Hanblivý geniálny študent prestížnej M.I.T. Ben Campbell (Jim Sturgess) prekvapivo nájde odpoveď na svoje problémy s financovaním štúdia v hazardných hrách – ponúknu mu totiž členstvo v skupine najnadanejších študentov, ktorí každý víkend odchádzajú pod falošnou identitou do Las Vegas, kde využívajú svoje výnimočné schopnosti na to, aby v kartách získali nemalé peniaze. Ich potenciál objavil svojrázny profesor matematiky a génius v odbore štatistiky Micky Rosa (Kevin Spacey), a spoločnými silami vymysleli spôsob, ako herný systém pokoriť. Zásluhou toho, že sa naučili počítať karty a osvojili si komplikovaný systém tajných signálov, sú schopní vyhrávať v kasínach rozprávkové čiastky. Ben, ktorý podľahne vidine peňazí, životnému štýlu v Las Vegas a bystrej a príťažlivej členke svojho tímu Jill Taylorovej (Kate Bosworth), stále viac a viac riskuje. Hoci počítanie kariet nie je nezákonné, v hre ide priveľa – a zakrátko už nejde len o to orientovať sa v kartách, ale tiež o nutnosť nenechať sa pristihnúť Coleom Williamsom (Laurence Fishburne), hrozivým šéfom ochranky jedného z kasín... (TV Markíza)

kacmi

Nadaní študenti matematiky oberajú kasína v Las Vegas o peniaze v nenápaditom filme, ktorý ničím neprekvapí a rýchlo vyšumí z hlavy. ()

snupko13

Oddychovka v podaní Roberta Luketica vychádzajúca z pravdivej udalosti. Aj keď len veľmi vzdialene. Mne to skôr pripomínalo film typu Rýchlo a zbesilo, akurát namiesto áut, karty a namiesto drsňákov, školáci. Pár vecí bolo fajn, ale inak žiadna sláva. Kde sa vzal, tu sa vzal...Kevin Spacey to vzal. Ľahký nadpriemer. ()

Wezáhell

Ano. Je tam sice spoustu filmových klišé v podstatě žádný nápad ,ale přeci jenom to do sebe něco má.A to něco je hlavně herecké obsazení.Jim Sturgess jednoznačně válí .I když je to taková domácí pohodička po americku musím říct ,že mě se to líbilo . ()

epsyn5

V rámci možností originální film s velmi dobrým obsazením občas trošku zmatenou kamerou, ale bezproblémovým střihem. Letos se jede podle "univerzálního scénáře" a tohle je příjemná změna. ()

Adams

Dobrý námět, pěkné záběry, ale film se odbírá poměrně pomalu a na závěr to začne být teprve trochu zajímavé, ovšem v ten moment začínají závěrečné titulky. Podívejte se na Casino (ja min.10x) a uvidíte, že film mohl být mnohem lépe zpracován. Chybí tam nějaká pořádná zápletka. Tři znamená dobrý. ()

p.paja11

Dlouho jsem se rozmýšlel jestli mám dát 3 nebo 4 hvězdičky, protože tento film je pro mě přesně na rozhraní, dávám tedy 3, ale je to málo. Neřekl bych že herecké obsazení bylo přímo výborné, ale za výkony si jistě pochvalu zaslouží, jak tak film plyne tak se z hlavního hrdiny, jinak nesobeckého a skromného chlapce stává skutečný hráč, kterému není cizí arogance a odvaha. Nicméně konec filmu byl trošku zapletený a já takovéto konce přímo zbožňuju, takže to bylo další plus pro tento film. Atmosféra casina z Las Vegas je pro každého asi dostatečným důvodem, proč by měl tento film shlédnout, protože film se rozhodně povedl a já dávám 75%...neboli 3,5* ....!!! ()

Jardys88

Jak chcete natočit film o hraní karet? Musím říct, že se jim to velmi podařilo. Mělo to spád, mělo to dápad, vtipné a zajímavé. Každý z nás by se určitě velmi rád viděl v roli některého ze studentů. Kdo by si nechtěl užívat víkendy v Las Vegas....já rozhodně tedy ano!!! Nejvíc se mi ale stejně líbil konec filmu a záběr na xicht chlápka na Harwardu když mu Jim Sturgess dovyprávěl příběh.... ()

Elissabet

Opravdu skvělý film. Filmy stylu "Ruinujeme casina" se mi velice zamlouvají. Bylo to chytlavé, napínavé a taky dost propracované a i když jsem ani o jednom z těch herců neslyšela, odváděli super výkony. Teď bych mohla trochu rozpitvat film, takže... Čekala jsem, že se ještě trochu pořeší Fischer a že taky v něčem trochu odrazí, ale prostě v jeden moment zmizel. Jinak jako smekám před celým tím jejich plánem, protože tohle je něco úžasnýho. Takhle počítat karty je fakt už umění. Takže...gratuluju ke skvěle zvládnutému filmu. ()

onde

Jak už bylo řečeno, příjemná oddychovka. Solidní casting, pěkné barvičky a svižná kamera. Dobře odvedená práce, film, který si snad na nic nehraje. Prostě taková fajnová vata na zabití volného času... ()

xhonza5

Zase se na vás přišla podívat nuda? Mám řešení - oko bere. Velmi pěkné drama, které by mohl shlédnout každý. Pěkný nápad a pěkné zpracování, není to nejlepší, ale stoprocentně litovat nebudete. ()

marti

Uveriteľný príbeh ako pomôcť šťastiu a obohrať systém, škoda že sa venuje len zobrazovaniu radovánok, ktoré peniaze umožňujú, než psychológii jednotlivých postáv a ako ich peniaze menia. Krupiér je výrazne lepší, takisto Smoliar sa mi zdá lepší. Tiež by ma zaujímalo, či je to naozaj v Amerike tak, že ak človek obohrá kasíno nejakým systémom a prídu mu na to, tak dostane nakladačku niekde v podzemí kasína - viď tento film, alebo Smoliar. ()

S3dlak

Fajn. Spočiatku nenápadná teen kravinka z ktorá sa potom vyvynie taká teen variácia na Ocean´s eleven. So však ochotný prižmúriť oči ;). Predsa len, človek si pri tom chce oddýchnuť a nie rýpať sa v priemernom scenári. Avšak réžia a herci sú dobrí a parádne pri tom odsýpa. Na unudené sobotne odpoludnie ako vyšité. PS: asi sa naučím hrať blackjack ;-)) ()

ThomYorke

Jako oddechovka to funguje. Jim Sturgees je pro mě příjemné překvapení, Spacey odvádí tradičně výborný výkon, Laurenci Fishburnovi role drsňáka padne dobře a Kate Bosworth sice není kdovíjaká kráska, ale jako herečka je fajn. To není málo ne? Takže čtyři. ()