Hanblivý geniálny študent prestížnej M.I.T. Ben Campbell (Jim Sturgess) prekvapivo nájde odpoveď na svoje problémy s financovaním štúdia v hazardných hrách – ponúknu mu totiž členstvo v skupine najnadanejších študentov, ktorí každý víkend odchádzajú pod falošnou identitou do Las Vegas, kde využívajú svoje výnimočné schopnosti na to, aby v kartách získali nemalé peniaze. Ich potenciál objavil svojrázny profesor matematiky a génius v odbore štatistiky Micky Rosa (Kevin Spacey), a spoločnými silami vymysleli spôsob, ako herný systém pokoriť. Zásluhou toho, že sa naučili počítať karty a osvojili si komplikovaný systém tajných signálov, sú schopní vyhrávať v kasínach rozprávkové čiastky. Ben, ktorý podľahne vidine peňazí, životnému štýlu v Las Vegas a bystrej a príťažlivej členke svojho tímu Jill Taylorovej (Kate Bosworth), stále viac a viac riskuje. Hoci počítanie kariet nie je nezákonné, v hre ide priveľa – a zakrátko už nejde len o to orientovať sa v kartách, ale tiež o nutnosť nenechať sa pristihnúť Coleom Williamsom (Laurence Fishburne), hrozivým šéfom ochranky jedného z kasín... (TV Markíza)

Wally

Hodně slušnej film, který mne bavil po celou dobu...a to sem na něj koukal hodně pozdě večer a stejně sem vydržel :-) To, že jsem u něj neusnul je samo o sobě důkazem, že tento film je prostě kvalitní. K.Spacey je tam zatraceně protivnej chlápek. Jooo..umět si takhle alespoň jednou zahrát v kasínu :-) Vřele doporučuji ke shlédnutí. ()

charlie_ando

Ben (Jim Sturgess) právě oslavil 21 narozeniny a celý život má před sebou. Studuje prestižní MIT (Massachusetts Institute of Technology) a snaží se získat stipendium, které by mu zaplatilo výdaje se studiem medicíny na Harvardově universitě. Díky svému nadání pro matematiku se dostane do průšvihu, který mu přinese cennou a draze zaplacenou životní zkušenost. Na scestí ho svede démonický a charizmatický učitel Micky Rosa. Tahle role je přímo ušitá na míru Kevinu Spaceymu. Společně s ním a partou dalších mladých perspektivních lidí vyráží do Las Vegas, kde počítá karty při blackjacku a hrávají až do rána bílého. Ve městě hříchu se stává někým jiným a mocná sílá mamonu začíná nahlodávat jeho ryzí charakter. Jeho srdce zahoří pro okouzlující blondýnku Jill (Kate Bosworth). Temná mračna se, ale začínají stahovat a hazardním hráčům jde po krku honící pes ze staré školy Cole Williams (Laurence Fishburne). Přímočarý scénář pro tenhle film napsala dvojice Peter Steinfeld a Allan Loeb podle knihy 'Bringing Down the House' od Bena Mezricha. Režisér Robert Luketic udržuje svižné tempo vyprávění, které neztrácí dech a přispívá tak k příjemné a vcelku vtipné atmosféře. Dobrou kameru s hravými grafickými prvky od Russella Carpentera, doplňuje živý písničkový soundtrack, jenž spáchal David Sardy. Povedená lehká pohádka o tom, že matematika může být zábavná věda. ()

Darth_Jenda

Tajný hesla a gesta jsme s klukama, co spolu chodíme, měli už dávno před shlédnutím filmu. Po něm jsme začali počítat zátky od piva a zjistili jsme, že s trochou cviku můžeme oškubat nějakýho toho vietnamskýho mafiána s kasínem. Šli jsme tedy k žluťákovi, rozhodili role a po hodinovém hledání stolu na black jack rozhodl se náš velkej hráč Krikrix, že oškube automat. Rozmnožil dvě stovky na pět a šli jsme na pivo. Film sice velmi inspirativní, ale až zbytečně moc na houpačce. Morfeus se například mohl rozdělit s Jimíkem a happyend udělat v tom, že by chtěli oškubat i toho zazobanýho mecenáše. Čtvrtá hvězda za zmínku o Star wars. ()

