Peter Parker (Andrew Garfield) je outsider, ktorého ako malého chlapca opustili rodičia, a tak ho odvtedy s láskou ako vlastného vychovávajú jeho strýko Ben (Martin Sheen) a teta May (Sally Field). Ako väčšina tínedžerov i Peter by rád vedel, ako sa z neho stal človek, ktorým je dnes, čo k tomu viedlo – a čo to prípadne mohlo zvrátiť. A, taktiež ako väčšina tínedžerov, práve objavuje neopakovateľné čaro prvej lásky, ktorou je jeho krásna spolužiačka Gwen Stacyová (Emma Stone). Lenže... Jedného dňa sa zrazu celá Petrov život obráti hore nohami! V ten deň nájde tajomnú aktovku, a tak sa Peter horúčkovo pustí do jej skúmania v nádeji, že sa mu možno konečne podarí vypátrať, prečo jeho rodičia pred rokmi tak náhle a nevysvetliteľne zmizli! Rešeršovanie ho napokon dovedie priamo do spoločnosti Oscorp, do laboratória Dr. Curta Connorsa (Rhys Ifans), bývalého kolegu jeho otca. Akoby to už i tak nebolo dosť zamotané, keď Petrovmu pavúčiemu alter egu skríži cestu jašteričie Connorsovo alter ego, bude musieť urobiť pár závažných rozhodnutí, týkajúcich sa jeho výnimočných schopností, ktoré bezpochyby dramaticky zmenia jeho život! A tieto rozhodnutia tiež budú znamenať naplnenie osudu, ktorý mu sudičky vybrali – osudu hrdinu! (TV Markíza)

Meteorista

Ti z vás, kdo nejste posvrněni znalostí děje o pavoučím muži, či jste stále ještě neviděli žádný díl z trilogie režírované Samem Raimim (anebo nějaký z nekončící řady animovaných dílů o Spideym), budete (třeba v kině) více než mile překvapeni a spokojeni. Osobně si tedy takovou osobu splňující tyto požadavky (ty o té znalosti děje) nedovedu představit. A to je asi ten největší problém, který tento staronový Spider-Man má. Vzhledem k tomu, že se jedná o kompletní restart (a tím pádem nás čeká znovupřevyprávění děje a všech jeho slastí i strastí, které stejně každý druhý divák určitě zná), může se jevit tento snímek trochu zbytečným. Nejen díky Marcu Webbovi to překvapivě funguje po většinu stopáže skvěle. Nemohu se však zbavit dojmu, že to mohlo dopadnout ještě o vlákno pavoučí sítě lépe. Soustředění se více na ucelené vyprávění děje bez větších hluchých míst je rozhodně bod navíc, avšak pro mě to bylo trochu frustrující. Frustrující díky tomu, že děj tím plynul až moc rychle kupředu a působil tak epizodově a film jakoby počítal právě s tím, že divák stejně už hlavní synopsi zná. Druhou výhradu ode mě tento díl pavouka schytá za vizáž hlavního záporáka (teď mám na mysli už přeměněnou ještěří formu), který vypadal v mých očích prostě hrozně počítačově a do těch hraných pasáží mi nezapadal, ani kdybych se na jeho upadlý ocas stavěl. Třetí a poslední facku tomuto filmu dám za téměř finální scénu jeřábníků s jeřáby (a tady se rozohním, tak bacha). Celý film jsem byl spokojen za absenci stupidního amerického patriotismu a kýče, abych byl zhruba 15 minut před koncem nepříjemně překvapen (až zhnusen) touto debilní scénou s obětavšími dělníky, kteří prostě chtějí pomáhat porouchanému mladistvému hrdinovi v barevném oblečku. Nemohu jinak a všem se omlouvám za tuto až přespříliš kritickou vsuvku. Ale jinak zbytek filmu velice fajn a koukat se na to určitě dá. Za mě palec nahoru, ale dvojka musí klapat! ()

PanTumnus

když tohle srovnám s prvním raimiho filmem, tak mi, bohužel, jako vítěz vyjde nová, amazing, reimaginace. jde totiž o mnohem ucelenější film než byl raimiho spidey. netlačí totiž až tolik na pilu, dokáže se odlehčít tam kde to nejvíc potřebuje, a dokáže si dělat srandu i sám ze sebe. narozdíl od zpracování z roku 2002. romantická linka funguje skvěle, a přiznejme si, emma stone je jako spider-manova láska mnohem věrohodnější než tuctová kirsten dunst (a i když jsem teplej jak radiátor v zimě, tak i mnohem hezčí). a taky hlavně tolik neječí. co se akčních scén týče, tak ty jsou na solidní úrovni, i když by samozřejmě mohli být mnohem lepší. to že tento snímek vůbec funguje je, dle mého, především zásluha marca webba, který již svoji prvotinou 500 dní se summer, dokázal, že je boží režisér. soufám proto, že se ujme i obou pokračování. P.S. Hudba je velmi povedená, chválím. ()

bambusacek

Díky bohu, že Gwen má ráda minisukně. :) Filmová blbůstku za těžký prachy, v hlavní roli s jmenovcem slavného kocoura. Ale když máte filmový absťák, bude se vám tohle líbit stejně jako mně. 75% ()

