Peter Parker (Andrew Garfield) je outsider, ktorého ako malého chlapca opustili rodičia, a tak ho odvtedy s láskou ako vlastného vychovávajú jeho strýko Ben (Martin Sheen) a teta May (Sally Field). Ako väčšina tínedžerov i Peter by rád vedel, ako sa z neho stal človek, ktorým je dnes, čo k tomu viedlo – a čo to prípadne mohlo zvrátiť. A, taktiež ako väčšina tínedžerov, práve objavuje neopakovateľné čaro prvej lásky, ktorou je jeho krásna spolužiačka Gwen Stacyová (Emma Stone). Lenže... Jedného dňa sa zrazu celá Petrov život obráti hore nohami! V ten deň nájde tajomnú aktovku, a tak sa Peter horúčkovo pustí do jej skúmania v nádeji, že sa mu možno konečne podarí vypátrať, prečo jeho rodičia pred rokmi tak náhle a nevysvetliteľne zmizli! Rešeršovanie ho napokon dovedie priamo do spoločnosti Oscorp, do laboratória Dr. Curta Connorsa (Rhys Ifans), bývalého kolegu jeho otca. Akoby to už i tak nebolo dosť zamotané, keď Petrovmu pavúčiemu alter egu skríži cestu jašteričie Connorsovo alter ego, bude musieť urobiť pár závažných rozhodnutí, týkajúcich sa jeho výnimočných schopností, ktoré bezpochyby dramaticky zmenia jeho život! A tieto rozhodnutia tiež budú znamenať naplnenie osudu, ktorý mu sudičky vybrali – osudu hrdinu! (TV Markíza)

d4

Recenzenti a filmoví nadšenci začínajú svoje hodnotenia The Amazing Spider-Man väčšinou slovami "Nový Spiderman je na rozdiel od toho s Tobeym ...". V prvom rade treba rozlišovať Raimiho Spidermanovskú trilógiu vychádzajúcu z Marvelovskej prvotiny Spiderman, ktorej bolo vyčítané, že je na komiks až moc soft a moc rozprávkové (ostatne veľmi podobne vyzerali aj Raimiho snímky). The Amazing Spider-Man vychádzajúci z rovnomenného neskoršieho komiksu od Marvelu je temnejší, nekompromisnejší a autori sa už pri komikse (ostatne to vyzerá tak, že aj Marc Webb) snažili vyhnúť tomu, čo bolo prvej verzii vyčítané. A teraz niečo k samotnému filmu. Marc Webb dokázal pretaviť papierovu verziu do celuloidovej (alebo skôr do digitálnej, no takto to znie viac metaforicky :)) s takmer nulovou stratou pointy. Hoc tu typická Spider-Manovská veta neodznie, nesie sa v duchu celého filmu a je vidieť, ako sa aj postava Petra Parkera v tomto duchu posúva celý film vpred (dozrieva). Musím sa priznať, že ma prvú tretinu filmu Andrew Garfield pekne vytáčal - okrem pár ubolených či zamilovaných pohľadov, toho moc nepredviedol a mne bolo ľúto, že ten film ešte nie je ani v polovici. No po prvej tretine som si na neho nie zvykol, ale rovno zamiloval. Takisto mi trochu vadilo pomalé tempo filmu. S odstupom času mi to pripadá, akoby Webb chcel napchať všetko do jedného filmu, no po hodine a pol si uvedomil, že takýmto tempom by mal výsledný film cez 4 hodiny, tak poslednú hodinu už odbil a odsýpal všetko podstatné. V konečnom výsledku sa však jedná o (ďaľší) skvelý marvelovský počin a veľmi si prajem, aby Webb natočil aj pokračovania. Veď sem-tam neuškodí trochu si poštekliť ego preamerikanizovaným pátosom. ;) ()

