Hanblivý geniálny študent prestížnej M.I.T. Ben Campbell (Jim Sturgess) prekvapivo nájde odpoveď na svoje problémy s financovaním štúdia v hazardných hrách – ponúknu mu totiž členstvo v skupine najnadanejších študentov, ktorí každý víkend odchádzajú pod falošnou identitou do Las Vegas, kde využívajú svoje výnimočné schopnosti na to, aby v kartách získali nemalé peniaze. Ich potenciál objavil svojrázny profesor matematiky a génius v odbore štatistiky Micky Rosa (Kevin Spacey), a spoločnými silami vymysleli spôsob, ako herný systém pokoriť. Zásluhou toho, že sa naučili počítať karty a osvojili si komplikovaný systém tajných signálov, sú schopní vyhrávať v kasínach rozprávkové čiastky. Ben, ktorý podľahne vidine peňazí, životnému štýlu v Las Vegas a bystrej a príťažlivej členke svojho tímu Jill Taylorovej (Kate Bosworth), stále viac a viac riskuje. Hoci počítanie kariet nie je nezákonné, v hre ide priveľa – a zakrátko už nejde len o to orientovať sa v kartách, ale tiež o nutnosť nenechať sa pristihnúť Coleom Williamsom (Laurence Fishburne), hrozivým šéfom ochranky jedného z kasín... (TV Markíza)

Asgy

Až na pár tradičních hollywoodských klišé příjemná a celkem inteligentní oddechovka, i když s jednoduchou matematikou :) "Winner, winner, chicken dinner..." ()

mysiak

Las Vegas a Kevin Spacey....to ide k sebe...gambler filmy moc nemusím...ale tento sa vyníma skvelým humorom a parádnou atmosférou - ako keby som bol jeden z nich...škoda že nie som:-) ()

Praxis

Velmi promyšlený blekdžek. Tohle jsem si sakra užil. Spacey hodně vyčnívá, ale ani Sturgess není k zahození. Prostě hodně příjemná oddechovka, která si na nic nehraje a nesází vysoké karty. 80% ()

Ridick

neda mi to, ale nemozem dat az 4*, pretoze zaver je na zgrcanie, ale inac to ma dobry svih na jednohubku...btw heft na zaciatku o zmene premennej je vcelku napomocny:) ()

GodComplex

Masterplan Kevina Spaceyho, jak naucit bandu teenageru hrat karty a zruniovat tim kasino. Diky naslaplemu tempu, sympatickemu Kevinovi, grupe cerstvych hercu a hezkym sceneriim nocniho neonoveho Las Vegas i exklusivnich intereru v kasinech to funguje docela dobre, ale nema to absolutne zadnou pridanou hodnotu. Zadne prekvapeni, absence zvratu, vsechno to jede podle sablony, presne tak jak cekate, za celou dobu vas nic nenadchne, ale ani nezklame. Jinymi slovy, takhle vypada ukazkovy prumerny film. Mimochodem, Kate Bosworth vypada 1:1 jako Jitka Cvancarova, face structure uplne totalni, dejte jim identicky uces a mate nerozeznatelne klony. Ne ze by me teda kdokoliv z tech 2 girls zajimal, jen upozornuji na dalsi z mych mnoha revolucnich objevu. 5/10 ()

cervajzik

Vynikající hudba, herci, a hlavně ty záběry z prostředí Vegas - to si mě získalo během pár minut. A pak už jsem se pouze téměř dvě hodiny bavil. Co se dá dělat, že jsem si celou dobu (správně) myslel, jak to skončí, když je to tak moc chytlavé? ()

UncleG

Oko bere je pro mě spíš průměrnou "podfukářskou" tuctovkou, která vyniká nad ostatní podobné filmy jen snahou o maličko "civilnější" podání. Jenže i tahle snaha došla jen na půl cesty - protože se poněkud nepřístojně tluče s cílem vytvořit komerční hit pro teenagery. Takže ve finále mi ten příběh "prostého génia" ze střední školy přišel jako maličko vyprázdněná spatlanina lovestory a efektních (leč nudných) pasáží z kasína. Přestože by se filmu dala právem vytýkat značná neoriginalita, vidím hlavní nedostatek jinde: Naprosto mi chybělo potěšení z karetní hry. Všechny herní pasáže jsou prezentovány dokola omílaným zuřivým svištěním karet po stole a vršením žetonů. No ano, snad se nepletu když řeknu, že v celém filmu nebyla vidět jedna jediná celá hra od začátku do konce. A to je - nezlobte se na mě- na film o hráčích Black Jacku trochu mizérie. ()

