Novomanželia John a Jenny Groganovci sa rozhodnú, že opustia drsné zimy Michiganu a začnú nový život na slnečnej Floride. A aby tých zmien nebolo málo, zabezpečia si rozkošného šesťkilového labradora Marleyho, ktorý sa počas niekoľkých týždňov zmení na päťdesiatkilový parný stroj, plný neskrotnej energie. Začína sa 13 rokov rodinného života so psom, života, ktorý väčšinou pripomína spolužitie s nevypočítateľným uragánom.  John a Jenny sledujú, ako Marley slintá po čerstvo namaľovaných stenách, trhá všetko na kúsky, žerie vankúše aj kvety, pije vodu zo záchoda a naháňa poštára. Marley na oplátku zase sleduje život svojich pánov, ich úspechy aj prehry, zmenu práce a pomáha im svojím živelným spôsobom prekonávať všetky nástrahy spojené s rozrastajúcou sa rodinou. Zo všetkého najviac im však pripomína, že život nie sú len starosti, ale predovšetkým veľká zábava. (TV JOJ)

ilemas

Moc pěkný rodinný film,ale čekal jsem spíš trochu víc humornější komedii o psovi než psa jako kulisu k rodinnému romantickému dramatu. ()

berusche

Ano, je to vyděračský film. Upustila jsem na konci tolik slz, že jsem ani nedoufala, že mě něco může tak dojmout. Když tohle opominu a opominu i "zlevněné štěně", je tenhle snímek o situacích, které v určitém věku potkají každého (a do kterých se někteří nechtějí dostat a když už se tam dostanou chvilku trvá, než si na ně zvyknou). Nechci tady filozoficky uvažovat nad tím, zda to má nějaké poselství, když je to rodinný film v hlavní roli se psem, ale přijde mi, že Marley byl spíš taková bokovka. Na závěr bych chtěla říct, že ten pes byl krajně nevychovaný. ()

Paulina01

Už dřív, než jsem se podívala na film, četla knížku Marely a já, která je napsána podle skutečné události, tedy aspoň se to tak píše v domluvě na konci knihy. Možná i proto mě film zasáhl o to víc. Nechal ve mně něco se dobře nedá popsat slovy. Film opravdu velmi dobře propojil komedii s emocemi. Oba hlavní hrdinové (O.W a J.A) byli skvělí a působili na mě jako dokonalý manželský pár. A vzhledem ke konci, kdy ze mě slzy tekly proudem, nemůžu dát nic jiného než pět hvězd. …. 90% ()

applause

Krása, tohle jsem nečekala. Kdysi jsem viděla v TV konec, takže jsem věděla už o čem to bude, ale i tak mě to překvapilo a místy jsem se jenom smála. To na konci to bylo spíše naopak. Určitě doporučuji na takovou tu večerní pohodičku ani stopáž filmu nebyla moc dlouhá. ()

HappySmile

Možná, kdybych nečekala, že tenhle film bude komedie, líbilo by se mi to víc. Místo toho jsem dostala takový neslaný, nemastný příběh o psovi a jeho majitelích. Možná aspoň, kdybych byla pejskař, mohl by film nasbírat nějaké plusové body, takhle ale zůstává průměrem, kde nebyla ani extra sranda, ani extra roztomilý pejsek, ani extra smutný / šťastný konec. ()

johny89

po dlouhé době moc hezký film v tomto žánru :-) ačkoliv to nerad přiznávám, tak už mě dlouho žádný film nedojal jako tento :)) ()

lekr

Četl jsem recenzi toho filmu ve které psali že film se snaží být skvělou rodinnou komedíí ale že poslední smutná dvacetiminutovka je prý "podraz" od režiséra Frankela. Ne ne, to je musím opravit. Film je rodinným filmem takže od všeho trochu ( drama, romanitka, komedie) a jeho poselstvím je zachytit reálně rodinný život ke kterému patří manželství, děti a nějaké to zvířatko, které ale po několika letech umře. Není důvod se na režiséra zlobit, vždyď jiný konec ani zvolit nemohl i když by si to možná přál!! A vytvořil tím velice krásný film který je snad nej romantickou komedií roku 2008!! ()