gatuso

3D je podle me vec tahajici z lidi penize.Tech par okamziku me zazitek z filmu nezlepsilo.Zkratka po tomhle filmu s 3D koncim. Andrew Garfield me porad nekoho pripominal az jsem se zeptal sve holky co sedela v kine vedle me a ta me rekla, ze je podobny nejakemu herci z Ulice! A vazne je.:-]. Nicmene od filmu jsem cekal trosku vic. Snad lepsi efekty, neotrely pribeh, osvetleni minulosti.Nic me neprekvapilo.Proste updateovany blockbuster.Remeslne dobre zvladnuty ale jinak nothing more.Podival bych se na nej v kratke dobe podruhe? Zcela jiste ne.A proto prumer.Sice lepsi ale jen prumer. Na rande s divkou jako dobra predehra ci predkrm.Hlavni chod je ale na panackovi!!:-]. ()

DarkRufus

Tohle bude krátký. Je to svěží, vtipný, akční a hlavně puberťácký. Garfield se do týhle role prostě hodí, což jsem fakt nečekal a Emma Stone dělala to, co se od ní čekalo, byla krásná. Lizard neměl krokodýlí tlamu a rozeklaný jazyk a Ifans no, někdo toho Lizarda hrát musel. Jsem rád, že se tu vyskytovalo málo first person scén, těch mám z Mirrors Edge dost na celej život. Rozhodně si to zaslouží hodnocení v červených číslech takže: Slabé 4*. PS: Můj neoriginální typ na tajemného našeptávače je starej schizofrenickej Osbourne. ()

Shadowtear

Problémem Spídi bude určitě to, že se vydal do kin v době obrovské konkurence dalším komiksových veleděl. Každopádně musím podotknout, že se jedná o rozhodně lepší zpracování Spider-mana než předchozí série (pardon ale obsazení bylo a je naprosto tragické o minimu spojení s originálním komiksem ani nemluvě...). Právě návaznost na klasickou komiksovou sérii se musí ocenit a i obsazení se podstatně zlepšilo. A řekla bych, že převedení klasické silácky superhrdinské tragédie, kde je hrdina strašlivě zadumán a hned je z něj zachránce a bla, bla, bla... do spíš teenagerovské hlavy páni mám super sílu LET'S ROCK! se dost povedla i když se to mnohým zamlouvat nemusí. Prostě pro The Amazing Spider-mana palečky vzhůru nabalit popcorn a razit do kina :)) ()

Mort09

Tenhle Spíďa je opravdu Amazing, lehký, uvolněný a se skvělými hereckými výkony a herním pojetím akčních scén. Jediné v čem lehce zaostává, je jakási nekompaktnost celého příběhu, který ze všeho nejvíce působí ,jako řada příhod, jenž mají tvořit základ pro další filmy, než jako plnohodnotný příběh. I tak, ale překonává Ramiho zpracování (byť se jednalo o trochu jinou verzi příběhu) hlavně díky charismatickému Garfieldovi a trošku zvláštní, ale stejně dobré Stone. 80% ()

Epco

Vcelku zbytočný reštart príbehu. Oproti staršej verzii rozdiel v tom že A. Garfield naozaj vyzerá a správa sa ako teenager ináč vlastne to isté v podstatne slabšej verzii. A samozrejme je tu ešte Emma Stone a tá poteší snáď v hoci čom. ()

maillo

Režiser M. Webb se nebál a snímek profoukl novým větříkem ,už tak zaprášeným scenářem minulých dílu. Herci podali solidní výkon.Příjemně se na to koukalo,skvělé triky a dominantní hudební prvky dokreslovaly akční scény.Pár desítek minut mi trvalo než jsem si na "spajdyho "zvykl,ale pak už to šlo ráz na ráz.130 minut jsem se dobře bavil a rozhodně pro milovníky spidermana fajn podívaná. 80% ()

majka0007

Práve idem z kina! PECKA :) na film sa mi nejak extra zvlášť íšť nechcelo, takže som v podstate nemala žiadne očakávania... Takže som bola milo prekvapená. Príbeh pekne kopíruje hlavnú dejovú líniu spidermana 1 s Tobym, akurát sa to jemne líši v detailoch a v potvore, proti ktorej stojí... Ale v celku nič moc zmena oproti klasike. Ale inak super, dobrý pocit :)! (som nenáročná:) ) ()