Alementina

Prekvapeni, kteremu rada podrzim cervene procento. Trochu to pripomina Rounders (Hráči -1998), jen je to vic nablyskany. Skoda, ze si autori neodpustili jista klise a navic bych vypustila celou roli Kate Bosworth, obzvlaste kdyz ji hraje tahle priserne nudna "herecka" Jim Sturgess je presvedcivy a podmanivy a Kevin Spacey standartne uzasny. Male doporučení pro ty, co si film stahnou v anglicke verzi a budou hledat titulky. Titulky Black Clouda obsahuji na zaver krasne vysvetleni "zmeny promenne" a hlasky "winner winner, chicken dinner" ()

zipper111

Lehce podvyživený film s dokonalým Spaceym i Sturgessem, lehce tuctovým, ale poutavým příběhem, nehezkou a nezajímavou Kate Bosworth, stylovym Aaronem Yoo, klipovými prostřihy a lehce odhadnutelnou zápletkou...3,5* ()

kaylin

Co se stane ve Vegas, zůstane ve Vegas. Když jste dobrý na matematiku, co budete dělat ve Vegas? Pravděpodobně počítat karty. Ben ale rozhodně není tím týpkem, který by s touhle myšlenkou přišel. Skutečným tvůrcem myšlenky je jeho učitel. Ten dohromady dává partu lidí, co by šli do byznysu s blackjackem, který jim může pomoct vydělat doslova jmění. Ben nejprve nechce, ale potom se do toho pustí. Je na počty skutečně velmi dobrý. Tak, že budete docela koukat. Jenže pak se film zvrhne a začíná to být dlouho na jedno brdo. Jsme ve Vegas, oni vyhrávají, pak si užívají, hádají se, dělají si navzájem problémy. Někdy musí dojít ke katastrofě, někdy se musí něco zle pokazit. To se samozřejmě také děje. "Oko bere" je celkem zajímavým filmem, který má devizu dvou zajímavých představitelů postav. Vlastně tří. První je postava Bena, kterou ztvárnil Jim Sturgess, jeden z nejnadějnějších mladých herců dneška. No, mladých, ono už je mu taky dost přes třicet. Jeho učitele a muže, který stojí za celým plánem, si zahrál Kevin Spacey, který jen těžko zklame. No a ještě nesmím zapomenout na Laurence Fishburna, který si střihnul, a to s chutí, jednoho s mužů v ochrance kasin. To je ten týpek, co dohlíží na to, aby se karty nepočítaly, ale všichni hráli podle pravidel a kasina si přišla na pořádné peníze. Schéma je tedy naprosto jasné. Hodný kluk, co se z nerda promění na borce, jednoho muže, který stojí na straně zákona nebo alespoň na takové straně, která je spravedlnosti trochu podobná, no a samozřejmě tu nesmí chybět mozek toho všeho, který možná nemá tak čisté úmysly, jak by si jeden myslel. Je to vlastně jenom další film o nápravě, ke které je potřeba dojít přes bolest a ztráty. Není to nic tak děsivého, protože nakonec vítězí čest a spravedlnost. Kdyby to nebylo na závěr tak pohádkové, film má mnohem lepší vyznění, protože místy má docela dobrý spád, i když po nějaké chvíli máte pocit, že pořád sledujete jedno a to samé. Více: http://www.filmovy-denik.cz/2012/12/wtc-yes-man-mary-max-zambezia-cerna.html ()

Kreeki

Určitě každý máme občas dětské chvilky, kdy bychom rádi měli víc než kdokoli z ostatních, více peněz, štěstí, slávy. Talentovaný student matematiky Ben Campbell ze začátku jen potřeboval peníze na studium na prestižní škole, ovšem po chvíli pochopil, že s nim je život podstatně jednodušší a barvitější. Jakpak by taky ne.. Robert Luketic se po několika velmi podprůměrných komemedích té nejhorší cenové třídy pokusil lehce zaexperimentovat a střihnout si jinačí roli - ovšem držel se při zemi, jako by se bál roztáhnout křídla, že ho s nimi na Las Vegasském letišti nepustí celní kontrolou. Celé do puntíku předpovídatelné - vývoj, zápletka, zkrátka vše. Některé scény opravdu polopatické a pod hranicí únosnosti, místy absence jakékoli myšlenky a pokud scéna nějakou hloubku má, tak pouze průměrného béčka určeného pouze k prodeji. První polovina poutavá, film nabírá příjemný spád a režisér neobtěžuje diváka nudnými chvílemi ani trapnými dialogy. Ovšem Robert Luketic nezapomněl na svou minulost a zbytek si beze zbytku vynahradil v druhé části, kde to místy spadá k trapné, popcornové a tuctové zábavě. A krutě se to vymstilo - druhá polovina místy hodně mimo standart a závěr tragicky zklamal - křivda musí být po americku napravena, všichni uznají, jak pomýleně se chovali a vemou si z toho poučení do budoucna. Jinak Kevin Spacey výborný, ovšem jako autor bych mu přidělil více prostoru, Kate Bosworth okouzlující, jen snad na konci Laurence Fishburne svázán scénářem ztratí svou pečlivě budovanou tvář. Žádný americký megafilm se nekoná, na něj si tento snímek ani nehraje, spíše taková výchovná tuctovka na jeden příjemný večer - ale proč ne? 6/10 ()