Caine

Budou to mít těžký najít tu správnou Mary Jane pro Spidermana, ktera by pro něj mohla být osudovější než Emma "Gwen" Stone. Kterak se z puberťáka stane superhrdina s krédem "Velká moc přináší velkou zodpovědnost" - podle mě přesvědčivěji podané než předcházející verze. Spiderman je zobrazen jako zmatený puberťák a tak to má být! Navíc se mi líbilo duo Field-Sheen. Jinak scéna se Stanem Lee v knihovně rules!!! :-) ()

toi-toi

Webba nakopať do prdele a poslať naspäť natáčať romantické komédie. Spíďa je moja srdcovka, no táto verzia z neho spravila ukecanú verziu seriálu pre puberťákov, kde máločo dáva zmysel. Nechcel som porovnávať s Raimiho filmami, ale toto je niekde na úrovni tretieho dielu a Franca na lietajúcom snowboarde. Nový Spidey ponúka málo akcie, i keď je zas kvalitná. No pri blockbustery nemôže platiť, rovnica kvantity a kvality. Ako povedal kamárat a úžívateľ 3dgeorge, s ktorým som mal tu česť film v kine vidieť:" Keby som vedel, že tento Spiderman bude každú chvíľu pre niečo plakať, tak sa na to vykašlem". Shame on you Marc Webb! ()

BreHas26

Na nového Spider-Mana jsem neměl v plánu jít do kina vůbec, ale šel jsem. Lituji? - Ne! Pro mě veliké překvapení, nečekal jsem, že se mi bude Spíďa až tak líbit, i Hornerova hudba není a Stan Lee s jeho dalším dokonalým cameo výstupem. Jedna Marvelovská pecka za druhou! :-) ()

majo_svk

Asi žiadny fanúšik filmovej série o Spidermanovi ani len nedúfal, že by mohol prísť zresetovaný film, ktorý bude lepší v každom smere ako tie predošlé. A stalo sa. Úplný reštart naozaj pomohol. Prišiel nový začiatok, ktorý je komixovejší, zábavnejší, akčnejší i pútavejší. Vizuálna stránka je parádna, pohľady z prvej osoby úžasné, celkový dojem výborný. Herecké obsadenie pestré a kvalitné. Parker alias Spidy je fajn, hláškujúci strýko nemal radšej ani zomrieť a skvelo nadizajnovaný hlavný záporák je na nezabudnutie. The Amazing Spiderman sa nehrá na nič veľkolepé a prelomové, čo si divák naozaj váži. Ide o ďalší film po Startreku a Planéte opíc, ktorý ma našliapnuté na veľké a úspešné pokračovania. Neostáva nič iné len nedočkavo čakať. V kine skvelý zážitok a vôbec to nemuselo byť 3D. ()

ursinko

Akože čo?? Pousmieval som sa celý film. Zbytočné. Kým bol Garfield Spiderman tak fajn, lebo ho nebolo vidieť. Ináč nula bodov. ()

Luukec odpad!

Myslel sem že spider-mana natočili už v roce 2002.. A tenhle remake mi přišel více méně stejněj, jenom ve všem horší.. ()

jerenymo

Slátanina, humus a to vše zabalené v přiléhavém trikotu spider-mana. Zlatej starej Spider-man s Tobiášem. Jediné co mě donutilo nedat odpad byly některé úsměvné scény,ale jinak to byl patalozalský scénář sesmolený na koleni v nadzemce v NY. ()

sedlo03

Dobré ale ne dost. Hlavní herci jsou skvělí, ale přece jen to postrádá lepší scénář a hlavně tu omáčku kolem. Člověk by řekl, že s takovým rozpočtem se do toho opřou pořádně ... ()

andio

No já ti nevim, mě ten Andrew Garfield na Spidermana nějak nesedí. Přirovnal bych to k princovi v podání Jirky Mádla. Prostě mam představu nasazenou někde jinde, za což pravděpodobně může seriál z dětství a taky filmovej Tobey Maguire. Jinak natočený to je perfektně a člověk se u toho ani na chvilku nenudí. Trošku mi ještě vadil herec doktora Connorse, ale to bych už asi chtěl moc. Jsem šťastnej za další filmový zpracování Spidermana a se zvednutým palcem nahoru klikám 5 hvězdiček. 9/10 ()