Luciaaas2

Tomu se říká pořádný Spiderman. Po nedůvěře z hlavního představitele mé obavy opadly během promítání. Garfield mi sedl v roli Petera Parkera a film sem si pořádně užil. Akce parádní, film má solidní tempo i skvělého padoucha, co dodat? Kdy bude dvojka :-)) ()

Vital

Určitě lepší než původní spiderman,Peter Parker už tady není ten typický outsaider,otloukánek..,ale víc "lidský" a vtipěnjší,hlavně jsem rád,že zmizel ten nesmysl vystřelování pavučiny z ruky a vrátila se klasika..Garfield se rozhodně víc hodí a Emma je kost,jen škoda,že už na začátku ví,kdo je Peter. ()

Lucy0011

Tobey Maguire jim už přišel moc starý a tak se rozhodli najít nového Spidermana, ale pokračovat v jedné sérii celkem úspěšných filmů s jiným hereckým obsazením je celkem nesmysl a tak se rozhodli založit novou sérii tohoto pavoučího muže. Je pravda že od prvního dílu Spidermana už uběhlo 10 let. Jak ten čas letí. Andrew Garfield a Emma Stone tvoří naprosto dokonalí a roztomilý herecký pár, který prostě přiláká spoustu fanynek. Ano, tento film se mně opravdu líbil, protože díky Andrewovi dostal tento film takový teenagererský nádech. Jestli-že jsem filmu Spiderman dala čtyři hvězdičky, tomuto filmu musím dat plný počet... ()

Sathine

Asi si často sedím na vedení, spíš si ale nečtu zas tak dobře recenze. Takže když jsem v průběhu sledování zjistila, že vlastně opravdu jde o jinak pojatý prvního dílu Spidermana s Tobeym, tak jsem nebyla teda zas tak moc nadšená. Dále mě fakt už někdy mrzí, jak se snaží všechny filmy natáhnout do tak maaaaximálních délek, až se pak už člověk jen dívá na hodinky a říká, už, už, uuuuuuž to má skončit! Jediné co šlo hlavně vidět, tak bylo to, že měli filmaři více peněz a pokročilé techniky a efekty, než první díl kdysi. ()

macoslavek

upřímně, kdyby vynechali Lizarda.. a vlastně kdyby škrtli třeba celou dějovou linku, nezlobila bych se.. Webb se věnuje postavám, v tom je dobrý.. Amazing Spiderman se hodně liší od Raimiho trilogie a já si myslím, že je to jen dobře.. když reboot takhle brzy, tak ať je aspoň originální. ()

Yeday

No čo ktomuto filmu napísať. Osobne sa mi tento nový šat a štýl páči o niečo viac ako Raimiho Spiderman. Neviem prečo.., asi je to kvôli mladickému - teenegerskému poňatiu celého filmu. Alebo kvôli podobnosti s Nolanovým Begins. Dokonca aj tá chémia medzi Gwan a Petrom lepšie funguje ako v pôvodnej trilógii. Tento Spiderman sa v podstate na nič nehrá, takže globálne tento film hodnotim veľmi kladne... povedal by som taká dobrá oddychovka. A aj keď neprekoná v tržbách najskôr ani dvojku, tak v mojich očiach je tento "remake" veľmi dobre zvladnutý, O to viac, ale budem kritický na dvojku. Takže pre tentokrát ešte prižmúrim oko a dám päť *... Edit: Tak po druhom pozretí nebudem taký dobrý a dám mu predsa len 4*, Webb išiel jednoznačne na istotu. = 80 % ()