Zagros

Film o kartách, kasinech, hazardu a o snaze využít své nadání k rychlému zbohatnutí. Téma super, obsazení výborné, herecké výkony podařené, přesto jde jen o lehce nadprůměrný kousek. Jako celek film působí velmi povrchně, spíše jde o žánrovou jednohubku na ukrácení dlouhého večera. Kdo čeká něco více, bude zklamán. ()

Rssa

Docela povedená oddychovka, která nestihne nudit, ale nějakou genialitu či aspoň chytrost příběhu tam nehledejte. Jim Sturgess mě jako herec začíná bavit čím dál víc. 75 % ()

baXter

Skvělý skvělý úplně špičkový, ale zhruba jen do půlky. Potom se z toho stane klasická pakárna, která jakoby byla z jiného, mnohem béčkovějšího filmu. Myslím že z takového námětu šlo vyždímat o krapet víc, ale i tak to šlo :) ()

Hanys_

Kdo rád hazard a karetní hry jako takové bude nadšen. Já byl skoro nadšen. Přece jen to atraktivní téma a prostředí na úplné maximum využito nebylo... Každopádně Spacey potěšil a Kate Boswroth je skutečně k sežrání. 7/10 ()

Peiper2

Jak už zde nejeden uživatel napsal, je největším problémem tohoto filmu příliš velká délka. Jinak je film ale velmi povedený. Nápad skvělý a myslím, že i realizace se povedla (až na tu zmiňovanou stopáž). Herci podávají standardní výkony, Kevin Spacey sice není na plátně tak dlouho jak jsem čekal, ale není to ke škodě věci. Jenom z těch všelijakých čísel mi šla hlava kolem :). 4* ()

joshula

opět skvělý Spacy! Ten si teda umí vybrat. Film má skvělou předlohu, kde herci nezůstávají pozadu. Vše je jak má být a není hluchého místa v ději. Tak proč si nezahrát... ()

eagle-eye

Snadné hodnocení... nuda na entou, v podstatě se nic zajímavého neděje, film z podprůměru tahá až příchod Fishburna a slušný výkon Spaceyho... ()

Holina

Přestože tvůrci evidentně chtěli, abychom se orientovali ve fíglech hráčů, nějak mi to vysvětlení nestačilo a nakonec jsem tak měl z napínavých scén vlastně prd. No alespoň je to stylisticky zvládnuté ()

vorenus

Nečekal jsem vůbec nic a asi proto jsem dostal velmi mnoho.Úplně oddechový film,kde K.S. dokazuje,že patří mezi elitu jen škoda,že ho v poslední době není moc vidět. ()

dopita

Film s atraktivním námětem odehrávající se v atraktivním prostředí. Bohužel scénář je dost průměrnej. První třetina filmu je celkem ok, druhá ale ničím nevyniká, leda nudou. Ve třetí třetině, přicházej zvraty, ale celý to působí trochu hloupě a zbytečně. Celkově se jedná o film velice rychle k zapomenutí. ()

Milan25

To mě opravdu moc nebavilo. Příběh je poměrně snadno předpovídatelný, až na pár drobných zvratů. Herecké výkony nic moc, a i dokonce obvykle výborný Kevin Spacey je zde opravdu nezáživná postava. ()

Krabak

Skvělej film na chvíle, kdy si chce člověk oddechnout od akčňáků, kterýma nás dnešní kinematografie krmí. Myslím, že je to velice dobře zpracovaný film ať po obsahové, tak po herecké stránce. Dokonce mě tu ani nenaštvalo, že ten nejnenápadnější student zbalí tu nejlepší kost na škole. Nejspíš to bylo tím, že mi opravdu všichni herci sedli a k nikomu jsem necítil žádné antipatie. Což si myslím, že je u tohoto typu filmu velmi důležité.--->88% ()

rtio

Tohle mě jako příležitostného hráče (ne v kasinu ani blackjacku) pokru zpestřilo dnešní pozdní večer. Jednodušší příběh s předvídatelným koncem, ale jako oddychovka naprosto tento film postačil. / 70 %/ ()

Paity

Je to samozřejmě lákavé, vyhrávat za pomoci matematických "kouzel", ale s tím přichází i ta druhá strana mince, že vás vezme někdo pěkně přes prsty. ()