Novomanželia John a Jenny Groganovci sa rozhodnú, že opustia drsné zimy Michiganu a začnú nový život na slnečnej Floride. A aby tých zmien nebolo málo, zabezpečia si rozkošného šesťkilového labradora Marleyho, ktorý sa počas niekoľkých týždňov zmení na päťdesiatkilový parný stroj, plný neskrotnej energie. Začína sa 13 rokov rodinného života so psom, života, ktorý väčšinou pripomína spolužitie s nevypočítateľným uragánom.  John a Jenny sledujú, ako Marley slintá po čerstvo namaľovaných stenách, trhá všetko na kúsky, žerie vankúše aj kvety, pije vodu zo záchoda a naháňa poštára. Marley na oplátku zase sleduje život svojich pánov, ich úspechy aj prehry, zmenu práce a pomáha im svojím živelným spôsobom prekonávať všetky nástrahy spojené s rozrastajúcou sa rodinou. Zo všetkého najviac im však pripomína, že život nie sú len starosti, ale predovšetkým veľká zábava. (TV JOJ)

Brano

Príbeh o neposlušnom psovi. Mňa osobne to veľmi nechytilo. Otravné scény so psom, ktorý ničí všetko čo mu príde do cesty. Ja by som ho už po prvom dni poslal kade ľahšie a nie ešte si ho nasťahovať do domu kde by boli deti. Hlavná postava je pes a všetci ostatní sú vedľajší. Deti akoby vo filme ani nehrali. Medzi hercami Wilson a Aniston nie je žiadna iskra a ich herecké výkony mi prišli umelé. Okrem iného má to strašne predvídateľný dej a miesto to začínalo byť dosť nudné. Tých vtipnejších momentov mohlo byť viac, pretože toho bolo málo. Toto je skôr určené pre milovníkov psov, ktorí budú z toho na mäkko. ()

JosefTomas

Komedie, která v sobě nese i to smutné, co k životu patří a na ty Marleyho oči s vypláznutým jazykem, to je prostě něco, kde ten kapesník nechci dát z ruky pryč. A když oči naposledy mrknou, to už prostě musíte ten kapesník držet, protože u tohohle to nejde vydržet. ()

macetoma

...aneb za vším hledej psa. Dávám tři hvězdy, čekal jsem trochu víc komedie a trochu míň útoků na city. Je to jenom taková sonda do života jedné rodiny se psem, prostě čekal jsem víc. Owen Wilson tady dobrý. ()

kubilov

Jeden z nejhorších filmů všech dob. S otravným psem, hrozným Owenem Wilsonem, ale úplně nejhorší je na tom ta nepokrytá strašlivá citová vydíračka, to je hroznej faul na diváka a to nejsem schopnej odpustit. ()

PlayEasy

S "nejlepším přítelem člověka" zatím nemáme žádné zkušenosti, a proto nedokážeme říct, je-li film upřímný nebo jen další hollywoodské zlatíčko (možná tak trochu obojí ;) Každopádně dokážeme říct, že herci do svých rolí zapasovali (hl. Wilson, Arkin a Dane), že jsme se skvěle bavili a nevyhli se ani slzám na konci. Jsme si víceméně vědomi toho, že se jedná o citový útok na všechny milovníky zvířat, přesto závěrečný Owenův monolog byl pronesen zcela přirozeně a upřímně, takže 80% ()

liquuid

Hra na city opět, ale je to milý příběh rodiny o kompletním životě pejska. Není to tak lehké, ale ten pejsek se postupně stává klidnější, hodnější až je najednou konec a vzhledem k tomu, jak je pejsek část rodiny, tak to potom sejme každého. Kdo mí zvíře, tak uroní na konci slzu stejně, jako já. ()

PlysovyMacko

Komédia o mladom páre, ktorý si zadováži nezvládnuteľného psa. Film mapuje dlhší časový úsek rodinného života - prídu deti, vyrastú, pes zostarne. Tak ako je film na začiatku vtipný, postupne zváženie a koniec je čistý doják, ktorý som zhltla aj s navijakom. Vydarený film. ()

Blazis34

Příjemná rodinná oddechovka se smutným koncem pojednávající o jedné postupně rozvíjející rodince, kde "hlavní roli" hraje pejsek Marley. Určitě pro chovatele psů se jedná o dojemný příběh, který symbolizuje známé heslo: Pes je nejlepší přítel člověka a na konci si asi i pár lidí pobřečí. Líbí se mi, že je to takřka příběh ze života. ()

Miloško

Jedna z najlepších komédií poslednej doby.Manželia v podaní Wilsona a Aniston boli neskutočne sympatickí,pes (alebo lepšie povedané "filmoví psi") trochu až prehnane hyperaktívny.Dialógy na jednotku,záver takisto konečne nie hoolywodsky.Na čo nezabudnem bol ten skvelý nápad tvorcov,keď John v kratkej pasáži čítal svoje novinove članky,stĺpčeky,ktore v 90% sa tykali neposlušného psa,to sa mi páčilo. 9/10 ()

Martin888 odpad!

