Píše se rok 1985. Elektrikář a příležitostný jezdec rodea Ron Woodroof se od lékařů dozvídá, že má AIDS a že mu nezbývá více než 30 dnů života. Doktoři si s tehdy novou smrtelnou nemocí nevědí rady a tak Ronovi víceméně dokážou poradit jediné – pošlou jej domů umřít. Ale Ron to nevzdává, pouští se do bitvy o svůj život s lékaři, farmaceutickými firmami, úředníky a hledá cestu jak přežít. Vyráží do Mexika, ale nehledá tam drogové bosse, hledá alternativní možnosti léčby AIDS a jeho šancí se tak stane mezinárodní černý trh s neschválenými léky. A protože nemá jinou možnost ani co ztratit, začne tyto léky pašovat přes hranice do USA. Zvláštního spojence Ron najde v Rayonovi (Jared Leto), transsexuálovi, který má stejnou touhu po životě i stejnou diagnózu. Naštěstí Rayon sdílí Ronova podnikatelského ducha a tak spolu začnou hledat cestu, jak se vyhnout vládním sankcím namířeným proti prodeji neschválených léků. Nakonec založí Dallas Buyers Club, který funguje na principu, kdy nemocní lidé platí měsíční členské příspěvky a za to získají přístup k zásobám nových a především neoficiálních léků. Takto vzniklá komunita stejně postižených a často zoufalých lidí se rychle rozrůstá a sílí. Ron už není jen pašerákem léků, stává se i bojovníkem za důstojnost, vzdělání a společenské přijetí HIV pozitivních lidí. A tak díky své snaze o přežití Ron žije naplno jako nikdy předtím, v čase, kdy již měl být spolehlivě a dávno mrtvý. Film Klub poslední naděje je inspirován skutečnými událostmi. (Cinemart)

Gumby

Ok, beru McConaugheyho na milost (akorát nevim jestli mu to bude k něčemu dobrý): Je to cvokatej herec, nikoli namakanej hezoun. Ovšem zbytek filmu je typicky oskarovej a to nemyslim jako pochvalu. Jediný překvapení přijde až u závěrečnýho titulku, ze kterýho se mimochodem dozvíme, že ta jedovatá AZT, poté co byla zlými vědci klinicky otestovaná, proti čemuž celej film hlavní hrdina urputně bojuje, jako lék perfektně fungovala. No nic. Plus jedno mínus za paní doktorku Garnerovou, která jakoby snad naopak ani herečka nebyla. A ani neni namakaná. Leto vypadal cvokatej vždycky. ()

Hapretor

Zajímavý příběh. Kvalitně zpracovaný a zahraný. Co mě ale překvapilo nejvíc byla role Jareda Leta !!! - Buď jsem divný já, nebo on. Přišlo mi, že mu ta role sedí víc, než ty mužské. Fakt jsem zíral a skoro uvěřil. Ano, měl by dostat oskara. Takto přirozeně zahrát úplný opak, to není jen tak. To zastínilo vše ostatní. ()

texa

Matthew určitě poklona za tuhle roli + s jeho váhou. Avšak více mě zaujal Jared Leto v roli Rayona. Neskutečně dobrý herecký výkon. Vesmě takové role transexuálů, bisexuálů a podobně vypadají dost hraně a nepřirozeně, ale Jared mi vyrazl dech, jak jej dokázal věrohodně zahrát. Taková citovka tento film. **** + * za Jareda :) ()

