Hanblivý geniálny študent prestížnej M.I.T. Ben Campbell (Jim Sturgess) prekvapivo nájde odpoveď na svoje problémy s financovaním štúdia v hazardných hrách – ponúknu mu totiž členstvo v skupine najnadanejších študentov, ktorí každý víkend odchádzajú pod falošnou identitou do Las Vegas, kde využívajú svoje výnimočné schopnosti na to, aby v kartách získali nemalé peniaze. Ich potenciál objavil svojrázny profesor matematiky a génius v odbore štatistiky Micky Rosa (Kevin Spacey), a spoločnými silami vymysleli spôsob, ako herný systém pokoriť. Zásluhou toho, že sa naučili počítať karty a osvojili si komplikovaný systém tajných signálov, sú schopní vyhrávať v kasínach rozprávkové čiastky. Ben, ktorý podľahne vidine peňazí, životnému štýlu v Las Vegas a bystrej a príťažlivej členke svojho tímu Jill Taylorovej (Kate Bosworth), stále viac a viac riskuje. Hoci počítanie kariet nie je nezákonné, v hre ide priveľa – a zakrátko už nejde len o to orientovať sa v kartách, ale tiež o nutnosť nenechať sa pristihnúť Coleom Williamsom (Laurence Fishburne), hrozivým šéfom ochranky jedného z kasín... (TV Markíza)

JonasJonas

Neskutečná kravina. Vůbec nechápu jak tento film někdo může hodnotit pozitivně. Klišovité, předvídatelné, trapné. Žádný nápad, dějová linka jako přes kopírák. Navíc neskutečně laciný obraz. Ta jedna hvězdička je za to, že jsem se na to vůbec dokoukal a za Kevina Spaceyho. No to jsem si zase včera zkazil čtvrteční večer. ()

xenopus

Příjemný filmík, který si na rozdíl od některých velkofilmů na nic nehraje. To ale nemusí znamenat moc třeba z hlediska výpravy nebo angažování podřadných herců. Ačkoliv z nich se vytáhl určitě Kevin Spacey, Laurence Fishburne a snad Kate Bosworth, Jimu Sturgessovi jsem studentíka moc nevěřil, i když se snažil nemálo. Dynamický střih i hudební doprovod mě neustále nutily být ve střehu a především první hodina utíkala perfektně. Dějový zvrat a závěrečné překvapení přinesly i něco navíc, takže jasné 4*. Ideální pro chvíle kdy nemáte moc co dělat a chcete si pustit kvalitní film, zároveň se vám nechce moc přemýšlet, ale nechcete civět například na nějakou bezduchou romantickou slátaninu s dlouho očekávaným happyendem. ()

.killer.

Film, který si hraje na to, čím není. Rozhodně se nebojte do tohoto dílka jít, ale nečekejte nic závratného. Scénář je opravdu slabý a bohužel neoslní ani Kevin Spacey, ani Jim Sturgess. ()

altaica

PRO MUŽE:. Komu karty v ruce šustí, toho pán bůh neopustí. Komenský kázal – škola hrou – nevím, jak moc by byl nadšený z učitele, který bandu studentíků vycepuje tak, že rukou společnou pouští žilou kasinům ve Vegas. Pedagog a prachy. Moc hezký kroužek zájmové činnosti, teorie pravděpodobnosti a její aplikace v praxi. Pak že matika je nuda. Jak se to zpívá...? Statistika nuda je, má však cenné údaje.... jo a u stolu s Black Jackem obzvášť. Velmi povedená záležitost. Každý, kdo má rád čertovy obrázky tak jako já, musí tento exkurz do světa karbaníků ocenit. Škoda, že stupidní Amíci neznají lepší hry, než přiblblý poker a debilní Black Jack (české oko, očko jen s víc kartama), mohla být větší pr*el. I tak doporučuji.         PRO ŽENY A *CITLIVÉ* MUŽE:Když se daří tak, že se chechtáky jen řinou, pak může člověk kapku zpitomět. Las Vegas má tu moc. Potom je , madame, fuckt důležitý si to včas uvědomit. Obvykle se vyskytnou včasné varovné příznaky, jako třeba, že zvednete kolejní telefon a dožadujete se hotelové služby. Raketově nahoru, ještě rychleji dolů, život je hra a je jen na vás, jak to dokážete sehrát.. ()

J.e.r.e.c

Film jsem zkouknul v televizi, víceméně z pohnutek nostalgického insidera – BJ jsem jednu dobu hodně žral, doma jsem trénoval ostošest, ale zůstalo jen u počítačových simulátorů nebo free her v on-line kasinech, do reálného víru noci jsem se nikdy neodhodlal. Z tohohle pohledu je 21 zklamáním, protože samotnou hrou se zabývá jen velmi okrajově. Dozvíte se akorát, že BJ se dá porazit počítáním karet, které je postavené na sčítání karet vysokých (hodnota -1) a nízkých (hodnota +1) a že čím vyšší je plusová hodnota, tím je balíček a tedy i stůl výhodnější pro hráče. A Kate Bosworth pronese, že základní strategii uměla už v 9ti. Ovšem, pokud se nepletu, co to vlastně ta základní strategie je, není nijak blíže objasněno, ani předtím, ani potom. A to je vše, nic bližšího nebo detailnějšího ke hře nedozvíte, což je obrovská škoda, protože BJ je hodně zajímavá a variabilní hra, kde o úspěchu může rozhodovat x-dalších faktorů, které filmoví tvůrci ignorovali. Víc je totiž zajímal příběh a ten je pouze další variací na stokrát ohrané téma, kterak talentovaný outsider dobyl svět i srdce vytoužené dívky. A to už je čistokrevný průměr se vším všudy. Takže to máme 50 %, plus 5% za Spaceyho a 5 za Kate Bosworth. 60 % ()