SallyZen

Opravdu jsem nečekal, že by mě tato komedie dokázala pobavit. Ke psům větší vztah nemám, ale tady to bylo jedno. Marley je roztomilý, divoký, a proto tak vtipný. Celý film má takovou ustálenou dějovou linku(Pes), tak bylo jasné, jak vše bude pokračovat. Občas přišlo nějaký to dítě a stěhování, ale jinak Marley byl hlavní objekt. Konec jsem očekával, že to takhle nějak dopadne, ale i tak jsem se neubránil trochu toho soucitu s nimi. Jennifer skvělá, ta se tam výborně hodila a od Owena bych zase nečekal, že se takovéhle rodinné role ujme víc než dobře. Hezky k sobě všichni zapadali a tvořili pěknou rodinku. Marley mi vykouzlil na tváři úsměv, což je podstatné. 80% ()

Hennes

Nejsem zrovna milovník amerických romantických komedií, ale tohle bych spíš zařadil jako povedený rodinný film. Už to spojení Wilson a Aniston mě napočátku děsilo, ale ono jim to dohromady perfektně klape. Je to takový obyčejný příběh jedné rodiny a tím je to asi zajímavé. Závěr filmu graduje smutným koncem, který je ale bohužel také běžnou součásti života mnohých z nás. Mnoho filmů nám hraje na city a tady se to Frankelovi opravdu povedlo. Těžko hledat někoho, kdo upřímně řekne, že to s ním vůbec "nehlo". ()

Martin741

Mimoriadne kvalitny film o radostiach a starostiach bezneho zivota jedneho zamilovaneho paru /Owen Wilson a Jennifer Aniston/, ktory ma navyse aj psa. Reziser David Frankel /Bratrstvo neohrozenych/ natocil pekny a zapamataniahodny film, ktory pohladi po dusi nejedneho obstarozneho mentalneho invalida /ako napriklad mna/. Chvalim pracu rezisera Frankela, ktory filmu vladne zrucnou a skusenou reziserskou rukou. Bavil som sa pritom vyborne, aj dialogy boli na urovni. 83 % ()

zdenotvor

Film ktorý neurazí,ale ani nenadchne. Priemerná rodinná komédia s pár zábavnými momentmi,čakal som trochu viac. 75 % sa mi zdá trochu nadnesené hodnotenie,od Owena Wilsona som videl aj lepšie filmy. ()

peiton

Marley a Owen alebo Marley a Jenn.Po vzhliadnutí som sa sa presvedčila na vlastnej koži,že toto môže perfektne fungovať vo chvíľkach relaxu a pohody,pretože toto je jednoducho do pohody film.Názov nám napovedá,že zvieraťa bude plný obraz a bude sa točiť okolo neho celý svet,no nebolo tomu tak..ešteže,pretože ak by som mala chuť si pozrieť snímku,kde hrá prím zviera,pustím si Lassie.V závere tvorcovia nesklamali a pripravili nám citlivím dušiam celkom očividne a takticky špinavú hru na city .Hamba im,takto to nemalo skončiť...fňuk. ()

Elyssea

Moc hezká podívaná se sympatickými herci. Owenovi to s Jennifer moc sluší a jejich pejsek MArley... Teď jenom sehnat knížku. Film za podívání stojí, i když druhá půlka není možná natolik komediální. Ale srovnejte si to s jinými psími filmy, jako Beethoven a Marley je všechny převálcuje. ()

dezorz

pozitivom je, ze je to nie bezna romanca, ktora sa dokazala vyhnut niektorym klise romantickych filmov. negativom je, ze sa nechce vyhnut vsetkym klise. ()

shyster

Všechno to probíhalo vcelku dobře. Prostě klasická romantická komedie. Kdyby nebylo posledních pár minut, kdy - pozor spoiler - hlavní zvířecí hrdina zemře. To zavánělo kýčem na 100 km a být tam s nima tak vezmu lopatu a osobně toho psa zakopu. ()

Pes, nejlepší kámoš novináře

Pes, nejlepší kámoš novináře

08.03.2008

Owen Wilson se po loňském pokusu o sebevraždu vrací zpátky před kamery. V Miami se už za několik dní začne natáčet komedie Marley & Me, což je adaptace stejnojmenných memoárů známého amerického… (viac)