Wargoo

Tento film má dve obrovské pozitíva, bez ktorých by bol len priemerným filmom. Jared Leto a Matthew McConaughey !!! Prvý menovaný mal trocha ťahšiu herecké úlohu (teda, záleží na tom, či a ako veľmi si to užíval, a či sa aj v súkromí tak nechová a neoblieka) a druhý menovaný mal lepšie zmáknuté všetko okolo. Nepríjemný nezdravý vzhľad sa Mattovi zúročil v tej najcennejšej hereckej podobe - soške. Či už za to môže BOH, ktorého Matt spomenul pri ďakovnej reči, to nechám na každého vlastnom uvážení (ale silno o tom pochybujem), každopádne oba herecké Oscary veľmi zaslúžené ! Už film samotný ma príliš nenadchol. Áno, AIDS je kurva zákerná, ale tak... treba si dávať pozor, a nepchať ho všade kde je diera ! Jasné, teraz som múdry ako všetci naokolo, a viem že vtedy to tak nebolo. A na AIDS umierajú denne ľudia, ktorí to chytili kdekade a ani za to nemôžu. Nevravím, že som sklamaný, ale Philadephia, s mierne podobnou témou je KING of žáner !!! 4****, hlavne vďaka dvom spomenutým, a gratulujem k zaslúženým soškám... BTW: Letov príhovor bol fajnový ! 76,982% ()

optimus0s

Klub poslední naděje je vynikající film stojící na úžasných hereckých výkonech. Téměř vše je v něm dokonalé. Od režie, scénář (nikdy bych neřekl, že oběma postavám budu držet palce, aby se vyléčili, i když předem mi bylo jasné, že to je prohraný boj), kameru, hudbu až po make-up (který prý stál pouho pouhých 250$, tedy na tolik bude od letošního roku ohodnocena oscarová soška za tuto kategorii :D ). Jediné co by se dalo vytknout je zbytečná hlavní ženská postava. Když už tam byla dána, tak bych si představoval jinou herečku než Jennifer Garner, která nehrála sice vůbec špatně, ale Mattheowi a Jaredovi se neudržela a ztratila jejich „rychlost“. To je ale jen malá výtka na jinak úžasném filmu. více na http://blog.snowskyfilm.com/?p=379 ()

owwidius

Tak toto mi dost sadlo. Myslim ze oba muzske oscary su totalne zasluzene, Leo bol sice vo vlkovi dobry, ale Matthew je tuto uplne iny level (jasne, je to podmienene aj rolou, ale anyway). Vlastne obaja s Jared Leto-m su uplne dovi a dopo, totalne k nespoznaniu a hlavne akoby tymi postavami naozaj boli a nielen ich hrali.. Herci su teda jednoznacny highlight filmu, ale mne sa aj ten zvysok mrte pacil. A dokonca tie pomale dramaticke pasaze uplne najviac (stred filmu bol mierne odlahceny). Mozno to neni na totalny plny pocet, ja by som napr prijal silnejsi zaver. Ale ocenujem ze nechceli lacno zmykat emocie (a ked len kratko), ale nebranil by som sa (vacsej) katarzii po poslednej scene. [#20/2014] ()

Colleague

Americký film, který není o efektech a ani nemá komerční ambice, ale sází na děj a herecké výkony. Už jen tohle je v USA hodně neobvyklé, a pokud ještě herci předvádějí životní výkony, je o zábavu postaráno. ()

aslavey

Drsnou změnou prošel Meťjů i Džered. Fakt peckový výkony. Film jako takovej je sice taky peckovej, ale že by mě až tak chytl za gule se říct taky nedá. Trochu Zkrocená Philladelphia, ale oba ty filmy mě natáhly mnohem víc. Každopádně práce moc dobrá. Pískání v uších slyším ještě 2 dny po shlídnutí. Ten empatickej styl pohledu první osoby se mi líbí. ()

Luk Skywalker

Další podařený životopisný film o člověku, který se postavil proti všemu - nemoci, farmaceutickým firmám a byrokracii. Je to skoro až pohádkové, ale i takoví lidé jsou/byli mezi námi. Je to herecky výborné, skvělé zrežírované a není to nudné, super film. ()

Destinytte

Filmy s touto tématikou se asi stávají mou srdcovkou. Stejně jako jsem si zamilovala The Normal Heart (2014), zamilovala jsem si i Dallas Buyers Club. Je fakt, že tady se nesnaží tolik tlačit na city (asi proto jsem nejdřív dala čtyři hvězdičky a pak se zastyděla, že dávám tak "nízké" hodnocení jenom proto, že ze mě film nevytáhl slzu :D). Matthew McConaughey odvedl skvělou práci, ale všechny palce na rukou i na nohou dávám nahoru hlavně za Jareda, za to že má koule, aby vzal roli tohohle typu a dokonale ji ztvárnil. ()

strikeman

Filmy tohoto typu stojí zejména na hereckých výkonech protagonistů, a ti byli v tomto konkrétním případě ověnčeni Oskary zcela zaslouženě ... 90 % ()