michalkop

The Amazing Spider-Man není špatný. O tom to právě je! On je není ani dobrý. Natož výborný. Tak moc se snaží být trendy a cool až ztratil úplně svou duši. Ponechám stranou diskuzi o tom, jestli je přesně podle předlohy, nebo ne. Já měl za to, že vypadá trochu jinak. Kameraman se tak snažil až to překombinoval. Sice místy přináší naprosto úchvatné záběry, ale ta dynamická kamera použitá pro snímání pohybů pavoučího muže je naprosto strašná. Je to dobré jen na mořskou nemoc a prvních čtvrt minuty. Jenže té je ve filmu aspoň ještě dalších pět minut. Gwen mi připadá taková strašně unylá, bez náboje. Spousta dialogů je takových dost povrchních a podle mě i dost špatně napsaných. Ten závěr je něco naprosto strašného. Nejdřív typicky americký nereálný slib, který se o pár minut později poruší-neporuší zároveň. Znechutila mě i těsně před titulkami parafráze matrixového kopu. Proboha proč? Celou dobu si TASM vystačil bez toho a na poslední půlminutu to tam musí dát...?! A samozřejmě to plánují dál natahovat, tak ještě mezi závěrečnými titulky najdeme ještě doplňkové promo otevírající dvířka k dalšímu dílu. Za chvíli z těch filmů budou taky seriály. Ale s několika ročními přestávkami mezi díly! Závěrečné hodnocení - přemýšlím mezi *** a ****. Zatím nechávám ***. ()

Suchic

Vs stary dobry Spiderman (2002) ...oba bezkonkurencne na 4*... ale po dlouhem premysleni, srovnavani, co bylo lepsi a co ne (od výběru herečky až po dramatičnost scén) , je pro me proste lepsi spiderman, kteremu lita pavucina z žil. Takže -> Film se povedl, ale dle meho jen na prvni dojem. V kine to muselo být opravdu maso. Co se tyka zbytkovy pribehovy casti, bylo tam pár skoků, dost nevysvelených věcí a nejasností... v tom je lepsi proste ten Stary. Co mě může hodně ovlivňovat je fakt, že sem stareho spajďoše viděl mnohokrát a proto mi některé věci co tvůrci změnili nesedeli a snažil sem se doplnit mezery pravě tim Starym. Co se jim ale tady opravdu povedlo, bylo znazornit Spidermana takoveho jak ho Marvel predstavuje v komixech -> mlady namysleny capek, arogantni, vtipalek, horka hlava a trosku tvrddohlavej :) ()

Petr325

Uvidíme, jak série bude dál pokračovat, každopádně, nemá našlápnuto tak, jako kdysi první díl Raimiho Spider-mana. Film na mě působí jako klasická komiksovka, která však neřekne nic hlubšího o charakterech postav a tím pádem nevtáhne diváka tolik do děje, což je škoda. Avšak jako film s velkým množstvím efektů, znovuoživením oblíbeného komiksového hrdiny, novým záporákem a příběhem stojí za shlédnutí....70% ()

Zemřel herec Irrfan Khan

Zemřel herec Irrfan Khan

29.04.2020

Andrew Garfield jako nadějný skladatel

Andrew Garfield jako nadějný skladatel

31.10.2019

Bývalá hvězda Spider-Mana Andrew Garfield se upsal novému režijnímu projektu Lina-Manuela Mirandy Tick, Tick… Boom! pro Netflix. Příběh se odehrává v devadesátých letech minulého století a sleduje… (viac)

Vrátí se Spider-Man zcela pod Sony?

Vrátí se Spider-Man zcela pod Sony?

09.07.2019

Od té doby, co se postava Spider-Mana díky dohodě se Sony vrátila částečně pod Marvel a funguje tak po boku Iron Mana a spol. v rámci MCU, těší se opět obří popularitě. Není to přitom tak dávno, co… (viac)

Režisér Spider-Mana plánuje chytání špiónů

Režisér Spider-Mana plánuje chytání špiónů

02.03.2014

V Sony čerstvě potvrdili, že Marc Webb zůstává v comicsové síti. Režisér Amazing Spider-Mana a Amazing Spider-Mana 2 natočí i třetí díl pavoučí ságy, který půjde do kin 10. června 2016. Čtyřku, jejíž… (viac)