Vůbec nechápu proč tento film vůbec vznikl, není zde ani jeden konlifkt. Celý film je prostě sterilní "rodinný" film, kde je humor dávkován v roztomile vypadajících injekčních stříkačkách a tvůrci asi doufají, že už se zapomělo na Beethovena (ne nezapomělo). ()

kacir

Ani posledne minuty filmu, ked uz fakt tlacia na pilu, ma neodradia od toho aby som dal za pat. Jednoznacne najlepsi film o najlepsom priatelovi cloveka..Zo zaciatku som toho psa nenavidel a vravel ze je najhorsi, ale na konci...som za nim reval ako by bol moj vlastny. Tento film si menej ako styri hviezdy nezasluzi a pri pozerani nan, sa clovek presvedci, ze to co mu bije pod hrudnym kosom, je srdce.. *****Toto pisem po tom ako mi to preslo hlavou...To je po prdeli film. Krasny. A viem ze si ho pozriem este niekolko krat..A urcite radsej ako nejake vychcane FARGO co tu ma 90%. ()

akcul

Film Marley a já obsahuje dost "záruk" na to, aby nezapadl: Owen Wilson je sympaťák, Jennifer Aniston jako ideál žen i mužů a samozřejmě pejsek! U mě se však snímek ustálil na průměrných hodnotách, které jsou zapříčiněny jistou nevyvážeností a já se ptám, co to chtěl Frankel natočit? slaďák, bláznivou komedii, obyčejnou komedii nebo drama? od každého trošku, ale tento koktejl nechutná tak, jak by mohl. Místy jsou to bláznivé kousky neustále se měnícího psa, najednou se vše točí kolem křičících dětí (chvíli to vypadá, že ani jedno nedělá Groganovým radost!!!) a najednou z ničeho nic velká rodinná soudržnost a v závěru slzy! Jednotlivé nitky tvořící šňůru příběhu vytyčeného životem čtyřnohého kamaráda se nesplétají, neprolínají, ale jedna vždy překryje ostatní a my jen tušíme, co se asi děje s ostatními (jaké asi bylo sbližování Marleyho s dětmi?). Přes všechno je to film laskavý, lidský, vtipný (milá postava Johnova šéfa v podání Alana Arkina), to mu upřít nemohu, ale ten závěr bylo mučení:-) Je však dobře, že se tyhle filmy točí. Zjihnete, odpočinete si, pohladíte svého hafana, anebo jako já si vzpomenete na ty chlupáče, kteří už tu možná nejsou, ale byli tu, když chybělo lidské objetí. ()

Bobofon

Americká oblíbená klišé, které námět zrovna nabízel ve více než vrchovaté míře, ze zaplaťpánbu nekonají. Frankel udržel na uzdě obvyklý nesnesitelný americký sentiment i patos, a tak zbyl "jen" milý film mapující život jednoho hůře zvladatelného psa u jedné víceméně běžné rodiny. Wilson i Anistonová fajn, Arkin naprosto skvělej. ()

kenny79

Rozhádaný pár, kterému se nedaří mít děti si pořídí štěně a co čert nechtěl, změní jim to život o 100 procent. Jak pes roste, vše ničí a nikdo ho nechce hlídat. Nepomáhá ani kurz na převýchovu. Do toho zašne Jenifer rodit jak na běžícím pásu a přibívají starosti. Příjemná rodinná komedie na dlouhé nedělní odpoledne. ()

Paladin25

Veľmi dojemný príbeh o živote jedného psíka o ktorom si zo začiatku myslíte, že je to sám diabol ale ako sa dej príbehu posúva ďalej a ďalej musíte si tohto štvornohého miláčika obľúbiť. ()

Pes, nejlepší kámoš novináře

Pes, nejlepší kámoš novináře

08.03.2008

Owen Wilson se po loňském pokusu o sebevraždu vrací zpátky před kamery. V Miami se už za několik dní začne natáčet komedie Marley & Me, což je adaptace stejnojmenných memoárů známého amerického… (viac)