BOURQUE

Tematicky a vizuálne veľmi náročné dielo. Toto nielen len dielo o určitej skupine ľudí, toto je film pre každého, ktorý trpí vážnou chorobou a skúsi všetky možnosti v boji proti svojej chorobe. Veľmi dobre napísaný scenár a ešte brilantnejšia réžia (hlavne vďaka jednoduchosti). Ale predsa len to celé zvíťazí alebo padá na dvojici M. McConaughey a J. Leto, ktorí zvládli naplniť veľké očakávania na perfektnú! Obetavý a nekompromisne strhujúci herecký výkon z každej strany. Zlaté figúrky zaslúžene v dobrých rukách! Osobné hodnotenie: 89% (****) ()

BeranSon

,,Užívejte života, je jen jeden!" - Nádherný film o lidské trosce, která v posledním období svého života našla jeho pravý smysl. Depresivní, někdy až příliš chmurná atmosféra je velmi dobrým podkladem pro film jako tento, který nám chce poodhalit jak tomu vlastně v posledním ražení života jednotlivce je. Mám velice rád tématiku o životě a právě Klub poslední naděje o ničem jiném není. Jestli něco dělá tento snímek tak skvělí, tak jsou to bezchybné herecké výkony. Myslel jsem si že v roce 2014 bude jasným vítězem oskara za nejlepší mužskou roli působivý Leo DiCaprio a jeho zhýralí makléř z Vlka z Wall street, jenže se musím omluvit, ale zde předvádí Matthew McConaughey herecký koncert. Právě fyzické přeměny hlavního actora vynášejí cenu akademie a Matthew prošel působivou fyzickou přeměnou, takže si to zasloužil. Neméně působivě mu sekunduje Jared Leto , který je tak odpudivý až to bolí, ale stejně tak skvělí až to vynáší ceny. Shrnuto: člověk může přemoci i smrt a bojovat s ní hodně dlouhou dobu, jen když najde něco, něco co mu dodá naději k tomu, že konec to ještě není a je paradoxem, že právě na prahu smrti každý člověk objeví radost z každodenních skutečností. - 9/10 - Scéna s motýli je ta nejlepší. ()

hazaba

Zpočátku jsem se netvářila nějak nadšeně, ale skepse mi vydržela asi deset minut a pak ji vystřídalo nadšení. Je to nevšední film o počátcích nevyléčitelné nemoci, vůli žít, resp. žít co nejdéle a nejlépe. Měli by ho povinně promítat ve školách, aby si lidi uvědomili, že AIDS je stále hrozba - i když se film odehrává v osmdesátých letech, je stále aktuální. Herecké výkony fantastické, prostě to nemělo chybu. ()

GOREGASM

V hlavě se mi za ty tři roky od premiéry usadila synopse tíživého a bolavého dramatu ve stylu "Leaving las Vegas" nebo "Requiem for a Dream", Dallas Buyers Club se ale nakonec vydává jinou, komplexnější cestou, ale protože vám nechci zmrvit divácký zážitek, tedy pokud si už jinde na netu děj filmu nepřečtete ;-), tak o scénáři už nepadne ani slovo. Jean-Marc Vallée natočil těžký film, který stojí na dechberoucím výkonu Matthewa a Jareda a na fascinujícím příběhu, který líčí skutečné osudy Ron Woodroffa, homofobního amerického kovboje, který je zosobněním toho nejhoršího i nejlepšího, co si pod pojmem Američan dokážete představit. Dallas Buyers Club neleze svými závěry divákovi do zadnice, jen čistě a precizně odvypráví ve vší komplexnosti boj jednoho člověka nejen za svůj život a dělá to v duchu té nejlepší americké nezávislárny, byť ji natočil Kanaďan. Jak přijmete fakta, která jsou vám ve formě vydatného filmového zážitku naservírována, je jenom na vás. 100% ()

