že si snad každej musí najít svýho oblíbence (Hinata!, Shikamaru). Takže ze seriálového hlediska stojí Naruto skoro za starou bačkoru, ale člověk má stejně chuť se k němu i přes ty jeho nekvality vracet, dattebayo! ()

HAL

Naruto, Bleach a další podobné shouneny jsou mezi anime jen na o hodně, HODNĚ malém stupínku výš než Pokemoni. Tedy pořád nesmírně hloupý a zbytečný škvár s nekonečným dějem, nesmyslnými schopnostmi postav, a lobotomickými dialogy a charaktery. A když přijde filler, je to rovnou vhodný podnět k sebevraždě. ()

Stegr

90% - Kromě fillerů, které jsem záměrně vynechal, takže o nich moc nevím, je Naruto vynikající anime se skvěle propracovanými postavami, příběhem i souboji. Odpadové by se měli stydět. Buď nedali Narutovi šanci je zaujmout nebo viděli verzi na Jetixu, o které jsem slyšel jen samou "chválu". Tak nebo tak, Naruto si tahle malé hodnocení rozhodně nezaslouží. Je tam tolik věcí, které se dají ocenit, že není možné, aby to někoho, kdo viděl víc jak jeden díl, nutkalo dávat odpad. Jde se na Shippuden... :) ()

-Ravee-

Po prvních 5 dílech jsem nechápal, jak tenhle seriál může být tak populární. Jenže. Ať už to byly do posledního detailu promyšlené souboje, skvěle propracované a uvěřitelné postavy nebo vynikajíce zvládnuté emocionální sekvence, tenhle seriál mě prostě pohltil a nepustil. Legenda, která si svůj celosvětový boom po právu zaslouží.. ()

Hees

Kredit Naruta klesá iba za jeho fillery. Ak by sme nebrali fillery do úvahy tak by naruto bol jeden s top anime lebo úroveň príbehu a gradácie je na skvelej úrovni. Ak nás Naruto začne baviť potom nie je vylúčené, že sa občas rozplačeme. A hudba prvej série je priam excelentná (postavy majú svoju vlastnú hudbu). Niektoré diely sú vtipné, iné sú bojové a ďalšie sú smutné a tak to má u správneho anime byť. Najobľúbenejšia ženská hrdinka : Hinata Hyuuga. Najobľúbenejší mužský hrdina : Minato Namikaze. ()

• Shiba má v této epizodě špatnou čelenku. Namísto symbolu Travnaté vesnice jej můžeme vidět s čelenkou Písečné. (Kubaaa97)
  • Naruta mluví dívka, Takeuchi Junko. (Komprimus)
  • Když Itachi použije na Kakashiho Tsukuyomi, můžeme si všimnout, že jeho Sharingan se nezmění, jak jsme zvyklí z pozdějších dílů. Je to proto, že Masashi Kishimoto v té době ještě neměl navrženou podobu Mangekyō Sharinganu. (Kubaaa97)

Hlasujte o nejlepší anime desetiletí!

Hlasujte o nejlepší anime desetiletí!

10.07.2010

Za posledních deset let japonská animovaná tvorba zažila neuvěřitelný boom a její vliv se promítl i do jiných sfér kinematografie a popkultury, jako například do videoklipů Linkin Park nebo filmu… (viac)