FIAT 500

Ten hodný dostane školní krasavici, stýpko a nový kámoše, ten zlý zase pořádně přes držku i svědomí... Tak nějak by to asi mělo být a ačkoliv podobná klišé zrovna moc nemusím, tady mi to vůbec nevadilo... Asi to je i díky předchozímu ději, který je nápaditý, dobře natočený a má určitě zvraty a turbulence, nejen přímo nalajnovaný průběh... Sturgess překvapuje, Spacey nikoliv, takže celé za 4 hvězdičky... ()

Shitonit

Před dávnými a dávnými lety jsem se k 21 dostal čirou náhodou, a nějak mi to vypálilo do palice infošku, že to je dobrej, film, vcelku koukatelnej, má to děj, a hlavně, lidi, má to informaci, že: se nesnažte vodrbat kasíno, páč kasíno je nevodrbatelný. ()

milwaukee

Oko bere a mě vzalo. Počítání karet je hodně zajímavý sport a ne každý musí být matematik. Tuhle proceduru přece zvládl i Rain Man. Je to vyloženě o postřehu a rychlosti přičítat nebo odečítat jedničku. Ale kdo už musel být pořádná bedna, je Ed Thop, který celý systém počítání karet vymyslel (metoda Hi-Lo) a uvedl do praxe. Jim Sturgess je hodně dobrej v počtech, když v obchodě, kde si přivydělává, dokáže rychle vypočítat (z hlavy) cenu celého nákupu a k tomu přidat ještě procentuální slevy. Někdo na to potřebuje Brainstorm a někdo to má od přirození. Kevin Spacey boduje hned od začátku, kdy nahodí úlohu kozy a auta. No a pak už to všechno nabralo šílené obrátky, točil se obrovský balík peněz a z Kevina se stal pěknej hajzlík. Nakonec všechno dobře dopadlo a hajzlík, díky svému milionovému prohřešku z minulosti, dostal pěkně po koulích. A nejkrásnější je úplně ta závěrečná scéna, kdy profesor zůstane sedět s otevřenou hubou, když vyslechl Jimův příběh. Koho tohle téma zajímá, doporučuji dokument "Jak snadno vydělat miliony". ()

celticek

Spacey hraje výborného zmrdéčka. Jim Sturgess v roli Bena se mi líbil už ve Štvanci IRA. Trochu mi to připomnělo mix mezi Čistou duší a Rain manem. Žádná závratně skvělá režie, ale dobrá zábava. Nenechají vás jenom tak vzít jim jejich penízky, že? Jo a dobrý OST. Potěšil hlavně Amon Tobin. ()

maramashi

Výborná, inteligentná, elegantná oddychovka. Celý film pôsobí príjemným dojmom ako jeden z tých filmov na ktorý natrafíte náhodou v nedeľu večer v telke. Humor je príjemný, herecké výkony chválitebné, zvraty vcelku fajn. Napätie začne od začiatku a s malými prestávkami nás drží až do konca filmu. Nie je to žiaden extra prepracovaný thriller ale na jedno večerné pozretie to stačí. Happy end je samozrejmosťou 75 % ()

Swayne

V tomto filme neuvidíte geniálne herecké výkony, nezabudnuteľný dej alebo niečo podobné... no aj tak som sa príšerne dobre bavil a presne takéto filmy milujem (!) - ako na konci niekto s niekým tak elegantne a krásne vyj**e! Odporúčam. ()

Plastík

Ten film byl takový moc měkký. Jako když si do polévky nedám Maggi. Je dobrá, ale nepochutnám si. Kevin mě zklamal svou rolí zlosyna. Ale mladý asiat Aaron Yoose se mi líbil svým stylem hraní. Ještě se určitě objeví. Určitě o něm uslyšíme. ()

Maxmilian

Tak to bych chtěl taky. Počítat přece jen trošku umím, tak proč neletět do Vegas vydělat prachy. Ben to nechtěl a nakonec se to i vyplatilo že do toho šel. Každý víkend si vydělat pár desítek tisíc? Proč ne. Docela originální nápad. Ano, karty se počítají v každé detektivce z kasína, ale tohle je prostě originální. Příběh o tom, jak se tím dá slušně uživit. Chce to jen jednu věc, být téměř geniální. Ale světe div se, i takoví lidé existují. Proto to není tak nereálné, jen se o tom tolik nemluví. Prostě solidní film, který stál za to. No a jěště nesmím zapomenout na mého oblíbence, tím je Kevin Spacey. Opět podal výborný výkon. K tomuto filmu není co dodat, jen ho s chutí doporučit. ()

migele

Luxusní snímek, který se mi velmi líbil, jak námětem, tak napětím, tak vybranými herci. Hlavně tedy, jak se ho zeptal ten děkan na životní příběh a na konci ten výraz :-D . Zasloužené hodnocení. ()

DJ Kritik

Svižné tempo, sympatickí predstavitelia a hazard. Podané spôsobom, že si človek nevšimne, že tu niečo nesedí. Škoda len, že samotnej hre je tu daný len malý priestor. ()