Novinář Sidney Young (Simon Pegg), který pracuje v Londýně pro nepříliš úspěšný bulvární plátek, dostane lákavou nabídku z New Yorku. Záhy však zjistí, že není všechno zlato, co se třpytí.  …aneb jak se neutopit za velkou louží.
Novinář Sidney Young (Simon Pegg) pracuje v Londýně pro nepříliš úspěšný bulvární plátek, který si střílí z celebrit toužících po slávě ve světlech snobských večírků. Na jedné straně je hrdý na svůj satirický nadhled a odstup od prostředí, o němž píše, na straně druhé ho však povrchní svět slávy a krásných lidí láká. Posléze Sidney dostává překvapivou pracovní nabídku od šéfredaktora prestižního newyorského časopisu Sharps a po hlavě se vrhá do víru newyorských večírků. Záhy však zjišťuje, že zdaleka ne vše je takové, jak si představoval. Je zklamaný upjatou atmosférou a stává se z něho rebelant. Neochotu zařadit se do davu a sekat latinu však nečekaně naruší setkání s půvabnou herečkou Sophií, která mu úplně poplete hlavu…
Námětem pro film byla kniha Tobyho Younga z roku 2001, v níž zachytil vlastní zážitky, když koncem 90. let odešel z Londýna pracovat do prestižního časopisu Vanity Fair v New Yorku a ani ne po dvou letech byl odtud vyhozen. Dále hrají Kirsten Dunstová, Jeff Bridges, Gillian Andersonová ad. (oficiálny text distribútora)

Cushing

Stojí za vidění, ale žádné zázraky nečekejte. Je to z prostředí mediálního krytí hollywoodského showbusinessu, trochu mi to připomíná Ďábla, co nosí Pradu (ve filmu je i odkaz, ale zde se odkazuje asi na tucet či víc dalších filmů), ovšem pohromadě to drží asi jako mobil sestavený z částí Nokie, Samsungu a Sony Ericsonu. Tedy funguje to, ale někde něco chybí a hodně toho přečnívá. Párkrát jsem se zasmál a mnohokrát si říkal: tady střihač spal, tady taky, tady usnuli všichni, neboť logika odpovídá spíše romantickému snu než realitě... Místy je scénář pěkně nabroušený, ale k ostrosti kuchyňského nože má přece jen daleko. ()

_DAVE_

Další přímá konfrontace Britského stylu s Americkým. Tentokráte z prostředí bulvárních novinářů, aneb kterak šel "křovák" z malého Londýna hledat štěstí do Ameriky. 70% ()

Beky

Povedená komedie, která si bere na mušku ,,průmysl,, , který rozhoduje o tom, kdo jak o kom a co napíše!! V tomto businessu je totiž něco za něco na denním pořádku a náš hrdina to brzo pochopí!! Film staví na nad průměr spousta vtipných scén a skvělé výkony jak v hlavních rolích, tak i vedlejších!! Je škoda, že některé proměny v chování hrdiny se dějou tak nějak zrychleně, nestupňují se důvody proč zase změnit názor tak či onak!! Ale já jsem hodně spokojenej, nečekal jsem tak dobrý film!! Jednou větou: Napíšu, že je debil...ne, to je moc, on jen něco zkazil!! ()

terunka003

Svižné, vtipné, nenásilné × obyčejné. Takové Dáběl nosí Pradu s mužským hlavním hrdinou. Ničím to neprovokovalo, neunavovalo, děj byl jednuchý, můžeme říci, že to byl velmi odpočinkový film. Nikdo moc nevyčníval, neprovokoval. Jen jsem od toho možná čekala víc, tím že zde hrál Simon Pegg. ()

Thommie

no je to tak na 3/4*, každopádně perfektní zábava, sladká Kirsten Dunst, poslední dobou jí fakt můžu :) tyhle filmy ač je nehodnotím vysoko, patří do kategorie filmů, který si člověk pustí dvakrát jen pro zábavu a o tom to přece je!! ()