Remedy

Ten film je samozřejmě strašně povrchní a to nejvíce, jak to jde. Oku lahodící kamera a dynamicky působící střih v kombinaci s na oko „geekovskou“ zápletkou mají zřejmě vyvolat pocit dobře zkombinovaného obsahu s formou, což se do jisté míry daří, film má spád, kamera je v nejčistším slova smyslu moderní a co je hodně barevné nebo hodně výrazné, tak to zabere rovnou z několika úhlů. I když je můj komentář z větší části negativní, špatný dojem jsem z filmu rozhodně neměl, herci byli víc než dobří, drobná psychologie se také dostavila a celkově mě to vlastně dost bavilo. Očekával jsem možná něco trochu rafinovanějšího, nějaký vyhrocenější vztah mezi samotnými postavami, ale jak říkám – výsledek je dobrý a film jako takový za zhlédnutí určitě stojí. Minimálně proto, že jde pořád o dost zajímavé téma.) 3,5* ()

movieband

Solidní, nenáročné a nijak nedeptající drama, které je hodně dobře obsazené. Děj člověka chytne a sympatizuje s hlavními postavami. Fishburne je tu výborný, stejně jako Spacey (toho chlapa sem v životě neviděl hrát kladnou roli), ale koho bych vyzdvihl je Sturgess a jeho výkon v roli Bena Campbella, kterého zahrál sakra dobře. Příjemný a vcelku napínavý film, který uteče jako voda a člověka zaujme a pobaví na celou svou délku. Mrtvý bod nebo nějaké nudné místo, bych tu těžko hledal. 88% ()

Marw

Kvalitní film na večer. Dobrá zápletka (dost ve filmech používaná) výborní herci, krásné herečky:-) (dle vkusu) Alá Dannyho Parťáci ()

MATADOR

Luketic se příjemně vymanil ze svých zaběhlých připitomělostí, které stadardně točí a podařila se mu záležitost, která se dokáže utáhnout sama a to na svou stopáž. K lepšímu hodnocení snad chybí jen nějaká zapamatovatelná scéna, jinak se jedná o pohádku pro dospělejší a kráse mít prachy, fůru prachů :) ()

FilmFan24

Matematika věda je! Umět dobře počítat ale studia na prestižní univezitě Benu Campbellovi (výborný Jim Sturgess, který od "Across the Universe" má pěkně rozjetou kariéru) nezaplatí a tak poruší svoje morální zásady a přijme členství ve skupině nadaných studentů, vedených profesorem Micky Rosou (Kevin Spacey). Společně vymyslí, jak pokořit herní systém jedné známé karetní hry. Víkendové výpravy do Las Vegas naší partičce vynáší. Ben sice objevuje pro něj doposud nový a nepoznaný svět blahobytu a luxusu, ale cena, jakou musí zaplatit je dost vysoká. Ztráta nejlepších kamarádů a lhaní matce jsou jenom začátkem velkých problémů...Zkrátka - i když vyhráváš v kasinu, můžeš prohrát v životě. A k vítězství vede cesta trnitá. Prostě a jasně nikdy nic není zadarmo. No a teorie o moderátorovi a 3 dveřích z paměti hned tak nevymizí... ()

runner85

Čakal som veľa a nakoniec som sa sklamal, tých dôvodov je viacej, napríklad skôr som čakával nejaké kartové súboje a nie len takéto počítanie kariet ... nudáááá ()

salalala

V ryze průměrné filmografii Roberta Luketica se 21 poměrně vyjímá, ačkoli nejde o výrazně nadprůměrný počin. Vizuální stránka je výborná a atmosféra kasin, sázení a hazardu funguje velmi dobře a je potřebně atraktivní. Luketicovi se podařilo nastolit i to správné svižné tempo, protože minimálně v první polovině má film spád a nenudí. Problém ovšem nastává v samotném příběhu, který není nijak extrémně zajímavý a v závěru se bohužel pokouší o nečekanou pointu, což se mu moc nedaří a rádoby chytrost je z něj znát na míle daleko. Částečně to zachraňuje casting, v němž se sešli třeba obstojný Jim Sturgess, velmi dobrá Kate Bosworth, vynikající a suverénně nejlepší Kevin Spacey, své si v malé roli uhraje i Laurence Fishburne, ani tato sestava ale nedokáže zakrýt příběhové nedostatky a celkovou nevýraznost filmu, který jako by až moc spoléhal právě na ono prostředí kasina a hazardních her. Ve výsledku tak 21 působí jako solidní žánrovka, která za těmi nejlepšími v mnohém zaostává a asi měla o trochu vyšší ambice, než reálně dokázala prodat. 60 % ()

lukax

Silné ***. Problém je v tom, že je film zoufale neoriginální, kamera televizní, zápletka prokouknutelná, postavy stereotypní. Dobré je, že je tam hodně matiky. ()

grogodil

Teenegerský vzdialený príbuzný Dannyho parťákov. To rátanie kariet som nejako nepobral a na tu scénku s tou premennou a percentuálnou šancou na výhru auta som tiež hľadel ako báger na tvrdú hlinu. Ale až na zistenie, že ani náhodou neovplývam rainmanovským IQ to bola celkom zábava občas ()