Peter Parker (Andrew Garfield) je outsider, ktorého ako malého chlapca opustili rodičia, a tak ho odvtedy s láskou ako vlastného vychovávajú jeho strýko Ben (Martin Sheen) a teta May (Sally Field). Ako väčšina tínedžerov i Peter by rád vedel, ako sa z neho stal človek, ktorým je dnes, čo k tomu viedlo – a čo to prípadne mohlo zvrátiť. A, taktiež ako väčšina tínedžerov, práve objavuje neopakovateľné čaro prvej lásky, ktorou je jeho krásna spolužiačka Gwen Stacyová (Emma Stone). Lenže... Jedného dňa sa zrazu celá Petrov život obráti hore nohami! V ten deň nájde tajomnú aktovku, a tak sa Peter horúčkovo pustí do jej skúmania v nádeji, že sa mu možno konečne podarí vypátrať, prečo jeho rodičia pred rokmi tak náhle a nevysvetliteľne zmizli! Rešeršovanie ho napokon dovedie priamo do spoločnosti Oscorp, do laboratória Dr. Curta Connorsa (Rhys Ifans), bývalého kolegu jeho otca. Akoby to už i tak nebolo dosť zamotané, keď Petrovmu pavúčiemu alter egu skríži cestu jašteričie Connorsovo alter ego, bude musieť urobiť pár závažných rozhodnutí, týkajúcich sa jeho výnimočných schopností, ktoré bezpochyby dramaticky zmenia jeho život! A tieto rozhodnutia tiež budú znamenať naplnenie osudu, ktorý mu sudičky vybrali – osudu hrdinu! (TV Markíza)

Wayne

Hele už tam není Tobey a konečně Spiderman nestřílí shit z vlastních pracek, což bylo vlastně vše, co jsem chtěl. Díky. ()

hejsahopsa

Hele jako nebylo to spatny.. Ono se z toho taky uz moc vyzdimat neda. Triky super, Garfield se mi libil, takovej lisackej klucina, Emma vypadala dost stare, rozhodne ne na 17, ale jinak fajn. Mozna mi tam trochu chybelo delsi seznamovani s pavoucimi schopnostmi a tak o pul hodiny bych to zkratila. Celkove prijemne, chvilemi vtipne. Tech 70% si zaslouzi. ()

hroubek

Spider-man je moje srdcovka.Tak to bylo, a tak to ještě pár let bude.U Spider-manovských filmů jsem ochoten odpouštět věci, které bych u jiných filmu asi neodpustil, ale takhle to prostě je.Největší problém je to že, každý kdo si pamatuje Raimiho první díl ho s tímhle bude srovnávat.Pro mě osobně jsou první dva filmy od Raimiho nepřekonatelné a The Amazing Spider-man se k nim může jen přiblížit, ale třetímu dílů má kvalitou nejblíže.Díky bohu za to, že měl Mark Webb rozum a vydal se trochu jinou cestou.To, že se věnuje Peterovi a ne Spider-manovi je to nejlepší co může být.Taky moc dobře zvládá emoční konflikty a to ať už jde o lásku,smrt v rodině nebo jiné věci.A co se týče akčních scén, tak jsem byl velmi překvapen, jako moc dobře funguji a jsou přehledné a dostatečně zajímavé a není jich málo.Romantická a komediální linka je ve filmu využitá na maximu a je radost sledovat sbližování Petera a Gwen.Andrew Garfield vypadá jako Peter Parker velmi dobře a co lépe hraje ho skvěle, ale přesto mám pocit že, mě Tobey Maguire do té role seděl mnohem lépe.Emma Stone, jako Gwen to má jednoduší, ale i tak odvedla dobrou práci a podává mnohem lepší dojem než Bryce Dallas Howard.Problém už je se záporákem Rhysem Ifansem, který se snaží, aby jeho záporák byl jen člověk zahnaný do kouta, ale nepůsobí to tak dobře, když něco podobného už předvedl Alfred Molina.Trochu zamrzí, že zmizeli postavy typické pro Spideyho svět, ale naštěstí se objevil Dennis Leary, který má charisma na rozdávání.První půlku jsem byl přesvědčen o čtyřech hvězdách pak, ale přišel zlom a film chytil neuvěřitelný drive, který vydržel až do konce.The Amazing Spider-man mě opravdu překvapil, protože jsem čekal, že půjde o zbytečný film, o který naštěstí nejde.Z mého pohledu je nový Spider-man o trochu horší než Avengers, i když to pro někoho nebude možné.Už se nemůžu dočkat na druhý díl, ve kterém to bude moc Mark Webb pořádně rozjet. ps:Pár měsíců po premiéře musím dát o hvězdu méně jelikož jsem si uvědomil, že Úžasný Spider-man nebyl, tak úžasný jak jsem si celou dobu myslel. ()