lemonova

Ja neviem.. na tak silnú tému tento film plával iba na povrchu.. do očí bijúca fyzická premena Matthewa McConaugheyho bola na tom všetkom najpútavejšia už len preto, že sa nedala prehliadnuť.. možno tam padla jedna dve vety, nad ktorými sa dalo zamyslieť, ale stačilo to? Mne nie. ()

skeptic

Je zaujímavé, že v posledných rokoch sa relatívne často na Oscaroch objavujú "neoscarove" filmy ako je tento. Nezávisle filmy, menej známy, menej komerčný autori tak majú možnosť sa aj s menším rozpočtom presadiť v kinách a poprípade zhrábnuť okrem tých festivalových aj nejaké populárnejšie ocenenia a tak sa dostať do zreteľa aj divákom, ktorý takéto filmy vyslovene nevyhľadavajú. V tomto prípade sa jedna opäť o film s istou réžiou, s dokonalými hereckými výkonmi. Film nevtieravý, bez sentimentu, pátosu (možno až na tu poslednú minútku, ale to je v podsate nič...). Režisér Jean-Marc Vallée zatiaľ nesklamal. 90% ()

Rathalos

AIDS je smrtelna hrozba,o ktorej len malokto hovori,vacsinou sa ludia tejto teme vyhybaju a tato drama podla skutocnej udalosti to vsetko velmi dobre vystihnuje,skvely vykon Matthewa McConaugheyho,kvoli tomu filmu musel schudnut a vyzeral fakt ako keby bol vazne chory,herci to niekedy maju fakt tazke,davam plny pocet...:-) ()

Naki

Nikdy jsem neměla ráda filmy o drogách, o to více o nechutných amerických homofobních vesanech, co si myslí, že knír je udělá mistry světa. Proto pro mě nebylo tak těžké vyrovnat se s Ronnieho zhoršujícím se stavem a raději jsem si vychutnávala každého detailu mizanscény, která byla úžasná, každého ne/záměrného vtípku a až nechutně hubeného Leta, který ze sebe udělal naprosto dokonalou transku. Jen scénáristická příprava byla celkem odbytá vzhledem k failu s Peptide T, který u HIV v podstatě suploval placebo. ()

joker30

Tak pri tomto filme som naozaj rozpoltený. Je to určite film nadpriemerný, ale iba čo sa týka hereckých výkonov, ktoré sú veľmi dobré. Ale film samotný mi príde taký typický na Oskara ušitý priemer. Dokonca by som povedal, že kým sa na scéne neobjavil Leto, tak som sa dosť nudil. Jemu by som Oskara vyslovene prial, Conagheymu tam už neviem , bol naozaj dobrý, ale v Di Capriovi má veľkého súpera. Neviem či sa tento film vôbec dá zrovnávať napr s takou Philadelphiou, štýlovo je to niekde inde aj keď téma podobná. Ale ak by som už musel tak Philadelphia je určite minimálne o triedu lepší film. 70 % ()

Matthew McConaughey bude bojovat s ohněm

Matthew McConaughey bude bojovat s ohněm

27.01.2024

Slavné značky se dočkají navázání

Slavné značky se dočkají navázání

17.03.2023

Sledování televize a potažmo streamovacích služeb je i po pandemii Covidu-19 a s tím spojených lockdownech pořád na vzestupu a není se tedy čemu divit, že produkční společnosti hledají stále více… (viac)

Zemřel režisér Jean-Marc Vallée

Zemřel režisér Jean-Marc Vallée

27.12.2021

Velice nepříjemná zpráva nás zasáhla krátce před koncem roku – oceňovaný kanadský režisér Jean-Marc Vallée zemřel nečekaně v pouhých 58 letech. Filmař stojící za oscarovým Klubem poslední naděje,… (viac)

Ben Foster jako Jan Žižka

Ben Foster jako Jan Žižka