uiu

Když tato komedie v roce 2008 vnikla do kin, byl to hit. Dokonce i zde na csfd měla nevídaně vysoké hodnocení a já si ji tenkrát stáhla, že se na to podívám. Jenže jsem se k filmu dostala až po 2 letech, když ho dávali v televizi a trochu jsem nepochopila, co je na této komedii tak skvělého, že si ve svých začátcích vydobyla takovou oblibu. Děj spočívá v tom, že poměrně ošklivý smolařský Angličan přijede do USA a má sen stát se skvělým novinářem v časopisu Řízek (jak jej nazvali v dabingu). Jenomže mu to znepříjemňuje fakt, že je poměrně ošklivý a smůla se mu neustále lepí na paty. Nedočkáme se výbušných vtipů a film staví spíše na situačních scénkách padání z houpaček a různých trapasů, které jsou vtipné jen pokud si představíme, že by se staly nám. A hádejte co! Nakonec se z něj stane uznávaný a bohatý novinář, k tomu ještě poměrně nafoukaný, jenže po čase si uvědomí, že mu bylo lépe, když byl chudý smolař a nemotala se kolem něj Megan Fox a nenabízela mu sex. Jen další rádoby vtipná komedie, která je spíš místy trapná a nabízí nám ponaučení, které jsme už x-krát viděli a každý inteligentní člověk ví, co je správné, ale Američanům se to asi musí každý půl rok připomínat. ()

noriaki

Simon Pegg přesídlil do USA a zkusil si pro změnu "vážně míněnou" romantickou komedii, do které přibral impozantní herecké obsazení. Bohužel film funguje jako komedie, ale romantika se ne a ne dostavit. To co chybí nejvíc, je britský humor. Scénky jsou až na výjimky typicky americké, a i když je vtipnost často postavena na kontrastu korektní Ameriky a buranského Brita, tak nefunguje. ()

venison

Ani nevím, o jaký žánr to byl vlastně pokus, ale asi vsadit na to, že vystřídám všechny styly a zavděčím se všem, se moc nepovedlo.. Držela bych se jednoho - většinou je totiž "méně" "více".. Příběh poněkud předvídatelný a konec zbytečně natažen.. Skvělá volba Jeffa Bridgese jako šéfredaktora, Kirsten Dunst jako fajn kolegyňky, Gillian Anderson jsem po dlouhé době ráda viděla opět na obrazovce.. Se Simonem Peggem se trošku peru, ale nijak zvlášť mi nevadil.. Dívat se na to dá, ale nic co by utkvělo v hlavě.. ()

lennyd

Šéfredaktor malého anglického bulvárního magazínu Sidney Young (Simon Pegg) dostane příležitost, jak se hvězdám showbussinesu dostat blíže, než kdykoliv před tím. Dostane nabídku z velké newyorského bulvárního magazínu Řízek, aby pro něj začal psát. Brzy ale zjišťuje, že vysněná práce není tak jednoduchá, jak se zprvu zdálo - New York není ještě připraven na svérázného Angličana. Ale Sidney udělá vše proto, aby se dostal do světla reflektorů, a hlavně blíž krásné herečce Sophii (Megan Fox), do které se bláznivě zamiloval... Ano, bavil jsem se. A ano, bavil jsem se docela dost. A potřetí ano, očekával jsem od filmu, kde jest hlavním hrdinou Simon Pegg přece jen o něco víc. V jeho několika předchozích filmech si u mne vybudoval jméno bezkonkurenčního komika, kterému se sice i v tomto filmu blíží, ale přece jen tomu něco málo chybělo (a o dost víc mne zde zaujal Jeff Bridges, a jeho "kamenná tvář"). Ale faktem je, že i přes tato očekávání jsem se docela zasmál, a tak zase jednou nějakou půl hvězdičku můžu beztrestně přihodit, ne? Když už za nic jiného, tak za Megan Fox určitě... ()

anusha

jednoduchy romanticky plot jaj no komu by sa nepacil ked vonku je taka zima uz teraz ;-) zacinam mat crush na simona pegga .. hes just hugable ;-) pekelne sexy megan ktora hra matku terezu ... a ako vzdy zlatucka kirsten dunst ... koli nim som sa na tento film tesila a nesklamali ma :) + kto by nemam lepsiu naladu ked kde tu vykukne nejaka postavicka z it crowdu :) ()

Mihail123

Podarená romantická komédia. Po vydarenom začiatku tempo trochu polavilo, ale aj tak jednotlivé gagy pobavia (a nie sú až tak nasilu naskladané na seba). Simon Pegg tiahne celý film a bez neho by to bolo určie o stupeň horšie. Potešili cameá hercov z IT Crowd. Potešila taktiež účasť Kirsten Dunst a samozrejme Megan Fox. ()