Terzeus

Slovo "Amazing" na vyjadrenie filmu je príliš silné. Bol to taký Very Good Spider-Man avšak nie Amazing. Oceňujem fajn obsadenie (Emma Stone je úžasná!), decentnú réžiu... ku konci fajn drive a to je asi tak všetko pozitívne. Negatívne pocity mám predovšetkým z tej zbytočnej snahy o epickú hudbu, ktorá sa nepodarila ale na druhej strane ma teší, že napriek vážnosti ku koncu to nepôsobí nedynamicky nakoľko prvá polovica je typická popcornovka so zopár fajn srandami a druhá sa snaží priniesť niečo ako Temný Rytier (dosť neúspešné no vzhľadom na zvládnutie filmu ako celku je to na fajn úrovni). Podtrženo, sečteno - 3*. Perlička - niektoré 3D momentíky sa fakt podarili. PS: škoda, že hlavný záporák diváka vôbec neznepokojí. ()

Timak

Tak tohle se opravdu, ale opravdu nepovedlo. Jsem velký fanoušek pavoučka, ale tohle bylo opravdu už moc. Nerozuměl jsem tomu, proč se série rozjíždí znovu a nerozumím tomu ani teď. Tohle prostě opravdu NE. Dodatek Po skoro 4 letech jsem tomu dal druhou šanci a musím změnit své hodnocení. Nebylo to zase tak špatný - vlastně ten origin je dobrej. Ano, lizard je pořád trochu přes čáru a stejně tak ten konec je prostě špatnej, ale hodina a půl byla vlastně opravdu dobrá. I vzhledem k tomu, co se dělo po tomto filmu musím radikálně přehodnotit. ()

Brandon

Když filmovej Spider-Man, tak ten předcházející od Raimiho. Webbův pavoučí muž nemá co navíc nabídnout. Teda krom zoufalé animace, silného přehrávání a nehezkého předkusu Emmy Stone. A kam se ztratila Mary Jane?? ()

VasaX

Spidey, spidey... co s tebou? Prvně - český dabing je zážitek hodný polykání skleněných střepů a 3D představení je promítací omyl. Tolik k distribuci. Dále stopáž: dvě hodiny, sedmnáct minut. Z toho v podstatě hodina a půl, tzn u jiných filmů celá stopáž, úvodu, než se to rozjede. Zdlouhavé, vleklé, málo akce a napětí všeho druhu. Chápu to tak, že je to nutná daň za reload Spidermana po té předchozí, hrozné sérii. A musím říct že se reloaduje kvalitně. Garfield je mnohem lepší Spiderman, Stone je elegantní Gwen Stacy. Temná strana tu teprve vystrkuje růžky a buduje si základy jak reálné, tak ty stínové tajemné, mnohem logičtěji a systematičtěji, aby vše fungovalo jako efektivní celek, a ne jako fantasmagorie kterou se prohání Tobey Maguire jako čertík na provázku... reload Spider-mana si prokázal poměrně medvědí službu - jako úvod do nové, lepší, schopnější a integrovatelnější verze je to skvělé, jako samostatný film to na mnoha místech pokulhává. A tak to beru, ale i přes to si tu čtvrtou hvězdičku raději schovám na příště. Snad mě nový spidey příště nezklame... ()

Slider

Super obsadenie a cool vizuál vs miestami prílišná patetickosť (tie žeriavy wtf?) a absencia nejakej našlapanej akčnej scény. Romantická línia Petera a Gwen podľa očakávania kvalitnejšie natočená ako akčnejšie pasáže. Niekedy celkom vtipné, niekedy ani nie. Raimiho prvý Spider-Man bol svojho času väčšia pecka. ()