Erik7595

S Raimiho sériou (áno, dokonca aj s trojkou) sa to nedá porovnávať, zvlášť v rovine akčných scén nový Spider-Man v mnohom stráca, pretože akčné scény sú veľmi slabo natočené a je ich pomerne málo v celom filme (vzhľadom na rozpočet 230 melónov je to zarážujúce). A to, že to je vraj ku komiksovému Spideymu bližšie vo veľa veciach než Raimiho filmy, ma takpovediac nezaujíma, Raimi to dokázal lepšie uchopiť, či príbeh alebo postavy, taktiež akcia strhla omnoho viac. Veľmi mi nesadol tiež Garfieldov Parker, je síce pre niektorých cool, ale mne jeho hláškovanie a frajerské správanie pri niektorých scénach liezlo na nervy. Za každú cenu vtipný a hľáškujúci Spidey mi nejako nesadol. Čo mi naopak veľmi sadlo, najmä pre moje oči, bola Emma Stone, na ktorú by som sa mohol pozerať aj dlhšie. Bohužiaľ scény s ňou a Peterom, ktoré tvoria približne tak polovicu filmu, patria k tomu najlepšiemu z celého filmu. Keď to mám zhodnotiť, tak mi tento reštart príliš nesadol. Zbytočne rozťahaný, spočiatku na mnohé strany rozbočujúci sa dej,sľubujúci mnohé veci, ktorý nakoniec nič nové neprezradí a končí nakoniec tou najviac predvídanejšou cestou. Z hľadiska romantickej línie by som nemal výhrady, ale ako zrod nového Spideyho mi to nejako nesadlo. 50% ()

Domec

Me to prislo jako ten kreslenej serial o spidermanovi z 90 let co davali na Fox kids. Je to jednoduchy, ma to dobry efekty, cloveka to pobavi, ale je to pro deti! Co mel znamenat ten zaporak? Dyk byl k smichu a prakticky zadny akcni sceny se nekonaly. No, proste detska verze spidermana. ()

Illy

Kdo se má čumět na deset let starej film? Pojďme, natočíme si novej. I když bude o tom samým.... Někdy ty amíky fakt nechápu.U prvního muchožrouta jsem cítil asi větší sebeukojení, ale to mi bylo taky o deset míň. A tohle se taky dalo. I když víc jak průměr jsem nečekal a ani nedostal. ()

Thomm

Jako komedie asi dobrý... jinak je to hrozně debilní a naivní. Nic nového oproti Raimiho Spider-Manovi, nějak nechápu důvod proč vznikl tenhle remake. Nebavilo mě to. ()

Flopik

Opäť a tento raz už naposledy prehodnotím celý film . Ktorý ma ani po 6 pozretí neprestal baviť skôr naopak.Voči Raimiho 1 neviem zdá sa mi na rovnako každá má svoje plus aj mínus . Myslím že tu to bolo o to ťažšie aby sa to neopakovalo a niečim to aj nadchlo a to sa aj podarilo.Andrew skvelý náhradník nemám mu čo vytknúť.Akcie je tam požehnane.Zoznamovanie so schopnosťami zábavné.Emma nádherná.No a najväčšie plus tá hudba je proste neskutočná.U mňa je to 5 *a 100% bez pochýb a Spidey ostane číslo 1 . ()

Zemřel herec Irrfan Khan

Zemřel herec Irrfan Khan

29.04.2020

Andrew Garfield jako nadějný skladatel

Andrew Garfield jako nadějný skladatel

31.10.2019

Bývalá hvězda Spider-Mana Andrew Garfield se upsal novému režijnímu projektu Lina-Manuela Mirandy Tick, Tick… Boom! pro Netflix. Příběh se odehrává v devadesátých letech minulého století a sleduje… (viac)

Vrátí se Spider-Man zcela pod Sony?

Vrátí se Spider-Man zcela pod Sony?

09.07.2019

Od té doby, co se postava Spider-Mana díky dohodě se Sony vrátila částečně pod Marvel a funguje tak po boku Iron Mana a spol. v rámci MCU, těší se opět obří popularitě. Není to přitom tak dávno, co… (viac)

Režisér Spider-Mana plánuje chytání špiónů

Režisér Spider-Mana plánuje chytání špiónů

02.03.2014

V Sony čerstvě potvrdili, že Marc Webb zůstává v comicsové síti. Režisér Amazing Spider-Mana a Amazing Spider-Mana 2 natočí i třetí díl pavoučí ságy, který půjde do kin 10. června 2016. Čtyřku, jejíž… (viac)