VasaX

Simon Pegg? Velká Británie? Odehrává se převážně v NY a LA? Kirsten Dunst? Co to je za zvláštní kombinaci? Funguje to? Překvapivě ano. To je jako když člověk neznalý vaří a zvolí výborné ingredience s ideou, že z výborných ingrediencí musí být skvělý celek... což často bohužel neplatí. Ale tady to tak nějak sedlo. A funguje to. Místy film trošičku vázne, místy se pohybuje mezi ztřeštěným a celkem normálním humorem, kde mi bohužel technika "Trošku britského humoru, zamícháme, do toho humor americký, a navrch americký ztřeštěný..." zanechala pachuť, díky které (a pár dalším drobnostem) nemohu dát hvězdiček pět. Ale nenudil jsem se, což je pro mě atribut, který garantuje shovívavost pokud dojde na lámání chleba. Do křupava upečeného solidního čtyřhvězdičkového chleba. ()

Antek

Simon Pegg šplhá na komediální Olymp a dokazuje, že zcela bez problémů zvládá utáhnout film stojící jenom na něm. Pegg dokáže rozesmát pouhým pohledem a jeho kreace "tupého prasete" je neodolatelná. Ovšem, jak už to bývá, za touto slupkou se skrývá daleko víc a divák se postupně dozvídá i "neobvyklou pravdu", totiž: že každý potřebuje lásku. Komedie, která se rozjíždí jako nekompromisní kritika tzv. "zbožňování hvězd" (i když není co zbožňovat) se pomalu mění v klasickou romantickou komedii a moralitu, což jí značně ubírá na původním (až nezvykle nakažlivém) kouzlu. Přesto, že za posledních 30 minut by scénaristi a režisér potřebovali pořádně vytahat za uši, je tenhle snímek rozhodně tou nejpříjemnější pohodovkou (hlavně díky Peggovi), která v roce 2008 vznikla. Příště se nebát, tohle přece není Disney ... ()

sahe

Noo čekala jsem trošku více... Simon Pegg je tedy zde opravdu za idota jak vystřiženého... bych ho skoro i přerazila sama :-D ()

Timak

To je dobrá pecka toto. Vyloženě musím nesouhlasit se soweekem ... Jediný v čem s ním souhlasim je to, že Run fat boy run byla sračka. Jinak tento film je naprosto skvělej. Nejen proto, že jsem se u něho nasmál víc, než u jakékoliv jiné komedie za poslední dobu, ale také výběrem herců. Gillian Anderson ukázala, že stále umí ještě hrát, jindy né pro mě moc oblíbený Jeff Bridges byl ohromný a jeho charisma doslova cákalo všude okolo, Kirsten Dunst konečně sáhla po dobrém filmu a ukázala, že umí také něco jiného než jenom křičet o pomoc Spidermana a konečně Simon - sláva Ti kamaráde, sláva. Tohle bylo to nejlepší, co si udělal. Jen tak dál. A tím bych skončil. Ano ano já na ní nezapomněl, samozřejmě - nádherná a okouzlující Megan Fox - nelíbila se mi tam. Opravdu. tahle role jí nesedla. Ona může hrát první ligu. Tahle role usmrkané, laciné, nafoukané rádoby herečky ve stylu Paris Hilton ji nesluší. Tu měla hrát Paris Hilton a bylo by to dokonalé. To je jako kdyby jste chtěli, aby sir Anthony Hopkins nebo Sean Connery hráli v nějaký uslintaný teen komedii typu American Pie 5: The Naked Mile nebo American Pie Presents: Beta House, kde by hráli nadrženého dědu, co si zahulil trávu. To prostě nejde. A nefungovalo by to ani v Road Tripu, odkud jsem použil to přirovnání, to mi věřte ()

hroubek

Příjemná britská komedie s příchutí amerického prostředí.Simon Pegg si užívá roli trochu přitroublého Brita, který nechce líz celebritám do zadku a všechno se snaží komentovat svým typickým britským humorem.Samotná Sidneyho odysea je jenom zástěrka proto aby si uvědomil co je důležite jako, že krása není všechno a tak.Celý film je k obložen dobrými herci, kterým vevodí Jeff"Dude"Bridges,Spider-manova první láska Kirsten Dunst,Mulderova partačka Gillian Anderson a v neposlední řadě neuvěřitelně sexy roli Megan Fox.V ničem neurážející komedie z prostředí novinaři. ()