Aven

Fajn blockbuster, o fous lepší než jeho "předchůdce", který neurazí, ale bohužel ani nenadchne. Čekal jsem, že tvůrci budou chtít posunout Spideyho někam výš, snad i temnějším směrem v duchu prvního Nolanova Batmana. To se bohužel nestalo a tak vznikl trochu zbytečný "čtvrtý" Spiderman, který se od Raimiho liší snad jen tím, že víc sází na romantickou linii. ()

harryy

Je to problém, reštartovať sériu presne po 10 rokoch? Je, pretože ľudská pamäť si ich vráti akoby nič. Mal Marc Webb šancu urobiť sériu inak mať lepší štart? Teoreticky nie a prakticky... je to ťažké. 60% ()

swe

Nový Spajdy je s přehledem lepší než všechny tři Raimiho pavoučí pokusy dohromady. Akce je strhující, triky úžasné (kdo by si to po traileru pomyslel), A.Garfield a E.Stonne jako Peter a blonďatá Mary Jane jsou sympatičtí a fandil jsem jim. Scénář je (na komiksové poměry!!!) relativně inteligentní, nicméně obsahuje i několik “co to kurva” scén, což bych ještě přežil, ale když se v druhé polovině filmu začaly kupit nechutně patetické proslovy a jeřábníci se mohli v půlnočním NY přetrhnout, aby Spajdrmenovi vlezli do řiti, musel jsem celkový zážitek z filmu srazit na 3 a ½ hvězdy. ()

Danny F.

Je to spíše Spider-Man v novém kabátku. Rozjezd mohl být trochu rychlejší. Vizuální stránka se povedla a zaujala mě. Spidey podle mého názoru, brzy odhalí svou identitu což mohl ponechat na pozdější dobu aby film a samotný hrdina byl tajemněší. Mé pocity z filmu jsou takové že tento kousek je o něco slaboučký. Ale líbilo se mi to. Pobavila mě scénka v metru. 85% ()

drake31

Takže nový Spidey hmmmmmm ... a ako to dopadlo ? Tak mohlo to byť aj lepšie nepopieram, ale bolo to svižné, miestami zábavné, a s veľmi vydareným castom ktorí je oveľa lepší než v pôvodnej trilógií a pôvodne som uvažoval aj o pridaní štvrtej *, lenže boli tam isté skutočnosti ktoré mi to nedovoľovali. Asi tím najhlavnejším je ten zlý - Lizard bol aspoň pre mňa dosť nezáživná postava, taká u ktorej vás vôbec nebaví keď jej nakopávajú riť, a viac priestoru by mu neuškodilo. Ďalšou zložkou sú isté sekvencie filmu, kedy si hovoríte "Čo toto malo znamenať ?" "Ako sme sa k tomu tak rýchlo dostali ?" čiže niektoré pasáže boli akoby až príliš unáhlené a to niekedy bilo poriadne do očí. A poslednou výtkou je hudba - nebola zlá po väčšine času, mierne nevýrazná to skôr a v istých situáciách akoby tá hudba patrila do iného filmu, čiže nie vždy sa tam hodila. Keď to tak zrátam, je to fajn jazda ktorá môže uraziť len zarputilých fanúšikov pôvodnej trilógie, ja som si to užil v rámci možností a keď bude nejaká možnosť určite si to pozriem znova, ale sám od seba sa do toho hrnúť nebudem ... ()

Wade

Po prvním zhlédnutí se mi Amazing vůbec nelíbil,ale při druhém jsem se divil a říkal si jestli vůbec sleduju stejný film.Amazing je podle mě o trochu lepší než Spider (2002).O trochu lepší ho nejspíš dělá Andrew Garfield který ho podal jako sympaťáka.Ve filmu je akce,ale i humor např:telefonování nebo vajíčka,ale nechybí i ta romantická linie která je podle mě menší a navíc lépe podaná než v původním filmu.Teď jen tedy můžu doufat že se nebude Amazing Spider-Man zhoršovat díl od dílu jak tomu bylo u filmu z 02,04,07. 77% ()

Petr23

Na tomto (dá se říct) remaku prvního dílu mě zaujal jen Dr. Curt Connors spolu s kvalitními akční pasážemi. Ale film sráží podle mě naprosto špatně obsazený Andrew Garfield, a neumělý přístup k humoru. ()

Ceres

Mno, už těch komiksovek bylo dost, ale lidi na to furt chodí, ok. Já už jsem se ale přejedl, je to stejně průměrná až lehce nadprůměrná zábava, kde speciálně u restartu Spider-mana zaujme jen hlavní představitel a pár funny scén (poprsenka v metru, knihovna ve škole atd.), jinak nic moc a střední pasáž je strašne nudná, chce to zkrátit o dobrou půlhodinu a bylo by to více stravitelné. ()

VanTom

Nakonec docela v pohodě. První cca hodinu jsem ještě nedokázal odehnat ten pocit zbytečnosti, proč vlastně znovu sledovat provařený příběh zrodu Spider-Mana, navíc když ve snaze se odlišit podává ty nejzásadnější momenty jinak (a jednoznačně hůř i než verze z 2002). Andy Garfield a jeho pojetí Parkera mi ale vcelku sedlo a jakmile se nasoukal do kostýmu a jal se poletovat v ulicích NY, začal jsem se docela bavit. Ti rozpolcení dobře-to-myslící-a-na-scestí-svedení záporáci sice už trochu nudí (naopak hrdinných jeřábníků není nikdy dost :-)), i tak souboje s Lizardem vcelku zaujaly. Takže ve výsledku slabší 4 a zvýšené očekávání stran pokračování. ()

JohnSmith

Znovuoživení Spider-Mana přišlo dost rychle. Garfield sice není žádný velký sympouš, ale pořád větší než Maguire. Příběh je téměř totožný, ale zpracování mi přišlo tentokrát lepší. Jen ta ještěrka byla fakt hrozná. ()

Brain-D

5.let po Raimiho trilogyi se snaží znovu vypustit Spider-mana. Tentokrát ale nejde o remake, ale začíná to celé od znovu a jinak. Marc Webb oproti Raimimu natočil pubertálního, šaškujícího, efektivnějšího pavoučka. Bohužel Andrew Garfield není moc sympatický, ale když si veme masku a nastoupí proti Lizzardovi, tak je na co se dívat. Lizzard je další věc, které odpoutává od předešlích dílů. Tenhle zloduch tu v posledních třech Spider-manech nebyl. Takže nikdo ať tu nešpačkuje, že je to zbytečné. Konečně vidíme další comixové nepřátele Spidyho na filmovém plátně. Hold mohli se dát scénáristi dohromady a natočit jednu sérii, ale to by se asi nevidělalo tolik peněz jak když si každý natočí svého Pavoučka. Doufám, že podobně zábavný bude Batman (2016), čehož se nejvíc dopředu bojím. Sice slabší z těch komixů (2012). (Avangers, Dark Knight Rises). Ale rozhodně jde o zábavný blockbuster pro celou rodinu, jak byly ti předešlí. ()

Zemřel herec Irrfan Khan

Zemřel herec Irrfan Khan

29.04.2020

Andrew Garfield jako nadějný skladatel

Andrew Garfield jako nadějný skladatel

31.10.2019

Bývalá hvězda Spider-Mana Andrew Garfield se upsal novému režijnímu projektu Lina-Manuela Mirandy Tick, Tick… Boom! pro Netflix. Příběh se odehrává v devadesátých letech minulého století a sleduje… (viac)

Vrátí se Spider-Man zcela pod Sony?

Vrátí se Spider-Man zcela pod Sony?

09.07.2019

Od té doby, co se postava Spider-Mana díky dohodě se Sony vrátila částečně pod Marvel a funguje tak po boku Iron Mana a spol. v rámci MCU, těší se opět obří popularitě. Není to přitom tak dávno, co… (viac)

Režisér Spider-Mana plánuje chytání špiónů

Režisér Spider-Mana plánuje chytání špiónů

02.03.2014

V Sony čerstvě potvrdili, že Marc Webb zůstává v comicsové síti. Režisér Amazing Spider-Mana a Amazing Spider-Mana 2 natočí i třetí díl pavoučí ságy, který půjde do kin 10. června 2016. Čtyřku, jejíž… (viac)